Skocz do zawartości

PS Network FAQ


rastafuraj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Problem polega na tym że

internet mam z kablówki wszystko na ps3 chodziło elegancko przez ostatni miesiąc nie używałem konsoli ale wczoraj naszła mnie ochota zagrać i sprawdzić co nowego w sklepiku :]

a tutaj błąd DNS !!?? (o co chodzi jakby ??) przecież wszystko hulało jak ta lala nic nie było przestawiane nic odpinane poprostu tak nagle coś z DNS :/ (resetowałem modem, ustawiałem ponownie internet i nic)

Odnośnik do komentarza
Witam

Problem polega na tym że

internet mam z kablówki wszystko na ps3 chodziło elegancko przez ostatni miesiąc nie używałem konsoli ale wczoraj naszła mnie ochota zagrać i sprawdzić co nowego w sklepiku :]

a tutaj błąd DNS !!?? (o co chodzi jakby ??) przecież wszystko hulało jak ta lala nic nie było przestawiane nic odpinane poprostu tak nagle coś z DNS :/ (resetowałem modem, ustawiałem ponownie internet i nic)

 

Tez mam z kablowki. Zwykle tego typu problemy sa poza Twoim zasiegiem. Albo DNSy kablowki sie zwalaja albo w sieci Sony. Moglbys ewentualnie na sprzecie, ktory jest bezposrednio do modemu podlaczony probowac wrzucic adres domyslny DNS tpsa (czyli jesli uzywasz router to na routerze jesli nie to bezposrednio na konsoli). Powinienes w wikipedii znalezc.

Odnośnik do komentarza

Mam pytanko...

Od kiedy podłączyłem moją PS3 do neta za pomocą Liveboxa (Wi-Fi) mam problemy. Zdarza się, że całkowicie siada mi net i wtedy pomaga tylko pełny restart liveboxa (czyt. przywrócenie do ustawień domyślnych) i wpisywanie wszystkiego od nowa. Może ktoś z Was miał podobny przypadek bądz usłuży jakąś pomocną radą ? :)

Odnośnik do komentarza
Witam

Problem polega na tym że

internet mam z kablówki wszystko na ps3 chodziło elegancko przez ostatni miesiąc nie używałem konsoli ale wczoraj naszła mnie ochota zagrać i sprawdzić co nowego w sklepiku :]

a tutaj błąd DNS !!?? (o co chodzi jakby ??) przecież wszystko hulało jak ta lala nic nie było przestawiane nic odpinane poprostu tak nagle coś z DNS :/ (resetowałem modem, ustawiałem ponownie internet i nic)

 

Mam to samo od rana :/ Wczoraj wszystko było ok, a dzisiaj combo error'ów 80710102+80710092. Tylko PSN mi padło (przeglądarka i rejestracja na konsoli działają normalnie).

 

 

Samo minie?

Odnośnik do komentarza

Zanim kupię routera chciałem się upewnić czy da rade podłączyć moją neostrade do ps3? :unsure: słyszałem, że są z tym spore problemy. Mam modem usb ZXDSL 852.

 

Edit: ludzie pomóżcie!!! Może ktoś odpowiedzieć na powyższe pytanie no i doradzić który z tych routerów będzie najlepszy do ps3?

Asmax Wi-Fi ADSL Router AR 904G

Linksys Wireless-G Router ADSL WAG200G

Netgear ADSL Wireless 54 Mbit Firewall Router 4xLAN (Annex A) - DG834GEE

TP-Link router ADSL Wi-Fi 54Mb/s TD-W8910G

 

Zależy mi na jak najniższej cenie.

 

Edytowane przez Wiolku
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

A ja mam pytanie z innej beczki .

Otoz jak moge dac wlasny avatar z dysku konsoli na moj ID Network ? Bo nie mam zamiaru przebierac z tych biednych avatarkow dodanych od sony ...

Na wlasne konto uzytkownika w konsoli jest to prosta rzecz ale juz ID Network nie potrafie tego zrobic i mam taka szara glupi0 usmiechnieta buzke jako avatar :(

Edytowane przez Redmitsu
Odnośnik do komentarza
A ja mam pytanie z innej beczki .

Otoz jak moge dac wlasny avatar z dysku konsoli na moj ID Network ? Bo nie mam zamiaru przebierac z tych biednych avatarkow dodanych od sony ...

Na wlasne konto uzytkownika w konsoli jest to prosta rzecz ale juz ID Network nie potrafie tego zrobic i mam taka szara glupi0 usmiechnieta buzke jako avatar :(

Niestety, nie da sie. Nie wiem czemu, czy zeby ograniczyc wysyp niedozwolonych avatarow, czy co, ale nie da sie. Tak, wiem, to glupie.

Odnośnik do komentarza
posiadam 2 konsole PS3 i zastanawia mnie jedno... czy podłączając oba PS3 pod jeden router będę mógł spokojnie grać np w GTA4 online?

Tak, ale brak przekierowania portow (bo na 2 konsole nie mozesz jednoczesnie przekierowac) moze uniemozliwic np voice chat.

 

 

:huh:

nie widze przeszkod, przeciez beda pod innymi ipkami, maja inne maci, wiec czemu to ma nie dzialac jesli wlasciwie beda porty przekierowane ?

Odnośnik do komentarza

do voice chatu niekoniecznie trzeba przekierowywac porty (przynajmniej ja nie musialem). Duzo zalezy od ustawien bezpieczenstwa na routerze jakie porty blokuje i czy mozesz je odblokowywac (niekoniecznie przekierowywac). Jesli przekierowanie jest konieczne to faktycznie nie ma szans by dwie konsole mogly miec identyczna funkcjonalnosc na jednym routerze.

Odnośnik do komentarza
posiadam 2 konsole PS3 i zastanawia mnie jedno... czy podłączając oba PS3 pod jeden router będę mógł spokojnie grać np w GTA4 online?

Tak, ale brak przekierowania portow (bo na 2 konsole nie mozesz jednoczesnie przekierowac) moze uniemozliwic np voice chat.

 

 

:huh:

nie widze przeszkod, przeciez beda pod innymi ipkami, maja inne maci, wiec czemu to ma nie dzialac jesli wlasciwie beda porty przekierowane ?

w sieci z jednym zewnetrznym ip (czyli 99% sieci) nie mozesz przekierowac jednego portu na 2 urzadzenia jednoczesnie. Z tego co wiem podczas chatu jak jedna osoba ma zewnetrzne ip albo przekierowane porty, to druga nie musi.

Odnośnik do komentarza

fakt, nie pomyslalem o tym ze przeciez ta sama gra na dwoch konsolach bedzie korzystala z z tych samych portow

 

dlatego, jedna konsole dodalbym do dmz, a drugiej recznie przekierował bym porty

 

nie gralem do tej pory w gta4, ale moze jest tam opcja ustawiania konkretnego portu ?

Edytowane przez krzynek1
Odnośnik do komentarza
dlatego, jedna konsole dodalbym do dmz, a drugiej recznie przekierował bym porty

Dmz to w praktyce przekierowanie wszystkich portow na dane urzadzenie - te, ktore sa przekierowane gdzie indziej, nie ida do dmz. Wiec w praktyce nic by ci to nie dalo - te porty ktore byc przekierowal poszlyby na jedna ps3, a druga ps3, ta w dmz, mialaby dostep do wszystkich portow oprocz tych potrzebnych.

 

nie gralem do tej pory w gta4, ale moze jest tam opcja ustawiania konkretnego portu ?

Nie da sie, to konsola jest w koncu :P ale gry automatycznie korzystaja z kilku portow i wybieraja najlepszy. Przynajmniej niektore.

Edytowane przez Deadeye
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...