Skocz do zawartości

PS Network FAQ


rastafuraj

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ sprawa NAT-u ciągnie się i ciągnie, to podaję ostateczną wykładnię:

http://www.gran-turismo.com/support/en/port_number/

LAN to WAN * Must disable packet filtering in the outgoing direction.

TCP: 80, 443, 5223

UDP: 3478, 3479, 3658, 10070, 50100

WAN to LAN * Set Port Forwarding.

UDP: 3658

Krótko: trzeba przekierować tylko i wyłącznie port 3658UDP (albo mieć włączone UPnP), reszty portów tylko nie blokować (co się może udać niemal wyłącznie na PC przy firewallach innych niż zapora, routery w standardzie nie blokują pakietów wychodzących). Jak kto nie wie jak przekierować to patrzy na http://www.portforward.com/

Odnośnik do komentarza

Denerwuje mnie już ta sytuacja - jak ściągam coś z PS Store, czy update'y do konsoli czy do gry (np. Gran Turismo 5 Prologue) transfer jest żenująco niski, nie mam pojęcia dlaczego. Mam połączone wszystko przez Wi-Fi, router mam Linksys WAG300N, a net to Neo 2048. Do wiadomości nie przyjmuję winy Neo gdyż na X360 wszystko działa cacy.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

witam mam podłączone ps3 przez kabel do karty sieciowej w PC używam neostredy z modemem sagem i wszytko działa chociaż miałem z tym duży problem ale udało mi sie i chce powiedzieć jak bo wiem ze niektórzy maja z tym problem

-pamiętajcie ze neostrade można zainstalować inaczej instalując tylko modem

-windows xp z service pack 2

jezeli spełnicie te warunki wszystko powinno być na dobrej drodze i automatycznie pójść

nie wiem może to komuś pomoże :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Gość Mr. Blue

Wiem, że o tym było pisane już naprawdę dużo razy, ale ja za cholerę nie mogę sobie tego wszystkiego poskładać do kupy z obecnych postów...

Do czego pije? A już mówię.

Mam internet Multimo 1024. Czyli kabel od linii Tp + modem SpeedTouch 330 Thomsona = internet na pc.

A dzisiaj stałem się posiadaczem ps3 40gb prosto z wysp brytyjskich.

Zdecydowałem, internet do konsolki zorganizuje przez sieć Wi-Fi. (Nie opłaca się u mnie przeciągać kabla po całym mieszkaniu.)

Prosiłbym o dwie rzeczy:

1. Radę jaki router bezprzewodowy kupić.

2. Jak go skalibrować, i sprawić by internet był zarówno na piecu i PS3.

Za odpowiedzi, już teraz dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Gość Mr. Blue

Dzięki serdeczne. Router oczywiście najpierw podłączyć do PC? I korzystając z pieca, wszystko na routerze ustawić? Ale czy wtedy internet na konsoli nie będzie tylko wtedy, gdy komputer będzie włączony?

Odnośnik do komentarza
Gość Mr. Blue

Okey, więc co mi potrzeba?

Na pewno router wi -fi. Jaki radzicie? Tak gdzieś do 200zł.

Da radę podłączyć router do tego SpeedToucha Thomsona 330? Jak to zrobić?

Inna sprawa, to co robić dalej. Ustawić, to wiem. Ale prosiłbym o trochę dokładniejsze tego opisanie. Wiem, że google nie mają w zwyczaju gryźć, ale teraz uparły się i za cholerę nie mogę znaleźć porządnego o tym artykułu.

Router trzeba ustawić za pomocą komputera, czyż nie? Dalej, przez co, komputer ma odbierać sygnał wi - fi? Trzeba kupić karte PCMI, tak? Jak ustawić odbieranie? I ogólne do tego szczegóły.

 

Więc w praktyce pytam się o taki mały poradnik, co i jak zrobić by mieć wi - fi w domu. Tylko proszę, okażcie litość i poprowadźcie czynności krok po kroku, by taki głąb jak ja, coś z tego zrozumiał. ;)

 

Za pomoc, już teraz dziękuje.

Odnośnik do komentarza

no i sie dzis u mnie po(pipi)alo

chcialem sobie pograc online w motostorma i kicha

sprawa wyglada tak ze net na konsoli dziala normalnie, moge przegladac strony itp. ale nie moge sie zalogowac do playstation network

sprawdzilem na trzech kontach (eu,usa,jap) i nigdzie sie nie udalo

net mam przez kabel (LAN) i mam w domu router

wczoraj wszystko dzialalo normalnie a dzis taka za(pipi)ista niespodzianka

przez peceta moge sie normalnie zalogowac na konto

 

edit. juz dziala

Edytowane przez vip77
Odnośnik do komentarza
Okey, więc co mi potrzeba?

Na pewno router wi -fi. Jaki radzicie? Tak gdzieś do 200zł.

Da radę podłączyć router do tego SpeedToucha Thomsona 330? Jak to zrobić?

Inna sprawa, to co robić dalej. Ustawić, to wiem. Ale prosiłbym o trochę dokładniejsze tego opisanie. Wiem, że google nie mają w zwyczaju gryźć, ale teraz uparły się i za cholerę nie mogę znaleźć porządnego o tym artykułu.

Router trzeba ustawić za pomocą komputera, czyż nie? Dalej, przez co, komputer ma odbierać sygnał wi - fi? Trzeba kupić karte PCMI, tak? Jak ustawić odbieranie? I ogólne do tego szczegóły.

 

Więc w praktyce pytam się o taki mały poradnik, co i jak zrobić by mieć wi - fi w domu. Tylko proszę, okażcie litość i poprowadźcie czynności krok po kroku, by taki głąb jak ja, coś z tego zrozumiał. ;)

 

Za pomoc, już teraz dziękuje.

 

proszę, taki kupisz i jestes szczesliwy

 

http://www.allegro.pl/item343099491_linksy..._neo_slask.html

 

o konfiguracje sie nie martw na tym etapie, odezwiesz sie na gg jak juz go bedziesz mial to pomoge skonfigurowac :)

Odnośnik do komentarza

Jestem zupełnie zielony w tym temacie, a za miesiąc :D dostaję PS3. Chciałbym wiedzieć parę rzeczy:

Mam komputer z 98 roku bez wejścia USB. Modem mam podłączony do karty sieciowej. Czy będę miał możliwość podłączenia PS3 do neta?

Co daje aktualizowanie <software'u?>?

Czy bez połączenia z netem coś stracę? <wiem, że możliwość gry online i korzystanie z PSStore, ale mam na myśli zwykłe granie>

Odnośnik do komentarza

ad. 1 tak bez problemu podłączysz, modem kablem sieciowym - inna sprawa czy będzie to działać, wszystko zależy od twojego dostawcy netu, możesz mieć np. blokadę na MAC innej karty sieciowej niż ta która jest w kompie.

ad. 2 różne rzeczy, każda większa aktualizacja dodaje jakieś nowe możliwości np. ostatnio możliwość odtwarzania divxów

ad. 3 np. możliwość ściągania poprawek, dodatków do gier

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...