Skocz do zawartości

Problem z Windowsem...


Jakuza

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Gość Grzehoo

Nie chcę zakładać nowego tematu o takiej bzdurze, więc zapytam tutaj. Potrzebny mi jest jakiś programik-pogodynka, który będzie sobie siedział na pulpicie i nie będzie żarł dużo pamięci. Miałem kiedyś Yahoo Widget Engine i w sumie sprawowało się nieźle, ale może jest jakaś alternatywa?

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

beztytuuaub.jpg

 

Od jakiegoś czasu, kiedy sobie explorera resetowałem, mój menedżer zadań wygląda tak :/. Nie mogę zmienić zakładki, nie ma paska tytułu, nie ma przycisków do minimalizacji i zamknięcia... w cholerę wkurza, bo nie mam menedżera zadań przez to. Co zrobić, jak to naprawić? Stona, pomóż proszę!

Odnośnik do komentarza
Gość Siwy_

mam nowy problem z vista, niestety tym razem o wiele powazniejszy, laps restartuje sie po kazdym zaladowaniu systemu

 

zaczelo sie od tego ze chcialem wgrac alkohola zeby nagrac obraz plyty, instalka doszla prawie do konca i wyskoczylo okienko ze sterownik jest nieznany (domyslam sie ze byl od napedu, ale nie jestem pewien), i ze moze to byc zlosliwy program itp., ale ze instalowalem alkohola wlasnie z tej instalki kilkanascie razy na starych kompach to wscisnalem Allow i zaczely sie cyrki - wyskoczyl niebieski ekran ze system wylaczy sie zeby nie uszkodzic laptopa, myslalem ze po restarcie wszystko powroci do normy ale caly czas to samo. probowalem tez odpalac kompa w trybie safe, nic to nie dalo. ma ktos jakis pomysl czy czeka mnie reinstalacja systemu ?

 

 

tylko ze nawet z tym drugim tez bede mial klopot bo do lapsa plytke sie wsuwa tak jak do ps3, a w srodku jest plyta z alkoholem i nie mam jak jej wyjac bo system sie od razu sie restartuje, co robic ?

 

POMOCY :(

Edytowane przez Siwy_
Odnośnik do komentarza

Tak dzieci bawcie się Vistą a się poparzycie!!!

Co do płyty to stona ma rację musisz mieć tam jakiś przycisk eject na napędzie i jak tylko laptop się włączy to możesz wyjąć płytę, jeśli nie masz takiego przycisku to może chociaż szparkę mechanizmu awaryjnego wysuwania płyty, taka mała okrągła dziurka poniżej otworu na płytę... No problem możesz mieć jeśli posiadasz jakiś ostro wypasiony wizualnie model laptopa bo takie nie mają ani jednego ani drugiego! tam płyty niestety wyjeżdżają jedynie z woli systemu operacyjnego!...

 

Pomijając sprawę płyty, możesz odtworzyć system z płyty instalacyjnej lub tzw. Recovera (płyty z oem-owym systemem z preinstalowanymi programami i sterownikami) to znaczy jeżeli dostawca laptopa ci taką udostępnił, uważaj jednak bo przywracanie z recovera nadpisuje cały system z wyjątkiem plików na pulpicie i folderach użytkownika... jednak to nie raz lepsze od reinstalacji bo w alerzności od sposobu przygotowania takiego dysku masz szansę że zachowasz wszystkie swoje pliki i ustawienia...

Odnośnik do komentarza
Gość Siwy_
No wiem że ma szparkę ale i tam są mechanizmy awaryjnego wysuwania płyty [...]

no wlasnie nie ma, sprawdzalem dokladnie, ale problem na szczescie sie rozwiazal, chociaz latwo nie bylo :mellow:

 

zauwazylem ze w trybie safe mam jakies 2-3 sekundy kontroli nad systemem przed zawieszka (jak odpalalem tryb normal to nawet nie moglem poruszyc myszka) i po doslownie kilkunastu probach udalo mi sie fartownie wejsc do mojego komputera i wcisnac eject, potem juz poszlo z gorki

 

uff

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Mam laptopa Samsung Q210, vista. Podłączyłem do niego monitor, klawiaturę i tak był parę godzin. Po tym, jako zamknę klapę albo otworzę (to jest wstrzymanie) słychać taki dźwięk, od odłączania sprzętu, a jak to wyciszyłem to od podłączania. Jak to usunąć? Patrzyłem na menadżer urządzeń i to raczej nie to chyba że klawiatura (jest napisane "PS/2", ale z drugiej strony oprogramowanie microsoftu, a to to zwykła klawiatura)

Odnośnik do komentarza

Spróbuj w panelu sterowania, w aplecie "dźwięki i urządzenia audio" w zakładce "dźwięki" wybrać schemat "brak dźwięków" jeżeli to nic nie pomoże w takim razie musisz zmienić ustawienia sterownika karty graficznej z automatycznego wykrywania telewizorów plug&play na ręczne bo ten dźwięk to na 8?% odgłos wykrywania monitora po wyjściu z stanu uśpienia... (nazwy zastosowane są z winXP ale w viście powinno być podobnie niestety głowy nie dam bo nie używam)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...