Skocz do zawartości

Street Fighter IV


Action

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie sobie zdałem sprawę, że teraz "wycinankowcy" będą grali w bijatykę 3D :biggrin:

Polemizowałbym z tym "3D" :) Ciosy (których jest za mało jak na polygony) nadal wykonuje się poprzez wykręcanie tych idiotycznych kombinacji więc wszystko będzie po staremu :)

Klatki niewidzialności Abela podczas jego supera wydają się trochę nie na miejscu...

To jest...ULTRA (ale mocarnie brzmi, jak w Killer Instinct [nigdy więcej! :/ ^_^ ]). Trochę martwi mnie ten najazd kamery (towarzyszący tylko tym specjalom) podczas wykonywania tych ciosów...Może nie będzie to miało jakiegoś negatywnego wpływu na rozgrywkę.

 

BTW Zauważyłem, że te walki z GT (zwłaszcza ta z Simem) są o wiele szybsze niż te z IGNu. Może grali na turbo 6, bo chyba zaimplemetowali coś takiego jak zmiana szybkości gry.

 

EDIIIT: Na 1up.com i gamespot pojawiły się artykuły traktujące o systemie gry. Jest też lista ciosów dla postaci. W skrócie:

 

- nie będzie blokowania w powietrzu (witamy fireball trapy :))

- dashe i backdashe wykonuje się standardowo

- EXy, czyli mocniejsze wersje specjali, tak jak w 3s zatwierdzamy dwoma przyciskami tego samego typu (KK/PP)

- taunty (wykonujemy poprzez wciśnięcie strong P +strong K/HP+HK?)

- rzucamy tak jak w 3s naciskając LP+LK

- szybkie wstawanie wykonujemy wciskając 2 x dół podczas upadku

- nowość: universal charged attack/saving attack (wg. gamespot) - wciskamy MP+MK. Cios ma niewidzialność (absorbuje) na pierwszy atak (czyli bara Abla to UCA) Są 3 levele ataku zależne od tego jak długo chargujemy. Na 3 poziomie atak jest nieblokowany. Na gamespocie zasugerowali, że może być to odpowiedź na parry z 3s. Wydaje mi się to bardzo prawdopodobne.

- revenge super-po zapełnieniu (w miarę jak obrywamy) paska odpowiadającego za gromadzenie "revenge"/ultra (lol) możemy wykonać ten atak. Aby wykonać ultrasa/revenge zatwierdzamy kombinację dwoma przyciskami tego samego typu (jakbyśmy EXowali supera). Co ciekawe pasek supera pozostaje :P (przynajmniej w obecnej wersji) IMO trochę to tanie.

 

cytat z 1up odnośnie movelistu Abla: Since 360s were nearly impossible to pull off in this version, we couldn't tell you what this is. We are assured, however, that it does exist.

360 + Punch

Taaaa, tylko jakość często widziałem to na filmikach. Cudaaa

 

C.Viper ma super-jump. Czyli w sj postacie nie będą standardowo wyposażane - ukłon w stronę ST

 

Raju zapomniał/albo lepiej-nie nauczył się jeszcze swojego hcf+K, bo tego ciosu brakuje z 3s.

 

Honda - Ohio grab kręci się 360+P (jak w A i CvS), nie tak jak w ST hcb+P

 

Teraz wypada czekać na Sagata :D

 

EDIT2: gamesradar tu nie licząc pierwszej walki już próbują robić coś więcej niż d.MK, skok, odskok. Wydaje mi się, że Blanka cancelował blanka ball w supera... BTW Ta prędkość mi odpowiada.

 

EDIT3: Na gamespocie są filmiki prezentujące ciosy postaci. Warto obadać.

Edytowane przez ornit
Odnośnik do komentarza

wiadomo cos o ilosci postaci? jak narazie na filmikach pokazali okolo 10 jesli dorbze licze , mam andzieje ze bedzie conajmniej 20 albo i 30 ;)

 

i wiele nowych, bo jak anrazie babka wyglada jak kopia (i wyglad i ciosy) roznych postaci z kofa, a ten abel wyglada jak francuski piłkarz na sterydach ktory jest połaczeniem zangiefa, alexa i hugo :)

Odnośnik do komentarza
wiadomo cos o ilosci postaci? jak narazie na filmikach pokazali okolo 10 jesli dorbze licze , mam andzieje ze bedzie conajmniej 20 albo i 30 :)

 

i wiele nowych, bo jak anrazie babka wyglada jak kopia (i wyglad i ciosy) roznych postaci z kofa, a ten abel wyglada jak francuski piłkarz na sterydach ktory jest połaczeniem zangiefa, alexa i hugo :)

Liczy się jakość, nie ilość. 20 w zupełności by wystarczyło. Nie wiem na ile to ważne ale na blogu amerykańskiego oddziału Capcomu pojawiła się ankieta, w której można oddać głos na postać jaką chciałoby się zobaczyć w nadchodzącej grze. Jest Sakura, Dudley, Fei Long, Dan (nie, no (pipi)...żart jakiś ;) ), R.Mika i Necro. Biorąc jednak przypadkowość (no sorry, ile osób gra Danem, Miką czy Necrem) sądzę, że to tylko ciekawostka. Sam zagłosowałem na Mikę, ale nie obraziłbym się gdyby dodali, którąś z dwóch przodujących w rankingu postaci (Sakura i Dudley).

 

BTW Podobno podczas location testu b&b combo Kena, tj. crossup z mk, s.mp,s.hp x EX SRK zadawało 50% obrażeń. Da się też cancelować w ultrasa, a naładowany na I levelu saving nie ma żadnych specjalnych właściwości.

Odnośnik do komentarza
Liczy się jakość, nie ilość.

 

w pałni sie zgadzam ;) ale ilość nie wyklucza jakosci :) tym bardziej ze nie mowimu tu o 150 kopiach jak w dragon ballu :)

jednak jestem sobie w stanie wyobrazic 30 dobrych postaci ;) (tekken ma sporo a w koncu kazda postac w tk jest bardziej "skomplikowana" niz postacie z SF [ilosc ciosów])

 

wiec licze na duzo ale jednoczesnie na dobre dopracowane postacie :D

 

 

a zaglosowalem na fei longa ;) łłaaahaaaaaaa1!!!!! xDD

http://pl.youtube.com/watch?v=cSvhIUY5DTs

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza
Kto gra Necro ? JA ! Czytac cos takiego z rak kolesia ktory gra Q ... JA CHCE NECRO W SF VI !

.................................................

no i dlaczego nie ma Yuna wraz z innymi postaciami z sf3 ? :/

Mnie ciekawi czy pojawi się ktoś z Alphy (chciałbym min. Gena). Podobno ktoś widział w trybie arcade M.Bisona (boksera) i...Sagata 8) Heh, te plotki...

nie bedzie bo to ma byc najbardziej zbalansowany SF a nie kolejna czesc KenChunYunFighter :closedeyes:

Jak to kolejna część? Tylko w 3s topowały te postaci. W 2nd Impact ich miejsce zajmowali Akuma, Sean i Ibuki ;):/:lol: Jak widać, chłopcy z Capcom experymentują :lol:

Na gametrailers trzy nowe walki w wysokiej rozdziałce:

 

http://www.gametrailers.com/game/5667.html

Szkoda, że ich jedyna taktyka to skok i odskok (widocznie za długo grali w MK w trybie arcade :/ ). Przecież oni tam nawet nie rzucali! Czekam aż pojawią się filmiki, na których zaprezentują/sprawdzą w akcji najważniejsze czyli savings (czy jak to się nazywa) i to całe cancelowanie poprzez dashe bo dużo o tym czytam ale tak ciężko to wszystko sobie wyobrazić...

 

-Chun nieźle przypakowała, chyba będę grał na zwykłym TV, wtedy będzie smuklejsza ^_^

-C.Viper fajnie "wpasowuje" się krawat w outrze. Przewijałem ten moment po kilka razy :/

-Może po 2 x mp podczas skoku Ryu da się podskoczyć i wsadzić jeszcze jedno, albo lepiej - supera jak to było w ST...

-coś te jaby i shorty łatwo się z sobą łączą w comba. 4 x hit samym LP? Bez przesady...

-Powtórzę - te modele postaci IMO przedstawiają się wspaniale, zupełnie jak plastikowe figurki dobrej jakości np. McFarlane'a. Pasuje mi ich design. Są groteskowe ale stylowe.

Edytowane przez ornit
Odnośnik do komentarza

- ultra Kena i Giefa w pełnej okazałości. Spójrzcie ile Ken zabiera energii Zangiefowi. Przecież to jest chore! Niech się jeszcze okaże, że podczas startupu (ile to ma klatek ;) ) cios ma klatki niewidzialności i jest cancelowany (albo jak żartują Amerykanie - hit confirmowany!) ;)

 

Mam nadzieję, że ta gra tak szybko nie ukaże się na konsolach i japońscy gracze będą ją długo testować na automatach.W razie czego - 3s do upadłego :P

 

EDIT: Za to EXowana wersja 360'tki zadaje jakiś żałosny damage...WTF!?

Edytowane przez ornit
Odnośnik do komentarza

OMG

Nie obrazcie sie ale to wyglada zalosnie!

To jest po prostu Street Fighter EX, ale i EX byl lepszy od tego co ja tu widze

Popatrzcie na fizyke postaci, one poprosu skacza jakby w trybie superjump na wysokosc normalnego skoku i spadaja od razu jak kamienie, przeciez to jest zalosne, Popatrzcie na skoki wstecz Ken'a przeciez to nieporozumienie

Druga sprawa to areny ktore wygladaja jak te z EX, ciosy postaci sa takze bardzo podobne do tych z EX, z ta tylko roznica ze teraz jest spowolnienie i zoom na specialach,ktory to efekt i tak bedzie przeszkadzal, czy owy zoom pojawia sie zawsze gdy special trafi? czy za kazdym razem? ->niepotrzebny efekt..

No i gdzie ten efekt atramentu ktorym sie ludzie podniecali

Jestem wysoce rozczarowany tym co widze , i zeby was nie sklamac to dla mnie SF EX3 jest na rowni z tym, a juz niemowie ze SF EX2+alpha jest tutaj lepszy

Zenada

Zapowiedzieli rewolucje, niewiedzieli co zrobic wiedz zrobili kolejny EX,ktory to przyokazji powinien nazywac sie 'ex' bo niedorasta najlepszych z tej serii

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...