Skocz do zawartości

UFC 2009 Undisputed


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 344
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ja bardzo sie wkrecilem w demko i z niecierpliwoscia czekam na pelna wersje. Naprawde solidny tytul, jesli ktos choc troche interesuje sie sportami walki to pozycja niemal wymarzona. W kazdym razie zauwazylem ostatnio jeden bug w demku- otoz jak o zakonczeniu walki od drazu wybierzemy "rematch" (wciskajac x zanim pojawi sie menu wyboru) to gra przechodzi w tryb "rematch", ale zawodnicy maja urazy z poprzedniej walki =)

Czyli jak pokonalem Chucka Liddella grajac Shogunem, to po wybraniu rewanzu wystarczyl jeden prosty i Chuck znowu lezal :)

 

Od razu zaznaczam, ze nie zdarza sie to regularnie ;)

Odnośnik do komentarza

No to wczoraj wkoncu pogralem.

 

Full wersja zawiera:

 

Zwykly mecz (z drugim playerem lub kumplem)

Kariere

Mecz przez Xbox Live

Walki Klasyczne

Trening

 

ogolnie wsio wiadomix o co kaman no moze poza Walkami Klasycznymi.

 

Walki klasyczne za to przewaznie main eventy z gal UFC, takie klasyki jak:

 

Chuck Lidel vs Tito Ortiz

GSP vs Matt H.

 

Co ciekawe jak wybierzemy taki pojedynek to najpierw jestesmy wprowadzeni przez mila Pania ktora opowie nam o calej otoczce pzed walka, czyli kto na kogo ciety byl i za co itp. wszystko ladnie zrobione z urywkami walk (np pokazane sa KO'sy z poprzednich walk w drodze do Title Shoota). Potem wybieramy jedna ze stron (zawodnika), gramy normalna walke po czym po walce Pani przypomina nam jak ta Historyczna walka sie skonczyla naprawde, czyli np: GSP def. Matt.H. by Armbar pod koniec 1r. i jak uda nam sie grajac GSP dokonac tego samego dostajemy Achivmenta odpowiedniego :)

 

Co do trybu Kariery to tez tu calkiem przyjemnie:

Najpierw robimy swojego fightera lub mozemy wybrac z kilku juz zrobionych. Edytor jest calkiem milutki i naprawde mozna zrobic siebie, mi zajelo to z 1h ale typ wyglada bardzo podobnie, nawet tatuaz tygrywa na lydce sobie strzelilem tak jak mam naprawde :)

Ustalamy wage w ktorej chcemy walczyc i ubieramy naszego fightera. Edytor jest na tyle szczegolowy ze nawet mozemy ustawiac sobie blizny czy jak duze kalafiory ma miec nasz fighter w uszach.

Po Ogarnieciu wygladu, musimy zdecydowac jakie 2 style nasz fighter ma prezentowac: Stojka: Boks, KickB, MT Parter: BJJ, Wrestling, Judo

Ogolnie mamy 3 skladowe: Siła, Szybkosc, Wytrzymalosc + do tego dochodza Abilities (Atak rekoma, Obrona przed atakiem rekoma, Atak Nogami, Obrona przed atakiem nogami, Atak w Klinczu ..... itd. ogolnie ok 20 paskow do ktorych dodajemy sobie wytrenowane pkt)

Jak juz zrobimy siebie wybieramy Imie, Nazwisko, Ksywke, kraj i miasto z ktorego pochodzimy (jest PL a miasta sa 2 Warszawa i Łódz , wiec ja trafilem swoje) oraz kraj ktory chcemy reprezentowac.

 

Jak juz wsio ogarniemy trafiamy do salki dobrze znanej nam z TUF'a i Dana W. strzela nam motywatora typu: Tylko najlepsi moga byc w UFC jak nie jestes w stanie byc the best to wypier.... znjadziemy innego na twoje miejsce :)

 

Na dziendobry daje nam jakiegos waclawa do obicia, ja gram na expercie wiec ten Wacek mnie poskladal w parterze pod koniec 1R (moj to typowy stojkowicz z KickB)

 

Potem daja nam do wyboru 2 typow z ktorymi przyjdzie nam walczyc na najblizszej gali UFC FN, gre zaczynamy ok UFC20.

Wyskakuje nam kalendarz, w ktorym ammy zaznaczony tydzien z nasza gala i do tego czasu robimy: Trening (sila, szybkosc, wytrzymalosc) lub sparing po ktorym w zaleznosci jak nam poszlo, dostajemy pkt. do abilities.

Oczywiscie trzeba uwazac zeby sie nie przetreowac bo mozemy wyjsc przemeczeni na gale na ktorej walczymy i odrazu bedziemy zdychac.

Sama gala jest naprawde milutko zrobiona, wsio jak w normalnej relacji tylko ze z nami w roli glownej, jak ktos sie zrobil podobnego to naprawde to milo wyglada zobazyc siebie na Fight Card'ie :)

 

Na poziomie na ktorym gram niestety nie gra sie za latwo i mnie graplerzy zwijaja na parterze jak chca.

 

z czasem dostajesz propozycje od sponsorow, nowe ciuszki itd i zapewne trafiasz do Main Cardu jakiejs dobrej gali (tu jeszcze nie doszedlem :P)

 

Co do zawdnikow to liste wszyscy znaja, wszystko jest elegancko zrobione choc mozna by sie przyczepic ze nie kazdy fighter jest z taka sama dokladnoscia zrobiony, np Mirko C. czy Coleman wygladaja troszke zbyt plastikowo.

 

Poprawiono tez nieco fizyke w porownaniu z demem, juz nie ma (przynajmniej ja przez 3h gry nie widzialem) takich akcji ze kopniecie przechodzi 30cm obok glowy a typ pada.

 

Boje sie tylko ze gra mimo tego jak fajnie sie prezentuje, moze sie szybko znudzic, bo jednak mimo niewielkich roznic zawodnicy z podobnymi umiejetnosciami walcza bardzo podobnie, choc gra i tak jest bardziej rozbudowana niz myslalem (przed demem).

Odnośnik do komentarza

Nooo. dobrze przeczytac troche faktów od kogos kto juz grał, dzieki. Mnie w demie sporo rzeczy raziło, ale i tak gralem w nie zdecydowanie wiecej razy niz w poprzednie edycje na starego xa.. Jak sie ma sprawa tych niespodziewanych knockoutów? Faktycznie tak czesto? Na IGN mowili ze zdecydowanie za... w demi ne expercie tez czasami to glupio wyglądało...

Odnośnik do komentarza

ok ja jestem po 12h przygodzie z gra, napisalem jedna mini opinie na innym forum wiec jesli tu zacytuje moje slowa i wkleje to chyba nie zostane ukarany :)

bo naprawde nie chce mi sie pisac drugi raz

 

 

"ufff katowalem wczoraj ta gierke od rana do pozej nocy i zaspalem do pracy dzis :)

 

w kciuku nie mam czucia, pije herbatki na uspokojenie nerwowe, dawno tak nie gryzlem pada, jednego popsulem.

 

najpierw sobie zrobilem typa do kariery, zapodalem moje imie nazwisko, polska, jakie miasto, gdzie zaczalem walczyc itp, ustawien wygladu jest multum, od kilkudziesieciu rodzai tatoo po owlosienie na klacie i gestosc owlosienia :) szkoda ze nie mozna se zrobic owlosionych plecow. na poczatek mamy pkt do rozdzielenia, 3 ogolne staty sila, predkosc i stamina, plus skille off i deff ciosow, kopniakow, takedownow itp itd, wybeiramy tez jaka szkole walki prezentujemy. no i dobra zaczyna sie kariera w skrocie opisze ze troszke tego jest, za postep w grze sa nowe sprzety na silowni, lepsi trenerzy, lepsi sparingpartnerzy, sponsorzy. dostajemy na maila rozne fajne wiadomosci jak np wywiady z przeciwnikami przygotowujacymi sie do walki z nami, info o zawodach itp.

 

o walce nie bede sie rozpisywac bo wszyscy grali w demo, jest super, zero nudy, zero schematycznosci, kazda walka inna. mojego gostka stworzylem w wadze sredniej, no i po okolo 20 walkach juz awansowalem z 25 miejsca na 8, pare porazek sie trafilo.

 

no a pada zepsulem na multi :) technicznie jest ok zero lagow wszystko dobrze, poza tym duzo razy ja hostowalem walke. no i zaczalem od niezlego bilansu 6-3, 5 KO, 1 TKO, nie jest zle sobie mysle, minelo kilka godzin i mam bilans 6-18 :) okazalo sie ze 15 porazek z rzedu to nie na moje nerwy, niektorzy kolesie naprawde wymiataja, ale tez czesto zalezy kogo wybierzemy i jak umiemy walczyc dana szkola. w grach online mozna wybrac czy przeciwnikow ma szukac byle jakich, czy rowny lvl czy lepsi, jak wybieralem rowny ale chyba jeszcze duzo treningow przede mna :)

 

ogolnie nie lubie bijatyk ale tutaj dzieki temu ze nie ma jakichs czarow marow, pociskow, kul ogniowych i iinnych gadzetow, tylko czysta symulacja i multum mozliwosci, gra naprawde wciaga i gra sie przyjemnie

moja ocena 9/10 "

 

 

jesli ktos kupi i bedzie mial ochote na sparingi to piszcie (ps id - blazej1980)

preferuje walki stworzona postacia :)

Edytowane przez blazej1980
Odnośnik do komentarza
Szkoda że nie ma Kimbo Slice'a. Pamiętam jak dostał lanie od typa z różowymi włosami :lol: Może dodadzą go w jakimś dodatku. :D

 

 

Jakim dodatku kurna?Przeciez on nie walczy ,ani nie walczyl nigdy w UFC.

 

perdolisz stary :P

 

http://www.sherdog.com/fighter/Kevin-Ferguson-22388

No i gdzie ty tam widzisz że Kimbo walczył w UFC :huh: ??

 

no nie kumam o co Ci chodzi? Bo ja widzę jakieś 4 walki stoczone :/

Odnośnik do komentarza
no witam, dzieki za dodanie do friendsow, mam maly problem, gdzie tu sie zaprasza friensow do grania?

 

Nie mozna tego robic w meczach rankingowych.

BTW. Troche mnie wkurza online. Przez lagi jakie sie zdarzaja naprawde ciezko robic counter ataki, szczegolnie w parterze kiedy ktos ci siadzie na klacie i naparza w leb wtedy jedyne wyjscie to zlapac go za reke i zmienic pozycje...a to z lagami jest dosc trudne :(

Edytowane przez SZKD
Odnośnik do komentarza

A ja mimo wszystko jestem rozczarowany. Edytor postaci jest naprawde fajny, ale sama kariera juz nie...Liczylem na cos podobnego do FN, czyli zestaw mini-gierek, a tu lipa. Po 3 walkach mialem juz dosyc naciskania Train, Rest i 2-minutowych sparingow...

 

Wybor Walk Historycznych to tez lekka zenada...BJ Penn vs Joe Stevenson, Silva vs Franklin II (dlaczego akurat druga, skoro to pierwsza jest klasykiem) czy Karo Parisyan vs Diego Sanchez to zadne tam wielkie walki. Oczywiscie przez braki licencyjne zabraklo prawdziwych klasykow takich jak Chuck Liddell vs Randy Couture, Frank Shamrock vs Tito Ortiz, Ken Shamrock vs Royce Gracie II, Tito Ortiz vs Ken Shamrock I, Matt Hughes vs Frank Trigg II czy chociazby Royce Gracie vs Gerard Gordeau z pierwszego UFC??? No ale skoro jest juz licencja na Penna i GSP, to gdzie podziala sie ich pierwsza walka, ktora bezdyskusyjnie zasluguje na miano klasyka UFC...

 

Kolejna sprawa to wyglad zawodnikow: Ci najpopularniejsi wygladaja jak zywi, ale ci cit mniej popularni wygladaja jak parodie samych siebie. Mark Coleman, Jason MacDonald czy Matt Serra (z glowa wygladajaca jakby wyciagneli go z NBA Jam) to tylko pierwsze lepsze przyklady..

 

Co do sterowania to jest IMO przekombinowane i dalekie od intuicyjnosci. Ale kiedy sie go nauczysz, to gra sie calkiem znosnie. Animacja ssie, bo nikt mi nie wmowi, ze Spider w rzeczywistosci porusza sie tak, jak w tej grze. Rozcinaja sie tylko policzki i luki brwiowe, ale nigdy czolo, ktore jest przeciez najbardziej narazone na ground&pound lokciami. O online rowniez ciezko mi sie wypowiedziec, bo dzisiaj po poludniu nie moglem zagrac z nikim, bo wyszukiwarka pokazywala mi, ze nie ma nikogo...

 

No i najwiekszy zarzut, ktory mam przeciw tej grze: PRZYPADKOWOSC. W tej grze nokautuje lewy prosty!!! Mozesz rozbijac przeciwnika przez 2 rundy, a nagle wchodzi przeciwnikowi JEDEN czysty cios w calej walce, ktory ciezko mnie nokautuje!!! I pol biedy, gdyby zdarzalo sie to raz na kilkadziesiat walk. Ale takie numery dzieja sie w co 3-ciej walce!!! Niech THQ naprawi to jak najszybciej...

 

Ogolnie bardzo ciesze sie, ze ta gra sie ukazala. Pelna licencja ( Goldberg, Rogan i znienawidzony przeze mnie Herb Dean), Dana White gadajacy swoje glupoty, fajne filmiki oraz to co najwazniejsze- pierwsza w miare udana proba oddania w grze tak zlozonej dyscypliny sportu jaka jest MMA. Jako calosc nie do konca wszystko sie udalo w tej edycji, ale wierze, ze UFC 2010 juz pozamiata naprawde solidnie.

 

 

Odnośnik do komentarza

Czy ktos mi moze wytlumaczyc, dlaczego w karierze punkty doswiadczenia rosna tak wolno. Nie wiem, czy az tak to spieprzyli, ale jestem 4 w Rankingu, walcze juz z gwiazdami wagi ciezkiej, a moj zawodnik ma statystyki rzedu 30-35.

I to ma byc cala kariera ? zaraz mnie czeka slabiakiem walka o 1 miejsce i koniec? jezeli tak, to totalnie ja spieprzyli.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...