Skocz do zawartości

Resistance 2


dusza24

Rekomendowane odpowiedzi

Po grałem trochę (SP i MP) graficznie ładnie ,lepiej jak w części pierwszej ale nie na 10 ,GeoW2 wygląda lepiej IMO (lepsza woda ,gra jest ostrzejsza a postacie lepiej wykonane) z resztą nie ważne ,bo gra wygląda naprawdę dobrze na mocne 9 ,gameplay tak samo dobry jak w pierwszej części. MP IMO takie samo jak w jedynce ,dorzucili trochę nowego ,system lv zerżnięty z COD4 i dobrze ,jest OK ale uważam że póki co COD4-5 są pod tym względem lepsze :)

 

Takie moje zdanie.

Odnośnik do komentarza

Graficznie bardzo ladny,single wspanialy lecz co-op jako oddzielne misje i czesto powtarzajace sie,nudzi sie i w competitive respawny na poczatku tak nie przeszkadzaja ale potem sa strasznie wk*rwiajace.Podam przyklad z wczoraj:gralem TDM i walczylismy w alejce.Sam zabilem dosc sporo osob a oni sie respawnowali tuz za nami-przeciwnik z jednej,przeciwnik z drugiej strony...dostalismy.

Poza tym,na 100% bedzie tak ze w R2 bedzie sie gralo do premiery K2 a potem pojdzie na polke...niestety,pomimo ze bardzo bym chcial miec R2(i dzis mialem zamowic), to wszystko to co napisalem to mnie odstrasza a kasy tak duzo nie mam zebym mogl sobie na wszystko pozwolic(szkoda ze mi sie nie udalo wygrac z Welna :P ),nawet na to co bardzo bym chcial miec,lecz bedzie sie tylko w to gralo jakies 4-5 miechow.Jesli K2 bedzie miec tak dobrego single'a jak R2 to jego na pewno kupie

Odnośnik do komentarza
Tez uwazam ze grafika bardzo ladna ale skad sie wzielo te 10 w psx extreme za grafike to nie wiem 9 max.Dlamnie to ze zerzneli z coda to zle powinni zostac przy swoim widac ze chcieli dobrze ale chyba za dobrze...s(pipi)ili.Po przejsciu singla sa jakies bonusowe bronie jak to bylo w jedynce?

 

Ech i znów w kółko Macieju to samo. Czyli kwestionowanie ocen. Ocena o niczym nie przesądza przecież i jest sprawą indywidualną. Każdy grafikę, czy nawet całą grę ocenia inaczej. Niektórzy np. oburzali się 10 dla Halo 3, inni bodaj 8+ dla któregoś MGS'a - zrozumcie wreszcie - ocena jest tylko opinią autora, subiektywną, będącą jakimś tam wyznacznikiem, ale przecież nie ostatecznym. Osobiście grafice w Resistance 10 bym nie dał, bo np. taki Killzone 2 prezentuje się lepiej. Ale jakby nie było, to grafika w Res2 jest świetna i postęp jaki się dokonał jest przeolbrzymi - wystarczy porównać do GoW2, które wygląda gorzej od nowego Resistance, podczas gdy pierwsze GoW wyglądało lepiej od pierwszego wydania FPS'a od Insomniac. Inna sprawa, że np. woda w R2 faktycznie jest świetna i nie wiem czy gdzieś jest lepsza (poza Crysis: Warhead, ale to nie na konsole). Porównania do CoD są natomiast pozbawione sensu, bo to zupełnie inne gry.

 

Zresztą jakby na to nie patrzeć, to tytuł jest świetny. Must-have pełną gębą i pozycja obowiązkowa. Oby więcej takich gier!

Odnośnik do komentarza

Masz racje ural ale nie powinno sie tez grafike jednej gry porownywac do grafiki innej ktora jeszcze nie wyszla(ja tak uwazam i w tym przypadku porownuje sie R2 i K2).

Co do wody to lepsza chyba jest w Bioshocku a co do must czy nie have'a to ja sie zdecydowac nie moge.Wiele rzeczy irytuje ale tez wiele rzeczy bardzo sie podoba.Jak gralem np w multi to respawny rzeczywiscie denerwuja ale w singlu jak rozwalalem glowy tej armii grimow to az sie usmiechnalem...lubie takie sieczki,kiedy duzo sie dzieje,kiedy jestes sam vs tysiace...Uwielbiam takie gry

Edytowane przez Neo3016
Odnośnik do komentarza
Tez uwazam ze grafika bardzo ladna ale skad sie wzielo te 10 w psx extreme za grafike to nie wiem 9 max.Dlamnie to ze zerzneli z coda to zle powinni zostac przy swoim widac ze chcieli dobrze ale chyba za dobrze...s(pipi)ili.Po przejsciu singla sa jakies bonusowe bronie jak to bylo w jedynce?

 

Ech i znów w kółko Macieju to samo. Czyli kwestionowanie ocen. Ocena o niczym nie przesądza przecież i jest sprawą indywidualną. Każdy grafikę, czy nawet całą grę ocenia inaczej. Niektórzy np. oburzali się 10 dla Halo 3, inni bodaj 8+ dla któregoś MGS'a - zrozumcie wreszcie - ocena jest tylko opinią autora, subiektywną, będącą jakimś tam wyznacznikiem, ale przecież nie ostatecznym. Osobiście grafice w Resistance 10 bym nie dał, bo np. taki Killzone 2 prezentuje się lepiej. Ale jakby nie było, to grafika w Res2 jest świetna i postęp jaki się dokonał jest przeolbrzymi - wystarczy porównać do GoW2, które wygląda gorzej od nowego Resistance, podczas gdy pierwsze GoW wyglądało lepiej od pierwszego wydania FPS'a od Insomniac. Inna sprawa, że np. woda w R2 faktycznie jest świetna i nie wiem czy gdzieś jest lepsza (poza Crysis: Warhead, ale to nie na konsole). Porównania do CoD są natomiast pozbawione sensu, bo to zupełnie inne gry.

 

Zresztą jakby na to nie patrzeć, to tytuł jest świetny. Must-have pełną gębą i pozycja obowiązkowa. Oby więcej takich gier!

:lol:

 

Dobrze, ze napisales, ze ocena grafiki to sprawa obiektywna... bo Res2 graficznie > GoW2 to niezly kawal... ale to nic. Najpierw porownujesz GoW2 do Res 2 chociaz GoW2 to TPP, a Res 2 FPS i jest to tylko jedna z licznych roznic miedzy tymi grami, by na koniec stwierdzic

Porównania do CoD są natomiast pozbawione sensu, bo to zupełnie inne gry.

:lol:

 

IMO Res 2 blizej do CoD, niz GoW do Res... ale to IMO dla ciebie to pewnie identyczne gry... TPP... FPS jak zwal tak zwal...

 

Woda jest lepsza chociazby w Bio... powiedzialbym, ze w H3 rowniez.

Resistance 2 jest tak samo nierowny graficznie jak jedynka, chociaz wyglada o duzo lepiej niz poprzednik. Jego najwieksza zaleta jest rozmach, ale jak sie juz spojrzy blizej to rzeczy nie wygladaja tak super, chociazby miasteczko w Iowa czy slawetne budynki w San Francisco... wystarczy snajperka zrobic zblizenie na miasto za mostem w SF by zobaczyc, ze jednak to za super nie wyglada. Co oczywiscie nie wyklucza wielu i to wielu momentow ktore wgniataja w fotel.

Edytowane przez Zeratul
Odnośnik do komentarza

Zeratul, nie porównuję mechaniki gry w przypadku GoW2 i Res2, bo to totalnie różne gry. Porównuję grafikę, co jak najbardziej jest na miejscu. Natomiast tekst tyczący CoD odnosił się już do rozgrywki. Jak już tak bardzo chcesz się czepiać, to przynajmniej rób to rzeczowo. Takich urażonych forumowych duszyczek jak ty mam na pęczki, a jeszcze się w tym odreagowywaniu zapędzisz i będzie klops. Zbyt osobiście podchodzisz do pewnych spraw - zupełnie niepotrzebnie.

 

Natomiast co do wody. Lepsza w Bio? Nie żartuj. Chyba dawno w Bioshocka grałeś, skoro tak twierdzisz. Proponuję, byś do tej gry po prostu wrócił, bo każdy ma tendencję do gloryfikowania tego co było i zrobiło wrażenie. Dopiero gdy po pewnym czasie wraca się do starszych tytułów, to następuje duże zdziwienie, że nie wygląda to tak super. Bioshock graficznie jest jak najbardziej dobry/bardzo dobry, ale technologia poszła mocno do przodu. Zaobserwuj np. fizykę wody w Resistance.

 

A z grafiką, no cóż. Co kto lubi. Obiekty w Chicago (bo chyba Chicago masz na myśli?) po zbliżeniu są faktycznie proste, ale one przynajmniej są daleko. Natomiast w GoW2 brama jest zwykłą teksturą z bumpem nałożoną na płaską powierzchnię, co razi, bo stoi się od takiej 5cm. Podobnie jak razić może przenikanie przez obiekty. Sądzę, że porównania grafiki GoW vs. Res. są jak najbardziej na miejscu i wciąż próbuję pójść twoim tokiem myślenia, wedle którego porównywanie grafiki gry TPP do FPP jest pozbawione sensu i jakoś dojść do podobnej konstatacji nie mogę.

 

GoW2 koncepcyjnie i jako całość prezentuje się bardzo dobrze, momentami wręcz świetnie (np. podziemia). Ale porównaj np. właśnie tę wspomnianą wodę w obu grach. Nie ma się zresztą co spierać, bo to już są wybitnie kwestie gustu - ja wolę większe zróżnicowanie, co nie zmienia faktu, że obie gry to bardzo dobry pokaz możliwości dzisiejszych konsol. Zresztą grafika nie jest najważniejsza, o czym wielu niestety zapomina.

Odnośnik do komentarza

To tak jak ja sie klocilem co ma lepsza grafe... Uncharted czy GoW2... i glownym argumentem za Uncharted byla roslinnosc w 3D, ktora w GoW2 prawie w ogole nie wystepuje.

 

Moim zdaniem GoW2 prezentuje sie lepiej od Resistance 2. Jacinto wyglada o wiele lepiej niz Chicago, nie wspominajac w ogole o podziemnym miescie locustow, ktore w kazdym mozliwym momencie rozkladalo. Budynki w oddali z pewnoscia prezentuja sie lepiej niz slawne San Francisco. Modele postaci, tutaj z pewnoscia duzo zalezy od subiektywnych preferencji, gdyz postaci z GoW2 sa robione bardziej pod modłę komiksowa, a te z Resa ida w realizm. Przeciwnicy moim zdaniem sa o wiele lepsi w GoW 2... cholernie niezle i szczegolowo zaprojektowani locusci. Przy czym Chimery nie odstepuja za bardzo, ale ich design po prostu mniej mi sie podoba. Resistance 2 wygrywa z pewnoscia jezeli chodzi o rozmach, gdyz wszystko jest ukazane w gigantycznych proporcjach. Misja z sekwojami naprawde jest klimatyczna. Mimo iz GoW2 tez ma niezly rozmach i nie ma juz tylko waskich zabudowan. Co do misji w Iowa czy gdzies to chodzilo mi o przedzieranie sie przez domki, gdzie po raz pierwszy widzisz kokony i atakuja cie zombiaki, moim zdaniem jest to najslabszy graficznie punkt gry. Za to fenomenalnie zrobione sa statki obcych. Architektonicznie IMO skopiowane od Halo, ale to tylko IN PLUS. Woda... woda w Res wyglada swietnie, ale odpalalem Bio 2 miesiace temu i nadal uwazam, ze wyglada lepiej. Do tego woda wyciekajaca z roznych rur w resistance wyglada slabo. W GoW2 woda tak samo jak krew nie wyglada slabo, wyglada slabiej ale dalej bardzo dobrze. Przenikanie obiektow w GoW 2 na pewno In minus i tu sie zgodze. Nie zapominajmy jednak o brutalnosci w GoW2, ktora jest tu pewnego rodzaju sztuka, i tego brakuje w res2 ( na szczescie jest w KZ2).

 

Obie gry GoW2 i Resistance 2 skonczylem niedawno w 2 tygodniowym odstepie czasu miedzy nimi. Resistance 2 jak juz zreszta wczesniej pisalem pare razy mnie oniemial, ale jako caloksztalt bardziej mi sie podobal bardziej GoW2.

Obie gry natomiast maja jeden element ktory ostro ssie... walki z bosami.

Odnośnik do komentarza

Tak jak pisałem - wszystko jest rzeczą gustu. Pracuję zawodowo nad grami, więc mam inne spojrzenie na grafikę. Wiem jak trudno zrobić dobrą roślinność 3D w porównaniu np. do kamiennych kolumn i mam na to inne spojrzenie (lata scenowania na scenie komputerowej też robią swoje). Jakby każdy oceniał wszystko tak samo i na podstawie takich samych kryteriów, to wszystko byłoby identyczne. A jednak nie jest.

 

Jeśli o mnie chodzi, to zarówno GoW2, jak i Res2 to gry świetne pod względem graficznym. Ale osobiście doceniam też technologię. Podziemne miasto Locustów jest najmocniejszą stroną GoW - o czym zresztą wspomniałem. Ale czy rozwala w każdym momencie? Hmm... Powiem tak - GoW2 wygląda świetnie, ale niczym mnie specjalnie nie zaskoczyło (nie wiem czy grałeś np. w Crysisa na full detalach - tam też było zwiedzanie bazy jakichś ufoków i były podobne patenty graficzne i wyglądało to równie świetnie, o ile nie lepiej). Natomiast Resistance w paru momentach mnie pozytywnie zaskoczył - ot, choćby tak prozaiczną kwestią jak walka z tymi skorpionowatymi Chimerami w wodzie - efekt jak taki stwór się w tej wodzie rozwalał wsnosząc wokół siebie fale i fontannę krwi wyglądał po prostu genialnie i nie przypominam sobie gry, w której równie sugestywnie i klimatycznie by to wyglądało. Podobnie jak np. walka na morzu (na lądowisku dla helikopterów), w której walczymy ze stworem z mackami, który pod nami przepływa, itd. - dla mnie genialnie się to prezentowało i w GoW2 czegoś takiego nie widziałem. Dlatego właśnie dla mnie Res2 pod względem grafiki stoi wyżej, aczkolwiek mówimy tutaj o różnicach rzędu której grze dać plusika, a której nie. Może to wynika po trosze ze skoku jakościowego pomiędzy Res 1, a Res 2, może jest tylko wynikiem gustu - ciężko stwierdzić. Z GoW2 problem jest pewnie tego rodzaju, że już pierwsza część od strony graficznej prezentowała się doskonale i co za tym idzie skok jakościowy jest mniej zauważalny. W Resistance 2 widać go z kolei na dłoni. Poza tym widzisz - tobie np. nie przypasiły walki z bossami, a mi one się podobały najbardziej. Kwestia gustu.

 

Co do wody wyciekającej z rur w Resistance, to tutaj muszę się z kolei zgodzić, bo nie prezentuje się to dobrze i mocno odstępuje poziomem od całej reszty. Ale to w sumie chyba jedyna rzecz do której od strony oprawy można się przyczepić - no i może do oszukanych cieni z latarki (technologia zainaugurowana w Doomie 3).

Odnośnik do komentarza

Grał w pierwszy level i na tym skończyła się przygoda z GeoW2 ;) żal.

Woda wygląda kosmicznie szczególnie podczas walki z tym bosem ,krew również mocno daje radę ,wystarczy tylko przypomnieć sobie akcję jak wyglądał Fenix po wyjściu z potwora ^_^

Edytowane przez Soul
Odnośnik do komentarza

O kim mówisz?

Szczerze pograłem sobie ,wczoraj we wszystkie te gry : Geow 2 ,COD5 ,Resi2 ,Bio i mogę napisać tylko tyle ,graficznie póki co Geow2 nie ma sobie równych (jedyna nadzieja jest w KZ2) Woda IMO najlepiej prezentuje się w Geow 2 później Bio a COD'5 i Resi 2 stawiam na równi (mam filmiki wszystkie później wrzuce) Konukrować sobie może ,jak się nie ma X360 w domu i Geow'a na PS3 to taki Resi 2 faktycznie prezentuje się ślicznie ale przecież jest COD5 który IMo prezentuje się lepiej od nowej pordukcji Insomaniac (wykonanie postaci choćby ) tekstury otoczenia tak samo rozmazane ,ale sam "dizajn" w COD5 jest lepszy. I Geow 2 i Bio mają dużo lepsze tekstury otoczenia i to widać gołym okiem ,trudno mi było doszukać się ostrych tekstur w Resi 2 większość jest rozmazan i pozbawiona "bump mappingu".

 

Bea filmiki później sami zobaczycie;)

Edytowane przez Soul
Odnośnik do komentarza

Większość graczy grając w R2 tego nie zauważa,na filmikach tego nie widać,pierwsze co przykuwa oczy to cukierkowaty design świata w Resistance2 ale serio taki CoD5 do pięt nie umywa się pod względem jakości tekstur R2.Baa powiem więcej ,że R2 ma miejscami fenomenalne tekstury(a czasem słabe),trzeba się tylko zatrzymać i przyjrzeć otoczeniu bo przez design tej gry duży rzeczy nam unika....

 

http://i474.photobucket.com/albums/rr109/T.../Picture099.jpg

http://i38.tinypic.com/2550xdy.jpg

http://i474.photobucket.com/albums/rr109/T.../Picture089.jpg

http://i474.photobucket.com/albums/rr109/T.../Picture096.jpg

http://i474.photobucket.com/albums/rr109/TEH_CJ/DONEPIC.jpg

 

Ten tytuł na prawdę pod względem technologicznym(do tego genialna fizyka wody,multum obiektów na ekranie i zero dropów animacji) na tle chociażby GoW2 nie ma się czego wstydzić. Winny design świata i paleta kolorów

Odnośnik do komentarza

Wczoraj odpalilem na SuperHuman, przelazlem San Francisco... nigdy nie twierdzilem, ze ten tytul ma sie czego wstydzic, chociaz tak naprawde to ma... niskiego poziomu trudnosci. Na SuperHuman, zebym raz zginal??!! anyway tekstury sa pierwsza klasa i graficznie mi sie cholernie podoba. Ale nie uwazam, by gra byla graficznie lepsza od GoW2. Tyle w temacie.

 

btw. Ten moment pod koniec 1 levela gdy wsiadamy do helikoptera i tam ci zolnierze w rzedzie stoja... uwielbiam ich napieprzac z kolby :) :)

Odnośnik do komentarza
Na SuperHuman, zebym raz zginal??!!

Moze jestes az taki dobry? ;)

 

Ja jestem ciekaw na co wy patrzycie jak gracie w cokolwiek.Na grafike?Na tekstury?Na fizyke?Na luski ktore nie zostaja?Na wszystko oprocz frajdy ktora daje/nie daje dana gra?To jest smieszne-gry sie nie kupuje zeby ja wlaczyc,stanac w miejscu i podziwiac sciane ktora jest super zrobiona

Odnośnik do komentarza

Nie, po prostu gra pozwala ci przyjac zbyt duzo olowiu na klate zanim klekniesz, a przeciwnicy sa tak samo slabi jak na Hard. Snajpa jest zabojcza. Jeden pocisk byle gdzie i chimera pada. Dodaj do tego schematycznych bossow. Na pewno beda trudne momenty, bo z harda pamietam pare wkorwiajacych akcji, ale IMO gra jest i tak stosunkowo za prosta. Pierwsze lepsze porownanie do CoD2 gdzie pada rozwalilem na hardzie.

Odnośnik do komentarza
Większość graczy grając w R2 tego nie zauważa,na filmikach tego nie widać,pierwsze co przykuwa oczy to cukierkowaty design świata w Resistance2 ale serio taki CoD5 do pięt nie umywa się pod względem jakości tekstur R2.Baa powiem więcej ,że R2 ma miejscami fenomenalne tekstury(a czasem słabe),trzeba się tylko zatrzymać i przyjrzeć otoczeniu bo przez design tej gry duży rzeczy nam unika....

 

To się akurat zgadza ,tak jak napisałem tekstury otoczenia w COD 5 nie są wysokich lotów wsio rozmazane ,podobnie jest w Resi 2 gra ma lepsze i gorsze momenty ,ale jeżeli chodzi o tekstury są lepsze niż w COD5. Jeżeli zaś mówimy o "dizajnie" to IMO COD5 wygrywa w tym aspekcie ,to samo tyczy się wykonania postaci są lepiej o teksturowane.Uwież mi że każdą grę a zwłaszcza FPSy podziwiam z niebywałą dokładnością ;)

 

Co do Screenów wybrałeś te najlepsze momenty ,takich tekstur faktycznie niema w COD5 (screen nr 2 dziwnie się łamie tekstura ściany tuż nad bronią ;) )

 

Ten tytuł na prawdę pod względem technologicznym(do tego genialna fizyka wody,multum obiektów na ekranie i zero dropów animacji) na tle chociażby GoW2 nie ma się czego wstydzić. Winny design świata i paleta kolorów

 

Jest tak jak mówisz ,gra niema się czego wstydzić (choć IMO woda jest taka sobie ,podobnie jak Zerstul uważam że w Bio jest lepsza ,COD5 też mocno daje radę pod tym względem)

 

Gra jest ładna ,ale nie tak ładna jak Geow 2 koniec kropka.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście,że nie jest ładniejsza niż GoW2,grałem trochę u kumpla i boss mega ryba i wykonanie całej walki rządzi(przypomina mi trochę Re4) oraz ostatnia batalia też wygląda super(tylko te 2 momenty widziałem) i całościowo GoW2 jest ładniejszy.

 

Chciałem tylko zaznaczyć,że R2 jest technologicznie wypaśny i na pewno nie dzieli go przepaść do GoW2 jak niektórzy uważają.Winny jest taki ,a nie inny design i kolorystyka ,które grzebią ten tytuł w porównaniach już na starcie.

 

Mam identyczne zdanie jak Ty Soul w każdym aspekcie jaki poruszyłeś w swoim poście.

 

ps. odnośnie wody to chodzi mi tylko o jej fizykę ,a nie wygląd :)

Odnośnik do komentarza

Mhm, lepsza woda w Bioshocku ? Chyba na PC w DX10 :)

 

Gry się różnią designem, większości (w tym mnie) bardziej przypada do gustu styl Gearsów ale technologicznie no to już jest inna para kaloszy. W paru rzeczach R2 daje radę lepiej od większości gier. Ludzie z Epica są mistrzami projektu i egzekucji i choć silnika najnowszego nie mają, to wyciskają z niego więcej, niż cała reszta.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...