Skocz do zawartości

iPhone


CoATI

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie, cena w sieci dla USA jest ceną netto, bez podatku stanowego (który mimo wszystko jest niższy niż nasz VAT ale jednak). W NY jest jeden z najwyższych. Ale są chyba stany bez tego podatku. Europa ma wyższe taxy i tak zawsze było i tak pewnie zostanie, trzeba mieć na zasiłki i socjal ;-)

Odnośnik do komentarza

Dokładnie, cena w sieci dla USA jest ceną netto, bez podatku stanowego (który mimo wszystko jest niższy niż nasz VAT ale jednak). W NY jest jeden z najwyższych. Ale są chyba stany bez tego podatku. Europa ma wyższe taxy i tak zawsze było i tak pewnie zostanie, trzeba mieć na zasiłki i socjal ;-)

~ 8.5% w NY

0 % na Alasce ;)

Odnośnik do komentarza

No czyli 5c - tanie telefon dla mas. Cook nie ma pojęcia co robić chyba. Jobbs mawiał, że mniejszego iPada nie zrobi bo będzie za mały i się przy tym z przekory upierał i że większy iphone nie ma racji bytu (też pewnie z przekory). Oba te mity obalają urządzenia konkurencji. Nie ma Joobsa i Cook wypuszcza iPada mini i IP5 ;-) Brak tu konsekwencji. A teraz jedyny pomysł na ożywienie iOS to Ive i jego upośledzone kolorki, zobaczymy jak to w praniu wyjdzie. Mapy zepsuli... Jedyna ciekawa nowość to czytnik. Procek x64 to przygotowanie pod przyszłość - dopóki urządzenia nie będą miały 4gb ramu to różnicy nikt nie odczuje, a IP tyle nie mają. Myślę, że inni też to i tak zrobią i wcale nie będzie to zgapianie po Apple, takie procki były w przygotowaniu a Samsung z NOTE3 osiągnąl niemal granicę adresowania pamięci dla procków 32-bitowych (3gb, limit to ok 3.75 z tego co pamiętam). 

 

Cóż, IP5c to prostu telefon Ive'a w którym mógł dać upust kolorowej wyobraźni po kwasie, konkurencja robi to od dawna więc rewolucji tu nie ma. No i to przecież plastik ;-) więc argument przeciż plastikowej konkurencji jakoś upadł. Akcje Apple spadły 5% po prezentacji - chyba więc nie przekonali inwestorów: http://mashable.com/2013/09/11/apple-iphone-event-stock/

Odnośnik do komentarza

Myślę, że inni też to i tak zrobią i wcale nie będzie to zgapianie po Apple, takie procki były w przygotowaniu a Samsung z NOTE3 osiągnąl niemal granicę adresowania pamięci dla procków 32-bitowych (3gb, limit to ok 3.75 z tego co pamiętam).

Tyle ze iOs na 64bity już jest a Androida nie wiadomo kiedy będzie. Więc przysżły sezon dalej może należeć do apple jako jedynego z 64bitowym system

 

z drugiej strony samsung juz zaslynął wydawania sprzetu ( sgs2 i 2 rdzenie) na systemie bo obsluguje 1 a drugi byl nieuzywany :) Wiec będzie ciekawie

Odnośnik do komentarza

No czyli 5c - tanie telefon dla mas. Cook nie ma pojęcia co robić chyba. Jobbs mawiał, że mniejszego iPada nie zrobi bo będzie za mały i się przy tym z przekory upierał i że większy iphone nie ma racji bytu (też pewnie z przekory). Oba te mity obalają urządzenia konkurencji. Nie ma Joobsa i Cook wypuszcza iPada mini i IP5 ;-) Brak tu konsekwencji. A teraz jedyny pomysł na ożywienie iOS to Ive i jego upośledzone kolorki, zobaczymy jak to w praniu wyjdzie. Mapy zepsuli... Jedyna ciekawa nowość to czytnik. Procek x64 to przygotowanie pod przyszłość - dopóki urządzenia nie będą miały 4gb ramu to różnicy nikt nie odczuje, a IP tyle nie mają. Myślę, że inni też to i tak zrobią i wcale nie będzie to zgapianie po Apple, takie procki były w przygotowaniu a Samsung z NOTE3 osiągnąl niemal granicę adresowania pamięci dla procków 32-bitowych (3gb, limit to ok 3.75 z tego co pamiętam). 

 

Cóż, IP5c to prostu telefon Ive'a w którym mógł dać upust kolorowej wyobraźni po kwasie, konkurencja robi to od dawna więc rewolucji tu nie ma. No i to przecież plastik ;-) więc argument przeciż plastikowej konkurencji jakoś upadł. Akcje Apple spadły 5% po prezentacji - chyba więc nie przekonali inwestorów: http://mashable.com/2013/09/11/apple-iphone-event-stock/

 

Z tego co pamiętam to po prezentacji piątki akcje też spadły, a mimo wsyztsko okazał się najlepiej sprzedającym iPhonem. 

 

Ludzie niepotrzebnie żyją Jobsem. Parę lat temu można było przedstawić rewolucję, ale w dzisiejszych czasach nie jest to już takie proste. Apple postawił sobie kiedyś wysoko poprzeczkę i ludzie oczekują cudów. Tymczasem wypuszczają kolejny świetny telefon (5S), który na pewno dobrze się przyjmie. 

Nie wiem też skąd stwierdzenie, że Cook nie ma pojęcia co robi. iPad mini nie sprzedaje się źle, iPhone 5 osiągnął sukces, a 5C i tak się sprzeda. Jakieś racjonalne argumenty? Giełda nie zawsze potwierdza stan rzeczy.

Odnośnik do komentarza

A to jest chyba ograniczenie Apple. Ja to ochodziłem ale na 4ce dzięki jailbreakowi ale w sumie to jedna z takich duperel która mnie skutecznie wyleczyła z iOSa, zbyt dużo ograniczeń jak dla mnie :/ Bo to o co pytasz to jest tylko jedna z takich rzeczy. Tak samo w firmie - jakbym chciał używać iPhone'ów i iPadów i z dedykowanymi aplikacjami to trzeba przejść jakieś katorgi jeśli chodzi o rejestrację, konta deweloperskie i inne duperele.

Odnośnik do komentarza

Panowie jest bardzo nie dobrze. Bardzo. Ja się pytam co to ma być. Ja rozumiem, ja to rozumiem. Są grafiki, są gradienty, są twórcze szały, nowości i pokazy. Ale ja się szczerze pytam, co oni mi zrobili z moim ajfonem:

 

ae53.png r2so.png

 

jestem na świeżo po aktualizacji i czy ktoś może mi wyjaśnić co się właściwie stało? 

Odnośnik do komentarza

Panowie jest bardzo nie dobrze. Bardzo. Ja się pytam co to ma być. Ja rozumiem, ja to rozumiem. Są grafiki, są gradienty, są twórcze szały, nowości i pokazy. Ale ja się szczerze pytam, co oni mi zrobili z moim ajfonem:

 

ae53.png r2so.png

 

jestem na świeżo po aktualizacji i czy ktoś może mi wyjaśnić co się właściwie stało? 

Zmień tapetę. Do starszego iOSa bardziej pasowała jasna, w siódemce raczej ciemna lepiej się komponuje z resztą. Mi się ogólnie wygląd iOSa podoba, ale ikony faktycznie, paskudne.

Edytowane przez _Shaman_
Odnośnik do komentarza

Idzie szybko sie przyzwyczaić, zaraz po aktualizacji mega mnie wszystko irytowało, a teraz jest całkiem ok. Mnie bardziej boli, ze dalej nie da sie oglądać filmików z youtube w hd po 3G, mega żal,

 

Natomiast notification centre i control centre na plus, chociaż i tak nie ma to startu do notification centre z androida,

Odnośnik do komentarza

Idzie szybko sie przyzwyczaić, zaraz po aktualizacji mega mnie wszystko irytowało, a teraz jest całkiem ok. Mnie bardziej boli, ze dalej nie da sie oglądać filmików z youtube w hd po 3G, mega żal,

 

Natomiast notification centre i control centre na plus, chociaż i tak nie ma to startu do notification centre z androida,

.

Ściągnij McTube

Odnośnik do komentarza

Używacie do swojego Iphone'a etui, gel case lub futerał? Znacie jakieś dobre firmy, które można polecić? Na allegro jest pełno tego typu sprzętu, ceny również mają duży rozstrzał od chociażby 30 zł do 200 zł. Większość wygląda podobnie i w sumie nie wiem co wybrać bo nie chce przepłacić a szukam czegoś dobrego.

 

Z wstępnych wyników podoba mi się http://www.puro.com.pl/puro-fog-cover-etui-iphone-5-5s-czarny,3,1397,1326 no ale to raczje tylko taka delikatna okładka na zarysowania. Tutaj jest o wiele ciekawszy model http://www.spigen.com/cell-phone/apple-iphone/iphone-5/iphone-5-5s-case-slim-armor-s.html wydaje się solidniejszy, na allegro modele tej firmy w okolicach 100 zł krążą. 

Odnośnik do komentarza

Używam tylko folii naklejonej na ekran i tył telefonu. Wystarczy. Przerabiałem jakieś futerały skórzane, ale nie sprawdza się to w moim przypadku. Często wyciągam telefon, żeby zmienić muzykę albo coś sprawdzić i nie chce mi się za każdym razem wyciągać go z futerału. Taka "zbroja" na telefon pewnie lepiej by się sprawdzała, ale jakoś szkoda mi hajsu było.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...