Skocz do zawartości

Jaki laptop ?


psx18

Rekomendowane odpowiedzi

 jak można mieć SSD 

Zależy też jaki to dysk SSD, jak z czarnej listy taki np. z częściej spotykanych ADATA SP550 wolny, awaryjny i to bardzo, potrafi się nawet przegrzewać, oczywiscie TLC. Chcesz dobry dysk SSD kup go samodzielnie dobry dysk 240GB to 400zł nie oszukujmy się a ja nawet nie mówię o PCIe AHCI czy PCI NVMe a zwykłym SATA AHCI.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

A jaką serie jaki model miałeś ;) ?
Teraz już mają serwis w PL i bardzo chwalony zwykle poniżej tygodnia trzymają. A co do samej konstrukcji to wszystko zależy od serii.

 

Acer S5-371 i5-6200U/8GB/256/Win10 FHD (Acer S13)

ASUS ZenBook UX410UA i5-7200U/8GB/256SSD/Win10 (następca UX310UA) ale jeszcze nie ma testów

Lenovo Ideapad 710s-13 i5-7200U/8GB/256/Win10 ale ze względu na jakość i serwis to stawiam go niżej od S13 Acera

Odnośnik do komentarza
Gość mastafaker

Nowe integry Intela spokojnie stykna do gier pokroju Cywilizacji. Pamiętać jednak trzeba, że przy tych małych konstrukcjach podczas grania i wysokich temperatur może wystąpić "throttling" czyli obniżenie taktowania procesora i nici z grania. Warto poczytać, w których modelach to występuje.

Odnośnik do komentarza
Gość mastafaker

Fakt, myślałem o 5 części bo taka mam na steam i przy karcie Intel 4600 chodziło spoko na niskich ustawieniach. Według Notebookcheck VI potrzebuje conajmniej HD 630 do pogrania w niskich ustawieniach.

Odnośnik do komentarza

Rozglądam się teraz za laptopem 13/15" do 3500zł i już mnie ch,uj strzela. Jeśli wygląda tak jakbym sobie tego życzył to ma osiągi porównywalne ze współczesnymi telefonami. Jeśli natomiast ma osiągi, które mnie zadowalają to wygląda jak zabawka dla pryszczatych gimbusów. No i te touchpady przesunięte do lewej krawędzi xD Dlatego zaczynam się zastanawiać czy nie lepiej zrobię jak dołożę te ~2k i kupię MBP 13" z retiną. Tylko boje sie o wydajnosc w FM-ie, Civilizacji oraz w CS:GO - żadne pr0 granie, a jedynie meczyk raz w tygodniu ze znajomymi, więc fajnie jakby te ~60fpsów było. No i jak kupię Maka to nie będę miał za jakiś czas problemu z wyborem telefonu, więc kolejny plus :cool: 

Odnośnik do komentarza

W okolicach 3500 zł to:

HP OMEN i5-6300HQ/8GB/1TB/Win10 GTX960M

matryca FULL HD IPS, dobre rozmieszczenie portów, kompaktowe zewnętrzne, dobra żywotność baterii, podświetlana klawiatura, niska waga, atrakcyjny design

 

MSI GL62 i5-6300HQ/8GB/1TB GTX960M FHD

Matryca FULL HD, mocne zawiasy, sztywność obudowy, prosta stylistyka, możliwość dodania dysku SSD na złączu M.2, bogactwo złączy, przyzwoite osiągi na baterii, brak drain baterii, wygodna klawiatura oraz touchpad

 

Lenovo Y700-15 i5-6300HQ/8GB/1000 GTX960M FHD

Matryca półmatowa FULL HD IPS LG Phlilips o dobrych kątach widzenia oraz kontraście, mocne zawiasy, niezła wydajność w grach, dobrze wykonana aluminiowa obudowa przy tym smukła, elegancka, bardzo dobre głośniki JBL, przyjemny w dotyku pulpit roboczy możliwość dodania dysku SSD na złączu M.2, niskie temperatury robocze pod obciążeniem O wiele lepsze temperatury niż w Y50,łatwy dostęp do układu chłodzenia, ergonomiczne rozmieszczenie portów,  dobre osiągi na baterii.  Dobry i uczciwy stosunek możliwości do ceny

Odnośnik do komentarza

HP OMEN 15 (2016) bez przesady a o grafice 2GB VRAM nie wspominałeś ani o bardzo o bardzo wysokiej temperaturze obudowy podczas długotrwałego obciążenia przez zbędną nagrywarkę.

 

MSI GL62 6QF zawiasy to właśnie mogli by poprawić, GL to najniższa seria GP i GE są lepiej wykonane pod względem jakości i bateria o średniej pojemności 3834mAh można by jeszcze napomnieć że matryca TN jedynie, głośny ale daje rade pod względem temperatury pracy. A pojawiły się już GL62 6QF z procesorami Kaby Lake.

 

O Y700 szkoda się wypowiadać dość zostało już napisane.

 

Dell Inspiron 7566 brakuje mi tu Della który oferuje najlepszy serwis w PL z naprawą domową, grafiki 4GB VRAM, najlepszej baterii ze wszystkich modeli z 960M/1050 i bardzo dobrym chodzeniem pod względem kultury pracy bez obciążenia.

Odnośnik do komentarza

Zdecydowanie lepszy modele możesz dostać w tej cenie zobacz:

MSI GL62 i5-7300HQ/8GB/1TB GTX960M FHD

Dell Inspiron 7566 i5-6300HQ/8GB/1000/Win10 GTX960

 

Wyżeh podawałem jeszcze modele:

 

HP OMEN i5-6300HQ/8GB/1TB/Win10 GTX960M

matryca FULL HD IPS, dobre rozmieszczenie portów, kompaktowe zewnętrzne, dobra żywotność baterii, podświetlana klawiatura, niska waga, atrakcyjny design

 

Lenovo Y700-15 i5-6300HQ/8GB/1000 GTX960M FHD

Matryca półmatowa FULL HD IPS LG Phlilips o dobrych kątach widzenia oraz kontraście, mocne zawiasy, niezła wydajność w grach, dobrze wykonana aluminiowa obudowa przy tym smukła, elegancka, bardzo dobre głośniki JBL, przyjemny w dotyku pulpit roboczy możliwość dodania dysku SSD na złączu M.2, niskie temperatury robocze pod obciążeniem O wiele lepsze temperatury niż w Y50,łatwy dostęp do układu chłodzenia, ergonomiczne rozmieszczenie portów,  dobre osiągi na baterii.  Dobry i uczciwy stosunek możliwości do ceny

 

Lub jak Ci się nie spieszy z zakupem Lenovo Legion Y520-15 i5-7300HQ/8GB/1000 GTX1050

Naprawdę nic a nic to nie wniosło, gdzie wzmianka o beznadziejnym serwisie lenovo? Naprawdę żenujące.

Edytowane przez FxJ
Odnośnik do komentarza

Zdecydowanie lepszy modele możesz dostać w tej cenie zobacz:

MSI GL62 i5-7300HQ/8GB/1TB GTX960M FHD

Dell Inspiron 7566 i5-6300HQ/8GB/1000/Win10 GTX960

 

Wyżeh podawałem jeszcze modele:

 

HP OMEN i5-6300HQ/8GB/1TB/Win10 GTX960M

matryca FULL HD IPS, dobre rozmieszczenie portów, kompaktowe zewnętrzne, dobra żywotność baterii, podświetlana klawiatura, niska waga, atrakcyjny design

 

Lenovo Y700-15 i5-6300HQ/8GB/1000 GTX960M FHD

Matryca półmatowa FULL HD IPS LG Phlilips o dobrych kątach widzenia oraz kontraście, mocne zawiasy, niezła wydajność w grach, dobrze wykonana aluminiowa obudowa przy tym smukła, elegancka, bardzo dobre głośniki JBL, przyjemny w dotyku pulpit roboczy możliwość dodania dysku SSD na złączu M.2, niskie temperatury robocze pod obciążeniem O wiele lepsze temperatury niż w Y50,łatwy dostęp do układu chłodzenia, ergonomiczne rozmieszczenie portów,  dobre osiągi na baterii.  Dobry i uczciwy stosunek możliwości do ceny

 

Lub jak Ci się nie spieszy z zakupem Lenovo Legion Y520-15 i5-7300HQ/8GB/1000 GTX1050

Kolego - spoko że tak się udzielasz ale łaskawie daj informacje że używasz reflinków bo bardzo nieładnie to wygląda z mojego punktu widzenia. Z tego co widziałem od dłuższego czasu się tak tutaj bawisz. Nikt nie zabroni pomagać ale jak widać Ty tego nie robisz bezinteresownie.

Odnośnik do komentarza

Ktos tu nie czyta regulaminu i jeszcze probuje robic kaske na konsolomaniakach.


Ciekawe czy xkom odpali troche sianka PE za darmowa komercyjna reklame. Albo pan gajwer.


A Dell inspiron ma tragiczna matryce ale o tym pan recenzent tester laptopow autor zestawienia raczej nie wspomni, tylko wkleja na pałe.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...