Skocz do zawartości

GTA IV - wrażenia, komentarze


Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam pytanie nie do fanboyow...czy ktos z was na 360ce tez non stop widzi jak gra gubi framerate? Strasznie mnie to wkurza :/ i nie ma co ukrywac jest najwieksza wada gry. Szczerze mowiac to ja np pop-up'u nie widze ale framerate jest slaby niestety. Moze trzeba cache konsoli przeczyscic...sam juz nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Ja mam pytanie nie do fanboyow...czy ktos z was na 360ce tez non stop widzi jak gra gubi framerate? Strasznie mnie to wkurza :/ i nie ma co ukrywac jest najwieksza wada gry. Szczerze mowiac to ja np pop-up'u nie widze ale framerate jest slaby niestety. Moze trzeba cache konsoli przeczyscic...sam juz nie wiem...

 

Nie mam takich problemow.

 

Jaki masz naped?

 

2zf07i9.jpg

Odnośnik do komentarza
Ja mam pytanie nie do fanboyow...czy ktos z was na 360ce tez non stop widzi jak gra gubi framerate? Strasznie mnie to wkurza :/ i nie ma co ukrywac jest najwieksza wada gry. Szczerze mowiac to ja np pop-up'u nie widze ale framerate jest slaby niestety. Moze trzeba cache konsoli przeczyscic...sam juz nie wiem...

Ja mam to samo (samsung), w centrum miasta to srednio 20fps (nie tnie sie jakoś konkretnie, ale widać że prędkość spada).

Odnośnik do komentarza

Pierwsze wrażenie po godzinie grania (X360 Premium):

- chodzi płynnie , choć czasem minimalnie gubi framerate, ale NIE przeszkadza to. Pop'upów nie zauważyłem wcale. Widoczność jest bardzo duża.

- na początku trzeba się przyzwyczaić do zamazanego krajobrazu w oddali , potem gra się świetnie. Widoczność w chwilach gdy jest słonecznie, jasno itp jest bardzo duża. Grafika mnie osobiście zaskoczyła na duży plus. Gra wygląda bardzo ładnie, absolutnie nie ma mowy o San Andreas w HD. To zupełnie inny silnik. Miasto jest duże , pogmatwane, dużo zaułków i wielopoziomowe . Do tego teren nierówny, zjawiają się też niedzielni kierowcy (np. jakiemuś zgasło auto i się zrobił korek przy wjeździe na most... ;) )

- przejścia między sklepami a miastem są w czasie rzeczywistym. Wychodzisz ciemno, nagle bardzo jasno (muszą się źrenice przyzwyczaić) i po chwili już normalnie.

- w grze czas leci 2x wolniej (1 minuta = 2 sekundy a nie sekunda jak dotychczas) - moim zdaniem bardzo dobrze.

- efekty świetlne, zmienne warunki pogodowe itp - POEZJA ... niby to samo miasto a ono wciąż jest inne ...

- motyw z telefonem rządzi ... smsy, rozmowy, jak w życiu ... Umówisz się z laską, nie zdążysz szybko przyjechać to przychodzi SMS typu : "niko nic Ci się nie stało? Martwię się..." i takie różne. O SMSach od ****** nie wspomnę:D

- fabuła i sposób jej przedstawienia the best ... od razu można się wkręcić.

- na ulicach ruch jest bardzo konkretny ... to samo na chodnikach. W południe albo w godzinach szczytu ludzi i samochodów jest mnóstwo. Noc jest wreszcie nocna. Jest ciemno i bez znajomości miasta bardzo łatwo można się zgubić. Nocą LC jest zupełnie inne. W ciemnych miejscach strach chodzić ;)

- motyw z minigrami ... świetna sprawa, nawet rozbudowane

- w fabułę bardzo łatwo można się wkręcić. Gra wciąga jak cholera . Poszczególne możliwości otwierają się z czasem, np. póki co nie można być taksówkarzem, ale jest np. achievement więc pewne z czasem jest to możliwe (aczkolwiek pewien nie jestem).

- miasto żyje. niemal każdy przechodzień robi coś innego. Gadają w różnych jezykach, czasami kierowcy walczą o samochody , które Niko chce im ukraść i dochodzi do bujek , odbierają telefony (rózne! - raz gadają coś tam do ukochanej, raz się kłócą ...:D)

- jeszcze raz powtórzę: MIASTO JEST BARDZO ZRÓŻNICOWANE I WIELKIE . Praktycznie każda ulica to niemal inny krajobraz. Dla mnie szok i to duży .

- już początkowe misje wkręcają

 

Tyle po godzinie...a nie, 2... ponad;) godzinach grania . Od razu można odczuć , że gra jest bardzo rozbudowana i pewnie długo będziemy odkrywać jej kolejne smaczki .

 

Bez wątpienia polecam . Więcej napiszę jak się akcja rozkręci :D

Jak sobie pomyślę, że oprócz singla jest multi ...

Powiem tak: to gra na miesiące...lata... jej żywotność będzie bardzo długa. To, co multi zrobi z tą grą ... ale nie ma sensu od razu wchodzić. Trzeba pograć i poznać miasto. Ono jest naprawdę duże i na początku zgubić się jest bardzo łatwo.

 

---a - muza. Stacje radiowe. Klimat GTA bezwzględnie. Każde radio ma swój klimat i jest pod odpowiednią sytuację czy misję .

 

...wracam grać :)

 

Wróciłem na chwilkę...

Jeszcze raz: grafika absolutnie daje radę . Ci, którzy myśleli , że GTA = grafika nie na czasie się mogą mocno zdziwić. Im dłużej gram tym bardziej jestem pod wrażeniem. A jak się patrzy na to żyjące miasto ... Tak, żyjące. Można zatrzymać się na ulicy na 48minut (24h w grze) i oglądać co się dzieje. Rano ludzie się spieszą, w ciągu dnia pełno biznesmenów... popołudniami korki, wieczorami pełno "młodych" i parki ...nocami w zależności od dzielnicy... ...........nie da się opisać słowami.

 

Zaczynam rozumieć skąd 10/10.

 

...Jeszcze wróciłem :D Jaka akcja:

 

Jadę sobie...przejście dla pieszych...jedni idą, drudzy biegną, jedni się rozglądają, inni nie, taksówka hamuje z piskiem opon wpadając niemal na jakiegoś skina. Ten się wkurza i wyciąga taksówkarza , wylatuje kobieta przerażona, skin taksówkarza zostawia widząc, że kobieta , taksówkarz ociera czoło , wsiada wooooolno do samochodu, kobieta (pasażerka;) ) go pogania... i ruszają z piskiem opon jakby uciekali z dzielnicy ... no nie mam pytań... :D

 

...jeszcze jedno... no życie normalnie:D

 

...Jadę po gościa (misja) , stoję akurat nadjeżdża policja ... widzi, że nie przejedzie to COFA ... i czeka aż wsiądzie pasażer... policjant się wkurza, otwiera okno i coś krzyczy machając ręką bym zjechał ...

- Ilość detali w mieście poraża . Zaczynam powoli to wszystko dostrzegać. PRZEPYCH detali po prostu. Nie ma pustej ulicy gdzie są 3 drzewa na krzyż. Do tego to miasto jest tak skontruowane, że przed nami widać jakieś zabudowania wysokie, jakieś pomniki, centrum handlowe ... Takiego miasta nie było w żadnej grze . Nie tylko tak skonstruowanego ale...tak wyglądającego.

 

...Wracam grać :D

Edytowane przez neopb20
Odnośnik do komentarza
Powiedzcie mi czy grajac z dyskiem i bez jest roznica we framerate i popingu? Po prostu niech ktos z premiumem wylaczy konsole, wyjmie dysk, odpali gre i pogra 15 minut ;p. Moze jeszcze dzis pojade po konsole or sth :D .

dokładnie, również poprosze o zorganizowanie takiego porównania.

Odnośnik do komentarza

Jestem po pierwszych 2 meczach w multi...i mam tylko jeden komentarz w glowie...ta gra powstala wlasnie dla multi...single player to tylko dodatek :) serio...kazdy kto zagra w multi dojdzie do wlasnie takiego wniosku :) REWELACJA!!!I tak jak po singlu mialem mieszane uczucia tak multi wrecz mnie oczarowal...WYMIATA...grajcie w multi nie traccie czasu na singla ;)

Odnośnik do komentarza

Podzielę się z Wami widokiem, który mnie oczarował ...:

Ściemnia się powoli, w oddali most a jeszcze gdzieś tam daleeeeeko...wieżowce z manhattanu ... i muza w radiu ,która mi się włączyła...no klimat nie do pobicia.

 

Zaznaczam, że jakość zdjęcia to 50% tego co widać... obraz jest czysty ...bardzo .

Sami zobaczcie: http://www.rf24.pl/gta4/gta4-1.jpg

 

To tylko jedna ulica, jedno miejsce, jedna minuta ...... z tej potężnej, pięknej, cholernie grywalnej gry ...

Edytowane przez neopb20
Odnośnik do komentarza

No i Ficuś doczekał się swojej kopii GTA4 na PS3:)

 

Wrażenia na szybko-niesamowite,framerate dobry,jak graliście w GTA na PS2 i Wam tam framerate nie przeszkadzał to nie będziecie tu marudzić,gra chodzi zdecydowanie zdecydowanie lepiej niż stare części.

 

Pierwsze pół godziny przesiedziałem w pokoju oglądając TV :D .Normalnie szok,ile programów i audycji z jajem(nawet coś na wzór MTV Cribs lub Zone gdzie pokazują bogatych ludzi-nawet jeden koleś chodził do szkoły z Bully-ehh te smaczki)

 

Gracie z włączonym czy wyłączonym filtrem na obraz(opcja do wyszukania w Display w opcjach gry)?

Odnośnik do komentarza
Czy ktos mial problemy z polaczeniem na Multi (PS3) ?

Mnie kilka razy rozlaczylo jak chcialem zagrac, bylem juz w Lobby, ale wylecialem

 

Nie zanotowałem jeszcze problemów z online (3 godz gry) mam neo 1mb, przeszedłem 5 misji i nie mogłem sie powstrzymać aby nie sprobować multi i wiecie co? tak mnie wessało że będe miał ciężko ukończyć single jest całe mnóstwo polaków z mojej listy znajomych 16 osób!!

 

R E W E L A C J A !! spadam grac dalej :D

 

ps.Można wysyłać zaproszenia do wszystkich zalogowanych osób z listy, nawet gdy ktos nie ma włączonej gry!

Edytowane przez sivkins
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.