Skocz do zawartości

Problem z Windowsem...


Jakuza

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zrozum mnie zle, ja wlasnie z checia czytam te posty w ktorych jest napisane dlaczego ludzie robia przesiadke :)

 

I powiem szczerze ze wlasnie to ze czuc ile XP ma lat na karku bylo jednym z glownych powodow dla ktorych chcialem zmienic system, po prostu sadzilem ze pojda z tym jakies zmiany, mniej lub bardziej radykalne. Ale z tego co widze to w sumie nic sie niespecjalnie zmienilo. Pamietam jeszcze czasy jak zmienialem z DOS a WIN3.11, potem z 3.11 na 95, potem na XP i za kazdym razem mialem wrazenie ze ide conajmniej o krok do przodu, a w tym przypadku, po lekturze roznych opinii, nie mam tego uczucia.

 

Tym bardziej ze gdzies tam czytalem jak jakis 'znawca' mowil ze M$ chce przyspieszyc cykl wydawania systemow i planuje na 2012 rok W 8. Oczywisce traktuje to z przymruzeniem oka, ale jak popatrze ile czasu uplynelo miedzy Vista a 7, to COS jest na rzeczy. Oczywisice Vista jest srednio udana to to pewnie 'pomoglo' calej sytuacji... no ale mimo wszystko.

Odnośnik do komentarza

IMO warto zainwestować w 7 chociażby ze względu na ulepszony interfejs. Paseczek bibliotek, czy ulubionych. Nowy taskbar, który funkcjonalnością przypomina apple'owskiego docka, czy podgląd otwartych stron/programów. Ja jestem bardzo zadowolony, bo nie dość że jest ładniej, to jeszcze bardziej funkcjonalnie.

Odnośnik do komentarza

Powiem Ci tak, z 7 jest jak z niewiemczym ;) Po prostu jak jej nie używasz, to wydaje Ci się, że nie ma nic ciekawego do zaoferowania ale jak już na niej trochę popracujesz i później przesiadasz się na XP [mam w pracy] to brakuje kilku fajnych patentów z 7 [biblioteki, paska postępu na ikonce, szukajki]. Broń boRZe żebym Cię namawiał do 7, sam uważam że XP to świetny system. Po prostu po przesiadce czuć, że jednak XP ma te 7[?!] lat.

 

Mam tak samo.Rzygać mi sie chce jak musze na XPka siadac :(

Odnośnik do komentarza

IMO warto zainwestować w 7 chociażby ze względu na ulepszony interfejs. Paseczek bibliotek, czy ulubionych. Nowy taskbar, który funkcjonalnością przypomina apple'owskiego docka, czy podgląd otwartych stron/programów. Ja jestem bardzo zadowolony, bo nie dość że jest ładniej, to jeszcze bardziej funkcjonalnie.

Mnie te zmiany interfesjowe zle przeszly - nauczylem sie tak korzystac z Windowsa ze mam swoj QuickLancz, ikone pulpitu po LEWEJ stronie, klasyczny start,itp Nie lubie byc na sile przyciagany na cos nowego jak w nowym Office - dali nowy interfejs ale ci co korzystali ze starego przez dzieciatki lat musza przejsc gwaltowne przestawienie na nowy. Tutaj tez tak bylo - takim zmianom jestem na nie, ma byc prosto i przydatnie - nie potrzebuje Aero lecz klasyczny W9x starcza.Na szczescie jest mozliwosc przystosowania w 99% paskow jak w XP, gdyby sie tego nie dalo wrocilbym poprostu do XP bo nieodczuwam jakis wielkich zmian jak z 98 na XP - tutaj pare usprawnien choc reszta w moim odczuciu taka sama tylko ze trzeba sie wiecej naklikat by dostac sie do tej samej rzeczy co w XP robilo sie 5 klikniecami. Dobrze sie spisuje, szybko programy uruchamia, automatycznie szuka sterownikow, itp zobaczymy jak bedzie za polroku czy nadal bedzie taki szybki.

Denerwuje mnie jedno - dlugie przelaczenia usera - mam tylko 2 konta i musze chwile odczekac by moc na swoj nick wejsc - w XP wystarczylo win+l i juz bylem na swoim koncie.

Odnośnik do komentarza

IMO warto zainwestować w 7 chociażby ze względu na ulepszony interfejs. Paseczek bibliotek, czy ulubionych. Nowy taskbar, który funkcjonalnością przypomina apple'owskiego docka, czy podgląd otwartych stron/programów. Ja jestem bardzo zadowolony, bo nie dość że jest ładniej, to jeszcze bardziej funkcjonalnie.

 

Ja musze chyba obejrzec filmiki gdzie ktos prezentuje te funkcjonalnosc, bo nie za bardzo rozumiem w jaki sposob mozna funkcjonalnosc XP zmienic i uczynic duzo wygodniejsza. Dla mnie skroty klawiszowe, oraz quick launch i uruchom z przycisku start, wystarcza do odpalenia wszystkiego czego nie mam na pulpicie (a mam tam calkiem sporo, bo w koncu po to jest aby przyspieszyc mi dostep do aplikacji, a nie po to zeby tapeta na nim ladnie wygladala).

 

Zreszta, gdy cokolwiek musze zrobic to w 99% odpalam Total Commandera, przyzwyczajenie jezcze z Norton Commandera i nie sadze zebym kiedykolwiek chcial to zmienic na 'klikajke' :P

 

Ide na youtube obejrzec filmiki z 7'kowego interfejsu.

 

http://www.youtube.com/watch?v=UzS2V1245G8

 

Znalazlem cos takiego... czy to o tego rodzaju rzeczach mowiles estel?

Edytowane przez Trzcina
Odnośnik do komentarza

rofl

 

Anyway, już kilka dni pracuję na Home Premium i jest tak jak myślałem, że w ogóle nie zauważę braku ficzerów, z których nie korzystałem na RC. System tak samo stabilny jak RC, ba nawet już nie miałem problemów z zainstalowaniem konsoli do SB XiFi od visty ^^ do tego licencja nortona 2010 i odrazu pracuje się przyjemnie :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Nie wiem czy to wina sterowników czy jak ale obsługa dwóch monitorów w Windows 7 poprostu ssie na maxa. Po każdym uruchomieniu komputera monitor ma ustawione odświeżanie na 60Hz i musze za każdym razem zmieniać na 85Hz spowrotem a gdy to robie wyskakują mi dwa komunikaty, że nie jest to możliwe mimo tego i tak zmienia na 85Hz. W XP wszystko otwierało mi się na monitorze a TVLCD służył jedynie do otwierania filmów. Tutaj czasami opera zamiast wyświetlić mi się na monitorze wskakuje na TV. Jes jakaś kombinacja klawiszy aby przerzuć spowrotem te okno bez włączania TV i ręcznego przeciągania myszką? W win xp to wszystko działało lepiej i sprawniej. Mimo tego i tak zostane przy 7 ze względu na reszte plusów. Czekam na Service Packa :)

Odnośnik do komentarza

Jakim bialym komputerku??

 

Mi pare razy sie zdarzylo ze po starcie w7 kursor ciagle pokazywal okrag i nie dalo sie w nic kliknac poza (chyba) paskiem na dole (wiec restartowalem).

 

Kilka razy mi sie sys w ogole nie uruchomil. Zawieszal sie na czarnej planszy z logiem albo zaraz przed wyrzuceniem pulpitu. Ale powodem byl zbyt mocno krecony proc.

Odnośnik do komentarza

Tez tak macie ze jak wlaczycie komputer, zalogujecie sie jak macie konta to przy tym bialym komputerku jest piercien (dawna klepsydra)? Bo z 5x zdarzylo mi sie to i musialem ponownie uruchomic komputer bo nic sie nie uruchamialo, raz poczekalem chwile i wrocilo do normu innym razem czekalem dluzej ale musialem i tak zresetowac

Nom, zwłaszcza jak mi się komp zresetuje.

Odnośnik do komentarza

System daje radę, jest stabilny, estetyczny i - co mnie zdziwiło po zasobożernej Viście - względnie lekki jak na nowy system. Nie spodziewałem się, że instalacja sterów zostanie zautomatyzowana do tego stopnia, ręcznie musiałem instalować tylko sterowniki do karty dźwiękowej (jakiś Realtek). Naprawdę fajny następca XP.

Odnośnik do komentarza

Ja mam dwa problemy z Win7. Pierwszy to drukarka (posiadam HP 930C) no i nie mogę za żadne Chiny zainstalować ją, aby działała pod Win7 :( Druga sprawa to nie mogę uruchamiać ponownie komputera, jak próbuję uruchomić ponownie to komputer się wyłącza i dopiero po około 6 minutach mogę go włączyć, aby się załączył i działał normalnie. :(

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy to wina sterowników czy jak ale obsługa dwóch monitorów w Windows 7 poprostu ssie na maxa. Po każdym uruchomieniu komputera monitor ma ustawione odświeżanie na 60Hz i musze za każdym razem zmieniać na 85Hz spowrotem a gdy to robie wyskakują mi dwa komunikaty, że nie jest to możliwe mimo tego i tak zmienia na 85Hz. W XP wszystko otwierało mi się na monitorze a TVLCD służył jedynie do otwierania filmów. Tutaj czasami opera zamiast wyświetlić mi się na monitorze wskakuje na TV. Jes jakaś kombinacja klawiszy aby przerzuć spowrotem te okno bez włączania TV i ręcznego przeciągania myszką? W win xp to wszystko działało lepiej i sprawniej. Mimo tego i tak zostane przy 7 ze względu na reszte plusów. Czekam na Service Packa :)

 

Kurde no coraz bardziej mnie ta sytuacja denerwuje. Windows 7 Ultimate x64. Ktoś ma jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy to wina sterowników czy jak ale obsługa dwóch monitorów w Windows 7 poprostu ssie na maxa. Po każdym uruchomieniu komputera monitor ma ustawione odświeżanie na 60Hz i musze za każdym razem zmieniać na 85Hz spowrotem a gdy to robie wyskakują mi dwa komunikaty, że nie jest to możliwe mimo tego i tak zmienia na 85Hz. W XP wszystko otwierało mi się na monitorze a TVLCD służył jedynie do otwierania filmów. Tutaj czasami opera zamiast wyświetlić mi się na monitorze wskakuje na TV. Jes jakaś kombinacja klawiszy aby przerzuć spowrotem te okno bez włączania TV i ręcznego przeciągania myszką? W win xp to wszystko działało lepiej i sprawniej. Mimo tego i tak zostane przy 7 ze względu na reszte plusów. Czekam na Service Packa :)

 

Kurde no coraz bardziej mnie ta sytuacja denerwuje. Windows 7 Ultimate x64. Ktoś ma jakiś pomysł?

 

 

A nikt nie wpadł na to, że to wina sterów od grafy? ;> Jakie macie karty Panowie? Fajer chyba się bawi w dwa monitory i miał z tym problem. A jak nie, to na PClabie jest parę tematów odnośnie tego. Na jednych sterach działa, na innych nie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...