Skocz do zawartości

Jaki laptop ?


psx18

Rekomendowane odpowiedzi

A któryś z was użytkuje tego lapka dłużej niż pare miechów? Bo mój przez 3 lata niejedno przeszedł i co do lapków HP to o jakość jestem spokojny. Z kolei kumpel kupił Benq i po 5 miesiącach już sie grafa grzeje. No i nie chciałbym łożyć kasy na W7, żeby go potem wywalić...

 

Użytkuje jak na razie od stycznia, zero problemów do tej pory, system w7hp ten preinstalowany na lapie. W razie wątpliwości obadaj te dwa tematy:

Zakup Lapa

Porady, problemy i testy lapatopa

 

Chyba tyle starczy :thumbsup:

Odnośnik do komentarza

To młody chłopak więc pewnie większość do grania, chociaż moim zdaniem idiotyzmem jest wydawać tyle szmalcu na laptopa do grania... ale nie będzie mój więc nie ubolewam bardzo. 4k, wykorzystać to jak najlepiej, na maszynę z której 15-latek może być zadowolony (nie macbook). Bardzo proszę o podanie jakiegoś konkretnego modelu/modeli

Odnośnik do komentarza

Lenovo, co wybrać:

	
G550
Klasa procesora 	
Intel Core 2 Duo
Kod procesora 	
T6500
Prędkość procesora 	
2,1 GHz
Częstotliwość szyny FSB 	
800 MHz
Cache 	
2 MB
Pojemność dysku (HDD) 	
320 GB
Zainstalowana pamięć 	
4096 MB
Rodzaj pamięci 	
SODIMM DDR3
Częstotliwość szyny pamięci 	
1066 MHz
Maksymalna wielkość pamięci 	
4096 MB
Typ karty graficznej 	
NVIDIA Geforce G105
Zainstalowana pamięć wideo 	
512 MB

czy

y550
Procesor: 	Intel? Dual Core T4200 2.0GHz / 1mb cache 
Pamięć RAM: 	4096 MB DDR3 1066MHz  2x2GB
Dysk twardy: 	320 GB 5400 rpm SATA
Karta graficzna: 	
nVidia GeForce GT130M 512MB DDR3 

czy

y550
Procesor 	Intel Pentium Dual Core T4300 (2,1 GHz, 1 MB)
Chipset 	Intel
Pamięć RAM 	3072 MB (SODIMM DDRAM 3, 1066 MHz, maksymalnie 4 GB)
Dysk twardy 	320 GB SATA 5400 obr.

 

Z podobnymi specyfikacjami w podobnych cenach do 2300 nie znalazłem niczego innego godnego uwagi. Laptop nie do giercowania.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Szukam jakiegoś dobrego laptopa, do 3 kafli max. Na razie po pobieżnym zbadaniu tematu spodobało mi się takie coś klik

 

Problem w tym, że nie znam się na komputerach prawie wcale. Możecie coś polecić? (mam zaufanie do Sony, ale rozpatrzę też inne propozycję). Komp będzie służył do pracy, neta i wszystkiego innego (może nawet jakieś gry, who knows), no i chciałbym żeby posłużył mi kilka latek. Aha i chciałbym żeby był ładny, no :sweat:

 

edit: jeszcze takie coś wyczaiłem Mój odnośnik

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Którego z tych samsungów brać? Już podpowiadam, że różnice to ram i karta graficzna. W jednym Radeon HD4330 (512 MB pamięci) i 3GB DDR2 czy NVIDIA GeForce 310M i 3GB DDR3?

http://www.techlogic.pl/product_info.php?products_id=1697

http://allegro.pl/item937359878_samsung_r530_2x2_2ghz_3gb_320gb_gt310m_ddr3_win7.html

Edytowane przez maciucha
Odnośnik do komentarza

Myślę, że 15' w zupełności wystarczy. W takim razie jak nie Sony, to co, żebym nie przepłacał za napis na obudowie?

 

 

Nie mówię że w sony płacisz tylko za napis;) Jakość wykonania też jest pewnie wyższa niż w tańszych modelach.

 

Którego z tych samsungów brać? Już podpowiadam, że różnice to ram i karta graficzna. W jednym Radeon HD4330 (512 MB pamięci) i 3GB DDR2 czy NVIDIA GeForce 310M i 3GB DDR3?

http://www.techlogic.pl/product_info.php?products_id=1697

http://allegro.pl/item937359878_samsung_r530_2x2_2ghz_3gb_320gb_gt310m_ddr3_win7.html

 

 

grafal.jpg

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Zapytam tu. Mam Della 1555 i przy jasnosci ekranu ustawionej na 50% i standardowych opcjach koloru nie widac niektorych elementow, jak np zoltych nickow adminow na forum, czy tez tresci otrzymanej wiadomosci (tej, ktora wyskakuje na stronie glownej, jak sie dostanie PMke). Szukalem ustawien i zadne nie banglaja. Thoreau jasny to skin. Cos z nim jest nie tak, czy co?

Odnośnik do komentarza

Każdy jeden laptop Della będzie dobrym wyborem. Do 2000, to jakiś sensowny Inspiron powinien się trafić. Moim zdaniem nie ma lepszej firmy jeśli chodzi o stosunek jakość/cena - niezależnie czy ktoś chce coś high-endowego, czy ze średniej półki. No i Dell jako bodaj jedyny z większych producentów nie plombuje laptopów, więc można sobie w nich grzebać do woli bez utraty gwarancji. Osobiście na laptopach jadę od lat i uznaję tylko 3 marki: Dell, Sony (choć cenowo niekorzystne), Lenovo, ew. Toshiba i Asus (zwłaszcza netbooki). Natomiast zdecydowanie odradzam wszystko sygnowane logiem HP.

Odnośnik do komentarza

Każdy jeden laptop Della będzie dobrym wyborem. Do 2000, to jakiś sensowny Inspiron powinien się trafić. Moim zdaniem nie ma lepszej firmy jeśli chodzi o stosunek jakość/cena - niezależnie czy ktoś chce coś high-endowego, czy ze średniej półki. No i Dell jako bodaj jedyny z większych producentów nie plombuje laptopów, więc można sobie w nich grzebać do woli bez utraty gwarancji. Osobiście na laptopach jadę od lat i uznaję tylko 3 marki: Dell, Sony (choć cenowo niekorzystne), Lenovo, ew. Toshiba i Asus (zwłaszcza netbooki). Natomiast zdecydowanie odradzam wszystko sygnowane logiem HP.

 

Możesz jakioś uzasadnić? Tez nie pierwszego lapa mecze, i wlasnie odradzam Delle i Toshiby, za to polecam HP. I nie spotkalem sie z plomba na lapku, znaczy z plomba na ramach czy dysku - bo wymiana proca w lapie to juz wysoka szkola jazdy, malo kto sie chyba w to bawi.

Odnośnik do komentarza
Gość Albert Wesker

Potrzebuję rady, chcę kupic lapka i nie znam się zupełnie. Jakie mam wymagania: cena do 2400 (nie ma możliwości przekroczenia nawet o 1 zł), musi byc nowy i ze sklepu (sklepy na allegro też wchodzą w grę), ma się na nim odpalic i hulac Starcraft 2, ma miec HDMI i optyka (albo coaxiala, chodzi o to żeby po podłączeniu do amplitunera był dźwięk 5.1). Im mniejszy tym lepszy

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...