Skocz do zawartości

Jaki laptop ?


psx18

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi mi o całą rodzinę Razer Blade. Jest powód dla którego growe laptopy są grube. Trzeba mieć oddzielne chłodzenie dla CPU i GPU i tyle wylotów powietrza ile możliwe. Blade wyglądają fajnie ale którędy ma z nich odpływać ciepło to ja nie wiem. Wsadzają do nich GTX serii 10 i wyświetlacze o kosmicznych rozdzielczościach a po odpaleniu wiedźmina to ten razer spłonie razem z całym domem. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość mastafaker

Fajnie, że ktoś poświęca czas na robienie takiego zestawienia. Czemu tylko X-KOM? Jest wiele więcej sklepów. Chyba, że chodzi tylko o partnerid to wszystko wiadomo. Czym się sugerowałeś przy wyborze tych laptopów? Wszystkich chyba nie miałeś w swoich rękach? Bo jakością wykonania to czasami odstraszają wybrane modele.

Odnośnik do komentarza

Zestawienie laptopów, których się nie przetestowało nie ma zupełnie sensu. Coś podobnego popełniło ostatnio PurePC. Prawdopodobnie takie zestawienie to odpowiedź na ich artykuł stworzony wspólnie ze sklepem morele.net

 

Podchodzić do tego zestawienia z bardzo dużym dystansem, przeczytać recenzje konkretnych modeli zanim ktoś kliknie w sponsorowaną przez sklep listę.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość mastafaker

No dlatego pytam czy autor miał styczność z tymi laptopami. Każdy producent laptopów ma w ofercie większość możliwych konfiguracji. Tylko, że Lenovo to w większości masakryczne "gówna" jeśli chodzi o wykonanie. 

 

Jedynie Acer F5 ostatnio wybija się jeśli chodzi o obudowę. Do tego spoko parametry i matryca FHD (gówniana ale inni oferuja gowniane HD) + duży gładzik. Jedynie ciężko wypowiedzieć się o samej firmie, chyba nigdy nie wyróżniała się zbytnio.

Odnośnik do komentarza

Jeśli nie jest redaktorem jakiegoś zagranicznego serwisu to już wiemy, że nie miał albo testuje wszystkie po cichu i publikuje swoich recenzji. Niestety albo stety, taki artykuł po polsku, który jest w miare obiektywny i przede wszystkim informuje czytelnika o większości plusów i minusów danego modelu może popełnić w naszym kraju tylko notebookchceck.pl

 

Cała reszta to są listy sponsorów. Brakuje aby benchmark.pl albo pclab zrobili swoje listy na podstawie oferty esc.pl czy jakiegoś innego dużego sklepu. Pierwsza tego typu lista, która ukazała się na PPC została objechana. Nie poleca sie sprzetu, ktorego nie mialo sie w rekach. Albo po prostu zaznacza się wyraźnie, że jest to oferta sklepu internetowego, który jest partnerem danego portalu.

Odnośnik do komentarza
Gość mastafaker

Na szczęście większość oferowanych w sklepach internetowych można obadać w sklepach stacjonarnych i to polecam robić przed zakupem (chyba, że nie ma ktoś możliwości, teraz media experty czy neonety sa w wiekszosci malych miast).

 

Tak szczerze to bym sie nie zdecydowal raczej na takiego nowego marketowego, lepiej kupić uzywke biznesowa z gwarancja jesli budzet ograniczony.

Odnośnik do komentarza

Niestety, w sklepie na szybko nie sprawdzisz czy wystepuje throttling, jakie osiaga temperatury, czy jest duzy bleeding na matrycy lub pwm flicker etc. Dlatego poza podstawowymi doznaniami estetycznymi z lapkiem w sklepie warto przeczytac recenzje i kupic model w danej cenie, ktory najbardziej trzyma sie kupy. A z takich suchych list zupelnie nic nie wynika. Oczywiscie, jesli ktos nie jest karyną komputerową i chce kupić coś dobrego zamiast tylko kupić cokolwiek.

Odnośnik do komentarza

X-kom ma najlepsze ceny laptopów tym bardziej lepiej znać jeden sklep i jego ofertę. Zestawienie to sprawa indywidualna, każdy ma swoje plusy i minusy (są gorszę laptop i lepsze w danych budżecie) lecz nie można mieć jednoznacznej opinie. Dlatego jak ktoś ma pytanie pytać śmiało. 

Odnośnik do komentarza

Nie ma najlepszych cen, to po pierwsze.

Po drugie polecasz cos, czego nie miales w rekach.

Po trzecie, fakty i konkretne wlasciwosci, w tym plusy i minusy to sa jednoznaczne opinie.

 

To jest zwykly sponsorowany i komercyjny artykul i nei ma nic wspolnego z artykulem, ktory poleca sprawdzone konstrukcje w ramach troski o odbiorce. To jest zwykal lista laptopow, ktore xkom chce nam sprzedac. Moze lepiej idz z tym do dzialu pchli targ do jakiegos komercyjnego watku?

Odnośnik do komentarza

Miałem bardzo dużo laptopów w rękach, siedzę w nich kilka lat, nie muszę nikomu nic udowadniać. Zestawienie pomaga to wiem, zdecydowanie lepiej wejść zobaczyć zestawienie jak kupić pseudo gamignowy laptopw z allegro z procesorem AMD gdzie sprzedawca oszukuje ze na laptopie pójda nowe gry... i jeszcze w cenie praktycznie 30 % droższe jak powinna być. Potem puacz 

Odnośnik do komentarza
Gość mastafaker

Dużo osób kupiło laptopy z tych Twoich linków? Pytam z ciekawości, żadnych złośliwych podtekstów. Brakuje przy każdym choćby krótkiego opisu dlaczego akurat ten model warto. Tak tylko suche linki i opis w jakiej kategorii.

Odnośnik do komentarza

Jak ktoś napisze prywatnie to zawsze postaram mu się opisać laptop to żaden problem. Nie mam wyrobionej marki laptopa nie ma lepszych gorszych każda ma plusy i minusy, sam mam Lenovo nie mogę za bardzo pochwalić ale powiedzieć że do bani też nie ;)

Zestawienie jest nacelowaniem na dany model to już dużo daje gdyż mamy już w czym wybrać a następnie można dopytać dlaczego ten a nie ten.

Odnośnik do komentarza

Myślę, że jak nie dam rady reanimować mojego netbooka to kupię laptopa i lukałem po stronach i znalazłem 4 typy:

 

http://www.x-kom.pl/p/337275-notebook-laptop-156-hp-250-g4-n3700-8gb-240ssd-dvd-rw.html

 

http://www.mediaexpert.pl/laptopy/laptop-asus-x554sj-xx024,id-728813

 

http://www.mediaexpert.pl/laptopy/laptop-lenovo-ideapad-100-15ibd-80qq00h0pb-,id-677388

 

https://www.neonet.pl/hp-15-255-g4.html

 

Budżet do 1500zł, ma to być komp wyłącznie do netu, żeby wyrabiał z flashem na stronkach i ewentualnie YT, jakbym miał na nim w coś zagrać to tylko przy okazji i nie ma to znaczenia. Skłaniałbym się ku temu HP z xkoma, bo w porównaniu z resztą w tej samej cenie ma znacznie lepsze parametry czy się mylę? Który z nich byłby ok? A i tak z ciekawości zapytam poza tematem raczej, bo widziałem kilka takich komputerów, procek 4x1.6 czy procek 2x2.2 jest lepszy zakładając, że są tej samej firmy?

Edytowane przez Plugawy
Odnośnik do komentarza
Gość mastafaker

Ostatniego nie bierz bo AMD. 3 od końca pentium + geforce ale bez systemu (masz swoj?), MM taki sam z systemem sprzedawało za 1399zł.

 

Pierwsza opcja najlepsza bo 240gb dysk ssd a to jedyny element, który upsrawni prace komputera. Celerony i pentiumy na zwyklych dyskach to straszne muły.

Odnośnik do komentarza

http://ark.intel.com/pl/products/87261/Intel-Pentium-Processor-N3700-2M-Cache-up-to-2_40-GHz

 

No naprawdę pentiun z 2015 ?

 

Dell Vostro 3568 i3-6100U/4GB/500 nie kupuj przy tym kursie nic poniżej tego Della, reszta to taka "biedronkowa" tandeta.

Vostro to seria biznesowa z 3 letnia gwarancja i możliwością wymiany podzespołów bez utraty gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Gość mastafaker

I tak wszystkie beda chodzily zamulająco bez dysku SSD więc w pierwszej kolejności szukałbym tylko z takim dyskiem. Czy czasem różnica miedzy i3u a takim Pentiumem 3825u nie jest marginalna?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...