Skocz do zawartości

iPhone


CoATI

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tez dopiero co przesiadłem się z androida na iOS. Powiem tak, zawsze miałem same flagowce na andku, zawsze po max 6 miesiącach zaczynałem myślec o zmianie na nowszy. Teraz nam ip6 i jestem zachwycony - kompaktowe wymiary w porównaniu z flagowymi andkami, świetna jakość wykonania i chyba najlepszy os jaki istnieje. Przy okazji powoli odrzucam całą pogoń za technikaliami, bo przerzucając się z ekranu fhd na retine która jest na papierze dużo gorsza zdałem sobie sprawę, że to tylko marketing i wszystko ponad 300ppi nie na sensu bo tylko wymusza nowe podzespoły.

Chyba zostanę z jabłkiem na dłużej, ten system ma coś w sobie.

Odnośnik do komentarza

Dobra juz mam..i...jestem mega zadowolony.Migracja na ios mi troszke zajmie bo cale zycie latalem z androidem..ale sam rozmiar i wykonanie tego telefonu  to male mistrzostwo swiata.

Dla osoby ktora lubie male rzeczy to cos pieknego.To chyba jeden z ostatnich telefonow tego rozmiaru

Możliwe, że niebawem jeszcze wydadzą to 5se z podzespołami 6s.

Odnośnik do komentarza

Kwestia biustu. Ja bym chyba odpuścił, bo 16GB to jednak mało, chyba że masz zamiar tylko z tego dzwonić/smsować i od czasu do czasu pstryknąć jakąś fotę. W przeciwnym razie rozglądałbym się za czymś troszkę większym. Nie pamiętam w jakich wersjach wychodziły piątki, ale te 32GB to chyba takie rozsądne minimum.

 

 

 

Dobra juz mam..i...jestem mega zadowolony.Migracja na ios mi troszke zajmie bo cale zycie latalem z androidem..ale sam rozmiar i wykonanie tego telefonu  to male mistrzostwo swiata.

Dla osoby ktora lubie male rzeczy to cos pieknego.To chyba jeden z ostatnich telefonow tego rozmiaru

Możliwe, że niebawem jeszcze wydadzą to 5se z podzespołami 6s.

 

 

No ciekawe co wymyślą. Aczkolwiek mi osobiście wydaje się że to będzie taka kula w płot jak 5c. Oni niby twierdzą że widzą zapotrzebowanie na model z 4" ekranem i że dużo osób z takich iP korzysta. Tylko że mi się wydaje że dużo osób z tego korzysta bo jeszcze nie przesiedli się z "piątek" na "szóstki" a nie dlatego że tak bardzo się przywiązali do 4" ekranu. Koniec końców iP6 i iP6s ze swoimi 4,7" wcale takie wielkie znowu nie są.

Edytowane przez lechu
Odnośnik do komentarza
Gość ragus

do muzyki styknie. wyleczyłem się z telefonów 32gb i w górę, bo i tak nigdy tego nie zapycham. wyświechtany banał, ale to wszystko zależy do czego używa się telefon.

 

qvstra, jak ci żeniłem HTC, to przez tydzień miałem do dyspozycji One i 5s. no i wybrałem jednak 5s.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Dlatego warto brac oficjalny sprzet od Apple a nie z komisow lub allegro "nowe". Tutaj daje idealny przyklad:

 
 

 

 


Witam,
Zostałem wprowadzony w błąd przez sprzedawcę, który powiedział że w iPhone 6 mogę robić aktualizację do iOS 9.2. Podłączyłem zatem telefon do komputera, pobrałam aktualizację i... pokazuje się błąd 53. Jest to błąd, który występuje, gdy w telefonie wymieniono czujnik TouchID. Chciałbym naprawić telefon, a potem wystawić rachunek sprzedawcy. Czytałem, że koszt to 1300zł, czy to aktualne? Czy są jakieś domomowe spoko y naprawy? Nie wiem powiedzmy przelutowanie kości pamięci? 
 
PS. Dzwoniłem do iSpotu (jednak salon jest 150KM od mojego domu, więc wybiorę się tam dopiero na weekend), i zapytałem o koszta. Dowiedziałem się, że oni oszacują koszta po dostarczeniu telefonu. W telefonie była wymieniana obudowa (o czym dowiedziałem się swoją drogą po tym problemie), ale konsulta

 

Odnośnik do komentarza

Ja po rozmowach z serwisami dowiedziałem się jednego - nie ma czegoś takiego jak oficjalne, oryginalne części do sprzętów Apple. Po prostu Apple tego nie sprzedaje a że mocno kontrolują swoją produkcję, to próbują jak najwięcej utrudnić życie tym, którzy takie części chcą zrobić. I niby dostajesz ekran ale potem np mruga, tasiemka się łamie, nie ma dzwięku w słuchawkach itp, itp. Po prostu mają inną politykę niż Samsung, LG, Motorola itp. I naprawianie, mimo tego że niby możliwe - staje się coraz trudniejsze ale kwiatka z aktualizacją jeszcze nie widziałem. Po prostu - wziąć jakieś raty 0% ale wziąć sprzęt od oficjalnego dystrybutora. Może ślicznie wyglądać ale potem się okazuje, że 50% rzeczy w środku wymieniona była, bo był zalany np. i ma nową obudową. Szkoda zdrowa - potem i tak ludzi jeśli im zależy kupują w normalnym sklepie tak naprawdę tracąc kasę bo kupili najpierw bubla.

Odnośnik do komentarza

telefony oddawane do oficjalnych serwisow apple'a w polsce (np ispot taki ma) nie naprawiaja telefonow, a wymieniaja je na nowe. chyba, ze jest peknieta szybka to wtedy jest mozliwa platna wymiana za 649zl. sa tez nieoficjalne serwisy, ktore bawia sie w naprawianie na czesciach z chin - tzw. refurby/refurbished. a z nimi to juz loteria - mozna trafic na sprzet, ktory podziala dlugo i bezawaryjnie, albo na taki, ktory padnie po miesiacu. 

 

btw. warto sobie sprawdzic czy sprzet, ktory mamy nie kwalifikuje sie na program wymiany apple'a:

https://www.apple.com/pl/support/exchange_repair/

 

+ do tego nalezy doliczyc polksiezyc na przedniej kamerce w 6 i 6+, w ktorych czesto cale telefony wymieniane sa na nowe, zamiast tylko poprawy samej kamerki

Odnośnik do komentarza

Apple ma taką politykę - wymieniamy ale ten telefon jest odsyłany "gdzieśtam" gdzie pewnie producent czy zaufane, kontrolowane serwisy odzyskują części czy płyty główne itd. Chodzi tutaj o pełną kontrolę nad cały procesem - części Apple po prostu nie sprzedaje w ogóle. A i wymiana za 649 w Polsce to tak naprawdę nowość chyba od poprzedniego roku. Wcześniej było z tym gorzej z tego co pamiętam - znajomy który stłukł zapłacił ponad 1300 zł w iSpot jakieś 2 lata temu za IP5s. No cóż - ja osobiście jakbym miał brać to od razu Apple Care Plan albo ubezpieczenie jakieś dodatkowe i jak się kończy to na allegro i nowy. Bo potem to kaplica jak coś padnie. 

 

Jak człowiek jest sam i dba to ok, ale jak ma dzieci to różne dziwne rzeczy potrafią się dziać z telefonami. Ja nie mam dzieci jeszcze ale moja była szefowa naprawiała nagminnie IP wszelakie bo: napluł, upuścił, rzucił, wrzucił do soku, zalał zupką... po prostu pełna gama zniszczeń ;-)

Odnośnik do komentarza

apple care na iphone nie mozna kupic w polsce.  jak kupisz np w niemczech w apple store to gwarancja jest uznawana u nas, no ale u nas nie kupisz xd

 

te szybki w nie sa wymieniane w polsce, a w holandii i caly proces trwa okolo 10dni. ponadto telefon nie moze byc bardzo powgniatany, bo inaczej serwis tego nie uzna.

 

sam uzywki od kompletnie obcej osoby bym nie kupil, ale z telefonami znajomych nie mialbym tego problemu. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...