Skocz do zawartości

Dysk twardy w PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Jaki polecacie dysk (cos w granicach 160 do 250gb) do kochanego chlebaczka? Dysk ten nie moze sie grzac i musi byc cichy, myslalem o jakims WD np : http://www.komputronik.pl/Dyski_twarde/WD_...pelny,id,40796/

 

Jedno ostrzeżenie - NIE KUPUJ W KOMPUTRONIKU :P Tam jest drogo :P

Akurat ten dysk z porownianiem do allegro wychodzi, ze place prawie tyle samo ;P A w sklepach takich jak komputronik zawsze mam blizej gwarancje itp ;p

Odnośnik do komentarza
Jaki polecacie dysk (cos w granicach 160 do 250gb) do kochanego chlebaczka? Dysk ten nie moze sie grzac i musi byc cichy, myslalem o jakims WD np : http://www.komputronik.pl/Dyski_twarde/WD_...pelny,id,40796/

akurat ten sam dysk siedzi u mnie w konsoli-jeszcze specjalnie sprawdzałem przed chwilą.Dziwne bo we wrześniu dawałem za niego 225zł w Komputronicu :P. Dysk 1 klasa-chodzi minimalnie głośniej od pierwotnego ale za to mniej się grzeje(przy wylotach sprawdzałem termometrem).Próćz tego wszystko śmiaga idealnie tak jak i stary.Polecam

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

mam pytanie dotyczące dysków o prędkość obrotowej 7200 RPM

nie problemów z kompatybilnością, bo standardowo w PS3 są 5200 RPM

 

pytam bo kiedyś w kompie miałem 5200 i była spora różnica w szybkości

 

ma teraz standardowego 40GB i robi się mało przestrzeni, a będzie pewnie jeszcze gorzej bo wiadomo nowa gra i instalacja min 2-3GB, rzadko która gra teraz wychodzi bez instalacji.

Edytowane przez goggy
Odnośnik do komentarza
mam pytanie dotyczące dysków o prędkość obrotowej 7200 RPM

nie problemów z kompatybilnością, bo standardowo w PS3 są 5200 RPM

 

pytam bo kiedyś w kompie miałem 5200 i była spora różnica w szybkości

 

ma teraz standardowego 40GB i robi się mało przestrzeni, a będzie pewnie jeszcze gorzej bo wiadomo nowa gra i instalacja min 2-3GB, rzadko która gra teraz wychodzi bez instalacji.

 

Testy potwierdziły że w wypadku ps3, roznica predkosci instalacji czy ładowania levelu jest rzędu 1 sekundy, więc nie za bardzo opłaca się w ps3 ładować dyski 7200rpm, zwłaszcza że wytwarzają one większą temperature niż 5200rpm.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Witam:)

Mam pewien problem ze starym dyskiem z PS3.Powinienem raczej isc z tym do dzialu "PC",ale problem jest tez po czesci konsolowy...Jakis czas temu wymienilem w mojej PS3 maly dysk(40gb) na wiekszy.Owa czterdziestke chcialem zuzytkowac co by sie nie kurzyla.Kupilem wiec do niej kieszen USB i zamontowalem dysk z konsoli...Podpinam go do kompa i nic...System wykrywa dysk jako "masowe urzadzenie magazynujace USB",lecz za zadne skarby nie moge wejsc w HDD.W ogole nie widac zadnej ikony w folderze "moj komputer" jak w przypadku Pendrive'a...Wiecie co moze byc nie tak?Windows nie jest kompatybilny z dyskiem od ps3?Z gory wielkie dzieki za uwage i pomoc.

 

Edit:Juz sobie poradzilem.W goracej wodzie kapany jestem.Dzieki:D

Edytowane przez otaku84
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Mam "mały" problem z zamianą dysku w ps3... u kumpla wymieniałem dysk, jak zauważyłem ma trochę inny model konsoli 40gb ode mnie, dysk nie wkłada się bokiem i przesuwa w bok, tylko wkłada prosto i dociska w głąb konsoli (swoja droga nie wiedziałem, że są już różne modele), ale nie w tym problem, kupiliśmy dwa takie same dyski WD250gb i w mojej działa, w jego nie jest w ogóle wykrywany, na początku jest taki ekran jakby w ogóle dysku w konsoli nie było, podłączamy oryginalny jest ok. wymieniliśmy na seagate 250gb to samo:( spotkał się ktoś z czymś takim?

 

ps: jeśli już było na forum, bije się w pierś ale nie mam czasu przeglądać teraz forum, bo mam ograniczony net:(

Odnośnik do komentarza
Mam "mały" problem z zamianą dysku w ps3... u kumpla wymieniałem dysk, jak zauważyłem ma trochę inny model konsoli 40gb ode mnie, dysk nie wkłada się bokiem i przesuwa w bok, tylko wkłada prosto i dociska w głąb konsoli (swoja droga nie wiedziałem, że są już różne modele), ale nie w tym problem, kupiliśmy dwa takie same dyski WD250gb i w mojej działa, w jego nie jest w ogóle wykrywany, na początku jest taki ekran jakby w ogóle dysku w konsoli nie było, podłączamy oryginalny jest ok. wymieniliśmy na seagate 250gb to samo:( spotkał się ktoś z czymś takim?

 

ps: jeśli już było na forum, bije się w pierś ale nie mam czasu przeglądać teraz forum, bo mam ograniczony net:(

zobacz czy ten WD kumpla jest widziany przez twoją konsolę... może zwyczajnie dysk jest uwalony?

Odnośnik do komentarza
Mam "mały" problem z zamianą dysku w ps3... u kumpla wymieniałem dysk, jak zauważyłem ma trochę inny model konsoli 40gb ode mnie, dysk nie wkłada się bokiem i przesuwa w bok, tylko wkłada prosto i dociska w głąb konsoli (swoja droga nie wiedziałem, że są już różne modele), ale nie w tym problem, kupiliśmy dwa takie same dyski WD250gb i w mojej działa, w jego nie jest w ogóle wykrywany, na początku jest taki ekran jakby w ogóle dysku w konsoli nie było, podłączamy oryginalny jest ok. wymieniliśmy na seagate 250gb to samo:( spotkał się ktoś z czymś takim?

 

ps: jeśli już było na forum, bije się w pierś ale nie mam czasu przeglądać teraz forum, bo mam ograniczony net:(

zobacz czy ten WD kumpla jest widziany przez twoją konsolę... może zwyczajnie dysk jest uwalony?

 

jak napisalem kumpel szybko dysk wymienil na inny model i jest to samo niestety:( w wolnej chwili podlaczymy jeszcze inny, moi, z mojej konsoli. dziwne jest ze dwa rozne dyski nie byly wykrywane przez konsole, tylko orginalny....

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Mam zamiar zakupic dysk twardy do mojej czarnulki i mam kilka pytan odnosnie tego:

1. Co sie stanie z trofeami? Z tego co pamietam, musze jeszcze raz w kazdej jednej grze odblokowac chociaz po jednym pucharku by wszystko wrocilo do normy?

2. Jezeli mam kupiona gre z psstore z 5-osobowej skladki to na nowym dysku ta gra mi sie odpali? Czy musze najpierw zrobic backupa, poczym dezaktywowac moje konto psstore a dopiero potem wrzucac na nowy dysk owe dlc?

 

Odnośnik do komentarza
Mam zamiar zakupic dysk twardy do mojej czarnulki i mam kilka pytan odnosnie tego:

1. Co sie stanie z trofeami? Z tego co pamietam, musze jeszcze raz w kazdej jednej grze odblokowac chociaz po jednym pucharku by wszystko wrocilo do normy?

2. Jezeli mam kupiona gre z psstore z 5-osobowej skladki to na nowym dysku ta gra mi sie odpali? Czy musze najpierw zrobic backupa, poczym dezaktywowac moje konto psstore a dopiero potem wrzucac na nowy dysk owe dlc?

1-nie trzeba zdobyć pucharku.Stan Twojego levelu trophy będzie identyczny bez wyjątku na co to robisz bo jest zapisywany na serwerach.By jednak po wymianie dysku mieć dalej aktualną zakładkę trophy list w XMB z procentami musisz każdą grę z trofeami po prostu uruchomić(wtedy wskoczy aktualny stan % każdej gry)

 

2-konto jest przypisane do konsoli a nie do dysku twardego wiec nic nie musisz dezaktywować.Albo robisz backupa i potem wgrywasz na nowy dysk i od razu hulasz w gry,albo nie robisz backupa ale za to musisz na nowo ściągać każdą z gier z kont ,na których je kupowałeś

 

PROFILE KONSOLA PAMIĘTA POMIMO WYMIANY,FORMATOWANIA DYSKU TWARDEGO(przynajmniej ja tak miałem jak wymieniałem hdd :P).jednak dla pewności zapisz sobie na kartce loginy,maile i hasła :P

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza
Dzieki za info Ficusiu :* Teraz juz nie boje sie o nic :D

Edit: Nie ma zadnej roznicy jezeli kupie S-ATA/150 a S-ATA/300 ? Kazdy z nich odpali? Czy bede widzial jakas roznice na /300? :)

http://www.komputronik.pl/Dyski_twarde/WD_...pelny,id,40796/

taki mam,nie wiem jak z sata 150/300 wiem tylko tyle ,że lepiej 5400obr i 8mb cache ,żeb się mniej grzał i byl stabilniejszy(choć nawet i takie ludzie mają i nie narzekają)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Mam konsolke ze standardowym hdd 60gb. Drugi raz robiłem backup (wywaliłem linucha, nie mam czasu na niego a 10gb się przyda) i drugi raz przydażył mi się taki oto problem:

Po kliknieciu na załadowanie backup'u pasek postępu dochodzi do 90% i ani drgnie. Za pierwszym razem czekalem chyba z 2h ale nic się nie zmieniło, konsola nie reagowała, zrobiłem twardy reset i po restarcie okazało się że wszystko jest na swoim miejscu.

Za drugim razem miałem to samo z tym że po resecie okazalo się iż część gierek z pss nie chce się uruchomić (wywalało jakis błąd), musiałem je powywalać i naściągać jeszcze raz.

Czy Wam backup przechodzil bezproblemowo ? Dziś straciłem game data, lecz to się da naprawić, a co będzie jak sejwy mi wpierdzieli ? ŁAPOKALYPSA !  ;)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Po wlozeniu nowego dysku przy odpaleniu konsoli pojawil mi sie taki komunikat

 

The system software cannot be run correctly. Press the PS button to try to restart the system.

If the system cannot be restarted, the system partition of the hard disk must be reformated and you must install the system software. Insert storage media that contains update data of version 2.60 or later, and then press the START and SELECT buttons at the same time.

For information on how to obtain update data, refer to the SCE web site for your region

 

Skad moge sciagnac najnowszy firmware? ;x Dysk sie grzeje wiec chyba chodzi, czemu mi sie system wysypal to nie mam pojecia ;x

Tak, zrobilem backupa ale firmware zostaje w pamieci konsoli.

Aktualnie sciagam 'najnowszy' firmware, zobaczymy

Edytowane przez Redmitsu
Odnośnik do komentarza

prosto ze sklepu, aktualnie znalazlem firmware, zainstalowalem go z pendrive'a i zrobil sie format.

Niezle sie przestraszylem jak wszystko przyszlo od nowa. Zero kont niczego. Restore backupa wszystko mi przywrocil. Konta, friendow itp.

Aktualnie narazie nie mam trofeow, sprobowalem zrobic sync serwera ale stanelo na 6% to zaraz sprawdze na kazdej grze z osobna sync.

 

Edit: Wystarczylo zrobic sync serwer (troche musialem poczekac) i pokazalo mi wszystkie trofea nie wchodzac w zadna gre, wiec jest dobrze.

Nie moglem odpalic gier zadnych dlc, musialem dezaktywowac i aktywowac konta ponownie. Gorzej z tymi grami, gdzie ktos ma haslo zarzucone bo nie moge tego zrobic. Mam nadzieje ze znajde jeszcze te osoby ;P

 

Ogolnie rzecz biorac obylo sie bez wiekszych strat i problemow. Jezeli zdobede haslo do reszty kont to wszystko bedzie na swoim miejscu.

 

Teraz sie moge cieszyc moim nowym WD 250GB Scorpio Blue ;p

Edytowane przez Redmitsu
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...