Skocz do zawartości

PS Network FAQ


rastafuraj

Rekomendowane odpowiedzi

Czy macie w tej chwili jakies problemy z PSN ?

Wszystko do tej pory smigalo mi jak zloto a teraz w ogole nie chce sie laczyc z PSN, ie na konsoli tez nie dziala.

Pobiera adres IP a nastepny krok (checking internet connection) juz jest failed ? ;)

Czy ogolnie PSN teraz pada czy to tylko u mnie ?

 

 

Jak probuje sie polaczyc z PSN to wywala kominikat:

An error occurred during communication with the server. This is a DNS error.

(80710102)

 

??

 

Dobra, naprawilem .. - zmienilem IP kosoli (na koncowce 01 nie chcialo dzialac na 03 polecialo od razu), wylaczylem w ogole bezprzewodowy net na routerze i co najwaszniejsze wpisalem nowe dnsy bo jak sie okazalo zmienily sie ... :)

Edytowane przez villain
Odnośnik do komentarza

Tak ma wplyw, jesli masz Nat Type 3 to mozesz miec problemy z rozmowami glosowymi. Jesli chcesz miec Nat Type 2 czyli Open musisz udostepnic polaczenie z routera konsoli Playstation 3 poprzez odblokowanie odpowiednich portow, sa to porty:

- 80 TCP

- 443 TCP

- 5223 TCP

Oraz porty:

- 3478 UDP

- 3479 UDP

- 3658 UDP

 

Jesli odlokujesz te porty powinienes uzyskac w tescie Nat Type 2, czyli taki jaki jest potrzebny do pelnej mozliwosci korzystania z Playstation Network. :P

Odnośnik do komentarza

a czy wie ktoś jak wygląda odblokowywanie portów w asmaxie ar 904u. Szukałem na interniecie ale nic na ten temat nie mogłem znależc. Próbowałem robić to posługując się instrukcjami do innych routerów ale ich okna konfigóracji są całkowicie inne. Proszę o pomoc.

 

czy aby odblokować porty mam coś wpisać w tym okienku: nnwr9s.jpg.

 

czy w menu powyżej odblokowuje się porty?!. Proszę o pomoc.!

Odnośnik do komentarza

bardzo dziękuje. Nie wiem czy dobrze rozumiem ale w te trzy ostatnie dolne pola mam wpisać te same liczby np 5223. W które okienko mam wpisać ip konsoli i czy ip to ma być np 10.0.2 czy też to 83.26.26.567. Bardzo proszę o ponieważ niezbyt dobrze znam się na tym

 

Cz mógłby ktoś powiedzieć co trzeba wpisać w poszczególne pola. nie wiem co oznaczają te wszytkie nazwy w tym okienku. Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Juz mnie szlag trafia!

 

Mam neta z Vectry (kablówka), i w tescie polaczenia wyskakuje mi wszystko OK - NAT Type 3, ech. Probowalem odblokowac porty, nie da rady. Dzwonilem do kablówki, niby ma sie ze mna skontaktowac jakis "pan administrator", wiec czekam, bo nie wiedza o co moze chodzic. Wczesniej udostepnialem polaczenie internetowe dla konsoli po przez PC, teraz podlaczam bezposrednio konsole do modemu kablowego - podalem MAC adres PS3, zeby sobie dopisali do swojej tajnej bazy i co? DU_PA! Pomysly mi sie wyczerpaly. Najlepsze jest to ze przegladarka www, ps store dzialaja, tyle ze sciagac nie moge i grac po necie - motorstorm, resistance, guitar hero nie chodza! - connection failed!

 

sorry, musialem sie podzielic z wami moim problemem, gdyz sam jestem u kresu totalnej zalamki i chyba bede musial poszukac innego dostawcy internetu.

 

pozdro :blackeye:

Odnośnik do komentarza

"NAT Type 3" - to wiele tłumaczy. Samo dodanie adresu MAC nic w tym wypadku nie da, ewentualnie pogadaj z adminem, ale wątpie, żebyś coś zdziałał. Jeśli nie masz dostępu do routera głównego, to nie za daleko pojedziesz niestety..., radziłbym skorzystać z innego ISP, chociażby wysłużona nełostrada [ chociaż sam możesz sobie porty odblokować], lub jakiś DSL :)

Odnośnik do komentarza

Może nie zabłysnę, ale próbowałeś to:

http://portforward.com/english/routers/por...ion_Network.htm ?

Na głównej możesz wybrać swój router, jeśli nie pasuje ten :). I jeszcze jedno, te porty mogą być zablokowane już z ISP, także to, że je u siebie odblokujesz, może nic nie dać. Pogadaj z adminami, jeśli to nic nie da, to po zawodach^

Odnośnik do komentarza
Odblokowalem porty na routerze i nic. Probowalem juz chyba wszystkiego - przez router i bezposrednio - kapa.

 

ps. korzysta ktos z was z sieci Hyperion i gra na PS3 online? pytam, bo to jedyna alternatywa dla mnie - w tej chwili.

 

pozdro

 

Sojer, jaki masz router ?

 

wyjasnij w jaki sposob laczysz sie z internetem czy jest to kombo modem + router czy jak to wyglada ?

Odnośnik do komentarza
Dodam na poczatku ze prawie wogole sie na tym nie znam.W przyszlosci chcialbym kupic PS3 a ze posiadam neostrade 1mb(modem usb zxdsl 852)to z tego co czytam nie da sie podlaczyc do netu za pomoca tego.Wiec jak podlaczyc ps3 do netu?Co musze kupic itd.?

 

dołączam się do pytania ^_^

udostepnienie przez kompa (za darmo, dziala tylko gdy komp wlaczony) lub router (trzeba kupic, ale dziala zawsze).

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

generalnie dużo tu stron z różnymi ciekawymi znaczkami numerkami itp, ale przebrnięcie przez nie, zajmuje troche dużo czasu. Mam jedno proste pytanie. Czy playstation 3, da się podłączyć pod chello i czy jest z tym jakaś trudność ( jakieś dodatkowe kable, konfiguracje i inne ustrojstwa ), a może prościej pod Netie ? niewiem co wybrać, narazie jestem załamany po tym, że przez pc-ta nie da się zasysać dem i gier z ps-store i przenosić na konsolke, więc czeka mnie zmiana mojego radiowego neta, na coś co mi pozwoli poszaleć.

Odnośnik do komentarza
generalnie dużo tu stron z różnymi ciekawymi znaczkami numerkami itp, ale przebrnięcie przez nie, zajmuje troche dużo czasu. Mam jedno proste pytanie. Czy playstation 3, da się podłączyć pod chello i czy jest z tym jakaś trudność ( jakieś dodatkowe kable, konfiguracje i inne ustrojstwa ), a może prościej pod Netie ? niewiem co wybrać, narazie jestem załamany po tym, że przez pc-ta nie da się zasysać dem i gier z ps-store i przenosić na konsolke, więc czeka mnie zmiana mojego radiowego neta, na coś co mi pozwoli poszaleć.

przeciez radiowy net tez mozesz udostepnic do konsoli, wystarczy kupic odpowiedni kabel (sieciowke zcrossowana) i miec w kompie zwykla karte sieciowa przewodowa.

Odnośnik do komentarza
generalnie dużo tu stron z różnymi ciekawymi znaczkami numerkami itp, ale przebrnięcie przez nie, zajmuje troche dużo czasu. Mam jedno proste pytanie. Czy playstation 3, da się podłączyć pod chello i czy jest z tym jakaś trudność ( jakieś dodatkowe kable, konfiguracje i inne ustrojstwa ), a może prościej pod Netie ? niewiem co wybrać, narazie jestem załamany po tym, że przez pc-ta nie da się zasysać dem i gier z ps-store i przenosić na konsolke, więc czeka mnie zmiana mojego radiowego neta, na coś co mi pozwoli poszaleć.

przeciez radiowy net tez mozesz udostepnic do konsoli, wystarczy kupic odpowiedni kabel (sieciowke zcrossowana) i miec w kompie zwykla karte sieciowa przewodowa.

Dokładnie... ja mam radiówkę plus router(ale nie jest on konieczny, ja kupiłem żeby łapać sieć bezprzewodowo ) i wszytsko śmiga elegancko.

Odnośnik do komentarza

panowie, jakbyście moją "wiatrówke" ( bo radiówka to za duże słowo ) zobaczyli, to byście czem prędzej dzwonili do admina, żeby wam pozwolił usunąć te posty z poradą :D:( hehe. Chce się pozbyć tego dziadostwa raz na zawsze, więc pytanie pozostaje. Chello czy netia i czy bez problemowo bez dodatkowych zakupów, uruchomie neta na ps3 ?

Edytowane przez przema
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...