Skocz do zawartości

The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena


walek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dokladnie, warto rowniez dodac, ze FPS nietuzinkowy. Nie ma co ukrywac - Killzone 2 to swego rodzaju wariacja nt. CoDa, Riddick to cos zupelnie innego. Jesli masz odpowiedniego kompa to polecam obadac Escape from Butcher Bay. Gra kosztuje 20zl a jest naprawde swietna. Warto dodac ze mimo wieku gry (wydana w 2004) grafika sie zbytnio nie postarzala i nadal robi wrazenie.

Odnośnik do komentarza
W oryginał nie grałem i chętnię bym zobaczył z czym to się je, ale po Killzone 2 wątpię aby mi się chiało.

Riddick a Killzone ma się do siebie jak pięść do nosa wierz mi... , to nie jest ZWKŁY FPS.

 

Wystaczy spojrzeć na pancerz postaci by od razu odgadnąć że jest to silnik z dooma 3.

Po takim drobiazgu nie rozpoznaje się silników mój drogi :), pierwszy Rydzyk hulał na engine producentów (starbreeze engine), to jest po prostu podciągnięty tamten silnik.

 

grafika sie zbytnio nie postarzala i nadal robi wrazenie.

BA ta gra W OGÓLE się NIE zestarzała !! - wiele produkcji z tych lat wygląda dzisiaj już słabiutko, Riddick lśni przy nich jak nie wiem co, Starbreeze stworzył prawdziwy fenomen !. W ogóle nie rozumiałem sensu robienia remake'a takiej gry i to tak wcześnie !.

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Bardzo klimatycznie się zapowiada - ah te walki. Właśnie obejrzałem kilka filmików i trochę czuć klimat Dead Space'a (kosmos itp.) :) Dla mnie to must have - byle do 27 marca!

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza

Riddick zrobił! Tak samo jak PC'owy odpowiednik tejże gry. Bardzo cieszy fakt, że dodali nowy scenariusz, podciągneli i tak fantastyczną grafikę i trofea xD. Ja już jestem zaklepany jeśli chodzi o ten tytuł, filmy były OK, anime, średnio OK, ale gra jest naprawdę dobra, czuć pot, i syf więzienia, cepy na ryj też czuć xD. Trochę kijowo, że dużo broni jest, walka wręcz jakimś kawałkiem metalu [btw robionego ręcznie w ukryciu przed strażnikami BB] była po prostu wyśmienita ;)

Odnośnik do komentarza

Tylko jak długi będzie ten nowy scenariusz ? Bo jak na 2-3h to ja dziękuję ale tylko dletego że przeszedłem już riddicka na pc pare lat temu. Choc spodziewałem się bardziej odpicowanej grafy (co nie znaczy że jest zła, jak juz pisano wcześniej grafa w orginale sie nie zestarzała a do tego optymalizacja kodu na pc była prawie na poziomie HL2, nawet na słabszych sprzętach gra wygladała świetnie) to grą jestem zainteresowany. Nie jest to kolejny fps, to właściwie przygodówka fpp, naprawdę świetna przygodówka. Dla kogoś kto nie grał w orginał na pc lub pierwszym ixie must have.

Odnośnik do komentarza
(co nie znaczy że jest zła, jak juz pisano wcześniej grafa w orginale sie nie zestarzała a do tego optymalizacja kodu na pc była prawie na poziomie HL2, nawet na słabszych sprzętach gra wygladała świetnie)

Dziwne.... Ja jakoś to inaczej pamiętałem z tą "optymalizacją" (oczywiście nie żebym sugerował że miałem potwora PC jak na tamte czasy).

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Pograłem chwilę w demo (dostępne na US PS store) i jestem zawiedziony, grafika została na poziomie Xboxa 1 do tego animacja spada i wszystko jest takie... wyblakłe. Idąc pustym korytarzem zdarzyło się kilka razy, że nie mogłem się ruszyć (zostaje wyłączyć i włączyć demo). Skoro chcą jeszcze raz zarobić na tym samym to niech przynajmniej się przyłożą <_<

Odnośnik do komentarza

Pogralem w demo i co powiem ? - Hmmm graficznie jest lepiej ?, chyba nie .... Teraz jest tak jakby bardziej "jaskrawo" (cos jak KZ2), demo krotkie co smuci bo gra udowodnila mi w czym genialny byl Butcher Bay - pomysly, pomysly i jeszcze raz pomysly - to nie jest ZWYKLY FPS, O NIE !

Nie jest idealna (znalazlem sporo bugow, oby te niedociagniecia byly naprawione) np zawieszony w powietrzu karabin to nic interesujacego (wtf Fallout 3 ?) albo pare glitchy gdzieniegdzie - Niektorych moze tez razic IQ NPC-ow lecz coz nie o to w tej grze chodzi .

Wymiana ognia nadal sprawia mi ultra frajde, tak jak te kilkanascie lat temu :).

Ogolnie jednak - pamietajmy ze poczatkowo myslelismy ze mamy tu do czynienai z gra na podstawie FILMU ?, Coz Starbreeze znowu sie to udalo - gre koniecznie zakupie ! (ale z jasnoscia samej gry przegieli, az zastanawiam sie czy naprawde slowo "remake" tu pasuje ! - wzgledem PC rzecz jasna).

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza

Grałem w oryginał na PC - świetna gra! Ale to było dawno temu. Teraz mamy 2009 i podobno "remake". Ja wszystko rozumiem ale nawet menu te same. Grafika wygląda tak samo. To miał być remake - dajcie mi maila do "tfurcuf" zapodam im co oznacza słowo "remake" bo na bank nie wiedzą.

Nie dziwię się że Activision zrezygnowało z wydania tej gry, pewnie zobaczyli demo :mellow:

Odnośnik do komentarza

Ja nie potrafię zrozumieć lenistwa developerów-grafika nie zahcwyca,pomieszczenia i korytarze ciasne jak nie wiem,paru przeciwników na ekranie ,a demko gubi klatki :/ Poza tym fajna gierka ale za dużo dobrych tytułów wychodzi/wyszło w ostatnim czasie i raczej jej nie kupię.

Odnośnik do komentarza

Ja kupie prawie na pewno, ale jak stanieje. Jedynki niestety nie mialem okazji przejsc (tylko troche moglem zagrac).

 

E: Jak juz Dr.Czekolada wspomnial (zapomniaelm napisac odrazu), nie placzcie, ze gra jest zbyt jasna. Poprostu defaultowy poziom jasnoci jest za wysoki. Trzeba go ustawic na minimum (0%).

Edytowane przez Emet
Odnośnik do komentarza

Pobawiłem się ustawieniami telewizora i kontrastem w grze, teraz nie mam żadnych wątpliwości, DLACZEGO TA GRA JEST TAKA JASNA ?? O_O, przez to niektórzy naprawde myślą że jest graficznie wręcz do tyłu względem pierwowzoru, no ale teraz widze jak to ma wyglądać :).

Rydzyk w HD na pewno u mnie zawita (musze powiedzieć że Diesel nawet w nienajgorszych produkcjach pokazuje twarz, Wheelman też niezły).

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza

Napomknę tylko, że Riddick: The butcher's bay czy jak to tam się pierwowzór nazywał to bodaj pierwsza gra na bazie filmu, która nie tylko była dobra jako gra na licencji filmu, ale było po prostu super jako gra. Pamiętam, bo na PC miałem wersję angielską, późnej trudną do zdobycia. Gra miała po prostu świetny, innowacyjny gameplay i klimat. Oczywiście nie była to pierwsza gra FPP gdzie czuło się, że ma się noga, co więcej było je widać, bo była taka gra Montezuma czy jakoś tak. Takie Indian Jones FPP.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...