Skocz do zawartości

Yakuza 3


drk2

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za komentarz. Na Gami dopiero zaczynam (to był mój debiutancki tekst ;) ) więc to nie koniec playtestów gier nie wydanych jeszcze poza Japonią :). Jeśli chodzi o strój to właśnie za sprawą załadowania saveów z poprzednich części gry odblokowują się między innymi stroje do użycia w Premium Adventure.

Ja mam tylko nadzieję że Yakuza 3 się dobrze sprzedaje poza Japonią, bo jeśli SEGA zobaczy potencjał w wydawaniu serii poza jej granicami, to czwórkę dostaniemy znacznie szybciej. Byleby tylko obyło się bez cięć.

Odnośnik do komentarza

Skoro to dopiero twój początek na Gamikaze to życzę powodzenia i dalszych równie dobrych tekstów.

 

Co do strojów to fajnie, że chociaż taką opcję dali. Zresztą z tym używaniem save'ów z poprzednich części to już w Yakuza2 jeśli się miało save z jedynki to otrzymywało się słodycze,apteczke i parę innych drobiazgów od Haruki. Mała rzecz a cieszy.

 

Z tą sprzedażą Yakuzy 3 to podobno niezbyt wesoło. Patrzę na VGCharts i widzę, że w USA/EU sprzedano ok. 130 000 sztuk co jest niską ilością jak na tak dobry tytuł. Możliwe, że jest to spowodowane tymi cięciami jakie Sega dokonała, zapewne część zainteresowanych graczy odłożyło kupno gry na późniejszy okres, gdy jej cena spadnie by tak sobie odbić brak części zawartości. Choć z drugiej strony, ta wycięta cześć misji znów nie wpływa na sam gameplay i w żadnym wypadku na fabułę więc jeszcze da się to znieść, ale niesmak i tak zostaje...

Mam tylko nadzieję, że z czasem wynik będzie lepszy i że Sega jednak zdecyduje się na wydanie i u nas Yakuzy 4.

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza

Patrząc na VGchartz widzę że i tak jest o niebo lepiej niż w przypadku Yakuzy 2. Z tego co czytałem na jakimś zachodnim forum, ponoć nie rzucili zbyt wielu egzemplarzy Y3 na rynek więc powinni być zadowoleni z wyników. Czas pokaże czy coś ruszy w temacie, piątka została już zapowiedziana :). A co do wyciętej zawartości to doszedłem do wniosku, że gdybym nie miał wcześniej wersji japońskiej to nie narzekałbym na brak tych kilku elementów. Prawdopodobnie kupię nawet europejczyka żeby zobaczyć co tam popsuli :).

Odnośnik do komentarza

No też czytałem, że sprzedaż jest lepsza niż poprzednich dwóch części ale i tak mogłoby być lepiej. Oby tylko im to wystarczyło i żeby zdecydowali się na szybkie wydanie Yakuzy 4.

Piąta część to niby ten Projekt K, który zmierza na PSP. Ciekawe co z tego wyniknie. Widać, że Nagoshi ma głowę pełną pomysłów i nie spoczywa na laurach tworząc następny tytuł.

 

Co się tyczy wyciętego stuffu to na forum poświęconym Yakuzie 3 jest temat z listą rzeczy wywalonych z gry :

http://forums.sega.com/showthread.php?t=322120

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Mam prosbe do tych, ktorzy gre juz skonczyli, aby mi pomogli, bo mam dwa problemy z questami:

 

1.Quest, w ktorym Kazuma "bawi" sie w detektywa. Chodzi o wykrycie prawdziwego zabojcy kelnera w tokijskiej restauracji, o co zabiega siostra innego kelnera, ktory zostal w to zabojstwo rzekomo wrobiony.Dostalem od dziennnikarza w knajpie notatnik, w ktorym opisane sa wszystkie powiazania miedzy ofiara, a reszta ludzi z jego otoczenia.No wlasnie...nie potrafie tego dalej ugryzc.Kelner zostal zabity uderzeniem popielnicy w glowe.

2.Jestem w rozdziale 10-tym. Wrocilem wlasnie na Okinawe i probuje poderwac kolejna laske w Burger Kingu.Po pojsciu z nia na karaoke i restauracji po wyjsciu z tego drugiego przybytku dzwoni do mnie na komore i przerazona mowi mi, ze jest z matka w jakims mieszkaniu i atakuja ich jacys faceci. Przeszukalem cala dzielnice wzdluz i wszerz i nie moge tego mieszkania znalezc.Niestety nie zapamietalem nazwy ulicy.Gdzie ona moze byc?

Any ideas?

 

Odnośnik do komentarza

gamefaqs.com - tam znajdziesz odpowiedź na pierwsze pytanie. Drugie - http://ryu3.gkwiki.com/ - tutaj masz dokładny opis misji z dziewuszkami, napisz o którą konkretnie Ci chodzi to powiem co i jak.

edit:

jeśli chodzi Ci o Nao, to jest w bocznej alejce targu.

Edytowane przez ping
Odnośnik do komentarza

Od jakiegos tygodnia mam gre i powiem tyle - Ping mowil prawde. Yakuza 3 to zdecydowanie jedna z lepszych gier tej generacji.

 

Nie warto sie sugerowac demkiem, pelna wersja sie prezentuje 10x lepiej.

 

Demko mnie troche sceptycznie nastawilo wzgledem tej gry, jednak teraz jestem poprostu zachwycony. Jakies 14-17h (troche gre pozostawialem afk, stad taka roznica) a w progresie mam jakies 8% :D Ogromna gierka.

Odnośnik do komentarza

ba, to jest jedna z tych serii w którą granie nigdy mi się chyba nie znudzi. Tłukę od tygodnia trzecią część, tym razem w wersji europejskiej dla kieliszków. W sobotę zacząłem sesję o 12, skończyłem około 23. Dawno tak nie było, żebym grał tyle godzin pod rząd, zwłaszcza w grę którą znam na wylot. Łącznie włożyłem w Yak 3 i 4 około 180h - Y3 japońska ~70h Y4 ~70h Y3 EU ~40h a najlepsze w tym wszystkim jest to, że nadal gram i prawdopodobnie znowu kupię sobie japońską wersję, tym razem platynową (ma oddzielny trophy set) :). Troszkę maniacze, ale naprawdę wszystkim polecam zagranie w pełną wersję, zwłaszcza że jej ceny spadną teraz strasznie w dół (obniżki w UK, duża ilość Yakuz na naszym rynku).

Odnośnik do komentarza

Ja dostałem od dziołchy jakiś czas temu i przechodze aktualnie na hardzie, a na premium adventure kończe ok. 30 misji pobocznych, które opuściłem za pierwszym podejściem. Gra cały czas bawi, ma swoje smaczki, a zaliczanie misji pobocznych wciaga tak samo jak wątek głowny. No ale przecież to Yakuza. Zbyt długo czekałem na 3 w engliszu ^^'

A tak w ogóle to co dokładnie wycieli z europejskiego wydania, poza prowadzeniam klubu z hostessami (i tym quizem)?

Odnośnik do komentarza

Nie ma co się sugerować zbytnio demkami bo prezentują one czasem poziom drastycznie różny od tego co będzie oferować pełna wersja.

Co do samej Yakuzy to dwie poprzednie części przeszedłem z ogromną przyjemnością. Jak dla mnie są to jedne z najlepszych gier na PS2. Na Yakuze 3 czekałem tak długo, była to jedna z najbardziej oczekiwanych przeze mnie gier na PS3 ale muszę jeszcze się wstrzymać z zakupem bo z kasą u mnie od jakiegoś czasu bardzo krucho...

 

Szkoda tylko, że podobnie jak Valkyria Chronicles tak Yakuza 3 przeszła bez większego echa wśród ogółu graczy. Irytujące to jest bardzo, zwłaszcza, że obie gry są jednymi z lepszych na PS3, oferują mnóstwo świetnej zabawy i są lekkim powiewem świeżości na tle dość monotonnego repertuaru tytułów na obecne konsole.

Oby tylko Sega zdecydowała się na wydanie czwartej części w USA i UE, w samej Japonii sprzedaż "czwórki" osiągnęła poziom 540 tys. sztuk co tylko może cieszyć, gdyż chociaż sprzedażą w Japonii twórcy będą mogli sobie odbić dość słabą sprzedaż na rynkach zachodnich.

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza

@Gawlick

Odpadły jeszcze 22 misje poboczne i wyrywanie lasek (teraz można się z nimi umawiać od razu, bez procesu poznawczego w hostess klubie). Do tego zabrakło mini gier takich jak shogi czy mahjong, pewnie bali się że ludzie zachodu nie pojmą zasad. Salonu masażu też nie ma. Bieda z nędzą ale za 85zł, które zapłaciłem za nówkę w folii nie ma co narzekać.

Odnośnik do komentarza

Mi najbardziej szkoda właśnie tego, że wywalili możliwość prowadzenia własnego klubu z hostesami . W "dwójce" to była jedna z dłuższych i ciekawszych pobocznych misji. Z hostesami też lipa, bo lekko głupio to wygląda, że spotykasz je na mieście ( tak przynajmniej wyczytałem na sieci). Może dadzą tą wyciętą zawartość w jakieś paczce DLC.

Odnośnik do komentarza

Czy gra jest bardzo trudna ?

 

Zaczalem na normalu, pogralem troche i jak na razie jest ok, mam nadzieje, ze pozniej nie bedzie Hardcore'u jak np. w Ninja Gaiden (te japonskie gry). :)

 

Gra jest kapitalna, czegos takiego wlasnie brakowalo na konsolach obecnej generacji, Yakuza 3 bardzo przypomina mi jedna z moich ulubionych gier - Shenmue. :)

Rozbudowane miasto, ludzie, sklepy, wszystkiego pelno, a do tego to wszystko bardzo fajnie wyglada. :)

System walki rowniez bardzo dobry - nie ma to jak przywalic komus rowerem. :D

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Kiedyś zaliczyłem na normalu, teraz jak kupiłem drugi egzemplarz to od razu wziąłem się za hard, żebym potem nie musiał przechodzić gry trzy razy (za przejście na normalu nie odblokowujesz Ex-Hard a bez przejścia gry na Ex-Hard nie zrobisz platyny). Generalnie granie na wyższych poziomach trudności wymaga od gracza dwóch rzeczy - zapasu przedmiotów leczących i techniki. Już nie można klepać przycisków na pałę licząc na to, że coś przejdzie przez obronę przeciwnika. Przez większość czasu walki z bossami robiłem uniki od czasu do czasu atakując, ale na szczęście na każdego jest sposób :). Ot po prostu trzeba grać bardziej taktycznie i troszkę dłużej się 'klepie' przeciwników. Na Ex-Hard głównym utrudnieniem jest brak możliwości restartu po przegranej walce, trzeba grać od save'a jednak jak się człowiek wprawi to nie przegra ani razu :).

Odnośnik do komentarza

W Yakuzie 3 podobnie jak w "dwójce" twórcy umieścili streszczenie wydarzeń z poprzednich dwóch części. Więc nie powinno być problemu z powiązaniami z poprzednimi częściami. Dodatkowo w europejskim wydaniu Yakuzy Sega dodała opis kluczowych postaci czy coś w tym stylu więc myślę, że również może się to przydać.

Odnośnik do komentarza

Skonczylem Yakuze 3. Zdecydowanie jedna z najlepszych gier tej generacji.

Wspanialy klimat, fabula, postacie, dialogi. Niesamowicie odwzorowany swiat. Multum pobocznych rzeczy do robienia, humor.

 

Jak dla mnie jest to gra warta oceny 9/10. Gdyby poprawic grafike, system walki i pare innych bzdetow to bylaby to gra 10/10.

 

 

Ping - ty grales juz z Yakuze 4, jak tam sie ona sprawuje? Oddano nam do dyspozycji jakies nowe lokacje, czy znowu Kamurocho?

Cale szczescie, ze Sega jest zadowolona z wynikow sprzedazy. Mam nadzieje, ze jeszcze w tym roku bede mogl zagrac w Yakuze 4 w jakims zrozumialym jezyku.

 

 

Naprawde, polecam ta gre wszystkim osobom majacym ochote zagrac w cos nowego, doroslego, innego. Polecam ja nawet osobom ktore sie zawiodly po demku. Ja rowniez bylem zawiedziony, jednak teraz jestem zachwycony.

Wspaniala gierka. Oby takich wychodzilo wiecej.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...