Skocz do zawartości

GTA IV - wrażenia, komentarze


Rekomendowane odpowiedzi

W "Przewodniku po Liberty City", można przeczytać, że w rolę Killer'a wcielił się Jacek Krawczyk, a w Annę Faustin - Krystyna Jakubiak... Dodatkowo głosy mieszkańców Liberty City nagrywali: Kamila Zapytowska, Magdal;ena Duda, Marta Stepowska i Michalina Gradzka-Skrzeczewska.

 

Poza tym, w radiu Fusion FM, można usłyszeć utwór Aleksandra Maliszewskiego - "Pokusa".

Edytowane przez Emtebe
Odnośnik do komentarza

Czy ktoś z forum posiada telewizor fullHD (1080p) ?

 

Bo wymusiłem na grze odpalenie w 1080p (odznaczając w menu konsoli 720p i 1080i) i zauważyłem, że obraz jest lepszy niż wcześniej. Podejrzewam, że wynika to z tego, że wcześniej konsola upscalowała grę do 720p, a następnie mój tv do 1080...

 

Po wymuszeniu na grze upscalowania do 1080p sam telewizor już nie robi swojej obróbki, stąd myślę ta (nieduża , ale zawsze) różnica (obraz jest ostrzejszy).

 

I teraz moje pytanie czy wszystkim użytkownikom telewizora 1080p gra odpala się defaultowo w 720p (bez wyłączania niższych rozdziałek w XMB)?

Odnośnik do komentarza

I ja również jestem już po krótkiej sesji (ok. 6 godzin), napiszę moje wrażenia i mam również klika pytań (nie bić jeśli już była o tym mowa, ale nie jestem w stanie wszystkiego przeczytać). No to lecimy:

 

Odpalam grę w południe ok. 15, pierwsze minuty to poznawanie wszystkiego, szczęka mi niestety nie opadła (czekałem bardzo na tą grę, jestem fanem GTA), z biegiem czasu oczywiście wszystko się rozkręca i jest coraz lepsze, ale jakoś gra mnie nie powaliła O_o, może dlatego, że odpaliłem w południe (wieczorem jest lepszy klimat do gry - fajniej mi się gra). Dobra to było takie małe wprowadzenie, teraz napiszę co mi się podoba, a co nie.

 

minusy:

- dość spory pop-in - nie ma tragedii w stylu, że doczytują się całe budynki czy znika ulica, ale dość mocno widać pojawiające się drzewa, śmietniki, ludzie, wczytujące się tekstury na obiektach tj. okna w budynkach itp. Wkurza mnie to trochę, zwłaszcza, że niektórzy twierdzą, że nie mają w ogóle pop-in, więc albo kłamią, albo coś tu jest nie tak... Może jest ktoś taki kto twierdzi, że u niego jest wszystko OK i mógłby nagrać filmik (dobrej jakości) bo chciałbym porównać. Dysk do konsoli posiadam, napęd bodajże samsung (pewny nie jestem, ale na pewno nie mam BENQ).

- strasznie nie podoba mi się ten filtr przez, który większość obiektów jest zamazana, (pipi)owo to wygląda ;/

- brak tuningu - przydałby się bardzo!

 

plusy:

- muzyka

- fizyka

- animacje

- klimat

- fabuła

- model zniszczeń aut

- możliwości/smaczki - jest tego naprawdę sporo, a dopiero odkryłem tylko kilka rzeczy, np. myjnia z której można korzystać, pękanie opon przy dłuższym paleniu gumy, goście łapiący się za klamkę auta i ciągnący się przez kawałek jazdy, gwizdanie na taksówkę itp.

- dźwięki - są naprawdę świetne!

- efekty deszczu/woda/wybuchy - no ogólnie grafika jest dobra, ale wkurza mnie to co wymieniłem w minusach, przez co gra wygląda czasami naprawdę ładnie, a czasami tak sobie.

 

Teraz kilka pytań:

1) Jak wchodzić na drabiny/słupy? W instrukcji wynalazłem, że X (niebieski przycisk), ale probowałem wejść na drabinę i nie mogłem...

2) Jak zrobić świecę na motorze?

3) Jest w grze wojsko?

4) Można gdzieś na mieście znaleźć pochowane bronie? Bo ja nic nie widziałem, jedynie jak kogoś zabiłem to zostawały nieraz. Gdzie można kupić bronie, bo zdaje się, że nie ma w IV sklepów z bronią. Z tego co wiem to chyba możemy od tego naszego kumpla kupować, ale czy zawsze, jeśli tak to jak? Bo tylko raz mi dał broń, ale to było akurat wymagane do misji.

5) Probowaliście strzelać z broni siedząc w aucie? Ja probowałem i coś nie bardzo mi wychodziło, jak wiadomo wtedy spusty są wykorzystywane do jazdy, więc probowałem innych przycisków i odkryłem, że LB możemy wybić szybę i strzelać też możemy LB, ale nie mogę/nie umiem namierzać podczas jazdy, więc nie kontroluje gdzie te strzały lecą, jest jakiś przycisk odpowiedzialny za to? Jakby co to gram z wyłączonym autoaimem.

 

Dzięki z góry za odpowiedzi na pytania.

Odnośnik do komentarza

zaliczylem pierwszy zwis (360 elite) :( po okolo godzinie grania wzialem misje od V - bodajze 3 w kolejnosci, po filmiku wprowadzajacym pojawil sie napis loading... i tylko slyszalem ze czytnik cos doczytywal ale po jakichs 3 minutach wyszedlem z gry, zobaczymy co bedzie dalej....

 

takie spostrzezenia: kamera za autem jest qpowata, jezeli chodzi o szybkie zwiewanie przed policja etc najlepsza jest kamera z przedniej maski, wtedy widac gdzie skrecasz i mozna szybko zniknac za rogiem, przy kamerze za autem jest strasznie...

 

powrot z popijawy z Romanem mnie po prostu rozwalil, dawno sie tak nie usmialem - kamera byla przefajowa, proba dojscia do auta byla swietna, niko ladnie obil sie o autko (wygladalo to przenaturalnie), a jazda tez wymagala iezlego kombinowania :)

 

ukradlem raz radiowoz - mozna skorzystac z komputera i sprawdzic most wanted etc, kafejka internetowa jest tez niezla, wybralem sie tez na przedstawienie do klubu: wystep magika byl przezabawny :)

Odnośnik do komentarza
.

 

takie spostrzezenia: kamera za autem jest qpowata, jezeli chodzi o szybkie zwiewanie przed policja etc najlepsza jest kamera z przedniej maski, wtedy widac gdzie skrecasz i mozna szybko zniknac za rogiem, przy kamerze za autem jest strasznie...

 

To znaczy, ze kamera zostala przemodelowana wzgledem poprzednich czesci? bo wedlug mnie spisywala sie dobrze...

Odnośnik do komentarza

3 stosunki seksualne...........ręczny :sweat: , ustny :sick: i dopochwowy :sex: :co:

http://grrr.pl/2008/04/27/mega-kontrowersy...ik-z-gta-iv-18/

Jack Thompson pewnie z całego zamieszania wokól tej serii wyłysieje :wacko:

PS. No to Rockstar dało czadu...ciekawe co będzie w następnej cześci? Seks z psami w parku, albo z ''chłopcami'' na ulicy.

Edytowane przez liquid
Odnośnik do komentarza

Jestem po kilku godzinach z GTA 4, moja opinia: Miażdżąca pozycja, kolejne GTA które nie pozwoli mi odejść od TV przez najbliższe miechy, urlop załatwiony na kolejny tydzień także myślę że uda mi się co nieco zaliczyć, jak narazie wrażenia są nie do opisania, a do pełnej recenzji poczekam jeszcze tydzień aby dokładnie zbadać nowe dziecko Rockstar. Co mogę napisac teraz? Świetna grafika, fizyka świata i ogrom, ogrom możliwości. Równiez usłyszałem Polski język podczas jednej bójki :P , narazie jestem w 5 misji, resztę wrażeń opiszę jutro ale już teraz wiem że nie za darmo ta gra zdobyła uznanie u tylu serwisów które wyznaczały najwyższe oceny 10/10

 

 

PS: Fajnie wygląda wybity napis grand theft auto 4 na okładce pudełka (to taki smaczek jakby nie patrzeć w porównaniu do innych gier ;) )

Edytowane przez WESKER-DARK LIFE
Odnośnik do komentarza
3 stosunki seksualne...........ręczny :sweat: , ustny :sick: i dopochwowy :sex: :co:

http://grrr.pl/2008/04/27/mega-kontrowersy...ik-z-gta-iv-18/

Jack Thompson pewnie z całego zamieszania wokól tej serii wyłysieje :wacko:

PS. No to Rockstar dało czadu...ciekawe co będzie w następnej cześci? Seks z psami w parku, albo z ''chłopcami'' na ulicy.

 

 

Cos ten Nico kiepską ma wydolnosc chyba ze to an przyspieszonym tempie:D :lol:

Odnośnik do komentarza

1. Idę ulicą i uderzył we mnie samochód. Gościu wysiadł i pomógł mi wstać. Jak wstałem on zaczął przepraszać. Dostał w mordę i wtedy mnie zaatakował. Akurat jechał radiowóz. Policjant kazał mu sie poddać. On zaczął uciekać. Jak gonił go policjant to sie potknął o puszkę i zaliczył glebę. Gościa otoczyły radiowozy i zabrały na posterunek.

2. Jadę taxi, widok od środka, noc, panorama miasta (jest tak wielkie że aż ślina leci). Nagle słysze pisk opon i huk, patrze a tu gościu przez przednią szybę wleciał. Taksówkarz wysiadł z krzykiem i wyskoczył z mostu do wody! czaicie to? popełnił samobójstwo!

3. Była walka na dachu. Gościu dostał z dyńki i spadł w dół na jadące samochody, ludzie w panikę a z samochodu kierowcy zaczęli coś krzyczeć.

 

REWELACJA jak tylko pisze o GTA dostaję orgazmu. To co ta gra zaoferowała to istna rewolucja. Odwołuję wszytsko to co złego na nią powiedziałem. Byłem idiotą. Tutaj można złapać się na każdym smaczku, czymś co wydaje się niemożliwe. To co osiągnęło Rockstar przersoło moje najśmielsze oczekiwania.

 

ps. wersja na PS3

Odnośnik do komentarza
Powiem wam ze po pierwszej godzinie w gta gra jakos mnie odpychala, spadajacy framerate, jakies nudnawe misje, ale gralem dalej i im wiecej czasu spedzilem w liberty city tym bardziej bylem swiadom fenomenu tej gry. I teraz po 6h gry nadal nie mam jej dosc i mogl bym grac grac i grac.

 

albo mi się wydawało albo coś jest ze mną źle.

 

Przed chwilą trzasnąłem lekko jedno auto i usłyszałem: "Hej, moja maszyna" !! :o

 

No skoro gra opowiada o imigrantach z Rosji, to raczej nie ma sie co dziwic, ze w grze zdarzy sie, ze ktos cos powie po rosyjsku.

 

 

A ja myslalem ze to po polsku jest a nie rosyjsku...

 

Po rosyjsku "maszyna" to samochod. Polskie akcenty w grze rowniez wystepuja, ale ten jest jednak rosyjski.

 

Wiem że troszkę zaspamuje, ale odkąd przeczytałem twojego pierwszego posta dotyczącego tej wypowiedzi, tylko czekałem na to aż napiszesz że maszyna to po rosyjsku samochód. I jak widać doczekałem się. Nie jest to naskok na ciebie, jedynie bardzo mi to sie rzucilo w oczy, bylo to takie...przewidywalne

 

 

Wybaczcie spam.

Edytowane przez ArkejD
Odnośnik do komentarza

Zaczalem grac niedawno,da sie bic jakos inaczej niz tylko nawalac jeden guzik i walic z piesci?sorry ale nawet saints row mialo bardziej rozbudowana walke wrecz,jezeli tak to jak?

I troche dziwny model jazdy jest,samochody trudniejsze w opanowaniu ale nie spostrzeglem obiecywanej "ciezkosci" samochodow,no ale coz...

 

A tak ogolnie to gra narazie wymiata pod wzgledem story i interakcji z otoczeniem.

Odnośnik do komentarza
.

 

takie spostrzezenia: kamera za autem jest qpowata, jezeli chodzi o szybkie zwiewanie przed policja etc najlepsza jest kamera z przedniej maski, wtedy widac gdzie skrecasz i mozna szybko zniknac za rogiem, przy kamerze za autem jest strasznie...

 

To znaczy, ze kamera zostala przemodelowana wzgledem poprzednich czesci? bo wedlug mnie spisywala sie dobrze...

 

przy wchodzeniu w zakret zbyt wolno idzie za tylem samochodu, do tego stopnia ze przy ostrym skrecie zobaczysz caly bok swojego samochodu, a kamera slamazarnie powolutku dopiero po chwili to robi. dla mnie to jest do tego stopnia irytujace ze nie widac gdzie tak naprawde skrecasz, robisz to na czuja.

Odnośnik do komentarza

jak to jest z tymi zwiechami przy intro?

czytałem że gra lubi zawiesić sie na wszystkich konsolach a nie tylko na ps3 60gb...

są to czeste przypadki czy raczej sporadyczne i nie przeszkadzają w cieszeniu sie gra?

aa i czy taki ewentualny zwis i co za tym idzie reset konsoli ma jakieś negatywne działanie dla samej konsolki?

po długim weekendzie oczekuje kuriera z moją PS3 i GTA i takie informacje o zgrzytach troche mnie niepokoją...

Odnośnik do komentarza

Ja mam już 13h za sobą w GTA4 ,posiadam 40GB wersję konsoli i nigdy mi się gra nie zawiesiła,wszystko działa świetnie,animacja dobra(sporadyczne zwolnienia),a doczytywanie terenu występuje rzadko i to na dalszym planie.Ogółem sytuację uważam za niepotrzebnie rozdmuchaną bo choć na oficjalnym forum sony http://boardsus.playstation.com/playstatio...ng&page=206 w temacie o zwiechach GTA4 jest już ponad 200stron to 95% przypadków dotyczy amerykańskich konsol 60gb i 20gb kupionych w 2006 roku(czyli tych z płytą główną z całymi bebechami ps2)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...