Skocz do zawartości

Jaki laptop ?


psx18

Rekomendowane odpowiedzi

Za 2000 nie kupisz nic dobrego, bez przesady. Do tego długi czas na baterii:P Za 3000 kupisz sprzęt na lata. Za 4000 to już kupisz bardzo sensownego lapka do gier. 

 

 

Wiele osób pomija bardzo ważny parametr w laptopach, dobra matryca. Kupiłem 4 lata temu Y500 za 3800 i skończyłem na tym Wieśka 3 na wysokich ustawieniach. Tyle ,że lapek podpięty pod TV bo matryca w nim to tragedia. 

 

Wiele osób pomija ten parametr, sam nawet nie zwróciłem na to uwagi bo się zakochałem w parametrach za tą cenę. Kolory poprawne, kąty widzenia dobre ale jednak są o kilka klas lepsze matryce. 

 

Dobrze Ci doradzą na forum nhl.pl, jest tam masa tematów jaki laptop do 2k, 3k, 5k itp. Znajdziesz kilka modeli a później czytaj recenzje. 

 

 

Polecam też obudowę z aluminium, mój kilka razy spadł i oprócz wgnieceń nie ma żadnych uszkodzeń, nawet farba się trzyma a ciężki skurczybyk jest. 

Edytowane przez Ukukuki
Odnośnik do komentarza
Za 2000 nie kupisz nic dobrego, bez przesady. Do tego długi czas na baterii:P Za 3000 kupisz sprzęt na lata. Za 4000 to już kupisz bardzo sensownego lapka do gier. 

 

No nie nowego ale poleasongowego biznesowego + nowa bateria już się da

Za 4000 nie kupisz z GTX1060 jak MSI GT ;)

 

Wiele osób pomija bardzo ważny parametr w laptopach, dobra matryca. Kupiłem 4 lata temu Y500 za 3800 i skończyłem na tym Wieśka 3 na wysokich ustawieniach. Tyle ,że lapek podpięty pod TV bo matryca w nim to tragedia. 

 

 

Typ matrycy się liczy TN, VA (MVA) IPS (PLS, EWV

 

Polecam też obudowę z aluminium, mój kilka razy spadł i oprócz wgnieceń nie ma żadnych uszkodzeń, nawet farba się trzyma a ciężki skurczybyk jest.

 

W ultrabookach tak ale w gamingowych za częściowo aluminiową obudowę się płaci a całkowicie aluminiowe konstrukcje są dla grafików/fotografów z matrycami premium zwykle i słabo nadają się do grania jako "slimy" ze słabą wentylacją 

Odnośnik do komentarza

Nie jestem fanem używanych telefonów i laptopów ale jak komuś to nie przeszkadza czemu nie. Wiadomo ,że cudów nie kupisz ale powoli zbliża się okres wakacyjny gdzie będą wyprzedaże starych modeli, ja kupiłem tak swój za prawie 1000 zł taniej z nową rewizją już na GT750M SLI i 16GB ramu. Wiem ,że typ jednak matryce tego samego typu nie są sobie równe. 

 

Dużo grafików czy konstruktorów kupuje laptopy gamingowe z racji dobrego stosunku ceny do mocy. Oczywiście jeśli szukają mobilności. No ale na pewno MichAelis o to nie pytał, poczekaj jeszcze do wakacji i dołóż tysiaka więcej a kupisz fajnego lapka na lata. 

 

 

 

Ja kupiłem gamingowego z racji sporej ilości delegacji a lubię sobie  w podróży pograć. Świetnie mi się to sprawdza bo mam większość biblioteki gier przy sobie. 

Edytowane przez Ukukuki
Odnośnik do komentarza

I nagle Macbook okazuje się nie taki drogi jak można przeczytać w pojedynkach Apple VS reszta świata.

I jeszcze porównania na YT w komentarzach, że za cenę lapka Apple można taką budę postawić, że PC MasterRace :banderas: 

 

Jak chcesz długo na baterii, to Air 13 cali. Jak ma być mobilniejszy z ładnym ekranem, to zostaję 12' która imo jest droga i liczę że na nadchodzącej konfie wywalą do końca Aira i najtanśzego kompa w ofercie Apple zastąpi właśnie dwunastka, bo 6299 bym za to nie dał. 4999 i można się bawić.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Gość Orzeszek

Siemanko. Szukam laptopa dla siebie do Football Managera 2017 i dalej... internetu, filmow, innych (pipi). W nic wiecej nie bede raczej gral, moze jakies starsze tytuly typu Mafia 2, L.A. Noire itp.

 

Znajde cos sensownego z 8gb ramu i (fajnie by bylo) 256gb dysku ssd do max 2500zl? Zalezy mi na ekranie 15'6.

https://www.x-kom.pl/p/332616-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-310-15-i5-6200u-8gb-240-dvd-rw-gf920mx.html 

uwaga matryca nie full hd i brak windowsa (to nie problem sobie wgrać)

 

<grzebie dalej>

https://www.x-kom.pl/p/358739-notebook-laptop-156-asus-r541ua-dm1406d-8-i3-7100u-8gb-256ssd-dvd-czerwony.html ten bez windy i karta intela ale to styknie z budzetem przy zakupie windy oddzielnie

 

https://www.x-kom.pl/p/363386-notebook-laptop-156-asus-r541uj-dm448-8-i3-6006u-8gb-240ssd-dvd-gf920.html

tu juz z geforcem (zawsze jakaś) ale bez windy

Edytowane przez Orzeszek
Odnośnik do komentarza

Dzieki dobry czlowieku. Cos na telefonie nie chce mi wczytac strony (czarny ekran), sprawdze w domu na lapku. Wolalbym mimo wszystko full hd (oczywiscie jesli to mozliwe) no i z winem 10, przyzwyczailem sie juz na obecnym. Bede wdzieczny za dalsze podpowiedzi :)

 

Rozumiem, ze ta 1 opcja jest najmocniejsza? i-5, 920mx - z tym, ze bez windy i nie ma fhd. Co bys bral na moim miejscu? :)

Edytowane przez Koleś88
Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

ok własnie dostałem w(pipi)u :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

 

jak coś nie polecam lenovo.

 

na matrycy pojawiły mi sie hot pixele w ilości 8śmiu i dostałem odpowiedź serwisu:

Dziękujemy za nadesłane materiały.
Ich analiza ujawnia, że charakter usterki jest związany z rozejściem się ciekłego kryształu wokół przebarwienia, jest to tak zwany „Sunspot”. Proces ten zachodzi w momencie przyłożenia do powierzchni matrycy zbyt dużej siły, co powoduje jej nieodwracalne uszkodzenie. Z racji faktu, że opisana usterka nie ma źródła w defekcie fabrycznym, niestety jesteśmy zmuszeni odmówić realizacji bezpłatnej naprawy gwarancyjnej. Przypominamy jednocześnie, że usterka ta nie wpływa na możliwości obliczeniowe przedmiotowego komputera, w związku z czym jego dalsze użytkowanie jest możliwe. W razie wyrażenia chęci wymiany uszkodzonego podzespołu zachęcamy do kontaktu z jednym z naszych autoryzowanych partnerów serwisowych w celu wykonania odpłatnej naprawy poza gwarancyjnej.

 

także jak ktoś sobie kupuje laptopa niech nie kupuje lenovo ;))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Odnośnik do komentarza

Siemanko. Szukam laptopa dla siebie do Football Managera 2017 i dalej... internetu, filmow, innych (pipi). W nic wiecej nie bede raczej gral, moze jakies starsze tytuly typu Mafia 2, L.A. Noire itp.

 

Znajde cos sensownego z 8gb ramu i (fajnie by bylo) 256gb dysku ssd do max 2500zl? Zalezy mi na ekranie 15'6.

Wstrzymaj się trochę dozbieraj 200-300 do Acera Aspire z i5U + 940MX i ze slotem M.2, dyski SSD i RAM są mocno drogie, po wakacjach dopiero jakoś cena ma spaść do normy

Odnośnik do komentarza

ok własnie dostałem w(pipi)u :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

 

jak coś nie polecam lenovo.

 

na matrycy pojawiły mi sie hot pixele w ilości 8śmiu i dostałem odpowiedź serwisu:

Dziękujemy za nadesłane materiały.

Ich analiza ujawnia, że charakter usterki jest związany z rozejściem się ciekłego kryształu wokół przebarwienia, jest to tak zwany „Sunspot”. Proces ten zachodzi w momencie przyłożenia do powierzchni matrycy zbyt dużej siły, co powoduje jej nieodwracalne uszkodzenie. Z racji faktu, że opisana usterka nie ma źródła w defekcie fabrycznym, niestety jesteśmy zmuszeni odmówić realizacji bezpłatnej naprawy gwarancyjnej. Przypominamy jednocześnie, że usterka ta nie wpływa na możliwości obliczeniowe przedmiotowego komputera, w związku z czym jego dalsze użytkowanie jest możliwe. W razie wyrażenia chęci wymiany uszkodzonego podzespołu zachęcamy do kontaktu z jednym z naszych autoryzowanych partnerów serwisowych w celu wykonania odpłatnej naprawy poza gwarancyjnej.

 

także jak ktoś sobie kupuje laptopa niech nie kupuje lenovo ;))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

 

Widzę ze mamy to samo,  tylko ze ja czekam  z yebanego serwisu na lapka, wymienili wyswietlacz bo siwecila 1 piksela, ale mieli załatwic dysk  w 5 dni, a dzisiaj info ze dopiero 6 czerwca. (pipi)a jego mac.

Odnośnik do komentarza

 

Siemanko. Szukam laptopa dla siebie do Football Managera 2017 i dalej... internetu, filmow, innych (pipi). W nic wiecej nie bede raczej gral, moze jakies starsze tytuly typu Mafia 2, L.A. Noire itp.

 

Znajde cos sensownego z 8gb ramu i (fajnie by bylo) 256gb dysku ssd do max 2500zl? Zalezy mi na ekranie 15'6.

Wstrzymaj się trochę dozbieraj 200-300 do Acera Aspire z i5U + 940MX i ze slotem M.2, dyski SSD i RAM są mocno drogie, po wakacjach dopiero jakoś cena ma spaść do normy

 

Mam sam od kilku dni i polecam tego acera.

Odnośnik do komentarza
Gość mastafaker

 Ten Acer nie jest zly, aluminiowa obudowa, matryca matowa FULL HD, 940mx na cos tam juz pozwala. Dysk SSD obowiazek bo na talerzowym jest mul straszny. U nas sprzedalo sie ich na peczki a wrocilu moze z dwa i to zaraz po zakupie (100% uzycia dysku non stop).

Odnośnik do komentarza

Nie widziałem odpowiedniego tematu, więc zapytam tutaj.

Może mi ktoś wycenić laptopa:

 

Asus R556L

Intel Core-i3-4005U 1,7ghz

4GB Ram DDR3 798MhZ

Intel HD Graphics
2047MB NVIDIA GeForce 920M

Dysk 1TB Seagate

Napęd optyczny DVD

System Windows 10 Home 64-bit Partycja recovery (opcja przywrócenia systemu z dysku)

 

Kupiony w x-kom rok temu w kwietniu, więc jeszcze ponad 10 miechów na gwarancji, bez żadnych wad, otarć, uszkodzeń itp. :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...