Skocz do zawartości

Diablo III - something is coming!


Sephi

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się nie robi w branży gier - w branży gier robi się gre jak najszybciej a później wydaje się łaty. Tak jak robią robi się w Blizzie właśnie + wydaje się łaty ;)

 

Blizzard jest chyba ostatnia firma, o ktorej mozna powiedziec, ze szybko wypuszcza swoje gry.

Dokładnie. Oranowi się chyba coś pomyliło :P. A chciałbym dodać, że Blizzard nie wypuszcza łat, bo jego gry są nie dopracowane czy coś, tylko dlatego, że chcą grę odmienić. Np. żeby potwory były trudniejsze, więcej przedmiotów itp. A nigdy, żeby naprawić byki. Gram w Diablo II od polskiej premiery i naprawdę w tej grze jako tako nigdy błędów nie było (no, może poza kilkoma skrzynkami, które się otworzyć nie chciały), ale zwykle mają wszystko dopięte. Wypuszczanie łatek jest złe, kiedy właśnie gra jest bublem i ją dopracowują po premierze, a nie jak wypuszczają łaty, które po prostu urozmaicają grę.

 

A w branży wcale się wszystkich gier na szybko nie robi, czego przykładem są od dawna przekładane exklusivy Sony, czy też MGS4, które klepali dość długo. Zresztą producent Bioshocka powiedział, że najlepiej jeżeli gra jest przekłada, bo lepiej jest zawsze dopracowana. Patrzcie ile jest gier, które wyszły za wcześnie. Wyobrażacie sobie GTA IV bez przełożenia premiery z października na kwiecień? Ja nie.

Edytowane przez Jacobss
Odnośnik do komentarza

Mi się nic nie pomyliło, źle mnie zrozumieliście - pisząc "Tak jak robią robi się w Blizzie właśnie" miałem na mysli, że gre robią długo i potrafią wyciąć jej lwią część dlatego, że im sie po prostu nie podobała i zaczynają robić ją od nowa, pisałem to do poprzedniego posta, myślałem, że bez cytatu się obejdzie. ;p

 

EDIT: Zapomniałem dodać, że chodziło mi o to, że robi się w Blizzardzie ZUPEŁNIE inaczej niż w branży gier się przyjeło, a to, że są wyjątki to tylko potwierdza regułe ;)

 

A o łatach mówiąc - ja wiem jedno od razu po premierze blizzard wydał łatkę, bo w gre się grać nie dało (diablo 2), po czym zaraz poszła następna i tak w szybkim tempie (w przeciągu roku?) mieliśmy chyba 1.04 czy 1.05 już :)

 

Blizzard się nie spieszył z wydaniem, ale jednak troche bugów zostało - chwała im za to, że się z nimi tak szybko uporali.

 

EDIT2: chciałem tamtego posta poprawić bo pisałem go na szybko ale... IPS driver errora miałem ;(

Edytowane przez Oran
Odnośnik do komentarza
Obczajcie sobie Artwork Trailer. Oprocz szkicow lokacji znalazly sie tam tez arty barbarzyncy i znachora obu plci oraz postac kogos kto na moj nos jest/bedzie drudiem (laska w czapie z wilka i z wezem w lapie).

to prawda , był babka bardzo przypominająca druida, ale mysle ze jednak skoro doktur potfur jest mixem druta i necro to jednak nie bedzie druida jako postac, tamta babka mogła byc NPCem, bo byla pokazana "obok" innych npców

Odnośnik do komentarza
Mi się nic nie pomyliło, źle mnie zrozumieliście - pisząc "Tak jak robią robi się w Blizzie właśnie" miałem na mysli, że gre robią długo i potrafią wyciąć jej lwią część dlatego, że im sie po prostu nie podobała i zaczynają robić ją od nowa, pisałem to do poprzedniego posta, myślałem, że bez cytatu się obejdzie. ;p

 

EDIT: Zapomniałem dodać, że chodziło mi o to, że robi się w Blizzardzie ZUPEŁNIE inaczej niż w branży gier się przyjeło, a to, że są wyjątki to tylko potwierdza regułe ;)

 

A o łatach mówiąc - ja wiem jedno od razu po premierze blizzard wydał łatkę, bo w gre się grać nie dało (diablo 2), po czym zaraz poszła następna i tak w szybkim tempie (w przeciągu roku?) mieliśmy chyba 1.04 czy 1.05 już :)

 

Blizzard się nie spieszył z wydaniem, ale jednak troche bugów zostało - chwała im za to, że się z nimi tak szybko uporali.

 

EDIT2: chciałem tamtego posta poprawić bo pisałem go na szybko ale... IPS driver errora miałem ;(

 

No nie wiem, ja jakoś w grę potrafiłem grać i poza wspomnianym błędem, żadnych problemów nie było :rolleyes: . Więc nie gadaj, że się grać nie dało bo to nonsens. Były małe błędy, ale te zawsze się zdarzają, ale na przebieg rozgrywki wpływu to nie miało. A numerki żadnego wpływu nie mają, bo część developerów numery pomija, w sensie dają patcha 1.1 a potem już 1.3 itd. A Blizzardowi chwała za takie łatki jakie dawali, bo naprawdę urozmaicali rozgrywkę i znowu trzeba było od początku tyrać na battle necie, żeby być wysoko w rankingu (ci co mieli piraty, to tego nie rozumieją). ^_^

 

 

Obczajcie sobie Artwork Trailer. Oprocz szkicow lokacji znalazly sie tam tez arty barbarzyncy i znachora obu plci oraz postac kogos kto na moj nos jest/bedzie drudiem (laska w czapie z wilka i z wezem w lapie).

to prawda , był babka bardzo przypominająca druida, ale mysle ze jednak skoro doktur potfur jest mixem druta i necro to jednak nie bedzie druida jako postac, tamta babka mogła byc NPCem, bo byla pokazana "obok" innych npców

Hmm, no niby tak, ale popatrzmy na to z tej strony - w dwójce był Palladyn i Barba, a jednak byli trochę do siebie podobni, a Blizzardowi to nie przeszkadzało, że jest dość dwóch podobnych bohaterów, więc może będzie doctorek i nekro, chociaż sam bym wolał, żeby go nie było :P Mnie styknie, barba, doctorek, łucznik, czarodziej i jakiś rycerz ala Palladyn. Nie mam jakiś wygórowanych wymagań, co do postaci. :D

 

Odnośnik do komentarza
Obczajcie sobie Artwork Trailer. Oprocz szkicow lokacji znalazly sie tam tez arty barbarzyncy i znachora obu plci oraz postac kogos kto na moj nos jest/bedzie drudiem (laska w czapie z wilka i z wezem w lapie).

to prawda , był babka bardzo przypominająca druida, ale mysle ze jednak skoro doktur potfur jest mixem druta i necro to jednak nie bedzie druida jako postac, tamta babka mogła byc NPCem, bo byla pokazana "obok" innych npców

No w sumie mogla mogla. Jej obrazek byl pokazany w stylu wlasnie NPC a nie bohaterow wiec moja teoria jest chyba faktycznie nieprawdziwa ;)

Odnośnik do komentarza

Ja bym proponowal zeby rozmowcy skupili sie na grze, a nie na tym ze Blizzard jest fajna firma, ktora robi dopracowane gry i kocha swoich graczy. To temat o D3, a nie o Blizzie ;]

 

Co do postaci. Moja teoria brzmi, ze 5 postac moze byc zupelnie nowa klasa albo kombinacja czegos z assassinem. Chociaz to moze moje wlasne marzenia, bo w d2 gralem sorca i asska wlasnie ;]

Odnośnik do komentarza

Diablo i Warcraft 2 to jedyne gry na PC które darzę sentymentem porównywalnym z niektórymi grami na konsole. Z trzecią częścią wiązałem olbrzymie nadzieje, zobaczyłem właśnie gameplay trailer i cóż mogę powiedzieć...

-sprytnie pomyślane postacie, super że widać różne elementy zbroi

-klimat jest niezły, ale po pierwsze- pod warunkiem że bedą dungeony losowo generowane, i po drugie- że nie będzie za dużo otwartych przestrzeni, bo one do Diablo nie pasują

-grafika winna być bardziej stylowa, jakby mniej opartą na polygonach moim zdaniem

-w(pipi)ia mnie strasznie ta muzyka ze śpiewami rodem z Prince of Persia. W ogóle nie pasuje. Ścieżka dźwiękowa do Diablo ma być posępna, pourywana i wrzucająca ciary na plecy, jak w pierwszej częsci albo w grach typu Silent Hill.

 

Jaka jest szansa że wyjdzie ten trzeci Diabełek na konsole? ;]

Odnośnik do komentarza
szkoda bo myslalem ze juz nigdy nie bede inwestowal w kompa a tu chyba jednak bedzie trzeba :/

No, ale raczej Diablo III nie będzie wymagać super Peceta :). Właśnie o to też Blizzardowi chodzi, żeby każdy nawet ludzie ze słabymi (jak na dzisiejsze czasy) pecetami mogli sobie pograć :). Na pewno nie będzie cię to drogo kosztować.

Ja ulepszalem kompa z rok temu. (core duo e4300 podkrecony do 3GHz, 2gb ramu, GF7600GT) moze jakims dobrym zbiegiem okolicznosci mi poleci D3, mam taka nadzieje bo to jedyna gra dla ktorej moge wrocic do grania na kompie

Odnośnik do komentarza
szkoda bo myslalem ze juz nigdy nie bede inwestowal w kompa a tu chyba jednak bedzie trzeba :/

No, ale raczej Diablo III nie będzie wymagać super Peceta :). Właśnie o to też Blizzardowi chodzi, żeby każdy nawet ludzie ze słabymi (jak na dzisiejsze czasy) pecetami mogli sobie pograć :). Na pewno nie będzie cię to drogo kosztować.

Ja ulepszalem kompa z rok temu. (core duo e4300 podkrecony do 3GHz, 2gb ramu, GF7600GT) moze jakims dobrym zbiegiem okolicznosci mi poleci D3, mam taka nadzieje bo to jedyna gra dla ktorej moge wrocic do grania na kompie

ha, na tym kompie to ci to ruszy bez problemu :). W takich grach najważniejszy jest procesor i karta, ze względu na tą fizykę, która tak doskonale działa no i ram ze względu na taką ilość przeciwników :). Graficznych fajerwerków nie ma za bardzo, więc wszystko spoko. A jakby co, to się kupi wtedy nową kartę za 200 zł i tyle (Geforce 9600 GT kosztuje już 300-400) to do premiery, będzie taniocha.

Odnośnik do komentarza
No nie wiem, ja jakoś w grę potrafiłem grać i poza wspomnianym błędem, żadnych problemów nie było :rolleyes: . Więc nie gadaj, że się grać nie dało bo to nonsens. Były małe błędy, ale te zawsze się zdarzają, ale na przebieg rozgrywki wpływu to nie miało. A numerki żadnego wpływu nie mają, bo część developerów numery pomija, w sensie dają patcha 1.1 a potem już 1.3 itd. A Blizzardowi chwała za takie łatki jakie dawali, bo naprawdę urozmaicali rozgrywkę i znowu trzeba było od początku tyrać na battle necie, żeby być wysoko w rankingu (ci co mieli piraty, to tego nie rozumieją). ^_^

 

 

Po pierwsze - w wersje 1.0 grać się nie dało - szukam o tym jakieś info ale póki co nie moge znaleźć, był jakiś bug duży, nie pamietam dokladnie (ja grałem w d2 od czasów bodajże LoDa - wcześniej nie miałem internetu i tylko pogrywałem sobie w kafejce takiej lokalnej :)). Wiem tylko, że praktycznie w pierwszych godzinach istnienia D2 już był do pobrania patch :rolleyes:

 

Po drugie - a o ten ranking to rzeczywiście chwała im za to i na dodatek to był chyba jeden z pierwszych, jak nie pierwszy w grach online ranking tego typu, jak wiemy - to nie łatki przerzucały postacie na "nie rankingowe" a po prostu "reset laddera", chociaz wiekszosc resetów była razem z patchem (znaczy się 3 resety bodaj) to o ile dobrze licze kolejne 3 były "na sucho", tak gwoli ścisłości.

 

W ogóle dla mnie Blizz jest the best i tyle ;)

 

ps. :nerd:

Odnośnik do komentarza
Po pierwsze - w wersje 1.0 grać się nie dało

ja kupilem diablo2 w dniu premiery i nie pamietam zeby "sie nie dalo grac" ;p chociaz bugi byly ;p

 

A teraz zobaczcie change loga - opisałem bugi które widziałem (bawiłem się w hostowanie priv serwera, i swego czasu nie dało rady na innych paczach niż tych pierwszych)

 

----------------------------------------------------------------

- patch 1.02

----------------------------------------------------------------

(...)

 

- Fixed several bugs to improve memory usage--those bugs could cause

the game to slow down after playing for a while. restart gry co 15 minut... na kompie athlon xp 2000+, radek 9550, 1gb ramu

 

----------------------------------------------------------------

- patch 1.01

----------------------------------------------------------------

 

Major bugs

 

- Fixed a bug that prevented you from getting credit for killing a

quest boss, if you died before it did -- perhaps, by killing it

with a poisoned weapon.

- Fixed a bug that could crash the game during the countdown after

completing the final quest in Act IV, if the player used

Waypoints to return to the earlier Acts.

- Fixed a hang bug that could occur if picking up gold while

fleeing from a Gargantuan Beast (Act I). - zawsze łapało się zwieche

- Fixed a crash bug that very rarely occurred when a Sorceress

cast the Meteor spell. meteor bez synergii był jednym z najlepszych skilli na pve (teraz gdy są już synergie jest tak samo :)) - więc używało się go często [jak to w diablo SPAM, SPAM, SPAM] chyba nie musze mówić, że crash magiem z meteorem był nader często?

- Fixed the "black screen" crash that could occur if one pressed

'Alt-tab' during a cinematic.

- A Multiplayer Install running DirectDraw will no longer crash

when one cancels the Cinematic selection menu.

- Fixed a bug that prevented two quest rewards from scaling up

properly for Nightmare and Hell difficulty.

- Sand Leaper corpses no longer prevent players from moving through

a tight pass in the Act II desert.

- Wounded Act II spiders no longer greatly reduce the frame rate.

- Lower-titled characters may now join Open games created by

higher-titled characters (those who have completed the game in

Normal, Nightmare, or Hell difficulty).

- Fixed a bug that prevented some complete Item Sets from having

their full bonus.

- Fixed a bug in Open Battle.net games that allowed a second player

to create another game with the same name as an already existing

game. No one could join the second one.

- Fixed a bug in TCP/IP games when a Town Portal was smothered in

piles of gold, it could cause a player entering from the other

end of the Portal to be disconnected from the Host.

- Fixed a bug that prevented interacting with the Stash, NPCs, or

Waypoints if the player clicked on the Stash, then pressed 'H'

before arriving at the Stash, and finally pressed 'H' again

after arriving at the Stash.

 

Minor bugs

 

- Removed an unused gossip from Ormus (Act III).

- Fixed a bug where if the 'Space bar' were assigned to another

function, it would erroneously continue to close the Message Log,

Quest Log, and Waypoint menu.

- Fixed a bug that occasionally allowed some monsters to enter the

Act II town of Lut Gholein.

 

Improvements

 

- Improved the stability of the servers and the behavior of clients

when a server malfunctions.

- Changed the amount of gold dropped by a player who is killed by

another player (PKed) to equal the amount that would normally be

lost "to the void" as a death penalty when killed by a monster.

- Updated the ReadMe.htm to document the PK gold-drop penalty.

- Changed the text color for Blizzard Representatives in Diablo II

chat rooms to yellow.

- Australian users connect to the USWest Realm instead of the Asia

Realm.

 

******Game Hints/Spoilers******

 

- Fixed a crash bug that occurred upon entering the red Portal to

the Canyon of the Magi, if a player had completed the Arcane

Sanctuary quest, then saved and started a new game, before

completing the Seven Tombs quest (Act II).

- Fixed a multiplayer bug that prevented a character from completing

the final quest in Act II (and advancing to Act III), when joining

a game started by a character who had already defeated the final

boss, but who had not yet visited Meshif for the reward.

- Fixed the following 3 bugs that could occasionally crash the game:

- Killing Lord De Seis (Act IV). - tak naprawde ZAWSZE gra się kraszowała

- In Perspective mode Glide entering a Tomb in the Canyon

of the Magi (Act II).

- A multiplayer party fighting in the Kurast Bazaar (Act III). - można było przejść ten etap tylko w pojedynke

- Fixed a bug that caused a quest item being held in the cursor to

disappear when pressing the Horadric Cube's transmute button.

 

Sorry, że takie długie ale musiałem to wkleić...

 

EDIT:

 

W skrócie - crash na crashu, że gra chodziła to było jasne, ale grać w nią się nie dało, chyba, że miałeś nerwy ze stali, a te patche jak się nie myle (1.01 przynajmniej) od premiery wyszedł po 5 dniach...

 

EDIT: A jak się domyslam to Diablo miałeś w dniu POLSKIEJ premiery, a? [a to było jakiś tydzień po światowej o ile się nie myle]

Edytowane przez Oran
Odnośnik do komentarza

Po prostu nie mam slow. Dla tej gry kupie kompa, jakiego tylko bedzie trzeba. Na chwile ogloszenia diablo 3 czekalem wiele lat, chyba popuszcze w zbroje ze szczescia. Widze ze tworcy nie chca zadnych dziwactw wprowadzac. Gra wyglada jak stare dobre diablo i to mnie cieszy, bo balem sie ze zrobia z tego jakiegos gothica czy innego obliviona. Jest pieknie, teraz tylko czekac. Balem sie ze zrobia z tego MMORPG.

Dla mnie to najlepsza gra w historii, mowie o serii diablo. W NIC nie gralo mi sie tak dobrze. Generalnie koncze co 3 gre, bo mi sie nie chce. Diablo 2 - jak powiem ze skonczylem 20 razy to nie sklamie.

 

Tak duze emocje wzbudzaja we mnie jedynie FF 7, Civ 1 i Colonization.

Odnośnik do komentarza

dla mnie to też jedna z ważniejszych gier. godzin setki spędzone na graniu samemu i później na gt :rolleyes:

aż się łezka w oku kręci. w lo potrafiliśmy całymi godzinami gadać o d2.

 

bardzo duży pozytyw dla blizza za to, że tak mało zmienili. dopieszczenie gry prawie idealnej (w swojej kategorii oczywiście) to coś z czego inni producenci powinni brać przykład, a nie ładować all w najnaj silnik graficzny <_<

to samo zresztą jest w sc2.

teraz pewnie będą pewnie dawkować newsy chociaż chyba gra jest w wyższym stadium niż sc2 w dniu ogłoszenia.

 

jedyne co mnie martwi to prawdopodobny brak nekro, ale musieli coś zmienić w postaciach. przynajmniej wiem kim będę grał:P

(pewnie za 2 lata:P)

 

 

Diablo 2 - jak powiem ze skonczylem 20 razy to nie sklamie.

 

na piekle? jak tak to podziwiam:)

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...