Skocz do zawartości

Diablo III - something is coming!


Sephi

Rekomendowane odpowiedzi

A z poziomu gracza preferującego rozgrywkę solo?

 

Beta D3 znudziła mnie dosłownie po niecałych dwóch godzinach. No ale to było parę lat temu, mimo wszystko.

 

Solo jest troszkę mniej miodu, ale wciąż na tyle dużo, że półtora raza przeszedłem wersję na konsoli oraz mam w planach przejść po raz kolejny całą kampanię, tym razem dokładnie ze wszystkimi rozmawiając i robiąc sidequesty w akcie V.

Aha, zapomniałem dodać. W D3 fajnie się zarządza ekwipunkiem. Masz czarno na białym pokazane o ile Ci wzrośnie dmg, o ile witalność i leczenie (procentowo). W T2 jeśli dobrze pamiętam nie ma nic takiego i musisz sam ciągle porównywać surowy dmg broni i affiksy, by zdecydować, czy zmieniasz broń czy nie. Do tego masz ładnie policzone obok postaci DPS, ilość życia i hp/sek (leczenie). W T2 znów czegoś takiego nie uświadczyłem. Małe pierdoły i weterani nawet pewnie tego nie zauważają, ale dla mnie, który nie rozróżniał witalności od zręczności to naprawdę robiło różnicę.

RoS daje też świetny adventure mode, który w teorii daje Ci powód do codziennego wracania nawet na kilkugodzinne sesje, a w planach są np. laddery i tiered rifts, czyli kolejne tryby zabawy. 

 

Zawsze możesz sobie pobrać wersję Starter, jest za darmo. Długość taka sama jak w becie, czyli do levelu 13 i Skeleton Kinga. Ja już do tego momentu wiedziałem, że chcę pełną wersję, tak samo kumpel, którego w D3 wciągnąłem ;). Musisz tylko lubić ten typ rozgrywki, gdzie idziesz, siekasz, idziesz i siekasz. I czujesz, że jakoś tak dłużej idzie to siekanie, ale za momencik wypada rzadki przedmiot z samymi plusami przy statach, DPS podnosi się o kilkanaście procent i znowu szybciej wszystko siekasz. A kiedy w niebo wzbije się pomarańczowy słup światła... :platinum:. To samo uczucie jest kiedy Twoja postać rozbłyśnie, na ekranie pojawi się ogromny napis "32 poziom" a Ty z drżącymi rękoma przeglądasz runy i skille, by gdzieś wcisnąć ten słodki buff który się odblokował.

Odnośnik do komentarza

Nie jest to najbardziej rozbudowany i skomplikowany ARPG, ale w moim przypadku jest różnica między T2 a D3 to różnica między kilkoma godzinami klikania w oczekiwaniu na ten syndrom jeszcze jednego poziomu a faktycznie wciągnięcia się po uszy, że było blisko zarwania nocki (czego jednak nie zrobiłem, bo prawie nigdy aż tak dla gierek się nie poświęcam ;)). Produkcja Blizzarda jest po prostu cholernie dopracowana pod względem samej walki i to po prostu czuć. Pomijam już problemy z serwerami, bo to jest już konsekwencja przyjęcia takiej postaci DRM, co ma swoje wady i zalety. Dobry wstęp to jest moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza

Odnosnie "celu" grania w D3 - to niestety wciaz gra nie moze konkurowac pod tym wzgledem z D2.

 

Co prawda oficjalnie zapowiedziano juz pierwszy duzy content patch z ladderami, seasonami i nowymi itemkami (ladder only included) i bedzie to duzy krok do przodu w kontekscie zywotnosci gry.

Jednak wciaz brakuje tutaj tego pierwiastka pogoni za kroliczkiem, w postaci dazenia do idealnej wizji - idealnego buildu. Gra jest wciaz za bardzo skupiona na DPS. Brakuje tu czegos na miare run z D2, ktorych zdobycie samemu bylo praktycznie niemozliwe, przedmiotow ktore wywracaly by do gory nogami mechanike danej klasy.

 

Zeby nie bylo - dodatek jest swietny i bardzo mi sie podoba, D3 w tej chwili jest nieporownanie lepsze niz vanilla, ale to jeszcze wciaz nie jest to, na co czekalem po latach spedzonych w D2.

 

Torchlight'a nie ma co porownywac do Diablo, gra wyglada przy nim jak niskobudzetowka tworzona przez 2 zapalencow po godzinach.

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

Czerwony czy zielony klejnot zalezy od buildu i umiejetnosci. Zielony zazwyczaj jest dla postaci z wysokim critical chance, czerwony dla tych co go nie maja i koksują srednie dmg. Tzn musisz zadecydowac czy chcesz raz na jakis czas zadac krytyka czy caly czas średnio. Ja zawsze wole zielone bo latwo wykoksic szanse na krytyka.

Odnośnik do komentarza

Od czasów patcha nie grałem więc dość dużą niespodzianką było że w ciągu 2 godzin gry wypadły mi 2 legendy(przed patchem w ciągu 30 godzin 1 legendarny) .Dość fajna sprawa jeszcze tylko powinni dużo bardziej usprawnić pvp bo to co teraz jest to jakiś żart.

Odnośnik do komentarza

Jest jakis pro uber imba build pod czarka ?

Btw co lepiej mainowac ? czarka czy krzyza ?

Czarka  :D

Build zawsze układasz pod sprzęt jaki nosisz.Ja np. stackuje arcane orb dmg bonus na przedmiotach i cold dmg,gdyż używam umiejętności arcane orb - frozen orb.Nie ma czegoś takiego jak uniwersalny uber build.Aha, warto poświęcić papierowy dps,dla bonusu do obrażeń od żywiołów lub danego skilla,jest duża różnica,gdy na kilku przedmiotach masz różne bonusy i możesz mieć np. 600k dps,a walisz za dwa razy tyle.

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

gwarantowana legenda jest tylko po zresetowaniu questów po ubiciu diablo/maltaela (nie wiem czy to sie zmieniło) ogólnie trzeba każdy kamień odwracać, każdą klepkę otworzyć i rozwalić każdą beczkę. 90% towaru mam tak zdobyte :D

 

 

p0onoć mają zrobić jakieś ultra rifty z gwarantami legendarów, tak samo jakieś ponoć dopasione gobliny też mieli wprowadzić.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...