Skocz do zawartości

Jaki laptop ?


psx18

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Chce sobie laptopa zmienic, a jako, ze sie na nich nie znam to licze ze mi pomozecie cos fajnego znalezc...

 

Wymagania:

 

- im tanszy tym lepszy

- by ruszyl na nim starcraft 2 jak wyjdzie

- by mial wejscie na to http://cgi.ebay.com/PCMCIA-TV-Tuner-FM-Video-Capture-MPEG-Card-Laptop_W0QQitemZ260510020475QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item3ca79b737b

 

strony:

http://bestbuy.com

http://newegg.com

Odnośnik do komentarza

siemka

 

z racji tego, ze teraz bede sporo uczyl sie z slajdow (historia sztuki), myslalem ,coby zakupic laptopa , by w łozeczku sie pouczyć.

niech też obsluguje filmy, milo jakby q3 pochodził + ebooki moze do spania :)

 

Kase mam mocno ograniczona, gdyz sa to tylko moje włosci (starzy nie pomoga;( )

 

do 400 zł kupie jakis laptop, ktory spelnialby moje male wymagania? :)

 

oczywiscie czy warto sie pakowac w cos takiego.

 

elo!

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Zastanawiam się nad kupnem laptopa/netbooka.

 

Nie wiem co się bardziej opłaca. Raczej będziemi przydatny głównie na studia- do nauki i robienia prezentacji itp. Czasem go moze wezme ze sobą, ale raczej nie często. W domu moge podlaczyc go zawsze pod duzy monitor.

Grac raczej na nim nie bede, raczej tylko internet, filmy, muzyka i tkie podstawy.

Co by sprawnie działał nie mulił i takie tam

Polecicie coś w miare taniego?

Lepiej laptopa czy netbooka?

Edytowane przez Hubi.
Odnośnik do komentarza

Wspomniałbym jeszcze skromnie o Samsungu, moim zdaniem model R522 wykonany jest znacznie lepiej niż taki HP Pavilion dv6000, podejrzewam, że i inne jakoś strasznie nie odstają.

 

Ostatnio stałem przed podobnym dylematem i postawiłem na laptopa, jak na razie nie żałuję ani trochę ;].

 

Apropo prezentacji - no nawet jak robisz taką to wygodniej chyba na 15,6-17 calach niż na 10, prawda? Nie wspominając o filmach. Plusem takiego netbooka jest gigantyczna mobilność, małe to i trzyma nawet 7 godzin.

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

Widziałeś kiedyś na żywo netbooka? Jeśli nie, to polecam przejść się do jakiegoś sklepu i obadać. Dla mnie, to kompletnie chybiony pomysł. Okej, jest dobry jako 3 komputer, po stacjonarce i normalnym lapie. Nigdy jako jedyny i podstawowy sprzęt w domu.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie 10 cali to zdecydowanie za malo, 12' to minimum i jednoczesnie najlepsza przekatna dla przenosnego laptopa. Pomysl nad takim http://allegro.pl/item861907381_asus_eee_pc_1201ha_z520_250_2gb_12_1_win_7_srebrny.html , jakbym mial teraz brac netbooka to albo tego albo jego mocniejsza wersje z prockiem 2x1.6ghz atom i dedykowana karta graficzna. Zobaczcie jakie gry na nim chodza, lol

Edytowane przez Siwy_
Odnośnik do komentarza

Widziałeś kiedyś na żywo netbooka? Jeśli nie, to polecam przejść się do jakiegoś sklepu i obadać. Dla mnie, to kompletnie chybiony pomysł. Okej, jest dobry jako 3 komputer, po stacjonarce i normalnym lapie. Nigdy jako jedyny i podstawowy sprzęt w domu.

tak, mam w domu (brata) dlatego się nad nim zastanawiam

przejde sie dzisiaj po saturnie i euro rtv agd i zobacze co tam oferuja

Odnośnik do komentarza

Jako jedynie przenośny sprzęt do którego masz zamiar podłączać wyjścia video netbook to nie głupi pomysł, skoro nie masz zamiaru gapić się w mały monitor to nie ma znaczenia 10 czy 15 cali, i tak podłączysz do większego stacjonarnego monitora. Musisz się zastanowić tylko, czy wydajność danego netbooka Ci wystarczy.

Odnośnik do komentarza

Siema zastanawiam się nad kupnem tego "Lenovo ideapad y550" lub tego "Lenovo G550" laptopa. Tego drugiego ma mój kumpel i jest z niego strasznie zadowolony (mi też się podobał), ten pierwszy za to jest tylko 199 zl droższy ale ma dużo lepszą konfigurację. Miał ktoś z tymi lenovo do czyniena? Czy znajdę coś lepszego niż te laptopy w tej cenie?

Edytowane przez Flaha
Odnośnik do komentarza

Lenovo G550 jest imo bardziej biznesowa propozycja. Prostszy, matowy, z zawsze slabsza grafika. Jak bedziesz chcial w cos pograc to bierz wylacznie Y550, tyle ze tego co pokazales to ma slabego proca, lepiej poszukac czegos z core 2 duo (t6600 albo P7450/7550) zeby potem nie zalowac. Ogolnie lenovo sa bardzo fajne, nie mialem z nimi wiekszych problemow a wlasciwie to zadnych. W tej cenie nie znajdziesz ciekawszej propozycji w lapkach jezeli chodzi o parametry.

Odnośnik do komentarza

Lenovo G550 jest imo bardziej biznesowa propozycja. Prostszy, matowy, z zawsze slabsza grafika. Jak bedziesz chcial w cos pograc to bierz wylacznie Y550, tyle ze tego co pokazales to ma slabego proca, lepiej poszukac czegos z core 2 duo (t6600 albo P7450/7550) zeby potem nie zalowac. Ogolnie lenovo sa bardzo fajne, nie mialem z nimi wiekszych problemow a wlasciwie to zadnych. W tej cenie nie znajdziesz ciekawszej propozycji w lapkach jezeli chodzi o parametry.

Co do tej biznesowej propozycji to muszę się nie zgodzić, kumpel ma niższy model tego g550 z inną grafą (G150M czy jakoś tak) i Resident Evil 5, MW2 śmigają mu na najwyższych (tylko te gry widziałem) ale to tak tylko wtrącam na boku. Ogólnie lapka nie potrzebuje do gier bo mam x'a i playa ale mam warunek, musi odpalać 1080p filmy i nie mulić. Obydwa te lenovo nie powinny mieć z tym problemu? PS. Czym się różnią te procesory T6600 i P7450/7550 od T4300 ? Taktowanie praktycznie to samo (T4300 ma 2.1 a T6600 ma 2.2) to nie jest chyba aż tak duża różnica?

 

znalazłem zestawienie procesorów wraz z ich osiągami w różnych programach na tej stronie LINK

..................................................1........2...3.......4.....5...6..7..8..9....10....11.....12.....13....14.......15...16....17..

Intel Pentium Dual Core T4300 Penryn 800 1 MB 2100 35 45 2 25 62 1469 1833 18550 14231 2243 4148 39 1252

Intel Core 2 Duo............T6600 Penryn 800 2 MB 2200 35 45 2 24 60 1322 1958 20252 15239 2424 4588 69 2212

1.Nazwa robocza

2.FSB

3.L2+L3 Cache

4.MHz

5.TDP

6.Process (nm)

7.Cores

8.SuperPI 1M

9.SuperPI 2M

10.SuperPI 32M

11.3DMark06 CPU

12.Dhrystone

13.Whetstone

14.Cinebench R10 Rendering Single

15.Cinebench R10 Rendering Multi

16.wPrime 32

17.wPrime 1024

Nie wiem do końca co te liczby znaczą ale z tego co widzę to nie są to aż takie duże różnice?

Edytowane przez Flaha
Odnośnik do komentarza

T6600 to jest Core 2 Duo czyli masz prawdziwy dwurdzeniowy procesor nie tak jak w przypadku T4300 ( Dual-Core) ktory tez jest dwurdzeniowy ale nie dziala na tej samej zasadzie ( Core 2 Duo to pelna obsluga 2 rdzeni ) a wiec i slabszy jest.

A P7450 to takze Core 2 Duo tyle ze w technologii Intel Centrino 2 ( T6600 jest na Centrino "1" ). Mniejszy proces technologiczny (45nm), mniejsze grzanie sie procesora, wiekszy czas pracy na baterii i lepsza wydajnosc z racji uzytych nowych technologii. Ogolnie intel lubi duzo gadac a w pracy duza roznica nie jest.

Jedynie co najbardziej przemawia to mniejsza temperatura i czas pracy.

 

A grafa 150M przy 240M moze sie schowac ;] MW2 pojdzie nawet na dobrej integrze, wszystko zalezy od detali.

Odnośnik do komentarza

T6600 to jest Core 2 Duo czyli masz prawdziwy dwurdzeniowy procesor nie tak jak w przypadku T4300 ( Dual-Core) ktory tez jest dwurdzeniowy ale nie dziala na tej samej zasadzie ( Core 2 Duo to pelna obsluga 2 rdzeni ) a wiec i slabszy jest.

A P7450 to takze Core 2 Duo tyle ze w technologii Intel Centrino 2 ( T6600 jest na Centrino "1" ). Mniejszy proces technologiczny (45nm), mniejsze grzanie sie procesora, wiekszy czas pracy na baterii i lepsza wydajnosc z racji uzytych nowych technologii. Ogolnie intel lubi duzo gadac a w pracy duza roznica nie jest.

Jedynie co najbardziej przemawia to mniejsza temperatura i czas pracy.

 

A grafa 150M przy 240M moze sie schowac ;] MW2 pojdzie nawet na dobrej integrze, wszystko zalezy od detali.

Ok mniej więcej rozwiałeś moje wątpliwości, to teraz łatwiejsze pytanie, powiedzmy że oba te laptopy które podałem są w tej samej cenie to który lepiej wziąć? Ten z lepszym procesorem czy ten z lepszą kartą graficzną? A i pozostaje jeszcze jedna sprawa, 1080p odpalą oba bez problemu?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...