Skocz do zawartości

Diablo III - something is coming!


Sephi

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym, że wspomniano również o "pewnych dodatkach związanych z wykupieniem abonamentu". Inaczej mówiąc może wyglądać to jak obecnie tyle, że z dodatkowym dolarem do oddania tj. obn - darmo, cbn - opłaty; z technicznego punktu widzenia będziesz mógł grać za darmo ale co Ci po takiej zabawie jak każdy dzieciak z komputerem kupionym na komunię będzie biegał z postacią wyciągniętą z hero editora.

Odnośnik do komentarza

CBN musi być darmowy, płacić pewno będzie się za jakieś pierdoły nie wpływające zbytnio na samą rozrywkę - możliwość posiadania większej ilości postaci na koncie (więcej mułów na itemy), możliwość tworzenia i dołączania do klanów tworzonych na BattleNecie (tak by nie trzeba było wyłączać/minimalizować gry i włazić do przeglądarki, by szukać chętnych), większa liczba przyjaciół do zapisania w kontaktach, możliwość malowania zbrój i itemów, które znajdziemy w grze, etc.

Odnośnik do komentarza

"Mapmakers will get paid

Rob Pardo announced that there will be two kinds of maps available in something called the Starcraft 2 marketplace. The free maps, and the premium maps. This is a function that was added to encourage mapmakers to make more maps with high quality. This way the mapmaker can charge people for downloading their maps, and make money by creating maps for Starcraft 2. Rob Pardo explained how you now can download Tower Defenses on the Playstation Network, even though the Tower Defense has it's origin in Warcraft 3 and Starcraft, where the creators of the maps don't get any credits for it. Now they will. Along with this a lot of other features involving maps and map editing was announced, such as being able to download the map before joining a game, having lists of maps with filters that can be sorted in many ways and some other stuff. A Map Editor panel will be held as well, so more information on that is more suitable when that is done. "

 

to jest apropo bn w temacie sc2. opłaty za dodatkowe mapy. pewnie w d3 też coś takiego wymyślą...

Odnośnik do komentarza

W ogóle nie wiem czy jest sens by dali open bn, znaczy wiem - nie ma sensu, pewnie dlatego go nie będzie. Na moje mowa była tam na temat cbn, a tak jak SandKing mówił, jakieś dodatkowe opłaty etc. Chociaż z klanami to by była przesada (friendsami zresztą też, ale to można jeszcze przeboleć), no ale klany powinny być darmowe, a w nich logo klanu czy coś płatne co najwyżej.

 

BTW freundshaft system (xD), pamiętacie te komendy? /fl by pokazać listę przyjaciół czy /fm by gadać ze wszystkimi, a i tak czatowało się przez to z pojedyńczymi ludźmi, a inni się nawet nie w(pipi)iali bo każdy tak gadał na friend liście (łatwiej niż te /w *nick ;D). Ah, to były czasy, czekam na patcha 1.13 to jeszcze sobie pogram :)

 

edit:

 

no a te opłaty w sc2 tylko na dobre wyjdą, mapki będą lepsze, a cena ich to będzie pewnie malutka, euro albo coś takiego, zresztą dzięki edytorowi można całkiem inną grę stworzyć więc nie ma się co dziwić. Ważne by nie było jakiś eliksirów w diablo dających expa więcej czy coś, w sensie itemów które będą rozróżniać tych płacących od nie płacących, dawać im przewagę itp. Graficzne umilacze w d3 to powinno być to, za co płacić można będzie (kolorowanie zbroi itp.).

Edytowane przez Oran
Odnośnik do komentarza

Lol.

 

Nie no interfejs na pewno bedzie rewelacyjny :) W koncu minelo te 10 lat. WoW ma jeden najlepszych interfejsow w tego ypu grach (nawet ten badziewny podstawowy na ktorym nei da sie grac sensownie w high end content. Wiec jestem pewien ze nie trzeba bedzie pisac 'fl' ;p

 

Wlasciwie to macie racje ze open bn nei ma wiekszego sensu, a placic za bzdury i tak nie bede, bo bzdury to bzdury nikomu niepotrzebne ;)

Odnośnik do komentarza

@Czcina

 

Ja mówię czy pamiętacie o tym, wiadomo, że coś wymyślą :D

 

@McGregor

 

blefujesz, prawda jest taka, że WOW nie będzie na tym battle.net 2.0, dokładnie to samo napisałem na kilku forumingach i mnie tam zjedli, że debil i w ogóle, że wow nie ma nic wspólnego z bn :D

 

W sumie mają rację, bo battle.net jaki znamy z sc, warcrafta i diablo nie ma nic wspólnego z wowem (jeżeli chodzi o system).

 

Mi na takie właśnie założenie, że się nie potrzebnie jarają bo mowa (w cytacie poniżej, bo to była dyskusja o tym właśnie newsie) o sc2 a d3 będzie płatne itd. odpisali m.in. coś takiego

 

Oran mylisz pojęcia. Battle net nie jest serwerem samym w sobie, ale usługą operującą serwery, która daje Ci liczne opcje konfiguracji gry multi itp. Zauważ, że w Diablo jeżeli się zalogujesz na bn możesz wejść na czat, dołączyć do gry lub stworzyć swoją własną z hasłem bez innych graczy. Natomiast w WoW'ie nie ma takiej możliwości, logujesz się odrazu do świata gry.

 

A ten news brzmiał tak (fragment):

 

"Gdy gracz zakupi pudełko StarCrafta II, będzie miał możliwość korzystania z nowego Battle.Net'u 2.0 za darmo. Ci którzy uczestniczyli w ostatniej konferencji Activision Blizzard, mogli wcześniej usłyszeć tę informację z ust Mike'a Morhaime."

 

 

Odnośnik do komentarza

I tak nie będę grał via net (tam gdzie studiuję nie mam dostępu do dobrych sieci), dlatego wkurza mnie brak LANu, by pograć z kumplami. Może jak będzie obn, to się z hamachi pokombinuje trochę. Ew, pograć będę mógł w niektóre weekendy, które spędzam w domu. Dlatego na chwilę obecną nie podniecam się/wkurzam się na wszelkie pomysły z BattleNetem.

 

Chcecie wiedzieć jak wygląda model Diablo z gry? To klikajcie!

 

Odnośnik do komentarza

Wspolny abonament dla wszystkich trzech gier, to REWELACYJNY pomysl, jezeli tylko bedzie on wysokoscie tego co teraz w WoW. Wyzszy abonament to byloby zdzierstwo ... alei tak pewnie miliony by placily.

 

Jezeli calosc bedzie na tym samym to swietna sprawa, grajac w diablo 3 bede mial dostep do wowa chcac nie chcac.

 

To czy logujesz sie bezposrednio na realm (a nie jest tak na marginesie, logujesz sie do spisu realmow, ale gdy jakis juz wybierzesz jestes do niego automatycznie przypisany i gra pomija ten etap logowania) w wowie nie ma nic wspolnego z brakiem bnetu. Jak grigori wspomnial mozna bylo przepisac konto na BN2. BN2 moze byc mniejwiecej tym czym playonline byl w FFXI. Ale szczerze mowiac szlag by mnei trafil w wowie gdybym musial najpierw zalogowac sie do lobby z ktorego dopiero potem wybieram gre, w ktorej potem musze wybrac postac itd...

 

Lan byl fajny bo byl bezlagowy, diablo 2 bylo niesamowicie szybka gra. Teleporty sorca robilo sie instantowo, tutaj lagi pokroju 200ms beda bolaly (przynajmniej mnie) i LAN bylby swietna sprawa... moze sie jeszcze skusza. A jak nie to zawsze jest szansa na jakis patch, badz nie badz dopiero patchowanie robi z gier blizzarda male dziela sztuki :)

Odnośnik do komentarza
@McGregor

 

blefujesz, prawda jest taka, że WOW nie będzie na tym battle.net 2.0, dokładnie to samo napisałem na kilku forumingach i mnie tam zjedli, że debil i w ogóle, że wow nie ma nic wspólnego z bn :D

No to Ci zdradzę że już od jakiegoś czasu jest możliwość przepisania swojego konta z wow'a na nowe serwery bn 2.0 które już stoją.

 

Akurat mijasz sie z prawda...jest mozliwosc polaczenia swojego konta z WoWa z BN 2.0...na takiej zasadzie ze do swoich wszystkich kont logujesz sie z jednego wspolengo miejsca...ale po wybraniu WoWa nadal jestes przerzucany na WoWowskie serwery ktore nie maja nic wspolnego z BN 2.0

Odnośnik do komentarza

Znów podbijam z paroma ciekawostkami dotyczącymi DIII.

 

 

Świat Sanktuarium został stworzony przez Inariusa (anioła) i Lilith (demona) jako miejsce schronienia dla aniołów i demonów zmęczonych Wielkim Konfliktem. Ludzie w Diablo są ich potomkami (czyli mają w sobie krew demonów i aniołów). Gdy Sanktuarium zostaje odkryte przez Radę Angiris (składająca się z pięciu archaniołów odpowiadająca pięciu panom piekieł) jeden z archaniołów proponował zniszczyć ten świat. A był to Imperius, Archanioł Wojny, który najbardziej zaciekle walczył ze złem. Znienawidził ludzi za to, że mają w sobie pierwiastek demonów. Próby zlikwidowania Sanktuarium zostały powstrzymane przez Auriela i Tyraela (kolejnych czlonków Rady Angiris), lecz Imperius nie zmienił swojego nastawienia do ludzi.

 

A tak się składa, że Imperius pojawi się w Diablo, oto jego Concept Art.

 

Kamień Świata ukrywał Sanktuarium przed aniołami jak i demonami. Po jego zniszczeniu, świat leży otworem. To dlatego Cain był przekonany, że inwazja demonów mogłaby się rozpocząć w momencie gdy Kamień Świata został zniszczony. Jednak... minęło 20 latâŚ

 

A w piekle siedzi sobie dwójka pozostałych przy życiu Panów Piekieł, mowa oczywiście o Azmodanie (Pan Grzechu) oraz Beliale (Panie Kłamstw). Którzy także oficjalnie pojawią się w Diablo III. Z tego co mówią twórcy, fabuła gry skupi się na ich działalności w Sanktuarium.

 

"Drugi akt będzie bardziej intrygujący i skupiony na podstępnej historii, ponieważ pojawi się w nim Belial" - słowa Jaya Wilsona z Blizzarda

 

Kto będzie głównym przeciwnikiem? Pamiętajcie, że "mimo faktu, iż Diablo się pojawi, to niekoniecznie będzie głównym przeciwnikiem", tak mówili twórcy DIII podczas wywiadów. Fani stawiają na Imperiusa, który ślepo wierzy, że ludzie muszą zginąć.

Edytowane przez Sandking
Odnośnik do komentarza
@McGregor

 

blefujesz, prawda jest taka, że WOW nie będzie na tym battle.net 2.0, dokładnie to samo napisałem na kilku forumingach i mnie tam zjedli, że debil i w ogóle, że wow nie ma nic wspólnego z bn :D

No to Ci zdradzę że już od jakiegoś czasu jest możliwość przepisania swojego konta z wow'a na nowe serwery bn 2.0 które już stoją.

 

Akurat mijasz sie z prawda...jest mozliwosc polaczenia swojego konta z WoWa z BN 2.0...na takiej zasadzie ze do swoich wszystkich kont logujesz sie z jednego wspolengo miejsca...ale po wybraniu WoWa nadal jestes przerzucany na WoWowskie serwery ktore nie maja nic wspolnego z BN 2.0

 

Heh, oczywiste jest ze laczy sie z serverami WoW... w koncu jest ich dobre kilkaset :P Nie wyobrazam sobie aby stawiali nowe servery po to zeby ludzie mogli korzystac z BN2. Ale chodzi o to ze mozesz grac w wowa niejako poprzez usluge BN2, wiec jest mozliwe polaczanie grania online wtych trzech grach i jedno konto BN2 z ktorego potem 'grasz dalej'. WoW moze zostac podpiety pod BN2 juz teraz, wiedz nie widze problemy czemu nie mialoby to miec miejsca w przyszlosci :)

Odnośnik do komentarza

Ale tak naprawdę BN2.0 jeszcze nie ma, więc po co on się podpina?

 

Battle.net 2.0 to ma być coś nowego dla Blizza, pewnie dogonią standardy jakie teraz mamy na świecie (właśnie te marketplace, komunikacja głosowa itepe), a WoW będzie dalej WoWem, za to nowe gry będą pisane pod nowy BN pewnie właśnie z wykorzystaniem tych możliwości i oczywiście lobby jakie w tych grach wydaje się niezbędne (no w SC2 to na 10000% musi być, wiec w d3 przy okazji też dadzą, tym bardziej, że gra raczej nie będzie miała charakteru mmorpg, coś bardziej jak Guild Wars, pare osób w grze [czyli tak jak w d2], nie jestem pewien czy ktoś właśnie oficjalnie mówił, że kilka osób tylko będzie w jednej "grze", ale wydaje mi się, że padły takie słowa).

 

Jakby był abonament na d3 to ja bym płacił, ale nie byłbym z tego zadowolony, wiadomo, że stary system był lepszy :)

Odnośnik do komentarza

Moj blad, post nie byl do mnie ;)

 

Ale gwoli scislosci server i realm to wowie moze byc jedno i to samo, aczkolwiek sa tez servery dedykowane innym rzeczom, jak np instance server. Na ktorym odgrywaja sie wszystkie 'raidy' i ubijanie duzych, brzydkich bossow.

 

Anyway diablo nie jest mmo wiec jak ktos wspominal potrzebuje osobnego lobby dla wszystkich graczy, wow nie potrzebne dlatego EWENTUALNA obsluga BN2 bedzie sie zawezala do wybory gry, tak sadze ;)

 

Po obejrzeniu class panelu do konca na youtube, uwazam mnicha za najfaniejsza klase poki co, w miare swieza i na pewno sprobuje sie nim pobawic :)

Edytowane przez Trzcina
Odnośnik do komentarza

No widzisz, z jednej strony czepiasz sie semantyki a z drugiej sam nie jestes precyzyjny co masz na mysli :o

 

Nie za bardzo rozumiem jak servery WoWa sa rozdzielone (tzn to rozumiem) ale wkrotce nie beda (tego nie rozumiem). Komunikacja miedzy tymi grami jest logiczna i mozliwe, jezeli kazda z nich korzysta z wspolnego lobby (jak na PS Store, widzisz ze dostales wiadomosc podczas grania w obojetnie co).

 

Konta faktycznie mozna bylo przypisac do BN2 w zwiazku z czym ludzie mieli problemy do logowania sie na servery PTR w wowie.

 

Generalnie nie rozumiem o czym jest ta dyskusja. Mi to co powiedziales sie podobalo, wizja uslugi BN2 ktora pozwala mi pograc w dwie gry (Starcrafta nie lubie) ktore uwielbiam, byc moze na jednym abonamencie za usluge, bardzo, bardzo sie podoba. Techniczna strona tego jak zostanie to wykonane w ogole mnie nie interesuje i mogliby sobie to nazwac 'gracie na adapterach odtwarzajacych plyty dlugograjace'. Sadze ze nikomu to nie zrobi roznicy :P

 

Wiec, niespecjalnie wiem po co nam klotnie o semantyke jak koniec koncow chyba chcemy tego samego?

 

PS. Edytowalem swojego posta, o czym napisalem w pierwszym zdaniu ;p

Odnośnik do komentarza
Heh, nie dziwota ze nie bedzie LAN. Z LANa nie maja pieniedzy, z battle net tak...

 

Mnie ciekawi czy rozgrywka online bedzie darmowa, czy trzeba bedzie cos placic ;p

 

 

to chyba oczywiste że za darmo , to nie wow w którym musisz wykupować abonament żeby w ogóle móc zagrać w tą grę . Nie wyobrażam sobie sytuacji w której trzeba by płacić za grę w sc2 lol , a te płatne dodatkowe mapki to już dojenie kasy niezłe . Zaraz się odezwą pewnie obrońcy moralności że nie muszę tego kupować ani za to płacić , wiem o tym ale starcraft 1 jakoś sobie poradził bez tego gówna bardzo dobrze ,oby nie było tak że świat zachłyśnie się sc2 a po kilku miesiącach cała ekipa ludzi wróci do poczciwej legendy jaką jest 1 część .

Odnośnik do komentarza

To co mialo miejsce 10 lat temu, to zupelnie inna bajka od tego co jest teraz. Zreszta ja nie mowie ze kase beda brac, mowie tylko ze bardzo bym tego nie chcial (co jest logiczne).

 

Co wiecej, jezeli nastawienie blizzarda do diablo bedzie 'to jest gra online', to nic nie bedzie stalo na przeszkodzi zeby faktycznie te oplaty stosowac. Internet w obecnych czasach jest sprawa powszechna, dawno temu nie, dowodem czego moze byc wyciecie grania po LAN...

 

I nie uwazam zeby to bylo oczywiste, gdybym tak uwazal to bym sie nie zastanawial nad tym. Jezeli ty masz jakies zrodla informacji ktore potwierdzaja brak oplat, to prosze podziel sie nimi z nami. Poki takiego info nie bedzie, pozwole sobie na odrobine watpliwosci, tak dla swietego spokoju zeby sie potem nie denerwowac 'no preciez to bylo oczywiste ze nie beda brac za to kasy. Ja sie przyjemnie rozczaruje, ty bedziesz mial racje i wszyscy beda duzo bardziej zadowoleni, prawda? :)

Odnośnik do komentarza

Obejrzałem Panel o Diablo III i coraz bardziej żałuję, że nowy diabełek nie wychodzi w najbliższym czasie. Po pierwsze, Monk. Ciekawa klasa, ale chyba już rzeczywiście nie będzie szans na paladyna, ponieważ to Mnich jest świętym wojownikiem, oddającym się głębokiej medytacji w chwilach gdy nie walczy z wrogiem. Blizzard mocno podkreśla słowo "Holy" w tworzeniu tego bohatera. Cieszy mnie również fakt, iż nie będzie to klasa postaci dla pierwszego, lepszego gracza, ponieważ naszego Mnicha będzie można łatwo zabić, dlatego trzeba wykorzystać kolejne atuty tej postaci - prędkość i system kombinacji. Lekka wariacja na temat tego co spotkało nas w D2 podczas gry Zabójczynią. Liczę tylko na to, że będzie na prawdę spora liczba ciosów, które zostaną zaoferowane graczom. Innymi słowy, Monk powinien być potężną klasą dla osób, które wiedzą jak wykorzystać jego atuty, a nie niedzielnych napierdzielaczy w lewy przycisk myszy.

 

Jak tak patrzę na barbarzyńcę, czyli napakowanego dziadka z toporkiem w ręku, to myślę, że jako jedyna postać, która została przeniesiona z dwójki (Wizard to nowa klasa, co z tego, że widać tam babę, Blizzard to też podkreślił), sprawdza się znakomicie. System Fury Meter, który zastąpi manę (tylko jedna postać w grze ma ją wykorzystywać!), jeszcze bardziej nakręca typowy sposób gry Barbarzyńcy, czyli wpadnięcie w tłum i totalną siekę. Szkoda, że nie wyszło im pokazanie filmiku Endless Fury (ogłoszony tytułem best video ever ; D).

 

A tajemnicze runy najwyraźniej mają stanowić kluczową rolę w kustomizacji swojej postaci. Przykład z Wizardem, który użył runy, by ulepszyć czar Lighting na Chain Lighting doskonale to pokazuje. Typowe umiejętności będą stanowić podstawę, zaś znajdowane podczas gry runy, umożliwią nam ulepszyć, dodać lepszy efekt działania, bądź całkowicie zmienić daną umiejętność. Trąba Powietrzna Barbarzyńcy, która zamraża wszystkie potwory dookoła, a po chwili Atak z Wyskoku z efektem wybuchu i fali uderzeniowej, która zmiata wszystko z ekranu? Wchodzę w to! Jeżeli Blizzard zrealizuje ten pomysł do końca, to bohaterów będzie można tuningować jak samochody w NFSach :D

 

--------------------------------------------------------------

Kolejne Q&A z Blizzconu z portalu diablo3.com.pl

 

*Jakie zmiany zaszły od D2 do D3 patrząc z perspektywy gameplay'a?

Chciemy by grało się wam jak najlepiej. Najważniejsze zmiany to ilość opcji interfejsu i walka. Walka nabrała głębi, dodaliśmy "hot bar" z oryginalnym układem klawiszy od 1 do 8. Pierwsze 4 to nowość. Możesz tam przypisać umiejętności które po wciśnięciu aktywują się, idealne do um. obszarowych. Zmieniliśmy system zdrowia i cały czas pracujemy nad interfejsem. Trochę tego jest. .

 

*Nie wspomnieliście nic na temat run. Mówiłeś że twoi ludzie pracują teraz nad mapą, ale może jednak coś powiesz na ten temat?

 

Każda runa należy do jednego z pięciu rodzajów. Jedna jest bardziej zorientowana w stronę obrażeń. Druga powiększa ilość efektów lub promienie. Trzecia grupa jest bardzo energicznie skuteczna. Za mniejszą ilość energii otrzymujesz słabszą umiejętność. Czwarta grupa skupia w sobie efekty śmierci oraz ataki krytyczne. Ostatnią grupę to tzw. przedziwne runy ale nie możemy o nich nic powiedzieć.

 

*Czy zobaczymy jakieś specyficzne regiony odpowiadające naszej postaci jak np. dżungla dla Szamana?

 

Nasza historia skupi swoją uwagę na dwóch demonach i zagrożeniu inwazji Sanktuarium, dlatego też będziemy się kierowali opowiadaną przez nas historią. Z tego co pamiętam, to jedyną klasą która odwiedzi swoją ojczyznę będzie Mag [Xiansai]. Tak, napewno on. Ojczyzny Mnicha nie zobaczymy ale może jakąś inną religijną lub kulturową grupę tak.

 

*Podobno rozważacie przywrócenie starych postaci do życia, jeśli nie w grze to w dodatkach. .

 

Mamy kilka charakterów które chcielibyśmy z pewnością przywrócić. Jest to kilku NPC z poprzednich odsłon gry.

*D2 miało stosunkowo długą historię która niestety została ucięta. Macie w planach stworzyć grę tego samego typu, podzieloną na rozdziały czy też wolicie jedną, wielką epicką przygodę która nie zakończy się wraz z napisami końcowymi?

 

Cały czas to udoskonalamy. Na pewno powrócą akty, znane już z D2. Mają teraz różne role, ale cały czas nas prowadzą przez główną historię. Nie są one jednak skrzynią z zawartością, ponieważ tworzymy więcej niż tego potem użyjemy. Tworzymy akt i rozbijamy go na mniejsze etapy nie naruszając jednak jego istoty która cały czas się nie zmienia. Między każdym jest film, jest on drogą którą prowadzimy widza następną gałęzią opowieści. W Diablo II każdy akt był taki sam. Miałeś miasto, mieszkańcy powiedzieli ci, że "gdzieś tam" jest demon do zabicia. Teraz każdy akt jest inny i różny od drugiego. Pierwszy akt jest misterny i oscyluje wokół kultu znajdującego się w odbudowanym Tristram i okolicy. Musisz zbadać kim oni są. Akt II to jeszcze więcej intrygi i podstępu ponieważ spotkasz tu Beliala. Akt III jest jeszcze bardziej rozbudowany.

Edytowane przez Sandking
Odnośnik do komentarza

No przecież cytowałem, że w SC2 jeżeli kupisz grę w sklepie będziesz mógł w nią grać - to samo wg. innej wypowiedzi na forumingu blizza, przez ich community managera Bashioka było potwierdzone odnośnie Diablo, może nie dosłownie, bo mowa była, że możliwe iż pojawią się mikropłatności (jakieś itemki dodatkowe czy coś, to o czym już pisałem), nie chce mi się tego szukać bo to już dawno temu było napisane i musiałbym jakieś archiwa na stronkach przeglądać, a nie chce mi się wcale.

 

Ogólnie wszyscy uważają, że D3 i SC2 będzie dalej grą typu kup i graj.

 

edit: Diablo na konsole? Chyba nie możliwe.

Edytowane przez Oran
Odnośnik do komentarza

No ja i tak nie mam kąsoli :(

 

Mówię tylko, że wątpliwe to jest, w ogóle patrząc na to ile gier blizz wypuścił na konsole to już w ogóle, miałbyć SC ghost a wiadomo jak to jest z nim. Ma być jakieś zupełnie nowe MMO i pewnie ono właśnie wyjdzie na konsoli. A jak d3 wyjdzie na plejstacje i inne żydboksy to fajnie, bo blizz wiecej zarobi przez co taniej będzie i w ogóle sielana.

 

Ale modlić się za to nie zamierzam ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...