Skocz do zawartości

Jaki laptop ?


psx18

Rekomendowane odpowiedzi

to da, chociaż ja z ciekawości zainstalowałem witness, i  róznica miedzy gerofce a zintegrowana była bardzo duza, ale takie rzeczy jak gra bedzie wygladac na czym mozna sprawdzic na youtube np.

 

spradz czy wersja 256 jest mocno drozsza, bo 128 to tak troche niezbyt, lenovo bierze dla siebie partycje 25 gb (przynajmniej u mnie), a do tego klasycznie cały system pewnie jakies 20 gb programy 10, i  z 100gb robi się 40gb wolnego.

 

Ale mozliwe ze pie,rdole, zreszta dysk mozna wymienic.

Odnośnik do komentarza

Piękne są te Yogi moim zdaniem. Idea jest świetna. No i Lenovo robi najlepsze klawiatury, co jest dla mnie najważniejsze. No ale nic za darmo, ceną jest wydajność, jakość wykonania i czas baterii w kontekście ceny i innych laptopów. W rezultacie żadna nie zachęca do zakupu jakoś wyjątkowo mocno. W dotyku jak dla mnie super (choć bransoleta dużo lepsza), ale kurde, dawać 3 kafle za coś, co jest tak samo mocne jak laptop kupiony dużo taniej 5 lat temu... Nie wiem nawet, ile kosztuje taka Yoga w wersji, na której można odpalić Wieśka 3 w razie potrzeby.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

z ciekawości możecie poprosic ogqozo o wypisanie mocniejszych  i lepszych ultrabooków  posiadajacych również zalety yogi? bo jak szukałem to sie odbiłem od ideapadów za 18 tysiecy ktore ważą 5 kilo.

 

proszę przekazać prośbę.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

No z różnych stron można to porównywać, dokładnie tego co Yoga nic nie robi, o tym właśnie pisałem. Częściej myślę o kupnie Yogi niż czegokolwiek innego, nawet Della XPS 13 (nie mówmy nawet o Asusie. To jak jeździć Mulitplą). W tym rynku trudno do końca porównywać, jeśli się nie sprawdza co miesiąc wszystkiego, bo każdy model ma 1500 sub-modeli, i normalna jest cena w sklepie typu "od 2500 zł do 9000 zł, w zależności od wariantu". Miej benchmark w głowie i porównuj każdy z każdym, co równa się ile u konkurencji. No ale tutaj widzę ultrabooka za 3 kafle który w sumie, no właśnie, będzie do neta i worda.

 

Oczywiście, poniżej 3 kafli za ultrabooka to mało. Ale dopłacać 2 czy 3 razy tyle względem ciężkiego laptopa, za mniejszą wagę - dla mnie trochę sporo, zależy kto jaki ma budżet. Dalej fajnie byłoby mieć pod ręką mocny komputer, a tu najwyżej kup drugi.

 

Yoga 900 jest fajniejsza, no ale swoje więcej kosztuje.

Edytowane przez ogqozo
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

inaczej, niech ogqozo poda chociaz 2 modele ultrabooków które mają silniejsza kartę dedykowaną niż geforce 940m i spełniają podstawowe standardy ultrabooka.


dobra (pipi)ic to, widze ze psot nr 1 byl juz zmieniany tysiac razy, już dosyc tego.

Ten drugi tez juz zmieniony 12 razy, w  sumie zrobił z nas tata wariata, sam juz w sumie nie wiem o  co mi  chodzi, ide pobiegac z ołowkami  w nosie.

Edytowane przez milan
Odnośnik do komentarza

Ja to ogólnie uważam, że rynek laptopów to straszna patologia. No bo tak:

 

a)do 2000zł nie kupisz nic wartego uwagi, a przecież to już są 2 tysiące polskich złotych

c)do 3000-3500 no powiedzmy, ale idziemy w kompromisy, albo plastik fantastik, albo będzie się grzał, albo matryca będzie taka sobie, badziewny gładzik koniecznie po lewej stronie,albo wszystko razem wzięte. za 3 tysiące polskich złotych, to jest dużo pieniędzy

d)do 3600-4500, ok, zaczyna być ciekawie, możemy kupić porządną yogę, jakąś podróbę macbooka air czy rozglądać się za promocją na tego twojego xps'a

 

możemy też dopłacić 200zł i kupić Macboka Pro Retina i mieć te kompromisy w du,pie. ja tak zrobiłem, a jak boga kocha, szukałem laptopa na windowsie. i już nawet czaiłem się na tego della, ale płacić 5 tysięcy złotych za sprzęt wykończony plastikiem, no nie, nie da rady.

 

to jednak jest trochę kwestia tego, czego oczekujemy od lapka. dla mnie granie w wymagające gry na mobilnych kartach graficznych z 60 stopniami celsjusza na kolanach to taki średni biznes, no ale rozumiem, że dla niektórych czysta MOC może być argumentem.

 

no ale nie dla ludzi, którym odpowiada yoga. widzę to codziennie w domu. dotykowy? ładny? bransoleta śliczna? złoty? facebook jest? office działa? hearthstone? nie tnie się? nie rozsypie się od kichnięcia? klawiatura podświetlana? duży gładzik na środku?

 

wszystko twierdząco. i klient zadowolony.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

własnie ogladam rynek i widzę ze jeszcze poczekam by za 4-6 tysiecy kupic ultrabooka ważacego 1,5 kilo max,  z jakąś silną kartą graficzną do programów kadowskich. Moja yoga jest super, ale tylko dzieki temu geforceowi, bez niego dzialanie jest nieakceptowalne, a  i tak przy wiekszych rzeczach troche muli. Pewnie 2-3 latai  zminiaturyzuja tez porzadną grafike.

Edytowane przez milan
Odnośnik do komentarza

W sumie tyle używam laptopa, że to i tak najtańsza rzecz na świecie. Ale... najtańsza, jeśli faktycznie coś z nią robię. Granie w wymagające gry - no jest to jakiś wyznacznik, że laptop przynajmniej będzie użyteczny do wielu rzeczy przez jakiś czas. Coś ciekawego wyjdzie na pieca - możesz zawsze podłączyć do TV i grać.

 

 

Tymczasem rozwój generalnie się zatrzymał od jakiegoś czasu. I fajnie jest se czasem poużywać nowoczesnego laptopa z dotykowym ekranem, ale jak mam dać 3 kafle za coś, co od mojego pięciolatka nie jest w ogóle mocniejsze, tyle że mniej waży... A za coś, co będzie zaiste mocniejsze, muszę dać 5...

 

 

Jakbym miał kasę to bym pewnie kupił Yogę, nie mówię że nie. Nie wiem tylko, czy bym chciał inwestować w 700, bo jak policzymy, przez ile lat będzie sobie dobrze radzić ze wszystkim, to wcale niekoniecznie jest tańsza. Bardziej opłacalny wydatek dla kogoś, kto ma sporo kasy i chce mieć jakąś nową zabawkę.

Edytowane przez ogqozo
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość mastafaker

No dysk SSD to priorytet przy takiej cenie bo różnica miedzy PENTIUMEM vs i3 jest praktycznie znikoma. Jedynie montaż dysku SSD daje kopa. Wsumie to u nas na sklepie najlepiej schodzi konfig pentium 3825 + 4gb ram + geforce 920 za 1399zł. To samo z i3 kosztuje 1600-1700 wiec od 200-300zł roznicy a w wydajnosci pewnie kilka procent.

 

Dołożyć dysk ssd za te 200zł i laptop jak burza ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...