Skocz do zawartości

Dysk twardy w PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Dysk jest formatowany zaraz po wlaczeniu konsoli, natomiast Restore Utility trzeba wybrac w Setting.

Dysk zostanie sformatowany jeszcze raz i backup sie wgra. Zajmuje to w zaleznosci od wielkosci backup-u jakies 3-6minut. (Ja mialem 9GB i wgralo sie w 5 minut)

 

Pamietaj ze jak podlaczysz duzy dysk usb i na niego bedziesz chcial wrzucic Backup to konsola tez bedzie chciala go sformatowac (bo moze go nie widziec)

 

Odnośnik do komentarza
jak podpinam dysk, to w ogole go nie widzi ( dysk usb 120GB )

Jesli masz pusty to nie ma problemu konsola musi go sformatowac na swoj system plikow abys mogl tam zrobic backup

przegraj z niego wszystko na komp sformatuj z konsoli zrob backup itd. po backupie sformatujesz go pod "winda" i luz.

 

Tak wlasnuie zrobilem, nie ma problemu. Wazna zecz, avy taka wersje FW, badz nowsza ( w moim przypadku 2.35 ) sciagnac na pendriwa do katalogu UPDATE\PS3\ po to aby po zmianie dysku mogl na nowo wgrac... dziwna sprawa, ze tak jakby czesc FW byla na hdd, a nie na nand.

Odnośnik do komentarza

A ja mam pytanie czy każdorazowe włożenie nowego dysku do PS3 musi się równać z jego formatem?Dokładnie chodzi mi o sytuację,że chce wziąć swój dysk twardy do kolegi by pokazać mu na jego PS3 GT5P(rozważa chłopak zakup,a ja mam z PS Store).Da się tak zrobić?Druga sprawa(chyba podobna) jest taka,że zamierzam w niedalekiej przyszłości wymienić dysk na 250gb i w związku z tym mam pyatnie czy będę mógł potem dowolnie przekładać dyski do PS3 -250gb i mój stary 40gb

Odnośnik do komentarza

1.Trudno coś doradzić poza porządnym i o odpowiedniej wielkości śrubokrętem.

2. Powinien działać, no ale właśnie jest ten haczyk że sony przycinało koszty na hdd, wiec dyski te nie mają żadnych systemów anty-wstrząsowych. Dlatego nie nadają się do laptopów i jako przenośne dyski twarde, jest duże prawdopodobieństwo uszkodzenia talerzy podczas transportu.

Odnośnik do komentarza

Moje PS3 też widzi 232GB, a wolnego miejsca miałem na początku 205GB, wszystko przez to, że tak jak pierwszy Xbox, PS3 przydziela sobie partycję na system procentowo, nie jestem matematykiem więc nie będę wyliczać ile to jest procent :P W każdym razie ja mam dysk Western Digital Scorpio 250GB, który naprawdę polecam, co do śrubek to zrób tak jak ja - pójdź do jakiegoś sklepu z narzędziami i wybierz sobie najmniejszy śrubokręt z końcówką krzyżakową :D

Edytowane przez Sowaa
Odnośnik do komentarza
- ile z dysku 40GB dostępne jest dla gracza?

- czy 40GB to w praktyce wystarczająca ilość miejsca? czy może warto od razu wymienić dysk w konsoli ?

31 gb z tego co pamietam. jest wystarczajaca - oczywiscie jak sciagniesz wszystkie demka z ps store + pare pelnych wersji to zapchasz caly dysk (przy ilosci demek jaka jest na ps store nie ma innej mozliwosci), ale trzymajac kilkanascie dem, kilka pelnych wersji, troche trailerow mam jeszcze troche miejsca.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mam zamiar kupić ten dysk do PS3:

http://www.komputronik.pl/Dyski_twarde/Wew...pelny,id,49815/

 

I mam tylko jedną wątpliwość dotyczącą firmy. Wiem że są lepsze firmy od Samsunga ale ten model dysku mogę nabyć po dość atrakcyjnej cenie (pomoc znajomego). Kiedyś było wiele negatywnych opinii co do dysków samsunga. Nie wiem jak jest dziś przede wszystkim interesuje mnie kwestia awaryjności bo w testach wypadają zadowalająco i przeważnie są najtańsze (co wzbudza wątpliwości). Z góry dziękuje za możliwe opinie.

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...