Skocz do zawartości

Dysk twardy w PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Nieistotne jest to czy to wersja BD czy z PS Store. Istotne jest to czy to wersja EU, USA, JP, lub inna azjatycka oraz wersja zainstalowanego update'u GT. Nowsze wersje zobacza stary save, ale wersja bez update'u nie zobaczy save'a z wersji po update.

Czyli najpierw zrob aktualizacje GT i wtedy sprawdz czy save dziala.

Edytowane przez Emet
Odnośnik do komentarza

Siemka przymierzam się właśnie do zmiany dysku w konsoli na większy i mam pytanko co do przenoszenia danych z dysku. Czy jest jakiś sposób na przenoszeniu danych po kawałku np. jednej gry, później drugiej. Bo mam na dysku tekkena , elpephunka eden i mapki do resistenca, a mam pendrive 2gb więc się nie zmieści. Wiem że można ściągnąć to jeszcze raz z pstore ale chciałbym tego uniknąć (mam słabe łącze a ściągać jeszcze raz to katorga i kupa czasu)

Edytowane przez ZakOnIck
Odnośnik do komentarza
Siemka przymierzam się właśnie do zmiany dysku w konsoli na większy i mam pytanko co do przenoszenia danych z dysku. Czy jest jakiś sposób na przenoszeniu danych po kawałku np. jednej gry, później drugiej. Bo mam na dysku tekkena , elpephunka eden i mapki do resistenca, a mam pendrive 2gb więc się nie zmieści. Wiem że można ściągnąć to jeszcze raz z pstore ale chciałbym tego uniknąć (mam słabe łącze a ściągać jeszcze raz to katorga i kupa czasu)

 

Nie ma takiej możliwości.

Najlepszym rozwiązaniem jest przenieść tylko save'y, a gry ściągnąć na nowo, po prostu będziesz musiał czekać.

Ewentualnie zmniejsz rozmiar kopii (usuń coś, co masz na konsoli) i wtedy wrzuć całość na PenDrive'a, w ten sposób będziesz miał trochę mniej do pobierania.

Odnośnik do komentarza

Witam. Dopiero przymierzam sie do kupna PS3, jednak niewiele wiem o zastosowaniu HD w tej konsoli.

 

W jaki sposob konsola korzysta z HD? Tzn czy gry trzeba przenosic w calosci lub czesci na HD?Czy dziala po prostu z BlueRaya?

 

Co mi daje zwiekszona pojemnosc dysku? Jakie sa pojemnosci gier na PS3?

 

Jakie rozwiazanie polecacie?

Odnośnik do komentarza
Witam. Dopiero przymierzam sie do kupna PS3, jednak niewiele wiem o zastosowaniu HD w tej konsoli.

 

W jaki sposob konsola korzysta z HD? Tzn czy gry trzeba przenosic w calosci lub czesci na HD?Czy dziala po prostu z BlueRaya?

 

Co mi daje zwiekszona pojemnosc dysku? Jakie sa pojemnosci gier na PS3?

 

Jakie rozwiazanie polecacie?

 

Wiele gier wymaga instalacji na dysk(2-5gb), w dodatku istnieje mozliwośc instalacji Linuxa zamieniajaca ps3 w odpowiednik PC(10gb).

Jak by tego bylo malo... mozesz pobierac gry z PSstore a te nie maja gornych limitow wiec czasem zajmuja kilka giga... na dodatek Ps3 to aktualnie NAJLEPSZY odtwarzacz bluray/dvd/cd/itd... ;)... wiec twardy dysk wykorystuje sie do magazynowania filmow, muzyki, zdjec - a prezenytuje sie to wysmienicie... dorzuc do tego przegladarke internetowa i wsztko to co bedziesz dzieki niej sciagal(np. filmiki w formacie HD z gier - trailery) lub z PsStore(sklepu) gdzie materiał video jest najwyzeszj jakosci(60sekund = 600mb w fullHD) itd... jednym slowem twardy dyk 80gb zapelnisz na upartego w tydzien... o ile zamierzasz korzystac z konsoli często.

Odnośnik do komentarza
Czyli czekac na PS3 z dyskiem 160GB?(ma wyjsc ponoc niedlugo)

 

Kupowac jakis inny i samemu wymienic?

 

Czy brac PS380GB+dwie gry(Ratched&Clank oraz Uncharted) za 1500pln w Media Markt?

 

Nie ma co czekać na konsolę z większym dyskiem (BTW, nie słyszałem nic, żeby miała wyjść wersja 160GB, skąd masz takie info?), po za tym, lepiej wyjdziesz kupując osobno dysk do PS3 i wkładając go zamiast tego co był w zestawie.

 

Co do tej oferty z MM, to albo mi się zdaje, albo to jest trochę drogo...

 

Odnośnik do komentarza
Co do tej oferty z MM, to albo mi się zdaje, albo to jest trochę drogo...

Dokładnie. Jeszcze tydzień temu była za 1200 (albo nawet 1100 jak mnie pamięć nie myli) bez gier... ale ile teraz kosztuje Ratchet i Uncharted?? razem ze 150 - 200 zł. Chyba że za 1500 masz jeszcze dwa DS3 to wtedy można się zastanowić.

Edytowane przez Incognitos
Odnośnik do komentarza
Nie wiem jak to z partycjami jest ani czy formatuje pamieć (miałem pustą więc nie wiem... a szkoda, ze nie sprawdziłem :/) ale po wszystkim na pendrivie był folder PS3/BACKUPDATA (lub coś podobnego) i w nim kilka plików. Mój backup zajmował łącznie ok 2.6GB.

Sprawdzilem - zawartosc komorki (karta 1 gb) pokazywal wraz z iloscia wolnego miejsca, wiec chyba po prostu dodaje pliki do partycji. Mam nadzieje ze nie bedzie problemu z wieloma partycjami.

Odnośnik do komentarza

Wlasnie wlozylem cos duzego do mojej PS3...;)

Takiego olbrzyma,to Ona nigdy nie miala w swoich aksanitnych wnetrznosciach:D

A na powaznie,siedzi w niej nowy dysk ktory mi polecil Katana : WD320BEVT

Pieknie dziala,ale musze stwierdzic,ze sony to zlodzieje przestrzeni z wiadomych przyczyn.No coz,musimy sie z tym pogodzic.Mam jedno pytanko.Czy dysk,ktory byl w konsli(40gb) moge sformatowac po podlaczeniu go przez usb do PS3(jako zewnetrzny)?Nie chcialo mi sie czekac kilka godzin na "full format".Za bardzo sie nagrzalem aby wlozyc(jak to brzmi:P)do niej nowy nabytek.Dzieki wielkie wszystkim za pomoc,a w szczegolnosci gratsy do Katany:)

Odnośnik do komentarza
Wlasnie wlozylem cos duzego do mojej PS3...;)

Takiego olbrzyma,to Ona nigdy nie miala w swoich aksanitnych wnetrznosciach:D

A na powaznie,siedzi w niej nowy dysk ktory mi polecil Katana : WD320BEVT

Pieknie dziala,ale musze stwierdzic,ze sony to zlodzieje przestrzeni z wiadomych przyczyn.No coz,musimy sie z tym pogodzic.Mam jedno pytanko.Czy dysk,ktory byl w konsli(40gb) moge sformatowac po podlaczeniu go przez usb do PS3(jako zewnetrzny)?Nie chcialo mi sie czekac kilka godzin na "full format".Za bardzo sie nagrzalem aby wlozyc(jak to brzmi:P)do niej nowy nabytek.Dzieki wielkie wszystkim za pomoc,a w szczegolnosci gratsy do Katany:)

 

Cieszę się, że jakoś pomogłem :P

 

Mam nadzieję, że nie zawiedziesz się na nowym dysku i będziesz mógł się pochwalić po długim czasie, że nadal chodzi i jego stan się nie pogarsza :)

 

Mój dysk w PC od WD (kupiłem w Lutym bodajże) chodzi cały czas tak samo jak wcześniej, cichy, chłodny, transfer na wysokim poziomie :) )

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Właśnie wsadziłem do PS3 segate momentus 250GB 5400obr (wybrałem go kierując się właśnie opiniami na forum PE - dzięki koledzy!). Co prawda wielkość rzeczywista to 236GB, ale i tak chyba każdy twardziel ma mniejszą pojemność niż to jest podane:) Ważne, że sprzęt działa jak należy, a z wymianą nie było żadnych problemów. Polecam!

 

Tylko jedno mnie gnębi... pewnie już się to tu przewinęło ale i tak zapytam. Wielkość rzeczywista to 236GB, ale PS3 wyświetla, że wolne jest 205GB. Na standardowym twardzielu (kupiłem wersję 40Gb) wolne było 32/37GB. Czyli w obu przypadkach konsola zajęła ok 14% powierzchni dysku, zanim cokolwiek na niego wrzuciłem. Na co mi teraz zażarło te 31GB!!! Wie ktoś? <_<

Odnośnik do komentarza

Też mam parę pytań (lamerskich;)

Parę dni temu kupiłem PS3 80gb ale mam zamiar wymienić na większy HDD.

I co następuje:

1. Jak trzeba sformatowac na FAT32 to jak jest z partycjami? Jedna chyba nie da rady?

2. Zakładając, że mam juz HDD nowy, to wszystkie dobra ze starego da się skopiować? (dema, instalacje itp)

3. seagate 320 gb bez problemów zadziała?

Edytowane przez lordpix
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...