Skocz do zawartości

japko


waldusthecyc

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam kupić jeszcze jeden dysk do Time Machine. Jak wiadomo ludzie dzielą się na tych co robią backupy i tych co będą je robić a kopię TM warto mieć, bo to jednak 1:1 obraz systemu. W razie co, żadnej straty czasu i (pipi)olo, tylko pstryk i zgrywa nam pliczki. No i można powracać do kopii edytowanych zmian w dokumentach/usuniętych plików etc. a to rządzi.

 

Ale to trzeba ten od ejpla? Zainteresowałeś mnie tymi usuniętymi plikami. Nigdy się time machine nie interesowałem.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość Maiden

OK - kupiłem dziewoi używanego maczka. Niestety, wychodzi na to, że jest on zawirusowany (reklamy, wczoraj nie chciał się wyłączyć itp.). 

Czym go czyścić? 

Edytowane przez Maiden
Odnośnik do komentarza

OnyX

 

Jak tam nie ma nic swojego, to chyba najlepiej, najszybciej wykonać format. 

Czysty dysk, a system zainstaluje się po wifi ;) 

 

 

Widzę, że kilka osób ma Aira- modele z 2013 roku? Jak u was bateria? 

Pierwsze pół roku, to 12 godzin miałem na liczniku, potem był update do mavericksa i pokazywało nawet 15h. Ostatnio nie dobija do 10h. Nie wiem jak to się ma do faktycznego stanu, bo to drugi komp i jest mało używany. Próbowałem wszystkich metod i nic, dalej ten licznik nie wskazuje 12h przy 100% naładowaniu. 

Problem znany i opisywany na wielu forach czy to myapple czy macrumors. 

Odnośnik do komentarza

No ja w ogóle na to nie patrze (OK, czasami może z czystej ciekawości tylko). Te 12 godzin jest raczej mocno umowne, wątpie, żeby laptop faktycznie dokładnie tyle pociągnął przy jakimś umiarkowanym użytkowaniu.

 

przed chwilą naładowałem baterie i przy 100% pokazuje niewiele ponad 5 godzin… 

post-1830-0-30329800-1402239331_thumb.png

Odnośnik do komentarza

I naprawdę warto dołożyć te 500 pln? Miniaka 1 można wyciągnąć za 850 pln. Mini 2 zaczyna się od 1350 pln.

Zastanawiam się też czy to dobry moment na jego zakup. Za 6 msc aktualizacja?

Oczywiście. Różnica w jakości jest kolosalna. Pierwszy ipad mini to technologia żywcem wyjęta z ipad 2.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Ja mam. Jest. Nie trwa nic, obraz się streamuje w czasie rzeczywistym bez opóźnień. Obraz jest wyświetlany tylko na ATV a pauzowany na urządzeniu. Powrót obrazu to wybranie z ikonki, która pojawia się w playerze po wykryciu Apple TV, że urządzeniem wyjściowym jest urządzenie a nie ATV, no albo poprzez centrum sterowania. Możesz też klonować obraz 1:1, nie tylko streamować filmy. 

Odnośnik do komentarza

W naszym kraju apple tv nadaje się do czegoś oprócz direct tv ? Co można z tym robić i co oraz skąd oglądać ?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Właściwie to nie bardzo. Są jakieś CNETy, Netfliksy, RedBullTV, ale chyba nie działa. Nigdy nawet nie uruchomiłem. Flickra tylko uruchomiłem, by mi z niego zdjęcia jako wygaszacz ekranu wyświetlało. Ja używam do oglądania WWDC, słuchania podcastów, streamowania YouTube i filmów z Maca/iPada, czy pracy na dwóch monitorach. Siadam na pufie i TV przede mną służy mi jako drugi monitor komputera z oddzielnymi biurkami, między którymi mogę się gestami przełączać. Nieocenione dla mnie. No i do pokazywania zdjęć i filmów z wakacji przez iCloud Photos, czy czego tam. 

 

Swietnie. A wspolpraca z iTunes? Chodzi mi o streaming muzyczny. Czy trzeba miec jakies rzeczy na ipadzie, czy atv korzysta z kolekcji domowej przez wifi?

 

Są 4 drogi. Pierwsza to masz muzykę na urządzeniu - ja rano wstaję, włączam TV, na iPhonie puszczam muzyczkę i wybieram by muzyczka leciała z głośników TV. Piękne, ale musisz mieć muzykę na urządzeniu/chmurze/serwisie streamingowym. Spotify etc. też moga puszczac muzykę przez Apple TV nie tylko iPod.app

2 sposób to włączasz Kolekcję Domową. Wpisujesz swoje Apple ID i gdy masz włączony komputer to na iPadzie/iPhonie, które służą wtedy jako pilot i przeglądarka zasobów gdy chcesz możesz sobie przeglądać całą swoją bibliotekę. Masz podgląd całego iTunes. Muzyka jest streamowana. Wpisujesz sobie tytuł i przeglądasz utwory a Mac streamuje muzyczkę do Apple TV. To działa też z Windowsem i iTunes.

3 sposób to puszczanie muzyki z iTunes i wybranie by leciała przez Apple TV. Pojawia sie odpowiednia ikonka przy głośności i wybierasz, czy ma lecieć tylko na ATV, czy z komputera również i w jakiś proporcjach dźwięku. W sumie to samo co 2, tylko musisz siedzieć przy komputerze.

4 to masz dostęp do całej swojej biblioteki zakupionych utworów bezpośrednio z ikonki Muzyka na ATV. Wszystkie kupione utwory tam są, przydatne gdy kupujemy muzykę na iTunes, lub mamy wykupione iTunes Match. Jest też radio, anie nie to iRadio czy jak mu tam, tylko takie mniej komercyjne.

Odnośnik do komentarza

Jest coś takiego jak AirVideo, nie wiem do końca jak to działa, bo nie kupiłem jeszcze appki na iOS, ale z tego co słyszałem, to wysyłasz swoje video na jakiś serwer ich czy coś i potem appką na iOS możesz sobie te filmy streamować, albo pobrać. Że robisz sobie w chmurze swoją bibliotekę filmów do obejrzenia i puszczenia na ATV w dowolnej chwili, bez potrzeby posiadania komputera obok. iPhone jest pilotem i przeglądarką posiadanych materiałow. Mogę się mylić, fajnie by było jakby ktoś ogarnięty mi to wytłumaczył jak to działa dokładnie, bo mam appkę na Mac, ale nigdy jej nie uruchomiłem, a tę na iOS mam w Appshopperze. Filmy to oglądasz tak, że w VLC puszczasz film i klonujesz obraz Maca, albo wybierasz ATV jako źródło obrazu podstawowego i wtedy skalujesz obraz do np 1080p mimo, że w MacBooku masz mniejszą rozdzielczość. Dwa kliknięcia, jakieś 4 sekundy roboty. No albo z czego ja korzystam najczęściej, to ustawiasz ATV jako dodatkowy monitor, który ma swoje biurka niezależne. Wrzucasz na TV odpalony film w VLC, jako drugie biurko a na pozostałych biurkach sobie pracujesz na wyświetlaczu Maca. No magia, Steve król i mesjasz.

Edytowane przez Q-Jot
Odnośnik do komentarza

Dzis rano przegladalem siec na macbook pro, no i nagle zgasl ekran, matryca na czarno. Nie bylo wczesniej zadnego powiadomienia o stanie baterii  - klawisze sa podswietlone dalej, jak zamykam calosc to jabłko sie swieci. 

Podlaczylem ladowarke to swiatelko od niej pali sie na pomaranczowo. Lapek nei reaguje na nic, esc, enter, nic.  Poczekac az sie bateria rozladuje, czy cos sie da zrobic?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...