Skocz do zawartości

Yakuza 3


drk2

Rekomendowane odpowiedzi

By dali premierę w maju - lipiec. Maniacy serii pewno większości i tak zaliczyli import, a tak w mniejszym tłoku z pewnością większa ilość osób skusiłoby się jak by nie było na tą grę (mając w pamięci wcześniejsze wersje + recki wersji japońskiej), bardzo dobrą grę - this girl, this beautiful girl :whistling:

Odnośnik do komentarza

Premierę mogli rzeczywiście ustalić na późniejszy termin, powiedzmy maj-czerwiec, bo koniec lutego i marzec to istny wysyp dobrych gier. Mimo, że Yakuza 3 do nich również należy, to jednak siłą rzeczy nie ma szans na pokonanie takich tytułów jak HR,GoW3 itp, które dzięki reklamie i poziomu hype'u jaki się wokół tych tytułów nakręcił spowoduje, że skromne wzmianki o "jakiejś" tam Yakuzie 3 wydanej w USA/EU pewnie przejdą bez echa i sprzedaż się również na tym odbije.

Ja tam raczej kupię krótko po premierze swoją kopię,bo mam się o tyle dobrze, że kumpel pewnie i tak kupi większość tych nadchodzących hitów to sobie je pożyczę od niego, a tymczasem tylko zafunduję sobie Yakuzę.

A jak już jesteśmy w temacie zakupów to Sega na naszym kontynencie wyda podobno tylko edycję kolekcjonerską, ale za to w cenie zwykłej edycji.

W jej skład wejdzie obok krążka z grą, płyta z muzyką (31 utworów), do tego w bonusach dojdzie interaktywny przewodnik dla nieobeznanych z serią i zestaw czterech paczek DLC.

News o tym jest na Gamikaze:

http://www.gamikaze.pl/PlayStation/Aktualnosci/Yakuza_3_PAL_tylko_kolekcjonerski.aspx

Odnośnik do komentarza

Jak sobie przypomniałem to te inne dodatki też były w podstawce, troszkę chamska zagrywka bo jak by nie patrzeć jest to ogołacanie podstawowego produktu. Jeśli będę miał taką możliwość to chętnie sprawdzę co wycięli a co pozmieniali. Czwórkę pewnie też wypuszczą tylko po latach tak jak było z dwójką i trójką, wyjątkiem jest Kenzan ale ten po prostu by sie u nas nie przyjął.

Odnośnik do komentarza

Kenzan to już tylko import. Tak jak mówisz na wersję w zrozumiałym języku nie ma co liczyć, a szkoda bo gier osadzonych w feudalnej Japonii jest mało na obecne platformy. Oprócz Kenzan jest jeszcze Way of the samurai 3, ale ten akurat został wydany na zachodzie. Sam będę musiał ten tytuł pożyczyć od znajomego bo z tego co u niego widziałem to gra jest fajna.

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza

Owszem, jest mało i niestety nikt z wydawców się nie kwapi aby je wydać u nas. Nie dziwie im się bo jest to nisza, grę kupiłaby garstka osób takich jak my i na tym by się skończyło. Co do WotS3 ma zupełnie inną mechanikę niż taka Yakuza 3. Polecam gorąco bo o ile przez pierwsze kilka godzin grania byłem zagubiony, tak potem wsiąkłem maksymalnie. Do momentu w którym mój save zaczął wieszać się na results screen na wskutek jakiegoś glitcha (i około 20h grania poszło w ...) - grałem na X360, teraz przymierzam się do kupna wersji PS3 z nadzieją że tam nie będzie takich numerów.

Odnośnik do komentarza

W zasadzie nie ma sie co sedze dziwic z tym posunieciem - chca zachecic graczy do kupna podstawki (plyta z muzyka) i dodatkowo ograniczyc handel uzywkami (DLC), bo badz co badz w wielkiej ilosci ta gra sie i tak nie sprzeda.

 

Tak w ogole to orientuje sie ktos kiedy dokladnie jest u nas premiera Yakuzy 3?

 

@ping

Gdybys mial ocenic, porownac co jest lepsze: Yakuza 3 czy WotS 3 to co bys wybral?

Odnośnik do komentarza

Yakuza 3 to gra osadzona we współczesnej Japonii (Okinawa,Tokio), zaś WotS3 to czasy feudalne więc ciężko wybrać co jest lepsze. Obie też troszkę różnią się rozgrywką więc zależy jakie klimaty kto woli.

Ciekawe spojrzenie na WotS3 miał autor tego artykułu:

7 powodów dla których warto zagrać w Way of the Samurai 3

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Szczerze to nie mam pojęcia czy się czymś różni. Ale szczerze to wątpię by specjalnie dawali na nasz rynek inne demko, choć mogę się oczywiście mylić.

Zauważyłem na ultimie, że można już zamawiać Yakuzę 3 więc chyba się skuszę i kupię w dniu premiery. Za 180zł się opłaca, zwłaszcza, że to wersja ze soundtrackiem i innymi dodatkami...

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak jest w Yakuza 3, ale w drugiej części twórcy dali możliwość zapoznania się z wydarzeniami z pierwszej części w taki sposób. że bez problemu każdy się mógł odnaleźć w wydarzeniach i powiązaniach między obiema częściami . Możliwe, że i w tej też tak będzie. Może ktoś to grał w jap. edycję się wypowie...

Odnośnik do komentarza

Ktos juz obczail to demo i moze co nieco o nim napisac?

 

Demo nie mówi zbyt wiele o grze. Ot trochę chodzenia po mieście i szukanie drogi. Trochę mordobicia. Dialogi w filmikach są mówione ale podczas rozmów już prawie tylko czytane. Grafika nie jest zła ale kolorystyka taka cukierkowa :). W sumie może ok 15min gry fabularnej w tym demie jest. No i jeszcze można pobawić się w 2 mini-gry.

Odnośnik do komentarza

Nie chcę być złośliwy ale demo pokazuje uwielbienie Japończyków do staro szkolnego sposobu tworzenia gier czy jakoś tak.

Dialogi czytane, boss ma 7 km pasek energii a można go trzepać w kącie dwoma ciosami. Grafika średnia.

Spodziewałem się czegoś zdecydowanie ciekawszego po tych wszystkich peanach po japońskich wersjach.

Odnośnik do komentarza

Dobrze, że dali demo. Już na pewno wiem, że nie lubię japońskiej szkoły robienia gier (z wyjątkami). Grafika nie powala, brak 100% voice actingu przypomina czasy PSX'a (a przecież na blu-ray dialogi bez problemu by się zmieściły), gameplay też archaiczny, a w dodatku koleś wyjmujący 3 metrowego kija spod marynarki wzbudza tylko uśmiech politowania... Wolę starusieńkie i genialne Shenmue. Starzeję się chyba...

Odnośnik do komentarza

Dobrze, że dali demo. Już na pewno wiem, że nie lubię japońskiej szkoły robienia gier (z wyjątkami). Grafika nie powala, brak 100% voice actingu przypomina czasy PSX'a (a przecież na blu-ray dialogi bez problemu by się zmieściły), gameplay też archaiczny, a w dodatku koleś wyjmujący 3 metrowego kija spod marynarki wzbudza tylko uśmiech politowania... Wolę starusieńkie i genialne Shenmue. Starzeję się chyba...

W 100 % się zgadzam.

 

Oczywiście zanim mnie zjedzą fani. Od razu zaznaczam, jest to moja opinia; opinia "świażaka" który nie miał do czynienia z poprzednimi częściami.

 

Gra tkwi w poprzedniej generacji, w złym znaczeniu tego słowa. Archaizm, archaizm i jeszcze raz archaizm który udziela się Japońcom praktycznie w każdych obecnych tytułach. To co kiedyś się uwielbiało, dziś dla mnie prezentuje się komicznie i niesmacznie.

 

Paskudna grafika, pisane dialogi, rozmowy-scenki 5 minutowe, absurdy jak ten wspomniany przez Look4z; "kij z marynarki", ckliwe teksty no jak dla mnie porażka.

 

Od razu po ograniu dema, grę skreśliłem z listy zakupów czy tam tytułów do ogrania. Kolejny dowód jak Japonia stoi w tyle za zachodem.

Odnośnik do komentarza

To że gra siedzi po części w poprzedniej generacji to dla mnie tylko plus. Tamta generacja miała o wiele lepsze tytuły, które w odróżnieniu od tej broniły się czymś więcej niż grafiką. Atutem poprzednich części był świetnie oddany klimat Tokio, a konkretnie dzielnicy Kabukicho, filmowowść fabuły i same postaci. Oprócz tego mnóstwo mini gier i side questów, które nie pozwalały się nudzić ani na chwilę. Nie zapominajmy jednak, że Yakuza 3 ma już prawie 2 lata na karku, a to że dopiero teraz ją wydają to pozostaje podziękować Sega. Choć fakt, przydałby się full dubbing we wszystkich scenkach ale czy takie coś ma skreślać od razu grę? Gram już za długo bym z powodu takich błahych spraw jak grafika,czy też brak full dubu miał nie grać w daną grę. Dla mnie liczy się ten już chyba pomału zapominany fun z grania i klimat, czyli te elementy które świadczą, że gra jest dobra...

 

Kolejny dowód jak Japonia stoi w tyle za zachodem.

Tego bym nie powiedział, jest wiele gier które negują tą opinie. Ale to nie miejsce na taką rozmowę...

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...