Skocz do zawartości

iPhone


CoATI

Rekomendowane odpowiedzi

Mialem Iphone z 8Gb pamieci, mam HTC z 32Gb i niestety, po instalacji systemu dla mnie 32Gb to minimum aby rezerwowo jeszcze utrzymywac kilka Gb wolnego miejsca na wszelki wypadek. A nie jestem z tych co robia selfie albo fotki kazdemu psiakowi, ktorego widza na ulicy. W gierki tez nie gram i muzyczki nie slucham przez sluchawki bo od tego jest polska stacja lub muza w aucie albo bezposrednio z kompa.

 

Wiec co mi zajmuje miejsce: glownie 2x backup TWRP, 2x backup Titanium oraz rozne randomowe zdjecia z aparatu w stylu foto etykiety z numerami, foto jakiejs metki lub innych notatek. Troche zdjec znajomych z imprez. Duzo duzo maili z zalacznikami, duzo plikow offline z dropboxa. O nawigacjach nie wspominam bo to zajmuje ledwo z 200-400MB tylko, nie potrzebuje offline mapy arabii saudyjskiej, Polska i Niemcy mi wystarczaja, reszte mogę dociągnąć w kazdej chwili na żadanie.

 

 

Odwalilo mi na punkcie backupow w tamtym roku, gdy najpierw zrobilem backup Titanium, potem backup TWRP i zaraz po tym zrobilem wipe wszystkiego lacznie z wewn pamiecia. Alez mialem WTF gdy nie udalo sie wgrac nowego roma bo wszystko bylo puste a ja nie moglem przez caly dzien uwierzyc ze wlasnie zostalem idiota roku 2014 aby odwalic taki numer. Oczywiscie na kompie nie bylo nic madrego do odtworzenia tak wiec wszystkie dane poszly...

Odnośnik do komentarza

Lepiej mieć 100 backupów za dużo, niż 1 za mało. Generalnie to można wysyłać gdzieś rzeczy, można nawet samemu sobie jakieś tam serwerki postawić (FTP starczy, czy SSH) i można backupy akurat ogarnąć. Problemem jest instalowanie większych apek przy braku miejsca. Musisz mieć ze 2x czy nawet 3x tyle miejsca ile ma apka żeby ją zainstalować. Powiedzmy coś ma 1gb, np. nawigacja. Musisz mieć 1gb żeby to coś ściągnąć + tyle ile zajmuje PO INSTALACJI żeby zainstalować (a może być wymagane więcej niż paczka instalacyjna) więc nie można myśleć, że się zapełni te 16gb. Te 32gb to w zasadzie absolutne minimum, chyba że ktoś nie używa nic poza 4-5 aplikacjami (a znam takich ludzi) - wtedy ok. 

Odnośnik do komentarza

Tak na przelomie sierpnia/wrzesnia zamierzam kupic Ipad Air 2(w tym momencie uzywam iPad Mini) i chcialbym takze do tego dokupic iPhone. Tutaj mam problem, czekac na iPhone 6s ? Myslicie ze bedzie jakis przelom pomiedzy 6 a 6s ? We wrzesniu jest konferencja Apple ? Jestem ciekaw tego iPhone 6s, w tym momencie posiadam dobrego smarta Sony Xperie Z2 ale chcialbym powrocic do iOS

Edytowane przez Mroku333
Odnośnik do komentarza

No ja mam nadzieję na "przełom" jakim będzie dołożenie drugiego gigabajta RAM, bo optymalizacja to jedno, ale fizyczne ograniczenia to drugie. Szóstka (w ogóle iPhone'y) wyraźnie cierpi na niedobór RAM-u, a w przyszłości lepiej nie będzie.

Odnośnik do komentarza

No ja mam nadzieję na "przełom" jakim będzie dołożenie drugiego gigabajta RAM, bo optymalizacja to jedno, ale fizyczne ograniczenia to drugie. Szóstka (w ogóle iPhone'y) wyraźnie cierpi na niedobór RAM-u, a w przyszłości lepiej nie będzie.

 

Z przeciekow wynika ze dodadza 2GB RAMu, Apple A9 i 12mpx. Jesli to prawda to wtedy zaczne sie zastanwiac nad kupnem.

Edytowane przez Mroku333
Odnośnik do komentarza

bardzo myślę nad Ip6 obecnie działam na 4s :D, dzień w dzień walczę żeby nie kupić 6 tylko 6s. IOS 9 Bedzie na 4S powiedzieli ze nie bedzie tak obciążał leciwej 4 jak IOS 8.

Wspolczuje, 3,5 cala to dla mnie katastrofa, teraz mam 5,2 calowego flagowca i w tym momencie jest idealnie. Na 4,7 cala jeszcze bym mogl sie zgodzic, ale ponizej to ja podziekuje.

 

Przemecz sie jeszcze z tym telefonem do premiery 6s, uzywki ip6 powinny staniec wiec bedziesz mial wybor.

Edytowane przez Mroku333
Odnośnik do komentarza

Wsumie to mam problem z Iphone 4s kto go rozwiążę tony plusików .....Kupiłem starter Play za 5zł mam jakaś formuła 4w1 nie mam LTE tylko 3G za cholerę nie mogę włączyć LTE, tak robiłem aktualizację i inne pierdoły mam w opcjach tylko 3G/E co robić forumku ja chcę LTE BTW mój inny telefon jest w  LTE wieć to nie problem zasięgu.

Odnośnik do komentarza

Możliwe ale znając pazerność Apple - nie zdziwię się jeśli zostanie tak jak teraz zaczynając od 16.

Co roku od paru lat wciąż obniżają zysk od każdego sprzętu (to się chyba nazywa marża), czyli sprzedając tyle samo np. iPhonów mają mniej kasy niż rok wcześniej. Pazerność kojarzy mi się całkowicie z czymś innym...

 

Mimo ok. 2 tysięcy zdjęć 32GB mi wystarcza... bo korzystam z chmury. A karta pamięci może paść.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

 

Możliwe ale znając pazerność Apple - nie zdziwię się jeśli zostanie tak jak teraz zaczynając od 16.

Co roku od paru lat wciąż obniżają zysk od każdego sprzętu (to się chyba nazywa marża), czyli sprzedając tyle samo np. iPhonów mają mniej kasy niż rok wcześniej. Pazerność kojarzy mi się całkowicie z czymś innym...

 

Mimo ok. 2 tysięcy zdjęć 32GB mi wystarcza... bo korzystam z chmury. A karta pamięci może paść.

 

 

A skąd masz takie dane? Ja np. trafiłem na fakt, że IP6 podrożał. Pamiętajmy też, że w USA jest bardzo mała inflacja ze względu na ogromną cześć handlu zagranicznego w dolarach. Nie wiem skąd wziąłeś takie liczby. Ja wiem że spada im sprzedaż w iTunes muzyki i że mają inną marże w chinach ale żeby była ona niższa w USA i Europie? Oczywiście mogę się mylić, ale poprzyj to czymś proszę.

 

Chmura - pewnie, spoko. Ale wycieki pokazują, że ludzie idąc na łatwiznę nie dbają o jej bezpieczeństwo. Ja np. odtworzyłem iPhone'a osoby która się zwolniła i miała na swoim IP WSZYSTKO. Zdjęcia nazwijmy je - prywatne. Chumura ok, ale z głową.

Odnośnik do komentarza

 

 

Możliwe ale znając pazerność Apple - nie zdziwię się jeśli zostanie tak jak teraz zaczynając od 16.

Co roku od paru lat wciąż obniżają zysk od każdego sprzętu (to się chyba nazywa marża), czyli sprzedając tyle samo np. iPhonów mają mniej kasy niż rok wcześniej. Pazerność kojarzy mi się całkowicie z czymś innym...

 

Mimo ok. 2 tysięcy zdjęć 32GB mi wystarcza... bo korzystam z chmury. A karta pamięci może paść.

A skąd masz takie dane? Ja np. trafiłem na fakt, że IP6 podrożał. Pamiętajmy też, że w USA jest bardzo mała inflacja ze względu na ogromną cześć handlu zagranicznego w dolarach. Nie wiem skąd wziąłeś takie liczby. Ja wiem że spada im sprzedaż w iTunes muzyki i że mają inną marże w chinach ale żeby była ona niższa w USA i Europie? Oczywiście mogę się mylić, ale poprzyj to czymś proszę.

 

Chmura - pewnie, spoko. Ale wycieki pokazują, że ludzie idąc na łatwiznę nie dbają o jej bezpieczeństwo. Ja np. odtworzyłem iPhone'a osoby która się zwolniła i miała na swoim IP WSZYSTKO. Zdjęcia nazwijmy je - prywatne. Chumura ok, ale z głową.

Te dane to mają osoby zajmujące się tematem profesjonalnie. Szczególnie po jesiennych keynote'ach Apple o tym piszą (albo w tych kwartalnych podsumowaniach, nie pamiętam). Z resztą i sama firma musi czy chce? informować swoich udziałowców o tych sprawach. Proszę odszukać samemu, bo ani nie przykładam do tego uwagi ani mnie to nie interesuje. Naprawdę nie jestem osobą, która powinna kontynuować ten wątek.

 

To że są ludzie nie dbający o prywatność czy bezpieczeństwo danych to ich sprawa i brak chmury im w tym nie pomoże.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Słuchaj, napisałeś coś ale nie bardzo wiem skąd takie informacje wziąłeś. Ja nie przeczę temu, że tak jest ale dla dobra dyskusji dobrze by było, żebyś pochwalił się jakimś źródłem. Albo rozmawiamy o jakichś danych albo się czegoś domyślamy. Tak jak piszę, IP6 podrożał o 100 usd (bez sima) http://aaplinvestors.net/stats/iphone/pricing/- także pytam ciebie skąd dane, że zarabiają mniej? 

Odnośnik do komentarza

rok: procent marży brutto

2010: 39,4%

2011: 40,5%

2012: 43,9%

2013: 37,6%

2014: 38,6%

Z tym że te wyniki nie dotyczą tylko jednego z produktów. Także nie jest tak jak napisałem wcześniej. Moje błędne założenie wynikało z faktu, że kiedy tym danym się przyglądałem w 2013 i w pierwszym kwartale 2014 tak właśnie było a ja sobie dopisałem resztę historii. Przepraszam za wprowadzenie w błąd. Oczywiście są to dane z oficjalnej strony Apple, nie trudno odnaleźć. W sumie gdyby nie ty, dalej byłbym w błędzie.

 

Co do ceny z tego linku co podałeś, ja tam widzę jednakową dla wersji z 16GB dla 5, 5S oraz 6: $649. Co ciekawe 64GB jest nawet tańsza o $50 w najnowszym. Nie uwzględniam 5c ani 6+.

Odnośnik do komentarza

No ja też opacznie zrozumiałem. Cena wyższa o 100 usd to cena IP6 Plus. SONDOWALI czy moga podnieść cenę ale najwidoczniej wyszło, że przesadzą (wyników nie podali) więc cena została. Tak jak piszesz - teraz 64 jest nieco tańsza bo wyszła za sprzedaży wersja 32gb ale to dobry ruch chociaż najlepiej by było, jakby dali zamiast 16 te 32. Koszt dla nich pewnie niewielki. Marża i tak gigantyczna tak naprawdę.

 

Dzięki za liczby.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...