Skocz do zawartości

Problem z Windowsem...


Jakuza

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę przyznać, że spoko ten W7 :] Przez parę dni przeinstalowywałem kilka razy xp i zdecydowałem się ściągnąć [ kupić /stona ] siódemkę w końcu... Sterowniki do grafiki znalazło samo, identycznie ze sterami do karty sieciowej. Przy xpku za każdym razem musiałem gów.na szukać i ręcznie instalować. Teraz tylko została karta muzyczna. Póki co jestem BARDZO zadowolony :)

Odnośnik do komentarza

Ja siedzę na sevenie od grudnia - i szczerze mowiac nie widzę (poza zmianami w wyglądzie, i dodaniem paru fajnych aczkolwiek zbędnych bajerów) większych zmian. Ot, podrasowana Vista, czyli dalej bardzo dobry system do codziennej pracy. Pisząc pracy - dokładnie to mam na myśli, bo jedyne gry jakie na kompie odpalam to eksel i korel. Automagiczne ściąganie sterów z WU? Bylł w VIscie, o ile jeszcze pamiętam to i w XP było, nie wiem czemu się tym wszyscy podniecają. Jasne ze nowa winda ma wiecej sterownikow do nowego sprzetu juz na starcie, nawet nie trzeba podpinac sieci zeby je zainstalowala, ale to normalna sprawa, do XP czy Visty jak ktos ma troche czasu to sobie v(n)Litem zintegruje i tez kazdy sprezt po instalacji bedzie miał je zainstalowane.

Edytowane przez koniol21
Odnośnik do komentarza

up: tak

 

Mam pytanie.

Komputer mam podlaczony do neta kablem ale mam tez antenke wi-fi.Przy uruchomieniu zamiast sie laczyc od razu z siecia pokazuje sie tylko komunikat o dostepnosci wielu sieci.Jest wtedy siec niezidentyfkiwana (publiczna) oraz domowa do ktorej chce sie podlaczyc.Musze ta pierwsza wylaczyc a dopiero potem polaczyc sie z docelowa.Bezsens jakis.Znaczy bylo dobrze do jakiegos czasu.Ot z jakiegos powodu nagle cos sie ja nie wiem, przlaczylo czy cos ;/

Jak ustawic by laczylo mi sie z netem poprzez kabel a nie probowalo nawet szukac wi-fi?Karte (wi-fi) probowalem wylaczac ale nic to nie dalo?

Odnośnik do komentarza

up: tak

 

Mam pytanie.

Komputer mam podlaczony do neta kablem ale mam tez antenke wi-fi.Przy uruchomieniu zamiast sie laczyc od razu z siecia pokazuje sie tylko komunikat o dostepnosci wielu sieci.Jest wtedy siec niezidentyfkiwana (publiczna) oraz domowa do ktorej chce sie podlaczyc.Musze ta pierwsza wylaczyc a dopiero potem polaczyc sie z docelowa.Bezsens jakis.Znaczy bylo dobrze do jakiegos czasu.Ot z jakiegos powodu nagle cos sie ja nie wiem, przlaczylo czy cos ;/

Jak ustawic by laczylo mi sie z netem poprzez kabel a nie probowalo nawet szukac wi-fi?Karte (wi-fi) probowalem wylaczac ale nic to nie dalo?

 

 

Opcje internetowe - polaczenia i tam asz liste polaczen LAN. WYbierasz, zaznaczasz jakos domyslne i ustawiasz aby laczylo zawsze albo polacz jesli nie ma polaczenia czy jakos tak.

Odnośnik do komentarza

Kłeszczyn numero uno: przy instalce siódemki wybrałem opcję aby mój stary xp leżał sobie na C: w folderze 'windows.old'. Czy jest mi to potrzebne do czegoś oprócz ewentualnych problemów z W7? Czy może ma jeszcze jakieś inne, supertajne zastosowanie?

 

Kłeszczyn cwaj: da się gdzieś ustawić żeby przy instalowaniu programów zmienić domyślną ścieżkę (zastąpić C:\Program Files\ inną)?

Odnośnik do komentarza

Kiedyś się bawiłem w komputerze, żeby zwiększyć jego wydajność, i się to udało, ale również coś zyebałem bo zmieniłem profil użytkownika z administratora na inny i teraz już nie moge się zmienić z powrotem na administratora

jest to o tyle uciążliwe, że treaz nawet nie moge zmienić godziny lub zainstalować power pointa.

A jak chce zmienić użytkownika to proszą o hasło?

How do I fix it?

Odnośnik do komentarza

Odlaczylem karte wi-fi fizycznie od kompa, ale problem nie ustapil.Oczywiscie nie wyswietla juz polaczen bezprzewodowych ale wciaz jest zle.

Takie cos mam po uruchomieniu komputera.Powinno laczyc z BTHomeHub.Generalnie wydaje sie jak by polaczenie z internetem bylo, ale tak nie jest.

 

przechwytywanieu.png

 

Musze kliknac "Polaczenie lokalne" przy sieci niezidentyfikowanej i ja wylaczyc.

przechwytywppanie.png

 

Pojawia sie wtedy obraz jaki jest ponizej.

przechwytywanie8.png

Teraz juz wystarczy kliknac "X" i system zaczyna wyszukiwac problemy.Znajduje je, naprawia i laczy z internetem (w koncu).

przechwytywanie000.png

 

Czy ja cos zle zrobilem czy jak?Jaka karta?

Nie umiem znalesc przyczyny.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Na standardowym koncie administratora prosi cie o hasło?? tak w ogóle to zakładałeś jakieś hasło na to konto?

Jeśli założyłeś sobie hasło na konto które ma uprawnienia administratora, ale nie na konto administrator wbudowane w windows nic prostszego po prostu uruchom komputer w trybie awaryjnym (F9 podczas rozruchu kompa) i zaloguj sie jako standardowy administrator.

Domyślnie standardowy admin nie mam żadnego hasła :) (większość ludzi podczas instalacji windy pomija nadanie hasła admina :D) Jeśli natomiast zmieniłeś sobie uprawnienia do standardowego konta administratora za pomocą jakiegoś badziewnego programu do tweakowania systemu to możesz liczyć tylko i wyłącznie na to że faktycznie był on badziewny i że nie ustawił zbyt restrykcyjnej polityki zabezpieczeń systemu! w tym przypadku uda ci się zresetować hasło za pomocą sprytnego programiku który niegdyś napisałem na własny użytek LINK DAM JAK ZNAJDĘ ŹRÓDŁA PROGRAMU

 

Edit: nie znalazłem swojego starego programu ale szybko napisałem nowy :D

http://www.4shared.com/file/242714858/3b7e34d5/Haso.html

wybierasz usera i podajesz nowe hasło proste prawda? czasem nie działa...

Edytowane przez KiNiO_64
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...