Skocz do zawartości

Problem z Windowsem...


Jakuza

Rekomendowane odpowiedzi

Zainstalowalem jakos sterowniki od Thomsona Speetoucha 330, teraz walcze aby dzialal ADSL Autoconnect ale bezskutecznie.

 

 

W dial-up wejdź we właściwości, tam opcje , odznacz monitowanie o nr/loginhasło , zaznacz autoconecta po rozłączeniu i tak spreparowane połączenie wrzuć do autostartu. Działa jak autoconnect.

Odnośnik do komentarza

Wiem, mialem tak wczesnie na win2003 zanim instalnalem autoconnect. Problem w tym, ze cos polaczenie sie je balo, nie zapamietywal ustawien. Robilem nowe polaczenie, instalowalem ponownie modem ale zaczelo sie sypac polaczenie LAN z drugim kompem. Zmiany i aktualizacje sterownikow nie pomogly. Wrocilem wczoraj znowu do Win2003. Jesli chodzi o 7, to podoba mi sie jak dziala system, chodzi szybko i miekko, wylaczylem hibernacje, pagefile i systemrestore i zjadal 11,5 GB. Jest jeszcze magiczny folder winsxs, ktory zajmowal u mnie 5,56GB i jak jeszcze go bym wywalil to juz by bylo pieknie. Lacznie, spedzilem z systemem jakies 8 godzin w sumie, jedna rzecz, ktora mnie maksymalnie wkur wiala a, ktora nie dala sie rozsadnie ustawic to ikonki w trayu. Wyswietlaly sie jak chcialy po mimo roznych ustawien.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość Soul

Witam mam win viste i jeden mały problem, po zainstalowaniu nero 9 i paint shop prop'a 12, coś dziwnego stało się z odtwarzaniem filmów. Mianowicie gdy odpalam jakiś film przez "best playera" wyskakuje mi komunikat "Schemat kolorów został zmieniony"

 

image3yry.th.jpg

 

Nie ma głosu, część filmów chrupie, nie wiem ocebe, w kompie mam też HDMI i podłączałem go pod TVika ale zawsze było git.

Edytowane przez Soul
Odnośnik do komentarza

Sterowniki do grafiki uaktualnij.Tak samo i z kodekami do odtwarzania.

Wejdz tez do miejsca gdzie rowzwiazuje sie problemy (nie pamietam juz jak sie to dokladnie nazywalo) i tam poszukaj rozwiazania.

Takie cos mialem z allplayerem ,ale Best dzialal juz dobrze.

I jeszcze taka uwaga.Z tego co zauwazylem nero mocno ingeruje w system a szczegolnie jego smieszne kodeki.Potrafily nawet uniemozliwic podglad zdjec w postaci kafelkow.Nie wiem czy jest ci ten program do czegos innego niz nagrywanie potrzebny ,ale sprobuj moze Ashampoo.

Edytowane przez El Loco Chocko
Odnośnik do komentarza

Witam! Pomocy, dzis rano pojawil mi sie komunikat

 

Reboot and Select proper Boot device

or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key

 

Komp wogole nie odpala, nie wiem co robic. Moze mozecie mi pomoc, po zmianie ustawien w biosie wzskakuje plansza Urochom Windows normalnie lub Tryb awaryjny, gdy dam normalnie to dochodzi do ladowania Windy i tak non stop. PROSZE O POMOC!

Edytowane przez szymuR1920
Odnośnik do komentarza
Witam! Pomocy, dzis rano pojawil mi sie komunikat

 

Reboot and Select proper Boot device

or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key

Bankowo problem z dyskiem. Otwórz obudowę, posprawdzaj podłączenie dysków (zwłaszcza tego z systemem), spróbuj pozamieniać taśmy.

Edytowane przez Łu#
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Kupiłem ostatnio używanego laptopa (IBM T42) który ma sticker od WinXPPro. Jak wygląda sprawa z instalacją na nim Windy? Mogę na podstawie tego stickera zainstalować sobie legalnie WinXP? Nie mam faktóry ani nic na tego laptopa. Jeśli można, to może to być polski WinXp jeśli laptop nie był z polski?

 

Na allegro jest sporo tanich WXPPro (Dell). Jak wygląda sprawa z instalacją takiego Windowsa, chodzi oczywiście o legalność :) Nie kumam się w tych licencjach:P

Odnośnik do komentarza
Kupiłem ostatnio używanego laptopa (IBM T42) który ma sticker od WinXPPro. Jak wygląda sprawa z instalacją na nim Windy? Mogę na podstawie tego stickera zainstalować sobie legalnie WinXP? Nie mam faktóry ani nic na tego laptopa. Jeśli można, to może to być polski WinXp jeśli laptop nie był z polski?

 

Na allegro jest sporo tanich WXPPro (Dell). Jak wygląda sprawa z instalacją takiego Windowsa, chodzi oczywiście o legalność :) Nie kumam się w tych licencjach:P

 

Cd key zainstalowanego systemu musi odpowiadac naklejce, do tego jesli na lapie byl amerykanski windows to nie mozesz zainstalowac wersji pl i na odwrot.

Odnośnik do komentarza

Mam laptopa HP dv6000 z Vistą Professional (wskaźnik wydajności we właściwościach systemu 3,1), DualCore 1,73 GHz + 1 GB RAM, ogólnie nie jest to potwór ale właśnie byłem u kumpla ze starszym, słabszym lapkiem z Vistą. Mój komputer włącza się kilka minut, muli podczas pracy, po prostu chodzi WOLNO, tamten zaś, mimo, że słabszy, śmiga jak opętany. Poczytałem troszkę i okazuje się, że może to być wina kupy preinstalowanego syfu na moim kompie (Vista była zainstalowana fabrycznie) i złego doboru sterowników, więc chciałbym jakoś to naprawić. Można to jeszcze zreperować, czy lepszy byłby format?

 

Co radzicie na początek, jak w ogóle dojść do tego co mi przymula kompa i jak możnaby to naprawić.

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

Sprawdzałem już przyspieszanie Visty, tym też się pobawię ale w pierwszej kolejności chcialem pozbyć się gów.na które przybyło już z tym laptopem. Kumpel nie miał nic grzebane i śmigało aż miło, ja też tak chce :P.

 

Można sprawdzić, co najbardziej muli kompa, co już było razem z kompem i powyłączać to wszystko?

Odnośnik do komentarza

Widzę tam kupę gów,na, ale skąd wiedzieć co najbardziej przeszkadza i czego brak mi nie zaszkodzi? Sam system włącza się szybko, dopiero potem, gdy zaczynają się pojawiać ikonki w trayu i jak pojawi się pulpit to zwalnia i trzeba długo czekać.

Odnośnik do komentarza

Formatowanie dysku = utrata wszystkich danych na nim zapisanych. Chyba, że chodzi Ci o formatowanie partycji na dysku na którym jest system. Wtedy możesz do woli formatować wszystkie partycje poza partycją systemową [domyślnie C:/ ]

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.