Skocz do zawartości

NBA


Rekomendowane odpowiedzi

Przeliczenia ilości wolnego miejsca tego lata sugerowały, że średnio gracz tej samej jakości powinien oczekiwać niemal trzykrotnie więcej kasy, niż zeszłego lata. Kwoty więc specjalnie wrażenia nie robią, w tym kontekście gracze są wręcz mało wymagający - ci, którzy poczekają z podpisaniem kontraktu aż burza przejdzie, mogą jeszcze sporo zyskać.

 

Strachem dla każdego może być, że Kevin Durant serio rozmawia z Warriors i chyba Spurs. Ale nadal nie wierzę żeby miał ruszać cokolwiek. Ogólnie większość topowych graczy zostaje, jak co roku, dlatego też nawet średni gracz jest najlepszym, na co wiele zespołów może liczyć i najlepszą metodą wydania pieniędzy.

 

Tempo tych wszystkich wymian w NBA mnie przygnębia, jak co roku trudno się pokapować w tym wszystkim, mało kto zostaje na miejscu.

 

Ogólnie jestem raczej fanem Dellavedovy, ale Bucks znowu wydają się uderzać w ślepy punkt oferując mu kontrakt... Przestaję rozumieć założenia tego zespołu.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Dzieje sie dalej - Gortat na wylocie? Wizard za 64 mln podpisuja Mahimiego i mają praktycznie dwóch identycznie grająych centrów. Jak znajda dobry transfer za jakiegos PFa za Gortata to dobry ruch bedzie.

 

Magic tym czasem zrobili sobie totalny Clusterfuck pod koszem podpisujac za chore pieniadze Biyombo - w tej chwili ich rotacja pod koszem to Biyombo, Vucevic, Ibaka i Gordon. Wydawalo sie, ze swietny w ataku Vucevic i swietny w obronie Ibaka to super combo, ale co z rozwojem Gordona? Po co tam Biyombo? Odddanie w tej sytuacji Gordona/Vuca to bedzie kolejne samobojstwo.

 

Horford w Bostonie - dolaczaja wlasnie do faworytow wschodu?

 

Eric Gordon razem z Ryanem Andersonem w Rockets.

Odnośnik do komentarza

Śledzę FA na bieżąco i ciągle nie wiem co Magic próbują zrobić, nie wierzę też w projekt pod tyt. Knicks i Play-offy, w połowie sezonu będzie szpital jak się patrzy. Rockets i Wizards nie lepiej, Mahimi to gracz nie do sparowania z Gortatem, Marcin pewnie będzie wystawiany na trade block, najlepiej za PF. W moich ulubionych Rakietach za to wesoło będzie, Mike D niby dostał graczy pod siebie - szykuje się zerowa obrona (Anderson + Harden w jednej ekipie xDD ), up tempo, trójki i wysokie wyniki.
 

Odnośnik do komentarza

Durant zrobił coś więcej niż LeBron, bo dołączył do aktualnego MVP i do drużyny, która zrobiła 73-9. A i jakby tego było mało, to całkiem niedawno z nimi przegrał prowadząc 3-1. Brak słów.

 

Ta drużyna to potwór, a LBJ już za niecały rok będzie miał swój kosmiczny mecz.

Odnośnik do komentarza

W latach 80-tych też nie było wcale dużo lepiej - wtedy rządziły dwie dynastie Celtics i Lakers,  LA Showtime wygrał 5 razy, Boston 3, Celtowie zresztą w latach 60 byli jeszcze lepsi, bo 7 pierścieni z rzędu (8 wliczając '59), rok przerwy i kolejne dwa..

Ja tam absolutnie rozumiem Duranta, znudziło mu się bezcelowe czekanie na triumf w OKC, fanom chyba tylko dobry występ w PO dawał nadzieję na pozostanie Duranta. Dla GSW to też no brainer - Barnes nie rozwijał się jak liczyli, cap-space skoczył do góry w odpowiednim momencie i voila, mają Duranta na lekkim rabacie i czas na zastanowienie się jak to ugryźć dalej (promo deal Currego zbliża się ku końcowi - dostanie maksa na pewno).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mówiło się już od tygodnia, że na to się zanosi, ale chyba wszyscy nie wierzyliśmy. A jednak.

 

Przez chwilę w internecie amerykańskim (superszybkim) rozpętała się ciekawa narracja: otóż że liga zbojkotuje transfer. Jak? Ano nikt nie wymieni się z Warriors na Boguta lub Iguodalę, by mogli pozyskać Duranta. Byłoby śmiesznie. Wygląda jednak na to, że ktoś tam na to pójdzie. Obecnie Dallas załatwia już transfer Boguta.

 

 

Pamiętam, gdy wszyscy mówili, że Warriors powinni wymienić Kevina Love'a na Klaya Thompsona oraz Davida Lee (wtedy wysoko cenionego gracza). Pisałem, że uważam to za zły ruch, ponieważ utrata głębi zawsze boli bardziej, niż się wydaje ludziom skupionym na gwiazdach. Utrata gracza na pozycji oznacza, że teraz 30 minut dostaje ławkowicz, a z ławki wchodzi ktoś, kto w ogóle nie grał. Może to być słaby punkt, łatwy do wykorzystania.

 

Teraz zaś Warriors prawdopodobnie oddadzą kilku graczy, by pozyskać Duranta. Oczywiście Durant jest świetny. Ale czy wyniki będą aż tak powalające, jak niektórzy oczekują? Kto wie. Tak naprawdę to Warriors już mieli podstawową piątkę, a teraz nie mają. Okej, Dray może grać jako center, Durant jako czwórka. Kto ich zastąpi z ławki, nie wiadomo, ale bez miejsca na kontrakty mogą to nie być zbyt wielcy gracze. Nie wiem, czy na każdego się to tak idealnie sprawdzi. Paradoksalnie mam wrażenie, że ta ekipa może być łatwiejsza do pokonania w playoffach, przez niektórych.

 

 

Durantowi bardzo się nie dziwię. Dołączyć do takiej drużyny - szansa jedna w życiu. Zwłaszcza, że z racji kontraktów, stażu i układów, to jest idealny moment dla niego, by podpisać kontrakt na jeden rok i za rok zgarnąć ogromną pulę... gdziekolwiek zechce. Na pewno gdyby nie spróbował, do końca życia by się zastanawiał, jak by to było. Zawsze może zrobić "coming home".

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Zaza może sprawdzić się lepiej niż Bogut, jest graczem, który świetnie odnajduje się w dobrych systemach obronnych. Dobry deal, nie pierwszy z ostrą zniżką - perspektywa pierścienia swoje już robi.

Za to kiedy ja się doczekam zwolnienia Moreya w Rockets... a jeszcze trzeba przecierpieć styl Mike'a D, no nic, przynajmniej wyniki zawsze będą wysokie xD
Utah dobrych weteranów podpisało, imo wejdą do PO, już w zeszłym sezonie powinni - dodatkowo uważam, że nie widzieliśmy pełnego potencjału Exuma, współpraca z Hillem powinna się dobrze układać - mentalnie i stylowo to podobni gracze, dobra defensywa i prowadzenie gry ( Dante ma tu sporo większy sufit).

Odnośnik do komentarza

Ja lubię czytać poszczególne blogi na SBNation, dużo rzadziej Bleachera i Yahoo, twitter Wojnarowskiego dla wiadomości z rynku FA/wymian i kilka stronek z różnymi statystykami. Oczywiście często też korzystam z oficjalnej strony ligi: Nba.com.

Generalnie więc tylko zagraniczne, polskie rzadko, szczególnie po zmianie modelu prowadzenia strony zawszepopierwsze.

Odnośnik do komentarza

Też się wstrzymywałem przed szóstygracz/zawszepo1, ale warto, w rocznym abonamencie wychodzi jakieś 12zł/miesiąc, a masz w szczyscie sezonu/offseason po 10 artykułów dziennie, fantastyczne analizy taktyczne Piotrka Sitarza (poziom wiedzy o koszykówce często niedostępny w mediach w USA). Przy free agency teraz pełna analiza transferu była kilka minut po ukazaniu się czegoś na Twiterze Woja. Polecam wziąć na miesiąc przed rozpoczęciem sezonu i sprawdzić, dla mnie warto.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...