Skocz do zawartości

Yakuza 3


drk2

Rekomendowane odpowiedzi

Po lekturze demka jestem zdegustowany. To jakaś kpina. Poza grafiką, to zupełna żenada...nie liczyłem na żaden przełom ale Y3 jest więcej niż słaba (przynajmniej demo...to jakieś płaskie chodzone mordobicie przecinane sztampowymi dialogami...a eksponowane w kampanii reklamowej miasto to zwykła makieta)...Shenmue mimo podeszłego wieku jest o niebo lepsze.

 

Ja z początku odnosiłem podobne wrażenie, ale potem dotarło do mnie, że to produkcja japońska w dodatku mocno traktująca o tamtejszych realiach, czyli przymrużyłem oko na niektóre sprawy. Gameplay nie jest tragiczny, system walki tylko trochę jest za sztywny. Może i bym się kiedyś na to skusił, ale wiem, że tutaj wypadałoby mieć za sobą dwie poprzednie części Ryu ga Gotoku. Zupełnie jak z MGS4.

Odnośnik do komentarza

Po lekturze demka jestem zdegustowany. To jakaś kpina. Poza grafiką, to zupełna żenada...nie liczyłem na żaden przełom ale Y3 jest więcej niż słaba (przynajmniej demo...to jakieś płaskie chodzone mordobicie przecinane sztampowymi dialogami...a eksponowane w kampanii reklamowej miasto to zwykła makieta)...Shenmue mimo podeszłego wieku jest o niebo lepsze.

 

To jest gra skierowana głównie do miłośników Japonii, ewentualnie entuzjastów azjatyckich filmów akcji. Jeżeli nie ruszają cię takie klimaty to nie jest gra dla ciebie :P

Odnośnik do komentarza

Co nie zmienia faktu ze GTA to nudna,przereklamowana gierka dla mas,a Yakuza dla ludzi z gustem ;P

Za takie słowa powinien być dożywotni ban na forum bez możliwości założenia nowego konta. Ponadto kara cielesna w postaci chłosty publicznej. I obcięcie dwóch dłoni żeby więcej dana osoba nie mogła pisać takich BZDUR. Będę apelował o to Velius, o wszystkie 3 kary ;].

 

Żeby nie było, że offtop to:

 

http://www.gametrailers.com/video/review-yakuza-3/62934 recenzja GT

 

W ogóle skąd te "debilne" porównanie Yakuzy do GtA od kilku postów. Żeby było sprawiedliwiej Yakuze bardziej na miejscu jest porównywać do Hannah Montana Games czy coś w tym stylu ;].

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza
Gość Mr. Blue

Słupek - powinieneś zostać prokuratorem. I sędzią. I katem.

 

Yakuza to jedna z tych gier, które powinny zostać wydane na PS2, ponieważ nie ucierpiałaby na tym ani pod względem merytorycznym ani z grubsza graficznym. Zresztą, Yakuza 4 zapowiada się na to samo.

Odnośnik do komentarza

Za bardzo narzekacie panowie. Ja tam po Yakuzie 3 nie oczekuję graficznego szoku i super realistycznej fizyki. Byle tylko gra trzymała świetny klimat poprzednich dwóch części, miała dobrą filmową fabułę przedstawiającą dalsze losy Kazumy i w sumie dla mnie więcej nie trzeba. O rozbudowanie, mini gry i questy się nie martwię bo z tego co widzę będzie tego sporo. Już w Yakuza 2 było co robić, a co tym bardziej w trzeciej części...

Co się tyczy porównań do GTA to myślę, że nie mają one sensu bo obie gry dość znacznie się od siebie różnią i prezentują dość odmienny poziom gameplay'u.

Niby Yakuza to taki mały sandbox jak to lubią niektórzy nazywać, ale ja tam wolę nazwę"Kazuma Kiryu simulation", którą ktoś wymyślił na Neogaf...

 

Co nie zmienia faktu ze GTA to nudna,przereklamowana gierka dla mas

Tutaj bym się sprzeczał, o ile o GTAIV mógłbym tak powiedzieć, tak już na temat GTA:Vice city już nie. Dla mnie ta odsłona była, jest i będzie najlepszą z całego cyklu. Po dziś dzień gra mi się w nią bardzo przyjemnie, a idealnie oddany klimat tamtych lat, wraz ze świetnie stylizowaną grafiką i muzyką tylko dodaje jej uroku i powoduje, że się nie starzeje...

Odnośnik do komentarza

Spokojnie panowie,walnalem sobie taki prowokacyjny zarcik bo osobiscie uwazam ze porownywanie GTA do Yakuzy nie ma zadnego sensu,dwa rozne gatunki jak dla mnie (chociaz przyznam ze osobiscie z GTA najbardziej podobala mi sie tylko czesc pierwsza,reszta mnie nie przyciagala na dluzej niz kilka godzin,ale to juz rzecz gustu).

Aha no i GTA IV ze swoimi gagami byla spoko,ale bez rewelacji zeby sie zachwycac.

 

Co do grafiki w Yakuza 3,nie chce mi sie grac w demo,screeny przewaznie nie oddaja gry dlatego zapytam wprost,wyglada to gorzej niz Last Rebellion na PS3? (bo to chyba najbrzydsza gra obecnie lol;D)

Odnośnik do komentarza

Dla każdego zła/dobra grafika znaczy co innego. Nie chce mi się zbytnio szukać więc masz tutaj link do IGN i Gamespot ze screenami. Sam ocenisz czy ci ten poziom oprawy wystarcza...

http://media.ps3.ign.com/media/142/14263681/imgs_1.html

http://www.gamespot.com/ps3/action/ryugagotoku3/images.html?om_act=convert&om_clk=gsimage&tag=images;header;more

Chociaż muszę przyznać,że niektóre screeny są niezbyt dobrej jakości, czym oni je robią aparetem?...

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza

Yakuza 3 graficznie to dla mnie wysoka liga. Przy ocenianiu oprawy nie patrzy się tylko na jakość tekstur czy AA, ale też na takie rzeczy jak szczegółowość, modele postaci, projekty miejscówek, mimika itd. Pod tym względem z Yakuzą niewiele gier może się równać.

Rozumiem, że każdy ma swój gust ale pisanie, że grafa jest do dupy i gra ch.ujowa to już lekka przesada imo :P Grałem w Crisisa, Uncharted 2 i inne wypasy graficzne, ale oprawa Yakuzy ciągle robi na mnie wrażenie.

Jeśli chodzi o gameplay to już całkowicie kwestia gustu. W GTA mamy ciągłe strzelaniny, a w Yakuzie ciągłe bijatyki. Poza tym w Y3 jest masa mini gierek przy których można spędzić miło czas, natomiast już takie GTA4 (podstawka) nie oferuje za wiele w tym temacie. W dodatkach jest już tego więcej, ale i tak z Y3 pod tym względem żadna gra obecnej generacji nie może się równać.

Ogólnie tak jak wcześniej pisałem, lubię obie serie. Z każdym GTA spędziłem dziesiątki godzin i miło je wspominam, podobnie z każdą częścią Yakuzy. Obie serie znacznie się różnią ale zapewniają masę zabawy na podobnym poziomie :P

Odnośnik do komentarza

Do tego GTA chodzi jak flaki z olejem, po 3h dałem sobie spokój grając na PS3 bo jak ewidentnie czuje spowolnienia śmigając samochodem po mieście to coś tu jest nie tak...

 

Co mi się nie podoba w Y3 to ten efekt blura użyty w grze, troszkę mnie denerwuje; no i oczywiście wycięcie niektórych elementów z wydania US/EU co uważam za epic faila...Sega uważa, że jesteśmy za mało rozgarnięci aby zrozumieć niektóre aspekty gry ponieważ są one za bardzo japońskie? bez jaj SEGA bez jaj, po VC2 na psp kolejny minusik :(

Odnośnik do komentarza

Yakuza 3 graficznie to dla mnie wysoka liga. Przy ocenianiu oprawy nie patrzy się tylko na jakość tekstur czy AA, ale też na takie rzeczy jak szczegółowość, modele postaci, projekty miejscówek, mimika itd. Pod tym względem z Yakuzą niewiele gier może się równać.

 

Bez przesady, co chocby pod tym względem grę Segi wyprzedzają choćby GTA IV czy Infamous, o Assassin's Creed II już nawet nie wspominam, a to gry sandbox'owe. Jednak to jest też produkcja japońska i jak już wcześniej wspomniałem na niektóre rzeczy należy patrzeć z małym przymrużenie oka.

Odnośnik do komentarza

Średnia na gameranking wynosi 82,45%, oceny rzędu 8-8,5 więc nie ma źle. Jak na grę z ponad dwuletnim obsuwem to wynik bardzo dobry.

Sam swoją kopię będę miał prawdopodobnie za jakieś 1,5tygodnia więc dopiero wtedy napiszę jak wypadła ta odsłona.

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

W Japonii Ryu Ga Gotoku 4 (Yakuza4) sprzedała się bardzo dobrze co mnie osobiście cieszy bo jest to świetna seria z wciągającą choć niezbyt doceniana przez szersze grono odbiorców.

Sam pomysł wprowadzenia czterech głównych bohaterów uważam za ciekawy i nie pozostaje mi nic tylko liczyć na to, że najnowsze przygody Kazumy Kiryu wyjdą w USA/EU o wiele szybciej niż to miało miejsce w przypadku Yakuzy 3.

Jedno co mogli by wprowadzić to możliwość kupienia Kazumie jakiegoś nowego garniaka, bo widzę, że ciągle biega w tym z jedynki. Na pewno jakiś jap. projektant z przyjemnością udzieliłby zgody na użyczenie jego marki w grze ^^

 

Co się tyczy samego playtestu to bardzo miło się go czytało. Konkretnie i na temat, a przy tym nie zanudzając zbytnio suchymi faktami. Gamikaze mam jako stronę startową ale szczerze to nie wiedziałem, że tam się udzielasz pisząc teksty.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...