Skocz do zawartości

PS Network FAQ


rastafuraj

Rekomendowane odpowiedzi

Jak skonfigurować połączenie internetowe na Viście by działało z PS3?

 

W PS3 mam takie ustawienia: klik

 

A w karcie sieciowej, takie: klik

 

 

Powyższe ustawienia bezproblemowo działały na XP. Na Viście zapewne też będą, tylko powiedźcie mi gdzie mam ustawić udostępnianie sieci dla innych (czytaj: dla PS3) ? Bo mogę ustawić udostępnianie w opcjach karty sieciowej, lub w opcjach aktualnego połączenia z Internetem. Co wybrać?

 

Ma ktoś PS3 i Windows Viste na PC?

 

 

 

EDIT: Już sobie poradziłem. Pomógł restart komputera. Jakby ktoś miał problem z ustawieniami PS3 i karty sieciowej, to polecam powyższe dwa screeny z ustawieniami. Potem jeszcze wystarczy wybrać na komputerze by połączenie sieciowe było udostępniane (klikamy "połączenia sieciowe" -> ikona z aktualnie używanym połączeniem sieciowym -> zakładka "udostępnianie" -> i wybieramy odpowiednia opcje) i wszystko działa. Dotyczy to połączenia poprzez kabel sieciowy.

Edytowane przez Emtebe
Odnośnik do komentarza

A ja mam problem tego typu, że nieraz podczas dłuższej sesji online (głównie MGO) rozłącza mnie z netem. W grze wyskakuje napis "connection not stable" po czym w rogu ekranu wyskakuje napis że wylogowało mnie z PSN. Mam neostradę 1mb i router Pentagram Cerberus P 6331-6, http://tiny.pl/k68f . Ktoś wie w czym tkwi problem i jak go rozwiązać? ;]

 

Dodam jeszcze że na kompie net jest cały czas.

Edytowane przez rydziu87
Odnośnik do komentarza

Dlaczego w jednych grach nie mam żadnych problemów z grą online a w innych taka gra jest praktycznie niemożliwa? Warhawk jest przeznaczony jedynie do gry online więc gra jest zoptymalizowana i nie ma z nią problemów. Trudno, żeby było inaczej w tym przypadku. W Lost Planet jednak występują lagi i problemy z lobby. Wszyscy pisali, że 1 mb/s jest wystarczający. Z drugiej strony na innym forum gość z ameryki z 3 razy lepszym łączem miał te same problemy. O co chodzi?

Odnośnik do komentarza

Tryb multiplayer jako standard w każdej grze to jakiś absurd. Ze wszystkich gier chyba jedynie Warhawk działa jak należy. Żadnych opóźnień i rozłączeń. W Lost Planet nie da się praktycznie grać. Lagi powodują, że przeciwnicy przez krótki czas stoją w miejscu. Trzeba celować w miejsce gdzie przeciwnik powinien być a nie gdzie jest. Oczywiście problem ten dotyczy małej grupy osób, która stanowi jakiś tam procent ogółu graczy. Kane & Lynch miał genialny, innowacyjny tryb sieciowy. Problemy z serwerami uniemożliwiały jednak jakąkolwiek grę. Przez lagi w NBA Street gra traciła płynność. Naciskanie przycisków nie dawało żadnej reakcji ze strony zawodników. W Warhawku jednak dało się to jakoś zrobić co w przypadku gier od third-party deweloperów jest praktycznie nie możliwe do wykonania. Wyjątkiem jest chyba GTA, które ze względu na swoją mechanikę nie mogło się ustrzec kilku błędów.

Edytowane przez rkBrain
Odnośnik do komentarza

co prawda pisalem o tym, ale chyba zly temat wyczailem :D zatem wklejam tutaj moj post z tamtego tematu ;) mam nadzieje, ze ktokolwiek zna odpowiedz na to cuś.

 

ja mam taki troszku problem i nie wiem czego sie on tyczy. mianowicie po odpaleniu konsoli nie zaciaga mi listy przyjaciol. polaczenie z siecia jest widoczne, test polaczenia wskazuje, ze wszystko jest ok, ale listy nie zaciaga. raz zaciaga, raz nie. nie dziala w tym czasie tez w glownej mierze przegladarka www > nie otwiera stron. a polaczenie z PS Stroe dziala jakby nigdy nic, moge sobie przegladac, wybierac demka, sciagac giereczki, cycus. czasem jak pochodzi konsola z 15min czy wiecej zaciagnie w koncu liste friendsow i moge grac onlajn. bez tego ni chu chu. wpisywalem juz dnsy jakie wyszperalem gdzies na sieci czyli 4.2.2.2 i 4.2.2.3 a takze opendsny > 208.67.222.222 i 208.67.220.220 i nic. nie mam neta z netii czy tp, mam tu od providera lokalnego po kablu stale lacze. konsola jest podlaczona bezposrednio do netu, wiec wypada tutaj jakies zle dzialanie routera/switcha... no i nie wiem o co kaman. byl format, byly default settings, sytuacja nie zmienia sie. raz jest jak byc powinno, raz nie... a czasami nie jest byc powinno caly czas dry.gif sprzetowo raczej tez to nie jest, no bo polaczenie z netem dziala jakby nie patyrzyc. nie jak powinno niemniej jednak... a provider moj od netu tez nie wie o co chodzi confused.gif

 

no i jak zaskoczy juz polaczenie to wszystko smiga i hula... az do restartu i momentu kiedy nie polaczy sie jak tzreba. ktos gdzies cos czytal nt. podobnej sytuacji?

 

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich.

Mam pewien problem...Do niedawna nie zwracalem na to uwagi,myslac ze tak powinno byc.Konsola podobno nie radzi sobie za dobrze z JAVA script,prawda?Myslalem wiec ze wszystko jest temu winne.Dzisiaj kumpel mnie uswiadomil,ze u niego wszystko chodzi pieknie,no i zaczynam sie martwic. Juz mowie o co chodzi.Na niektorych stronach internetowych mam male probemy z grafika.Zamiast zdjec widnieja "X-y"w okienkach i tak na calej stronie...Dla przykladu,na takie youtube.pl nia mam po co wchodzic bo strona wyglada jak bazgroly jakiegos dzieciaka i do tego te puste okna...Mialem jeszcze kilka innych,dziwnych przypadkow,gdzie witryna prosila mnie o update "Adobe Player'a",niby jak?To nie windows...

Prosze o pomoc.Moze ktos wie o co chodzi...Wina software czy tez hardware?

Odnośnik do komentarza

Wszystkie zabezpieczenia "parental" mam na "OFF".WMA udostepnione.Co do lacza,to mam CHELO z kablowki upc.Download 2Mb/s : Upload 384 kb/s.Gra mi sie idealnie,bez lagow.

 

Wszystkie zabezpieczenia "parental" mam na "OFF".WMA udostepnione.Co do lacza,to mam CHELO z kablowki upc.Download 2Mb/s : Upload 384 kb/s.Gra mi sie idealnie,bez lagow.

Dobra jjuz mam!"Trend Micro Web"mi blokowal dostep do tych stron...Ty go nie masz wlaczonego?

Odnośnik do komentarza
Wedle mojej szklanej kuli problemem jest Twoj provider i kolesie ciagnacy gigabajty calymi dniami i nocami - po prostu lacze Ci zdycha najprawdopodobniej bo pewnie cale pasmo jest dzielone.

 

 

czyli problemem jestem ja? :F

 

nie da rady, zeby to bylo to. to jest symetryk. zewnetrzne IPki, kazy abonent - inny profil ulugi. ja mam w dzien 2M, 4M w nocy. dotychczas bylo spoko loko. ostatnio cos tak sie kaszani. googlowanie tez nie daje rady :/

 

zawsze musze byc jakims rodzynem kurde :/

Odnośnik do komentarza

A komp Ci nie zdycha od czasu do czasu? Moze wlasnie problemy zaczely sie u providera jego infrastruktura nie wyrabia bo przeszarzowal z liczba klientow?

Tego typu problemy nie zaczynaja sie ot tak. Toeretycznie moze byc awaria drivera TCP IP (cos sie skorumpowalo czy cos) ale nie wydaje mi sie, bo system PS3 to nie windows (mi na przyklad na Macu tego typu awarie sie nigdy nie wydarzyly - wszystko jest robione pod okreslony hardware)...

 

Pozostaje poczekac na nastepny soft update by zobaczyc czy to moze byc cos z sysetemem. Uszkodzenia elektroniki nie podejrzewam (no chyba ze kabel).

Odnośnik do komentarza

Mam taką sytuację:

Internet - radiówka 512. Koleś z firmy z której mam internet założył mi router + AP. Odległość konsoli to ok. 10m, przez dwie grube ściany i router stoi o jakieś 2 m wyżej od PS3. Plejka odbiera mi sygnał z routera na poziomie 15-20% :| Ustawiam połączenie wireless, wszystko na automatycznie, i podczas próby połączenia często mam failed przy pobieraniu adresu IP.

 

Czy to może być wina routera? Koleś założył mi jakiegoś noname'a którego zdjęcia nawet na internecie nie moge znaleźć.

Odnośnik do komentarza

No i czlowiek uczy sie cale zycie :D

 

Plejka odbiera mi sygnał z routera na poziomie 15-20% :|

 

Niestety to jest przyczyna Twoich problemow. Nawet przyzwoite kompy czesto maja problemy przy takim poziomie sygnalu.

 

Sprobuj pokrecic troche konsola by zwiekszyc odbieranie - duzo zalezy od polozenia anteny odbiorczej.

W toolsach do routera przydaloby sie zwiekszyc moc nadawania - ewentualnie przyblizyc go choc o jedna sciane.

Odnośnik do komentarza

No właśnie już przestawiałem konsole z miejsca na miejsce, zbyt wiele nie pomogło. Routera przestawić też nie dam rady.

W toolsach do routera przydaloby sie zwiekszyc moc nadawania

No właśnie ja nie mam żadnego oprogramowania do tego routera, więc wszystkie takie zabawy odpadają :|

 

Więc raczej nie ma możliwości, żeby jakiś porządny router nadawał dużo mocniejszy sygnał?

Edytowane przez Mario_90
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...