Skocz do zawartości

japko


waldusthecyc

Rekomendowane odpowiedzi

pro wydajnościowo - kosmos.

 

dwa 3ghz procesory i 16gb ramu, jakiś tam radeon i pakiet Adobe bez zająknięcia działa - świetna maszyna.

 

a w nowej pracy dostałem iMaca 2.7ghz i5, 8gb ram i też jakiś radeon - ciężko odczuć różnicę, poza rozdzielczością i tym, że ekran to lustro ;) spodziewałem się po wiele nowszym sprzęcie większej różnicy na niekorzyść pro szczerze mówiąc.

Odnośnik do komentarza

Jestem zielony w sprzętach apple i stąd pytanie - potrzebuję małego lapka (najlepiej 13`) do pracy, głównie evernote, excel i pulpit zdalny (dostęp do programu firmowego). 

 

Czy do takich zadań Macbook Air z powiedzmy intel core 2 duo, jakimś małym SSD i 4 gb ramu wystarczy w zupełności? Opisana przeze mnie konfiguracja kosztuje powiedzmy ~1900 zł/używka, a szukam właśnie w tej cenie czegoś niezawodnego i super szybkiego. 

Odnośnik do komentarza

Jestem zielony w sprzętach apple i stąd pytanie - potrzebuję małego lapka (najlepiej 13`) do pracy, głównie evernote, excel i pulpit zdalny (dostęp do programu firmowego). 

 

Czy do takich zadań Macbook Air z powiedzmy intel core 2 duo, jakimś małym SSD i 4 gb ramu wystarczy w zupełności? Opisana przeze mnie konfiguracja kosztuje powiedzmy ~1900 zł/używka, a szukam właśnie w tej cenie czegoś niezawodnego i super szybkiego. 

 

Powinien jak najbardziej wystarczyć. Jak już wcześniej pisałem (http://www.psxextreme.info/topic/57749-japko/?p=3010476) miałem White Unibody z C2D i działa naprawdę super. Poszukaj może kompa z 8GB RAM, kosztem mniejszego SSD np. 64 GB zamiast 128 GB. Jeśli nie trzymasz na kompie miliarda plików MP3, miliona filmów i pierdyliarda fotek gołych bab to 64 GB wystarczy. A im więcej RAM, tym większy komfort pracy.

Edytowane przez Kris77
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

kupilem dzisiaj ten tuneridmactv w ispocie do odtwarzania telewizji dvbt. no i po podlaczeniu wyszukuje mi tylko kanaly tvp czyli ten mux-3. w mega dobrej jakosci co prawda no ale to troche malo. mial ktos z tym jakas stycznosc i wie jak uruchomic te pozostale multiplexy? jestem teraz w gdyni wiec chyba z zasiegiem nie powinno byc zadnego problemu.

Odnośnik do komentarza

Oj tam, przesadzacie. Używam Yosemite od pierwszej publicznej bety i działa naprawdę dobrze. Bateria trzyma tak samo, wszystkie programy których używam działają. Do niektórych programów grzebiących w systemie jak np. Clean My Mac konieczny był update. Wszystko działa sprawnie, wydajnie, responsywnie. Nie sprawdziłem odbierania SMS i rozmów na kompie, bo mam iPhone 4 na który nie ma iOS 8. Czekam aż iPhone 6 wejdzie na nasz rynek to sobie wtedy sprawię 5S albo 5C i obadam jak to działa.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie ja to samo. Na razie olewam, Juz widze baterie trzymajaca 3h zamiast 9h. Pieeeerdole to.

 

Przypomniało mi się, że mam bootowalnego pendrive Mavericksa zrobionego i mam aktualną kopię Time Machine to w sumie nie mam nic do stracenia. Mogę wrócić w kilka minut. Jutro zainstaluję na czysto Yosemite, bo mam burdel z muzyką i zdjęciami to najwyżej zdam jak bangla.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...