Skocz do zawartości

japko


waldusthecyc

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam dodatkowo przejściówkę DVI - HDMI i jakoś to działa, z dźwiękiem. Obraz jak to na HDMI żyleta.. Nie rozumiem czemu tak komplikuja.

opisz mi lopatologicznie. w macu masz wyjscie minidvi prawda? co dokupiles?

 

dziala elegancko? tak jakbym podlaczyl tylko kablem hdmi? obraz dobrze wyglada na panoramicznym tv?

Odnośnik do komentarza

http://allegro.pl/item1151351913_adapter_mini_dvi_do_hdmi_dla_apple_favat_gw_12mc.html

 

Co z dźwiękiem?

Niestety wyjście mini-DVI w Twoim Macu, nie przesyła dźwięku.

 

Aby przesłać dźwięk, możesz użyć kabla mini-jack - 2 RCA,

dostępnego w naszej ofercie.

 

 

 

 

czyli jaki dokladnie kabel potrzebny mi jest do przeslania dzwieku i gdzie go podlaczam? :P

Edytowane przez Ölschmitz
Odnośnik do komentarza

Prawada jest taka, ze zeby stac sie wlascicielem Macinstosha wcale nie tzeba wielkich pieniedzy. Sam, od 2007 do 2008 roku korzystalem z 12'Powerbooka G4 ktorego kupilem za 1200 zl. Sek w tym, ze jak juz sprobujesz Maca, to chcesz miec lepszego, nowszego :wub:

 

Napewno warte sa wydanych pieniedzy.

 

 

Martwi mnie natomiast inna rzecz. Z trzech nowych Macow jakie kupilem w ostatnich dwoch latach, dwa zanotowaly awarie. W iMacu zepsuly sie wentylatory, w Macbooku dysk. Tak nie powinno byc. Nie za takie pieniadze. Stare Macintoshe, szczegolnie w serii G4 byly jednak duzo lepiej wykonywane.

Odnośnik do komentarza

ja bym chcial kiedys sobie sprawic macbooka pro, ale ceny rzedu 8 tysiecy mnie odstraszaja. sprzedalbym swoja fure dorzucil 8k i mialbym jakis fajny samochod xD

 

 

moj mac narazie mi starczy. internet smiga, muza gra, filmy leco. jeszcze ino podlacze do tv coby se na duzym ekranie divixy ogladac i juz w ogole bedzie bajka. z czasem wymienie system na nowy i moze dokupie ramu.

Odnośnik do komentarza

 

 

Co z dźwiękiem?

Niestety wyjście mini-DVI w Twoim Macu, nie przesyła dźwięku.

 

Aby przesłać dźwięk, możesz użyć kabla mini-jack - 2 RCA,

dostępnego w naszej ofercie.

 

 

 

 

czyli jaki dokladnie kabel potrzebny mi jest do przeslania dzwieku i gdzie go podlaczam? :P

Dźwięk u mnie albo leci z głośników od lapka, albo podłaczam lapka do wieży i gitara.

Edytowane przez Texz
Odnośnik do komentarza

Szkoda, że Euro tak podskoczyło. Gdyby nie to proponowałbym szukać okazji w Niemczech, może nawet na Ebayu. Jak widać siła nabywcza złotówki poleciała na łeb, och dzięki Tusk.

 

 

W Niemczech jest inny układ klawiatury. Przynajmniej na PieCach ;)

Klawiatura we wszystkich jest taka sama. Znaki specjalne wykonuje się już w zależności od ustawień systemu.

Bzdura. Klawiatura różni się nadrukowanymi na nią znaczkami. Oczywiście można sobie wybrać np. polski język na niemieckiej klawiaturze i będzie chodzić tak jak polska klawiatura, ale umlauty na klawiaturze tak czy siak widzieć będziesz.

 

Sam raptem 3 dni temu stałem się posiadaczem nowego MBP 13" w wersji słabszej (2.4GHz) i jestem w 7 niebie. Jednak komfort pracy, mimo że to tylko 13" i wydawałoby się, że miejsca zabraknie, to zupełnie inna liga. Expose, spaces, czy przede wszystkim multi-touch do którego można ściągnąć dodatkowe aplikacje, żeby zwiększyć ilość gestów to poezja. Praktycznie nie używam myszki co na moim poprzednim laptopie było nie do pomyślenia. Wszystko idzie zrobić z poziomu trackpada. Ba, jak się ustawi dodatkowe gesty na zamykanie/otwieranie/operowanie kartami w przeglądarce to w ogóle wypas.

 

Jedyne co mnie irytuje to sposób działania automatycznego podświetlania klawiatury. Gdy jest ciemno to klawiatura też się ściemnia, a gdy jest jasno to się rozjaśnia. Moim zdaniem powinno to działać odwrotnie, ale nie znalazłem nigdzie jeszcze jakiegoś rozwiązania software'owego. Poza tym brak zastrzeżeń. No i ta bateria... z reklamowanych 10h trzyma 6h spokojnie, a myślę że można i 8h wyciągnąć bez youtuba itd.

 

Dodam jeszcze tylko, że bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie kultura pracy komputera. Wiedziałem, że będzie cichy ale nie spodziewałem się że w ogóle nie będę go słyszeć. Dla mnie bardzo ważna sprawa, bo często zostawiam komputer włączony na noc.

Odnośnik do komentarza

Obadałem kilka punktów sprzedaży Apple w Berlinie i wszędzie oprócz języka systemu po niemiecku wszystko było jak w moim MB. Czy w MB sprzedawanych w Polsce są polskie znaki nadrukowane na klawiaturze? Nie. Może istnieje możliwość kupna MB z klawiaturą nie-internasional, ale takich wersji w sklepach Apple w Niemczech po prostu nie widziałem.

P.s. Sprawdzałem sklepy, które zazwyczaj się odwiedza. MM, Saturn etc.. Tak więc nie wykluczam, że istnieje możliwość zamówienia takiej wersji u oficjalnego dystrybutora. Ale na chłopski rozum czy w podobnej sprawie w Polsce ktoś używa innej klawiatury niż polska-programisty?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Wczoraj słuchałem muzyki w iTunes. Program miałem zminimalizowany i siedziałem na Firefoxie. Za każdym razem jak zmieniała się piosenka to w prawym górnym rogu pojawiała się taka fajna czarna chmurka z tytułem piosenki. Dzisiaj jakoś nie mogę zmusić Macbooka, żeby było tak samo. Ktoś wie jak to włączyć?

Odnośnik do komentarza

Wczoraj słuchałem muzyki w iTunes. Program miałem zminimalizowany i siedziałem na Firefoxie. Za każdym razem jak zmieniała się piosenka to w prawym górnym rogu pojawiała się taka fajna czarna chmurka z tytułem piosenki. Dzisiaj jakoś nie mogę zmusić Macbooka, żeby było tak samo. Ktoś wie jak to włączyć?

Wylaczony Growl, lub Bowtie/TunesArt ?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Co do pierwszego - obudowa? Plastik to jednak plastik (Macbooki łatwo się rysują), a Pro ma świetną, nieścieralną aluminiową obudowę. Obadaj w iSpocie jak to wygląda, ale ja przy moim Macu nawet się dużo nie zastanawiałem, skoro biorę sprzęt Apple to już dorzucam te kilka kafli więcej i biorę coś porządnego.

Word, Excel i Powerpoint są normalnie w wersji dla Mac. Oprócz tego pakiet iWork posiada własne odpowiedniki tych programów: Pages, Numbers i Keynote, i chyba jest też wersja Open Office dla Mac. Do wyboru, do koloru. Wszystkie dokumenty z Win śmigają bez zająknięcia.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...