Skocz do zawartości

Dysk twardy w PS3


Rekomendowane odpowiedzi

http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...961&katid=4

ktoś może dać znak sygnał czy powyższy dysk zda egzamin w ps3?

Ja mam taki.

Jest OK.

465 GB calkowita/ 415 GB dostepne

 

A jak z temperaturą pracy i hałasem ? Jest głośniejszy czy nie słychać różnicy w porównaniu do standardowego hdd konsoli ??

 

Jak na moj gust nie chodzi ani glosniej ani cieplej od oryginalnego 60GB. Zadnych odstepstw od normy nie zauwazylem...moze nawet ciut cichszy....a moze mi sie wydaje :)

Jest OK.

 

Odnośnik do komentarza

Ja mam WD 250gb i ostatnio testowałem go.

 

Przyłożyłem do wylotów z tyłu konsoli termometr i okazało się,że konsola grzeje się mniej niż jak miałem stary dysk "firmowy" 40gb-ok 4 stopnie różnicy(i wcale nie chodzi tu o temperaturę za oknem bo przy podobnej temperaturze testowałem stary dysk).Dysk WD chodzi też nieznacznie głośniej niż stary-ale zdecydowanie jest to w graniach rozsądku i nie ma co narzeckać.Prócz tego wszystko śmiga tak jak na starym czyli dealnie-konsola chodzi tak samo cicho itp

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

Witam:)

Zamiane dysku mam juz za soba,teraz chcialbym z mojeg starego HDD zrobic dysk przenosny.W sklepach sa dostepne kieszenie na dyski 2,5'' z wyjsciem usb.Czyli taka kieszen powinna spelnic moje oczekiwania,tak?Wole sie upewnic,poniewaz na opakowaniu przeczytalem informacje dotyczace potrzeby zainstalowania jakiegos oprogramowania aby owy sprzet byl kompatybilny z Windowse XP lub Mac OS...Czy konsola "zobaczy"moja czterdziestke po podlaczeniu jej za pomoca tej "przejsciowki"?

Odnośnik do komentarza

Właśnie wsadziłem do PS3 dysk Samsunga 250GB (link), oczywiście konsola wyświetliła komunikat o konieczności formatu, potwierdziłem... I dysk formatuje się już kilkanaście minut. Pasek postępu pokazuje 99% i tak od dłuższej chwili. Czy to normalne? Nie chcę wyłączyć teraz konsoli i spróbować ponownie, bo to niewskazane :|

Odnośnik do komentarza

Kurde... Ciągle widnieje 99% :/

 

 

Pusty dysk 250 GB i ciągle trwa format? Niemożliwe raczej, zwłaszcza, że zapełniony dysk 40 GB formatował się kilkanaście sekund.

 

Chyba pozostaje wyłączenie konsoli. Zapewne nie da sie tego zrobic przyciskiem z przodu... Więc pozostaje wyłącznik z tyłu. Oby nic sie nie z(pipi)a*o :P

 

 

 

 

EDIT:

 

 

Ufff. Wyłączyłem. Odpaliłem ponownie, format wykonany, konsola nie eksplodowała... A pod maska hula 250 GB :)

Przy okazji przypomniał mi się artykuł z PE, o tym czego nie powinno się robić z PS2 :P

Edytowane przez Emtebe
Odnośnik do komentarza
Witam:)

Zamiane dysku mam juz za soba,teraz chcialbym z mojeg starego HDD zrobic dysk przenosny.W sklepach sa dostepne kieszenie na dyski 2,5'' z wyjsciem usb.Czyli taka kieszen powinna spelnic moje oczekiwania,tak?Wole sie upewnic,poniewaz na opakowaniu przeczytalem informacje dotyczace potrzeby zainstalowania jakiegos oprogramowania aby owy sprzet byl kompatybilny z Windowse XP lub Mac OS...Czy konsola "zobaczy"moja czterdziestke po podlaczeniu jej za pomoca tej "przejsciowki"?

 

Dołączam się do tego pytania.

Odnośnik do komentarza
Witam:)

Zamiane dysku mam juz za soba,teraz chcialbym z mojeg starego HDD zrobic dysk przenosny.W sklepach sa dostepne kieszenie na dyski 2,5'' z wyjsciem usb.Czyli taka kieszen powinna spelnic moje oczekiwania,tak?Wole sie upewnic,poniewaz na opakowaniu przeczytalem informacje dotyczace potrzeby zainstalowania jakiegos oprogramowania aby owy sprzet byl kompatybilny z Windowse XP lub Mac OS...Czy konsola "zobaczy"moja czterdziestke po podlaczeniu jej za pomoca tej "przejsciowki"?

 

Dołączam się do tego pytania.

 

Kupujesz kieszeń, wcześniej upewniając się, że dysk będzie pasował (złącze ATA/SATA i zasilanie), wtedy podłączasz do PC, formatujesz i masz dysk przenośny. Te różnego typu oprogramowania, to nic innego jak jakieś "wymyślne" i denerwujące menadżery pamięci przenośnych.

Odnośnik do komentarza
Witam:)

Zamiane dysku mam juz za soba,teraz chcialbym z mojeg starego HDD zrobic dysk przenosny.W sklepach sa dostepne kieszenie na dyski 2,5'' z wyjsciem usb.Czyli taka kieszen powinna spelnic moje oczekiwania,tak?Wole sie upewnic,poniewaz na opakowaniu przeczytalem informacje dotyczace potrzeby zainstalowania jakiegos oprogramowania aby owy sprzet byl kompatybilny z Windowse XP lub Mac OS...Czy konsola "zobaczy"moja czterdziestke po podlaczeniu jej za pomoca tej "przejsciowki"?

 

Dołączam się do tego pytania.

 

Mam dysk przenośny z laptopa 40gb w obudowie OTG (on the go). używam go zgrywania zdjęć w plenerze. Mogę go dzisiaj podłączyć do konsoli i sprawdzę co się stanie. Jeśli zadziała to radzę kupić właśnie z funkcją OTG zawsze można sobie coś zgrać beż użycia kompa (np z czytanika kart).

Odnośnik do komentarza
A więc tak. Podłączyłem hdd 40gb w obudowie OTG i śmiga.

Dowód -> dba375ee8d3ad324m.jpg

Ale odczytuje tylko 1 partycję. Na dysku mam jedną 32 (fat32) i druga reszta GB. Odczytuje ta mniejszą bo chyba ona jest główna. Tak więc nie wiem jak zrobić aby całe 80gb działało. Fat 32 nie przyjmie tylu GB.

 

Jak to FAT32 nie przyjmuje... o czym ty mówisz, jedynym ograniczeniem (zauważalnym) jest to, że nie przyjmuje plików powyżej 4GB.

 

Żeby utworzyć większą partycję niż 32GB użyj innego programu niż Windowsowski Menadżer

Edytowane przez Katana
Odnośnik do komentarza
A więc tak. Podłączyłem hdd 40gb w obudowie OTG i śmiga.

Dowód -> dba375ee8d3ad324m.jpg

Ale odczytuje tylko 1 partycję. Na dysku mam jedną 32 (fat32) i druga reszta GB. Odczytuje ta mniejszą bo chyba ona jest główna. Tak więc nie wiem jak zrobić aby całe 80gb działało. Fat 32 nie przyjmie tylu GB.

 

Jak to FAT32 nie przyjmuje... o czym ty mówisz, jedynym ograniczeniem (zauważalnym) jest to, że nie przyjmuje plików powyżej 4GB.

 

Żeby utworzyć większą partycję niż 32GB użyj innego programu niż Windowsowski Menadżer

 

Nie wiem jak z innymi programami. Ja robiłem normalnie w windowsie bo to dysk do zdjęć więc 32gb i tak starcza. Win nie zrobi więcej niż 32gb a innymi nie sprawdzałem. Może się da, nie będę się sprzeczał bo nie wiem;) Pewnie masz rację.

W każdym razie, sprawdziłem, działa, można podpinać.

Odnośnik do komentarza
A więc tak. Podłączyłem hdd 40gb w obudowie OTG i śmiga.

Dowód -> dba375ee8d3ad324m.jpg

Ale odczytuje tylko 1 partycję. Na dysku mam jedną 32 (fat32) i druga reszta GB. Odczytuje ta mniejszą bo chyba ona jest główna. Tak więc nie wiem jak zrobić aby całe 80gb działało. Fat 32 nie przyjmie tylu GB.

 

Jak to FAT32 nie przyjmuje... o czym ty mówisz, jedynym ograniczeniem (zauważalnym) jest to, że nie przyjmuje plików powyżej 4GB.

 

Żeby utworzyć większą partycję niż 32GB użyj innego programu niż Windowsowski Menadżer

 

Nie wiem jak z innymi programami. Ja robiłem normalnie w windowsie bo to dysk do zdjęć więc 32gb i tak starcza. Win nie zrobi więcej niż 32gb a innymi nie sprawdzałem. Może się da, nie będę się sprzeczał bo nie wiem;) Pewnie masz rację.

W każdym razie, sprawdziłem, działa, można podpinać.

 

Właśnie menadżer Windows'a ogranicza rozmiar partycji FAT32 do 32GB, a inne programy mają ograniczenie samego systemu FAT32 czyli ok. 120GB.

 

wystarczy wpisać FAT32 na wikipedii :P hehe

Odnośnik do komentarza
Wymieniłem HDD z 60GB na 250 GB :) Tylko gdzie są moje trofea? porównywałem z innymi userami, synchronizowałem z serwerem, a tu nic O_O

 

 

 

Bez paniki trofea nie zginęły. Miałem to samo u siebie. Wystarczy odpalić grę, zdobyć w niej jakiekolwiek trofeum (nawet takie, które już masz, bo gra nie "widzi" żadnych, tak jakbyś jeszcze żadnego nie zdobył), zapisać grę i gotowe. Następnym razem gdy wejdziesz z XMB do trofeów wszystko będzie normalnie.

 

Tez się trochę przestraszyłem, jak po wymianie dysku odpalam Burnout'a i podczas grania pojawiło mi się info, że zdobyłem trofeum. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że owe trofeum zdobyłem już dawno temu :|

 

Aha, musisz tak zrobić ze wszystkimi grami w jakich zdobyłeś trofea. Nie wiem czy da się to jakoś "szybciej" naprawić, ale ja "odkryłem" taki sposób ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...