Skocz do zawartości

Problem z Windowsem...


Jakuza

Rekomendowane odpowiedzi

Miał ktoś taki problem, że komp się nie wyłącza i stoi ciągle na "trwa zamykanie systemu windows". Można czekać 5-10 minut, godzinę i ciągle to samo. Co ciekawe, nie wystepuje to ciągle, tylko gdy komputer dłużej chodzi, chociaż nie jest to regułą. Muszę robić reseta i dopiero mogę go wyłączyć normalnie. Zrobiłem formata, ale nadal jest to samo.Mam oryginalnego XP-ka z SP3. Na drugim kompie mam pirata z SP2 i jest wszystko ok. :ninja:

Odnośnik do komentarza

no kurfa. zadałem pierwszy raz jakieś pytanie i jeszcze dostałem przysłowiową z(pipi)kę. chyba od tego jest forum co nie? pozatym problem wydawał mi się poważniejszy i dlatego zapytałem. btw. dzięki ;]

 

wyłączaj z guzika tzn. przytrzymaj power aż zgaśnie :D wyłączałem tak przez pół roku i nic się złego z kompem nie działo

Edytowane przez orion50
Odnośnik do komentarza

Od godziny bawię się Windows 7 RC. Jedyne co mogę powiedzieć to to, że jestem mega zadowolony. Na moim kompie P4 3GHZ HT, 2GB RAM, RADEK x550 śmiga to za(pipi)iście szybko. Tak samo jak XP, który jest zainstalowany na drugiej partycji. Jestem w pozytywnym szoku. Na prawdę nic nie zamula. Słucham sobie muzy, gadam na gg, przeglądam net i zero zmuły. Okna przeskakują bardzo płynnie. Klikam na ikonkę i od razu okno wyskakuje. Na nic nie muszę czekać. Stery ściągnęły się od razu bez problemu. Jak potestuje dłużej dam znać co i jak, ale na razie super.

Odnośnik do komentarza

Stona daj spokoj.Jesli do 7 mam podejsc przez pryzmat XPka to od razu XPek ma przewalone na starcie.I dlaczego mam nie podchodzic oceniajac wzgledem Visty?Jej wczesniej uzywalem i nie mialem z nia zadnych problemow.Problemy mieli ludkowie z 512 RAMu i slabym prockiem.Byla ciezkim systemem ale dla mnie i tak pasowala.

Co do XPka jako ze nie gram na kompie wiec nie wiem czy w siodemce jest cos co przeszkadza.Jednak inne rzeczy, chocby wyszukiwanie, intuicyjny interfejs czy wiele innych usprawnien (instalacja sieci czy dodatkowych sprzetow itd) nie pozostawiaja zludzen.XP<7 i tyle w tym temacie.I chyba mi nie bedziesz chcial wmowic ze i tak XP jest lepsiejszy co nie?

Odnośnik do komentarza
Ja to napisałem do Oriona, który jara się tym co ja mam w XPku. Sam mam zamiar przejść na 7 ale dopiero jak wyjdzie.

 

Jaram się bo mi się za(pipi)iście ten system podoba. w Xp muszę się pieprzyć ze wszystkim ręcznie a 7 mi sama wszystkie sprzęty wykryła, sieć Wi-Fi wykryła i od razu miałem neta. Wygląd XP też jest już prehistoryczny. XP jest za(pipi)istym systemem, ale 7'ka zastąpi jego miejsce. To tylko moje zdanie stona także bez spięć :)

Odnośnik do komentarza

Zainstalowalem na probe RC i poki co zapomnialem o starym dobrym XP. Musze nadmienic, ze totalnie olalem Viste wiec ogolnie funkcjonalnsci ucze sie od podstaw i zauwazylem, ze troche wygodniej uzywa sie 7 niz XP.

 

Bardzo podoba mi sie pomysl ze sciganiem sterownikow i z automatycznym wykrywaniem bledow i ich przyczyn.

 

Nie mialem jeszcze wiekszych problemow z instalacja czy uzytkowaniem programow i gier. Nawet kiedy pacz do giery odmowil zgodnosci z nowym sysem to wystarczylo uzyc zgodnosci z XP SP3 i poszlo.

 

Ogolnie systemik bardzo fajny, ladny i uzyteczny. Nie za duzo go jeszcze rozgryzlem ale pewnie zaskoczy mnie jeszcze czyms nowym.

Odnośnik do komentarza
Gość Zaqair
wiadomo cos o takiej opcji ze jesli masz viste oryginalna to mozesz kupic za np.60$ update i posiadac windows 7?

 

Tylko jeśli kupiłeś OEMowa Viste z odpowiednia licencja, w Polsce raczej niespotykane.

Co to wersja OEM??Mialem viste na kompie odrazu zainstalowana(od nowosci)Juz wiem co to wersja OEM

Edytowane przez zaq123456
Odnośnik do komentarza
Gość Zaqair
Podobno ten Windows 7 wymiata optymalizacją. I teraz pytanko:

 

ruszy na Celeron 2 GHz, 256 MB RAM, 64 MB VRAM?

 

Jest aż taki dobry :twisted:?

To sa wymagania procesor taktowany zegarem min. 1 GHz, co najmniej 1 GB pamięci RAM, 16 GB wolnej przestrzeni dyskowej, napęd DVD oraz karta graficzna obsługująca standard DirectX 9 i wyposażona w 128 MB pamięci.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

tez jestem zadowolony z systemu. pracuje na RC od kilku tygodni [laptop] i jestem mile zaskoczony. 7 wyglada na taka calkiem udana hybryde win xp i linuxa.

 

mimo poczatkowego sceptycyzmu teraz niechetnie spogladam w strone xp ^^ glownie ze wzgledu na bardziej intuicyjna obsluge i szybkosc nowego dziecka M$;]

 

aha 7 dziala u mnie na lapku z: c2d 2ghz/3gb ram/gf8600m gt 512mb ram

teraz tylko czekam az RTM zostanie udostepniony na serwerach mojej uczelni ;]

Odnośnik do komentarza

z ta stabilnoscia to tak nie do konca... przynajmniej u mnie. system potrafi czasem mocno sie zadlawic i przestac odpowiadac na 30-40s; zwykle przy rozruchu i przelaczaniu userow.

 

no chyba, ze to moja wina, bo dosyc mocno grzebalem w systemie, a i przy instalowaniu sterownikow karty graficznej troszke cudowalem [ostatecznie udalo sie] ;]

Odnośnik do komentarza

Podpisuje się, u mnie też czasem RC zwiesza. Zwłaszcza przy kopiowaniu plikow, mam nadzieje, że RTM to poprawią. Na wielki plus zasługuje start sytemu. Na moim nowym komputerze z 4 gb ramu vista startowała w 40 sekund, czasem stawała dłużej na ekranie 'Zapraszam" a zonk zaczynał się podczas pojawiania się ikonek systemowych na pasku start. Poki nie wyswietliły sie wszystkie ikonki, w tym objekctdock i kaspersky Vista była zamrozona. W W7 jest inaczej. System staruje w 15-20 sekund a po załadowaniu nic sie dodatkowo nie włącza. To tak jakby razem z windosem startowały wszystkie programy w autostarcie.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

M$ mogl ten system wydac jako SP do Visty, ale zla slawa tego systemu pociagnela by go na dno.Najlepsze co mogli zrobic to niejako nowy system :)

Ameryki nie odkrylem, wiem.

Taka jeszcze porada.Nie jestem pewien, ale vista mimo ze korzystala z kilku prockow to jednak start domyslnie przeprowadzala na jednym tylko.Nie wiem jak to z siodemka dziala, ale gdyby ktos chcial sie pobawic i probowac mimo ze nie zawsze jest efekt (!) to oto sposob:

Uzywamy polecenia uruchom (run) i wpisujemy msconfig , zakladka uruchamianie (boot) i wybieramy zaawansowane (advanced) i wybieramy maxymalna liczbe.

Na niektore kompy dziala rewelacyjnie na inne nie ma wplywa.Sprobowac nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza

Może mi ktoś pomóc z instalacją sterów? Mam dośc starą kartę bo Radka X300 i nie ma na stronie ATI sterów pod W7 i musze kombinować z tymi od Visty. Jak zainstalowałem to wywaliło jakieś errory i papsko :D może ma ktoś jakiś pomysł. Te co teraz są są OK, ale nie moge zmienić odświerzania i to mnie wkurza bo wszystko jest troszke rozmyte.

Pozdro

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...