Skocz do zawartości

Diablo III - something is coming!


Sephi

Rekomendowane odpowiedzi

a poza tym to mmo więc nie od piękną grafike tam chodzi ;p

 

 

z resza w tibie nie grają normalni ludzie

 

A Diablo nie jest głównie z myślą o MMO ? Fail, man.

jeśli chodzi o diablo to nie pisałem, że źle się sprzeda ponieważ nie ma powalającej grafiki ( i tak wygląda całkiem ładnie )

 

sprzeda się świetnie nawet jak zwalą gameplay bo w końcu diablo ;p tak po prostu chciałem zauważyć, że w dzisiejszych czasach grafika odgrywa znacznie większą role niż kiedyś :) może nie dokładnie się wyraziłem

Odnośnik do komentarza
Żeby twierdzić, że nowoczesna grafika wpływa na popularność gry, trzeba być ślepym i nie mieć pojęcia, co jest na świecie popularne.

no chyba mi nie powiesz, że w ogóle na nią nie wpływa ? ;p

 

No niezbyt. Znacznie więcej klientów można zyskać poprzez niskie wymagania sprzętowe, niż przez nowoczesne efekty graficzne i wyciskanie siódmych potów z Radeona za 4 patyki.

 

W Polsce akruat jest jeszcze dużo graczy pecetowych, ale na Zachodzie tacy już raczej wymierają. Przygniatająca większość klientów to ludzie tacy jak ja, którzy mają kompa, bo to przydatne narzędzie, i jak coś ciekawe wyjdzie to sobie zainstalują i pograją, ale nie będą specjalnie kupować nowego sprzętu tylko do gier, bo od tego mają konsole.

 

To nie jest żadna moja opinia, to fakt. Popatrz na listę bestsellerów PC: seria The Sims, Lineage, World of Warcraft, Starcraft, Half-Life, Myst, Cossacks, Diablo II. Zagadka: ile z tych gier stawia na wypasioną grafikę, a ile raczej na niskie wymagania sprzętowe?

Odnośnik do komentarza
Żeby twierdzić, że nowoczesna grafika wpływa na popularność gry, trzeba być ślepym i nie mieć pojęcia, co jest na świecie popularne.

no chyba mi nie powiesz, że w ogóle na nią nie wpływa ? ;p

 

No niezbyt. Znacznie więcej klientów można zyskać poprzez niskie wymagania sprzętowe, niż przez nowoczesne efekty graficzne i wyciskanie siódmych potów z Radeona za 4 patyki.

 

W Polsce akruat jest jeszcze dużo graczy pecetowych, ale na Zachodzie tacy już raczej wymierają. Przygniatająca większość klientów to ludzie tacy jak ja, którzy mają kompa, bo to przydatne narzędzie, i jak coś ciekawe wyjdzie to sobie zainstalują i pograją, ale nie będą specjalnie kupować nowego sprzętu tylko do gier, bo od tego mają konsole.

 

To nie jest żadna moja opinia, to fakt. Popatrz na listę bestsellerów PC: seria The Sims, Lineage, World of Warcraft, Starcraft, Half-Life, Myst, Cossacks, Diablo II. Zagadka: ile z tych gier stawia na wypasioną grafikę, a ile raczej na niskie wymagania sprzętowe?

no masz racje, ale ja nadal będę się upierał przy tym, że grafika może przyciągnąć do gry wielu graczy = zwiększy jej popularność

 

może nie jest to najważniejszy czynnik, ale nie możesz powiedzieć, że nie ma na nią wpływu

Odnośnik do komentarza

To są "hiciory", bo...? Ty tak uważasz? Ja podałem konkretny, obiektywny wyznacznik popularności - listę najlepiej sprzedających się gier. I trend na niej widoczny nadal się trzyma - zobacz sobie choćby Top 10 bestsellerów PC na rok 2007, wygląda podobnie. Warcraft, Simsy, średnio żrące zasoby sprzętu RTS-y... Jedyna pozycja nastawiona zdecydowanie na nowoczesną grafikę, to Call of Duty w połowie listy. Mi to wszystko jedno, no ale nie kłóćcie się z faktami - wypas grafa niezbyt pomaga w zyskaniu popularności.

Odnośnik do komentarza

Ku rwa, pisalem dlugiego posta i dalem wstecz ;D

 

 

Ja bym tak mimo wszystko nie uogolnial. Wszystko zalezy od tego czy na samym poczatku developer potrafi zaserwowac nam kozacki gameplay a potem czy juz doda do tego ultra wypasna grafe czy nie to juz inna brocha. Ale nie mozesz powiedziec, ze te gry nie sa hiciorami. Stawiasz wyzej simsy ktore tluka juz 10 lat od CoD4, Splinter Cell, bo sprzedaly sie w wiekszej ilosci ? Te gry to hiciory, zarobily na siebie, ich tworcy knuja kolejne czesci.

Odnośnik do komentarza
Ku rwa, pisalem dlugiego posta i dalem wstecz ;D

No i? Na Firefoxie wystarczy kliknąć "naprzód" i pole jest w takim stanie, jak zostawiłeś...

 

Stawiasz wyzej simsy ktore tluka juz 10 lat od CoD4, Splinter Cell, bo sprzedaly sie w wiekszej ilosci ? Te gry to hiciory, zarobily na siebie, ich tworcy knuja kolejne czesci.

Tak, stawiam. W kwestii popularności. Dlaczego? Bo są bardziej popularne. Proste. Moja opinia, chociaż nie da się jej dowieść, jest taka: gdyby miały wypas grafę i dużo wyższe wymagania, to by się sprzedawały gorzej.

 

W każdym razie Diablo III stawia raczej na wydajność, co jest tradycyjne dla Blizzarda i b. fajne. Mam nadzieję, że mój kompek uciągnie Starcrafta II bez spowolnień, bo chociażbym kochał go nad życie, to i tak nie kupię nowego kompa specjalnie dla gry.

Odnośnik do komentarza
No fajnie fajnie ale te gierki zrobiono dziesiec lat temu. "Teraz" hiciory to Crysis, Doom3, HL2, FEAR, FarCry, CoD4, NFS Mostwanted/Pros Street, Company of Heroes, World in Conflict, Colin Dirt, Splinter Cell etc. gdzie grafa ma urywac glowe.

Połowa gier, które zostały przez Ciebie wymienione to "hiciory", które zgarnęły dobrą ocenę w pismach i dzięki teamu jakoś się sprzedały. Z listy, której wymieniłeś, widzę tylko 2 bardzo popularne i zasłużone tytuły -> HL2, CoD4. Z czego, na razie stary i poczciwy HL2 sprzedaje się do dzisiaj (wyjątkowo dobry i zoptymalizowany silnik graficzny Source, wydawanie dodatkowych episodów oraz ciągła popularyzacja Steam). A jak będzie z CoD4? Jako gra z niskim stażem, chociaż bardzo popularna, nie powinna być jeszcze uważana za grę, która może konkurować z największymi bestsellerami (via post oqqozo). Zobaczymy czy za parę lat ludzie dalej będą kupować ten tytuł.

 

A fakt, że tasiemce jeszcze jakoś się sprzedają, to normalne działanie producentów gier. Widzą, że marka jakoś się sprzedaje, to produkują ile tego jeszcze się da. I nie dziw się, że ktoś porównuje The Sims to jakiś innych hitów, patrz na popularność. Nie grasz w tą grę, a mimo tego wiesz, że ciągle o niej trąbią, każdy chociaż trochę ją kojarzy. Tak samo jak Starcrafta, Diablo itd.

 

Btw. jaki z Crysis hicior? Przecież to suchar w pięknym opakowaniu :)

 

Dlatego oczekuję od Blizzarda, że DIII będzie miało dobrze zoptymalizowany silnik i ruszy na moim sprzęcie. Nic tak nie dołuje gracza, jak kolejny powód do modernizacji sprzętu. A w DIII chciałoby się pograć tuż po premierze (i oby jak najszybciej).

Edytowane przez Sandking
Odnośnik do komentarza

Nie porownywalbym w zadnym wypadku gier ktore sprzedaja sie od 10 lat do gier ktore robia to dopiero od roku i twierdzil tym samym ze dana gra jest popularniejsza. No nic dziwnego, skoro przez rok nie nasprzedajesz tyle co przez 10 lat. Diablo jest swego rodzaju ponadczasowe ale to mozna powiedziec teraz. AZ tak ostro nie czepialbym sie kwestii grafy bo faktem jest, ze wielu producentow mimo wszystko dazy do pokazania jak najladniejszej oprawy, co nie oznacza, ze gra jest skazana na porazke. Gameplay tworzy hit, nie oprawa, co nie znaczy, ze jedno wyklucza drugie.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

łaaaa, genialne. Niech w koncu oglasza date wydanie i niech to bedzie 2009 ;[

Swietny gameplay i jak zwykle mam problem kim bede gral pierwsze przejscie. Chyba latjowo zeby poznac gre barbarzynca, a potem wizardka ;)

W momencie wyjscia diablo 3 wszystkie konsola dla mnie umra na pol roku.

Odnośnik do komentarza

Czary wręcz przepyszne, acz zastanawiam się czy nie za mocne i widząc "slow time" mam tylko nadzieję, że w tej grze pvp na Bnecie nie będzie. Ino jakoś rozczłonkowywanie przeciwników barbarzyńcą jakoś bardziej przypadło mi z trailerów do gustu niż puszczanie kamehamów, klonowanie i miotanie błyskawicami, których nie powstydziłby się Darth Sidious. No ale co kto lubi. Pozostaje czekać tylko na 2 pozostałe profesje i na magiczne "2011" jako rok premiery.

 

In plus, że czarodziejka, chociaż niewiele różniąca się pod względem arsenału do tej z d2, nie ma na sobie zielonej pończochy i wygląda jak babka z okładki jade empire.

Odnośnik do komentarza

prócz barbarzyńcy wszystkie postacie będą nowymi profesjami

 

tjaaa...

necro - witch doctor

sorceress - wizard

 

a później

paladin - knight, redeemer, crusader

amazon - hunter, seeker

assassin - thief

druid - elementalist, enhancer

 

Nie mówię, że źle, bo grę i tak łykam jako preorder a po premierze przynajmniej tydzień L4 na "zapoznanie" ale po co mówić o nowych profesjach jak różnią się tylko nazwami.

 

Ciekawi mnie tylko jakimi szkołami włada sorc, bo ten czerwony promień wyglądał na początku jak inferno ale nie pasuje tu ani działanie ani nazwa. Tele, slow i chain oczywiście do lightning a co z tym niebieskim pociskiem?

Odnośnik do komentarza

Na panelu o D3 producent został zapytany "co z konsolami?" Oczywiście żadna odpowiedź wprost nie padła, czyli ani "nie", ani "tak" ale za to mniej więcej "jest to w sferze naszego rozważania". Bo na PC nie pogram sobie i bardzo bym się ucieszył gdyby jednak. :rolleyse:

 

Co do klas postaci - honestly, who cares? Ważne żeby Blizz poprawnie skomponował wszystkie elementy rozgrywki, a to zawsze mu się udawało. IMO obrali dobrą drogę w tej kwestii ale taka sama byłaby każda inna - czy postaci byłyby te same czy zupełnie nowe.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...