Skocz do zawartości

Naruto (uwaga spoilery)


Mendrek

Rekomendowane odpowiedzi

Pisałem nie raz, aby spokojnie czekać na rozwój wydarzeń a nie udawać najmądrzejszego na tym świecie, który to zjadł wszystkie rozumy świata......

 

Jeszcze skończy się to tak, że na końcu każdy będzie przepraszał na kolanach Kisiela, że w niego wątpił ;f

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ludzie wątpią w kisiela, bo nie raz już spier.dolił sytuację(postac nagato, trening naruto, prawie że zabicie oro jak randoma jakiegoś[dzięki bogu, że wrócił, taki koleś nie mógł zginąć jak ostatni frajer] i inne by się znalazły). Gdyby Naruto było mangą bez większych wpadek, to na pewno kredyt zaufania by dostał.

Odnośnik do komentarza

O juz sie tak nie bulwersuj, dobrze wiemy że jako całość, One piece jest ogólnie lepsze. Co nie znaczy że jest perfekcyjne, jest specyficzne, z durnowatymi design'ami, i nie kazdemu podejdzie. Kishi jest po prostu mało doświadczony, i dawno, IMO, stracił pasje i entuzjazm do swojego dzieła, prócz do kluczowych momentów, to widać. Ogólnie uwielbiałem Mroczność i powage, jakże i ciekawe tematy które poruszał, do których moglibyśmy sie odnieść. Ale to jakiś czas temu.......

Odnośnik do komentarza

Ej, nie ja zacząłem, tylko mnie yaczes sprowokował do ataku! Ja nie mówie, że OP jest perfekto i ma każdemu podejść, tylko że obiektywnie jest lepsze(bo jest, co sam przyznałeś). A że komuś nie pasuje stylistyka, no to jego strata :P Naruto się wkrótce skończy, to chyba najlepszy moment, żeby sobie nową mangę znaleźć :P

Odnośnik do komentarza

One Piece nie tylko wyglada i rusza sie jak bolek i lolek (glowny bohater zreszta wyglada jak bolek), ale jeszcze fabule ma na podobnym poziomie.

Naruto ma zayebiste uniwersum, a OP chvjowe. Tyle w temacie.

 

Poważnie, ale serio, poważnie dalej uważasz, że Naruto jest lepsze od OP? Damn.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Po pierwsze czuję jakąś dziwną zbieżność ze Star Warsami... Albo inaczej. KU.RWA JAKA ZŻYNA!

 

- jakaś laska ginie

- silny od narodzin zakochany w niej młodzian jest wku.rwiony

- jest jednym z ostatnich potężnie uwarunkowanych istot (na szczęście nie on ich wymordował, żeby już totalnie zerżnięte nie było)

- obwinia o śmierć swojego najbliższego przyjaciela

- jego ciało jest zniszczone

- wygnany mistrz przemienia go w pół-żywego zamaskowanego (!) madafakę

- owy mistrz jest bardzo stary

- kusi go przy okazji motywem ożywienia tej laski

 

EDIT: jak dojdzie jeszcze, że Obito uratuje Naruto przed Madarą, ale przy tym umrze - to ku.rwa no Lucas powinien się tym zainteresować.

 

Oj nieładnie Kishi...

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

One Piece nie tylko wyglada i rusza sie jak bolek i lolek (glowny bohater zreszta wyglada jak bolek), ale jeszcze fabule ma na podobnym poziomie.

Naruto ma zayebiste uniwersum, a OP chvjowe. Tyle w temacie.

Oczywiście, po tych całych 10 odcinkach które obejrzałeś można tak stwierdzić. Niestety jak OP się rozpędzi, to Naruto zostaje w tyle. Zresztą co ja będę Ci mówić. Każda osoba tutaj, która jest na bieżąco z obydwoma mangami i może się obiektywnie wypowiedzieć, twierdzi ze w ogólnym rozrachunku OP>Naruto. A reszta obejrzała pare odcinków, zrezygnowała i ocenia całą serie na podstawie słabego początku.

Uniwersum jest 10x bardziej rozbudowane niż Naruto, fabuła generalnie nie ma znaczących dziur, jest prowadzona umiejętnie w sposób wciągający czytelnika + jest zaplanowana na kilka lat wprzód. And so on... już nie raz się rozpisywałem na ten temat. Ta manga jest najpopularniejszą w historii Japonii nie bez powodu.

 

Co do chaptera:

Nic, czego nie mogliśmy się domyślić wcześniej. Niech już kończy się ten flashback.

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z Dahaką, aczkolwiek mam pewne zastrzeżenia co do OP. Mianowicie design niektórych postaci (Franky, Chopper, Brook i Nami) po dwuletniej przerwie to jakaś katastrofa. Dodatkowo nowe ataki z d*py wzięte. Płonący gomu gomu no pistolet? WTF? Ten słoniowy gatling gun też słaby pomysł. Oda mógł pozostać tylko przy Haki, które ryje beret. Roboty, czołgi... po co to. Zamiast dołożyć akcji tylko popsuło ogólny odbiór. No i przemiana Choppera, który już przy CP9 Arc urósł do miana przysłowiowego Hulka całej załogi. Teraz nauczył się kontrolować i zabawa znikła.Są to tak na prawdę drobne nieścisłości, które niezbyt psują obraz całości ale są zauważalne.

 

 

Co do chaptera to dowiedzieliśmy się już tego co tak naprawdę było wiadome od dłuższego czasu. Teraz przyszła pora by to Kakashi opowiedział historię śmierci Rin ze swojej perspektywy. Obito się nawrócił, Kage wyzdrowieli, i jeszcze walka z Madarą.

Edytowane przez Farmer87
Odnośnik do komentarza

Raczej Obito w ostatniej chwili pod wpływem jeszcze potężniejszego genjutsu - oodama talk no jutsu, poświęci swoje życie rzucając się w Gedo Mazo, a Madarę pokona wku.rwiony Naruto + uprgade'owany przez Oro Sasuke (i cała reszta shinobi rzuci się by pomóc im).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...