Skocz do zawartości

Dysk twardy w PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam z kolei pytanie jak do k***y nędzy mam zgrać chociażby savey z mojego dysku (60GB)?? Problem w tym, że konsola nie działa. Po podłączeniu dysku do kompa, nic nie widać. Czytałem, że pliki są inaczej zapisywane... (or sth). Po podłączeniu go do innej konsoli jest jedynie możliwość zrobienia formatu. Czyżby więc nie było możliwości (już nawet nie myślę o backupie) zgrania saveów...?? Ktoś się zna na tym??

Odnośnik do komentarza
Ja mam z kolei pytanie jak do k***y nędzy mam zgrać chociażby savey z mojego dysku (60GB)?? Problem w tym, że konsola nie działa. Po podłączeniu dysku do kompa, nic nie widać. Czytałem, że pliki są inaczej zapisywane... (or sth). Po podłączeniu go do innej konsoli jest jedynie możliwość zrobienia formatu. Czyżby więc nie było możliwości (już nawet nie myślę o backupie) zgrania saveów...?? Ktoś się zna na tym??

A to wlasnie nie dysk ci sie zepsul? Po podlaczeniu dysku do innej konsoli powinna normalnie dzialac jego zawartosc, najwyzej pewnych, zabezpieczonych rzeczy nie powinno sie dac odczytac - ale przegladac jak najbardziej. Dlatego podejrzewam ze to dysk sie skopal. W kazdym badz razie jedyna opcja to sprobowac skopiowac tym http://www.garloff.de/kurt/linux/ddrescue/ dysk z ps3 na jakis inny (o wiekszej lub rownej pojemnosci, oczywiscie wszystkie inne dane sie z niego usuna) i probowac uzyc tego innego na ps3. Ten program jest tylko na linuxa, w tym poscie masz jak to zrobic bez niego: http://www.tivocommunity.com/tivo-vb/showt...825#post2165825

Edytowane przez Deadeye
Odnośnik do komentarza
Ja mam z kolei pytanie jak do k***y nędzy mam zgrać chociażby savey z mojego dysku (60GB)?? Problem w tym, że konsola nie działa. Po podłączeniu dysku do kompa, nic nie widać. Czytałem, że pliki są inaczej zapisywane... (or sth). Po podłączeniu go do innej konsoli jest jedynie możliwość zrobienia formatu. Czyżby więc nie było możliwości (już nawet nie myślę o backupie) zgrania saveów...?? Ktoś się zna na tym??

A to wlasnie nie dysk ci sie zepsul? Po podlaczeniu dysku do innej konsoli powinna normalnie dzialac jego zawartosc, najwyzej pewnych, zabezpieczonych rzeczy nie powinno sie dac odczytac - ale przegladac jak najbardziej. Dlatego podejrzewam ze to dysk sie skopal. W kazdym badz razie jedyna opcja to sprobowac skopiowac tym http://www.garloff.de/kurt/linux/ddrescue/ dysk z ps3 na jakis inny (o wiekszej lub rownej pojemnosci, oczywiscie wszystkie inne dane sie z niego usuna) i probowac uzyc tego innego na ps3. Ten program jest tylko na linuxa, w tym poscie masz jak to zrobic bez niego: http://www.tivocommunity.com/tivo-vb/showt...825#post2165825

 

Hmmm nie wiem jak Ty to znalazłeś (przeszukałem CAŁY internet hehe), ale dzięki. Jutro się tym zajmę więc będę mógł napisać czy to rzeczywiście działa (ponoć tak).

 

Wątpię żeby chodziło o dysk. Gdyby to on się zepsuł to konsola by się raczej normalnie uruchamiała, a zresztą już o takich przypadkach jak mój na sieci czytałem i chodziło w nich o zasilanie... W sumie nie jestem specjalistą w tych rzeczach, ale raczej awarię dysku wykluczam.

Odnośnik do komentarza
ja jak muj dysk 60 gb, kiedys wykrecilem i do innego chlebaka wstawilem , to ten chlebak widzial czysty dysk i chcial go sformatowac, jak przelozylem spowrotem to dysk byl widoczny z zawartoscia

Ja gdzies czytalem ze po przelozeniu dysku zawartosc powinna byc widoczna, oprocz tej kodowanej (zabezpieczone save'y itd). To bylo chyba nawet w oficjalnej instrukcji Sony. Ale widac nie mieli racji, albo moze to zmienili. Bo fakt ze kazdy dysk jest zwiazany sprzetowym kluczem z konsola, tyle ze gdzies tam pisali ze to ogranicza tylko niektore dane, a nie wszystkie. Ale widac to nieprawda :)

 

adamcky - ten program wraz ze specjalnym sterownikiem recznie sterujacym glowica dysku umozliwia odczytanie wszystkich mozliwych danych z dyskow utopionych albo spalonych, nie mowiac o "zwyklych" bad sectorach - wlasnie on jest wykorzystywany (oczywiscie z dodatkowym softem) przez firmy ktore za grube tysiace $$ odzyskuja dane, ktorych wydaje sie ze nie da sie odzyskac :) Ale jesli to dane na dysku sa uszkodzone, szczegolnie w kluczowych dla ps3 miejscach, to niestety nie pomoze - ale warto sprobowac, ja nie wyobrazam sobie straty wszystkich save'ow. Swoja droga zainspirowales mnie do zrobienia backup'u dysku :P

Edytowane przez Deadeye
Odnośnik do komentarza

Witam.

Mam do Was kilka pytan..Chce zamienic dysk w trojce.We wczesniejszym poscie wyczytalem,za konsola najlepiej wspolpracuje z dyskami 120,160 i 250gb.O predkosci 5400rpm.W takim razie szukam 250gb,tylko jaka firma produkujaca dyski jest najlepsza?Kompletnie sie na tym nie znam,wychowalem sie na konsolach:P Jeszcze jedno zastanawiajace mnie pytanie...Jesli skopiuje cala zawartosc standardowego dysku w konsoli na dysk wiekszy,podpiety do USB(ten,ktory chce wlozyc),to czy po zamianie na tym wiekszym,zamontowanym juz w trojce bede mial wszystko na miejscu?Nie bede musial odzyskiwac danych?Tak mozna?Ciezko bylo,mam nadzieje,ze zrozumieliscie:/

Odnośnik do komentarza

Aha,myslalem ze obejdzie sie bez dodatkowych kosztow...A pozniej stary dysk od ps3 bedzie mogl mi sluzyc do przechowywania mediow?To powiedz mi prosze jaka firme bys mi polecil...Ktos wczesniej pisal cos o Toshibie,jest dobra?Jest w ogole jakas firma,ktora specjalizuje sie tylko w produkcji dyskow i jest w tym dobra?Wybacz za tak oczywiste pytania...Dzieki wielkie za pomoc.

Odnośnik do komentarza

Toshiba, IBM, Maxtor, Hitachi, Seagate, Western Digital i Samsung na takie mozesz marki natrafic, kazda jest ok. Szczerze mowiac wiedze o poszczegolnych modelach mam zbyt mala by polecic jakis - bralbym najtanszy pasujacy, chyba ze ktos odradzi bo za glosny na przyklad. Kazda z tych marek jest solidna i dyski kazdej z nich padaly - wlasciwie sie nie roznia technologicznie.

 

 

Odnośnik do komentarza

Jak kupujesz na allegro, to przepłacasz, w sklepach znajdziesz średnio 20-30ZŁ taniej niż na allegro.

 

www.skapiec.pl - tutaj szukajcie dysków

 

I pamiętajcie, do PS3 pasuje dysk KAŻDEJ marki, byleby był to 2.5 calowy dysk, może mieć nawet bodajże 2TB (ale takich nie ma póki co :P ), a i tak bedzie działał. Obojętne też jest, czy to SATA czy SATA 2 (tzn. Serial ATA, S-ATA, SATA/150, SATA/300), bo oba są ze sobą kompatybilne

Edytowane przez Katana
Odnośnik do komentarza

I o to mi chodzilo,dzieki wielkie!:) Zastanawialem si wlasnie czy Seria ATA i SATA to to samo...:/ Chore,ale nie znam sie za bardzo na tym. Mam pewne watpliwosci jeszcze...Kilka postow wczesniej byl link na oficjalna strone Sony,gdzie firm polecala do konsoli dyski o pojemnosci 120,160 i 250gb,ze niby taki najlepsze.Zalezt mi aby trojeczka nie meczyla sie przez nieodpowidni dysk... Wg Twojego stwierdzenia nie stoi nic na przeszkodzie kupna wiekszej pojemnosci?Z predkoscia tez byly pewne zastrzezenia...Niedlugo wyplata i male zakupy dla konsoli...Dziewczyna bedzie zazdrosna...Ponownie:D

Odnośnik do komentarza
Koniecznie SATA musi byc napisane SATA. Ktos juz tu sie skarzyl ze mu dysk nie pasowal.

 

Nie może być ATA, to na pewno, ale czy to bedzie SATA czy SATA 2, to żadna różnica, bo oba są kompatybilne

 

a czy PS3 obsługuje NCQ?

 

To nie PS3 musi obsługiwać NCQ, to funkcja dysku, nie konsoli.

 

I o to mi chodzilo,dzieki wielkie!:) Zastanawialem si wlasnie czy Seria ATA i SATA to to samo...:/ Chore,ale nie znam sie za bardzo na tym. Mam pewne watpliwosci jeszcze...Kilka postow wczesniej byl link na oficjalna strone Sony,gdzie firm polecala do konsoli dyski o pojemnosci 120,160 i 250gb,ze niby taki najlepsze.Zalezt mi aby trojeczka nie meczyla sie przez nieodpowidni dysk... Wg Twojego stwierdzenia nie stoi nic na przeszkodzie kupna wiekszej pojemnosci?Z predkoscia tez byly pewne zastrzezenia...Niedlugo wyplata i male zakupy dla konsoli...Dziewczyna bedzie zazdrosna...Ponownie:D

 

Rozmiar jest niezależny, konsola zobaczy ten dysk, ale NP. Jak największe dyski to 500GB (przykład), to lepiej wziąć np. 400GB, bo te nowo wprowadzone dyski mogą być wadliwe.

 

Jak włożysz do PS3 dysk 7200RPM, to go obsłuży, ale nie zauważysz wielkiej różnicy (pół sekundy różnicy? Nie potrzebne), a lepiej włożyć 5400RPM, bo będzie cichszy

Edytowane przez Katana
Odnośnik do komentarza
Koniecznie SATA musi byc napisane SATA. Ktos juz tu sie skarzyl ze mu dysk nie pasowal.

 

Nie może być ATA, to na pewno, ale czy to bedzie SATA czy SATA 2, to żadna różnica, bo oba są kompatybilne

 

a czy PS3 obsługuje NCQ?

 

To nie PS3 musi obsługiwać NCQ, to funkcja dysku, nie konsoli.

 

I o to mi chodzilo,dzieki wielkie!:) Zastanawialem si wlasnie czy Seria ATA i SATA to to samo...:/ Chore,ale nie znam sie za bardzo na tym. Mam pewne watpliwosci jeszcze...Kilka postow wczesniej byl link na oficjalna strone Sony,gdzie firm polecala do konsoli dyski oiorjfr pojemnosci 120,160 i 250gb,ze niby taki najlepsze.Zalezt mi aby trojeczka nie meczyla sie przez nieodpowidni dysk... Wg Twojego stwierdzenia nie stoi nic na przeszkodzie kupna wiekszej pojemnosci?Z predkoscia tez byly pewne zastrzezenia...Niedlugo wyplata i male zakupy dla konsoli...Dziewczyna bedzie zazdrosna...Ponownie:D

 

Rozmiar jest niezależny, konsola zobaczy ten dysk, ale NP. Jak największe dyski to 500GB (przykład), to lepiej wziąć np. 400GB, bo te nowo wprowadzone dyski mogą być wadliwe.

 

Jak włożysz do PS3 dysk 7200RPM, to go obsłuży, ale nie zauważysz wielkiej różnicy (pół sekundy różnicy? Nie potrzebne), a lepiej włożyć 5400RPM, bo będzie cichszy

Czytalem troche o predkosci dyskui wlasnie 5400rpm biore,rowniez ze wzgledu na mniejsze grzanie.Jesli tak to zdecyduje sie na 320gb,starczy mi na troche...Slyszalem rowniez ze niektore dyski podczas pracy wytwarzaja drgania,to raczej nieporzadane,prawda?A mozecie jednak mi jakis bobry polecic.Patrzylem troszke w sklepach internetowych,za duzo tego...Stanowczo. O co chodzi z tym "NP"? Dobrze,ze istnieja takie fora:]

Odnośnik do komentarza

Chodziło mi o Na Przykład, ale chciałem to wyolbrzymić :P

 

Jeśli szukasz dobrego dysku, to może Western Digital? Ostatnio kupiłem sobie do PCta właśnie dysk WD i jestem po prostu zdziwiony jego jakością, cichy, szybki, świetny :)

 

Samsunga mogę polecić, ma od niego dysk i też chodzi bardzo dobrze.

 

Co do Seagate'a, to słyszę ostatnio na jego temat trochę narzekań, nawet takich, że potrafi po prostu ZGUBIĆ dane i dysk można tylko sformatować w tym momencie. Oczywiście nie musi się to tyczyć każdego ich dysku.

 

Z tego co widzę, to Samsung jest najtańszy (320GB), Western Digital trochę droższy, ale nie wiem co lepsze, bo nie mam tych modeli dysków :)

 

http://www.skapiec.pl/site/cat/8/comp/282934

 

http://www.skapiec.pl/site/cat/8/comp/261947

 

 

Co do pojemności, to te 320GB na pewno starczy Ci na baaardzo długo, jak mi 60GB w PS3 starczy, to co dopiero 320GB :]

Edytowane przez Katana
Odnośnik do komentarza

Niedlugo chce wymienic HDD w PS3 i mam 3 pytania.

1. Robiac backup danych mozna wybierac recznie poszczegolne rzeczy do skopiowania (nosnik do backup'a to 8GB)?

2. Na nowym dysku chcialbym zainstalowac Linuxa i przywrocic dane z backup'a. Czy jest mozliwe? Jesli tak to w jakiej kolejnosci to robic? Najpierw zainstalowac Linuxa a potem przywrocic dane z backup'a czy na odwrot?

3. Czy zmienilo sie cos w temacie mozliwosci podzialu HDD (linux/os) czy nadal jest to 1:5?

Edytowane przez Emet
Odnośnik do komentarza

Jestes wielki:P Dziekuje Tobie.Poslucham Twojej rady i wezme WD,zwlaszcza,ze sklep,ktory go oferuje jest w moim miescie:)

Ile w ogole potrzeba miejsca aby zrobic "backup'a"? Wiadomo,ze usune wszystkie instalki itp.Na sam system...Jesli kupie jakiegos pendrive'a,np 4gb,to bedzie za malo?Chodzi mi o fundusze:] Jeszcze gry musze dorwac:P

Kolega wyzej zadal bardzo ciekawe pytania,ktore rowniez mnie beda dreczyly w niedalekiej przyszlosci..

Edytowane przez otaku84
Odnośnik do komentarza
Jestes wielki:P Dziekuje Tobie.Poslucham Twojej rady i wezme WD,zwlaszcza,ze sklep,ktory go oferuje jest w moim miescie:)

Ile w ogole potrzeba miejsca aby zrobic "backup'a"? Wiadomo,ze usune wszystkie instalki itp.Na sam system...Jesli kupie jakiegos pendrive'a,np 4gb,to bedzie za malo?Chodzi mi o fundusze:] Jeszcze gry musze dorwac:P

 

Jak zrzucasz save'y (nie zrzucasz muzyki, filmików, zdjęc) i to same Save'y, to Ci pewnie 1GB starcza :P

 

4GB będziesz miał na zapas i do kluczy :P

 

Niedlugo chce wymienic HDD w PS3 i mam 3 pytania.

1. Robiac backup danych mozna wybierac recznie poszczegolne rzeczy do skopiowania (nosnik do backup'a to 8GB)?

2. Na nowym dysku chcialbym zainstalowac Linuxa i przywrocic dane z backup'a. Czy jest mozliwe? Jesli tak to w jakiej kolejnosci to robic? Najpierw zainstalowac Linuxa a potem przywrocic dane z backup'a czy na odwrot?

3. Czy zmienilo sie cos w temacie mozliwosci podzialu HDD (linux/os) czy nadal jest to 1:5?

 

1. Nie można wybierać poszczególnych rzeczy, ale możesz kopiować ręcznie poszczególne rzeczy, najlepiej robić backup bez zbędnych rzeczy jak filmiki i dema (pełne wersje też usunąć), wszystko później pobierzesz na nowo z odpowiednich profili.

2. Najpierw instalujesz Linux'a, pózniej przywracasz backup'a

3. Nie mam pojęcia, nie sprawdzałem :)

Edytowane przez Katana
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...