Skocz do zawartości

Dysk twardy w PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Jestes wielki:P Dziekuje Tobie.Poslucham Twojej rady i wezme WD,zwlaszcza,ze sklep,ktory go oferuje jest w moim miescie:)

Ile w ogole potrzeba miejsca aby zrobic "backup'a"? Wiadomo,ze usune wszystkie instalki itp.Na sam system...Jesli kupie jakiegos pendrive'a,np 4gb,to bedzie za malo?Chodzi mi o fundusze:] Jeszcze gry musze dorwac:P

 

Jak zrzucasz save'y (nie zrzucasz muzyki, filmików, zdjęc) i to same Save'y, to Ci pewnie 1GB starcza :P

 

4GB będziesz miał na zapas i do kluczy :P

Kamien z serca...Myslalem ze bede zmuszony kupic dysk zewnetrzny,na kilka minut uzytkowania...Czyli jak rozumiem zawartosc "malego" dysku bede mogl skopiowac na "duzy",jak ten juz bedzie w konsoli?Wiem ze bede do tego potrzebowal pzejsciowke,spoko:) Widze,ze znasz sie na rzeczy,moja wdziecznosc nie zna granic:P

Odnośnik do komentarza
Nie wiem czy dobrze odczytałem, ale, żeby przenieść zawartość starego dysku na nowy, to oczywiście musisz mieć Pendrive'a, ale same Save'y itp. duzo nie zajmują.

 

Jak podłączysz stary dysk przez USB, to konsola będzie chciała go niemal na pewno sformatować, nie będzie widzieć oryginalnej zawartości.

Dziekuje bardzo za dobre rady:)

 

Nie wiem czy dobrze odczytałem, ale, żeby przenieść zawartość starego dysku na nowy, to oczywiście musisz mieć Pendrive'a, ale same Save'y itp. duzo nie zajmują.

 

Jak podłączysz stary dysk przez USB, to konsola będzie chciała go niemal na pewno sformatować, nie będzie widzieć oryginalnej zawartości.

Dziekuje bardzo za dobre rady:)

Odnośnik do komentarza
Gość KaIgrekO
Wykręcenie śrubki tej niebieskiej to męczarnia, dobrze że mam wiertarkę ;)

Ja z niebieską śróbką nie miałem najmniejszych problemów. Ale wyjąć dysk z tej metalowej obudow to był wyczyn i męczarnia! Polecam przed wymianą dysku odczekać trochę - mój był strasznie gorący i pewnie to spowodowało trudności z odkręceniem tych 4 śrób (rozgrzany metal się rozszerza).

 

BTW: Z dysku 250GB zostalo dla mnie 205GB :lol:

Odnośnik do komentarza
a czy PS3 obsługuje NCQ?

 

To nie PS3 musi obsługiwać NCQ, to funkcja dysku, nie konsoli.

 

 

za Wikipedią:

 

NCQ (ang. Native Command Queuing) - sposób na optymalizację pracy dysku twardego polegający na zmianie kolejności zadań zapisu i odczytu podczas współpracy kontrolera i dysku tak, aby zadania były wykonywane przy minimalnej ilości skoków głowic dysku. Pozwala to uzyskać większą wydajność podczas dużych obciążeń, zmniejszając przy okazji mechaniczne zużycie dysku. Dysk twardy z NCQ nie używa tego trybu, jeśli kontroler sprzętowy lub sterownik kontrolera nie obsługują NCQ. Kontrolery sprzętowe drugiej generacji SATA posiadają obsługę NCQ w standardzie.

 

Z tego co udało mi się ustalić to PS3 nie posiada kontrolera SATA 2, obstawiam zatem, że PS3 nie obsługuje NCQ.

 

Tak czy siak pewnie w PS3 niewiele by to dało jeśli chodzi o szybkość odczytu. Ten system sprawdza się najbardziej w macierzach RAID.

 

Wykręcenie śrubki tej niebieskiej to męczarnia, dobrze że mam wiertarkę ;)

Ja z niebieską śróbką nie miałem najmniejszych problemów. Ale wyjąć dysk z tej metalowej obudow to był wyczyn i męczarnia! Polecam przed wymianą dysku odczekać trochę - mój był strasznie gorący i pewnie to spowodowało trudności z odkręceniem tych 4 śrób (rozgrzany metal się rozszerza).

 

BTW: Z dysku 250GB zostalo dla mnie 205GB :lol:

 

No kurcze, mogłam poczekać aż się schłodzi, ale trudno, znajdę jakąś nową śrubkę :)

Edytowane przez Wieslawa
Odnośnik do komentarza

Moje pytania:

 

- Jeśli robię pełny Backup z menu systemu konsoli na Pendrive, a potem wymieniam twardziela na większy i zgrywam to z powrotem, to nie kopiuje mi się wtedy sam firmware, ustawienia PSN, hasła i ustawienia konsoli, co nie? Tych rzeczy nie ma na dysku, który wymieniam, prawda?

- Jak instaluję potem grę od nowa, to najpierw trzeba zainstalować gry a dopiero potem save? Czy może nie ma różnicy? Jeśli najpierw wrzucę save z backup całej konsoli z Pendrive, to jak zainstaluje grę, to w takim Np .Heavenly Sword czy innych grach, nie podmieni mi konsola tych zapisanych stanów gier na nowe?

- Jaki fabrycznie siedzi twardziel w PS3? Bo chcę kupić taki sam (ta sama firma, prędkość, itp.) tylko większy

 

Z góry THX za odpowiedź ^_^ i Pozdrowienia dla fanów PS3 :lol:

Odnośnik do komentarza
Moje pytania:

 

- Jeśli robię pełny Backup z menu systemu konsoli na Pendrive, a potem wymieniam twardziela na większy i zgrywam to z powrotem, to nie kopiuje mi się wtedy sam firmware, ustawienia PSN, hasła i ustawienia konsoli, co nie? Tych rzeczy nie ma na dysku, który wymieniam, prawda?

- Jak instaluję potem grę od nowa, to najpierw trzeba zainstalować gry a dopiero potem save? Czy może nie ma różnicy? Jeśli najpierw wrzucę save z backup całej konsoli z Pendrive, to jak zainstaluje grę, to w takim Np .Heavenly Sword czy innych grach, nie podmieni mi konsola tych zapisanych stanów gier na nowe?

- Jaki fabrycznie siedzi twardziel w PS3? Bo chcę kupić taki sam (ta sama firma, prędkość, itp.) tylko większy

 

Z góry THX za odpowiedź ^_^ i Pozdrowienia dla fanów PS3 :lol:

 

1. Firmware, hasła, ustawienia PSN się nie kopiują w backupie

 

2. Obojętna kolejność

 

3. Fabrycznie może być każdy dysk, ale ja mam Seagate'a, ale nie jest to najlepszy dysk... polecam Western Digital

Odnośnik do komentarza
Moje pytania:

- Jaki fabrycznie siedzi twardziel w PS3? Bo chcę kupić taki sam (ta sama firma, prędkość, itp.) tylko większy

 

u mnie też był Seagate (Momentus 5400.2)

 

Teraz mam już szajsunga, ale sporo się namęczyłam, żeby PS3 zechciało łaskawie odzyskać dane z mojego HDD na USB. Tak to jest jak się kupuje bezfirmowe photo-databanki. Za 30 razem się udało. Tak to zrywało ciągle połączenie i urzadzenie znikało.

Odnośnik do komentarza
Moje pytania:

 

- Jeśli robię pełny Backup z menu systemu konsoli na Pendrive, a potem wymieniam twardziela na większy i zgrywam to z powrotem, to nie kopiuje mi się wtedy sam firmware, ustawienia PSN, hasła i ustawienia konsoli, co nie? Tych rzeczy nie ma na dysku, który wymieniam, prawda?

- Jak instaluję potem grę od nowa, to najpierw trzeba zainstalować gry a dopiero potem save? Czy może nie ma różnicy? Jeśli najpierw wrzucę save z backup całej konsoli z Pendrive, to jak zainstaluje grę, to w takim Np .Heavenly Sword czy innych grach, nie podmieni mi konsola tych zapisanych stanów gier na nowe?

- Jaki fabrycznie siedzi twardziel w PS3? Bo chcę kupić taki sam (ta sama firma, prędkość, itp.) tylko większy

 

Z góry THX za odpowiedź ^_^ i Pozdrowienia dla fanów PS3 :lol:

 

1. Firmware, hasła, ustawienia PSN się nie kopiują w backupie

 

2. Obojętna kolejność

 

3. Fabrycznie może być każdy dysk, ale ja mam Seagate'a, ale nie jest to najlepszy dysk... polecam Western Digital

 

 

To że firmware, hasła i ustawienia się nie kopiują w backupie znaczy, że się tracą i trzeba od nowa, czy że zostają w konsoli i nic się z nimi nie dzieje przy zmianie twardziela ?

Odnośnik do komentarza
Gość KaIgrekO
To że firmware, hasła i ustawienia się nie kopiują w backupie znaczy, że się tracą i trzeba od nowa, czy że zostają w konsoli i nic się z nimi nie dzieje przy zmianie twardziela ?

 

U mnie wszystkie profile zostały łącznie z friend list i ustawieniami konsoli.

 

3. Fabrycznie może być każdy dysk, ale ja mam Seagate'a, ale nie jest to najlepszy dysk... polecam Western Digital

Katana - dlaczego Seagate nie jest najlepszy? Jak kupiłem do PS3 Seagate 250GB. Zły wybór? :(

Edytowane przez KaIgrekO
Odnośnik do komentarza

Ostatnio z Seagate'ami są zagadki, raz trafisz dobrze, raz źle, a niestety jak sie trafi źle, to nie znaczy to, że dysk np. będzie głosniejszy niż inne, albo będzie się grzał. Czytałem, że można ot tak stracić wszystkie dane z dysku...

Oby takie przypadki były rzadkie :P

 

Od niedawna mam pewność do Western Digital, kupiłem ich dysk do PC i jestem po prostu zadziwiony jak on pracuje, jest bardzo chłodny podczas pracy i kompletnie go nie słychać podczas pracy, kompletnie

Edytowane przez Katana
Odnośnik do komentarza
Gość KaIgrekO

Ja kupiłem Seagate TUTAJ i jak narazie chodzi bardzi cicho i nie wykazuje problemów. W sumie zdecydowałem się na Seagate tylko dlatego że w sklepie powiedzieli mi że jest na niego 5 lat gwarancji (WD daje 3 lata - różnica w cenie znikoma - 15zł). Pomodle sie aby wszystko było z nim ok. :D

Odnośnik do komentarza
No wlasnie sie zastanawiam nad Seagate'm i WD... w PC i PS3 Seagate sprawuje sie dobrze... WD to ok 30zl wiecej. Sam juz nie wiem.

 

Pamiętaj, że na pewno nie każdy dysk jest zły, możliwe, że to 1-3%, ale zawsze masz gwarancję na zakupiony dysk. Jeśli nie masz tych 30ZŁ, to bierz Seagate'a, sprawdzisz czy chodzi dobrze, jeśli tak, to trzymaj, jeśli nie, to idź i zwróć lub poproś o wymianę.

 

Muszę się upewnić czy ta usterka ze stratą danych tyczy się jednego czy kilku modeli dysków Seagate'a

Odnośnik do komentarza

Witka. ostatnie dwa pytania:

 

- Czy jak po wymianie dysku wgram stare save ale grę zainstaluję od nowa, to czy np. w MGS4 będę miał moje osiągi w Metal Gear Online ?

 

- Jaki jest fabryczny dysk w PS3 (nikt mi nie odpowiedział jak o to pytałem poprzednio :) . Dowiedziałem się, że Segate 5400 obrotów, ale czy sam model to Barracuda czy Momentus ? No i jaką ma ten dysk fabryczny pamięć cache? 8MB?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.