Skocz do zawartości

Breaking Bad


Shen

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość _Milan_

ale Walt nie ma haka na Hanka, ma jedynie pomysł na nagranie które zawsze może potwórzyc przed kamera albo na zywo, troche jestem podjarany erupcja konfliktu jessie - walt, prawda jest taka ze oboje zasłużyli na sm ierc, przy czym Walt na 100%, mam nadzieje ze w tej swojej niesamowitej przewrotnosci  i oryginalnosci tworcy nie pozostawia walta przy zyciu usmiercajac inny charakter.

Moje życzenia:

- Walt - trumna

- Jessie - uniewinnienie

- Hank - zero konsekwencji, rozwiazanie sprawy

- Skyler - wiezienie

- Marie - więzienie

Odnośnik do komentarza

Mocne zakończenie odcinka. Aż mi się przypomniały czasy końcówki 4 sezonu gdzie aż za głowę się łapałem. Dom Walta w 1odc po przerwie nie wyglądał na spalony więc pewnie na rozlaniu benzyny się skończy, ale to nie jest aż tak ważne. Najważniejsze jest to, że Walt też sięgnął po broń... Coś czuje, że dobrze się to dla Pinkmana nie skończy, ale z drugiej strony wątpię, że Jesse odpadnie przed finałem. No nic, trzeba czekać.

A i jeszcze motyw z nagraniem bardzo dobry. To jak Walt potrafi kłamać jest wręcz niewyobrażalne, Hank póki co jest załatwiony.

Edytowane przez agst
Odnośnik do komentarza

Ja myślę, że Jessiemu nie tylko chodziło o to zatrucie brocka, tylko po prostu o to, że Walt jak się okazuje robi go w chvja od dłuższego czasu. To mogło go zaboleć. Jednak chyba tez bym wolał, żeby ostatnie starcie to było Jesse + Walt vs policja, niestety najwyraźniej nic z tego.

Edytowane przez agst
Odnośnik do komentarza

dla tych, co się z pogubili z tym wątkiem papierosowym:

 

http://www.reddit.com/r/breakingbad/comments/1l3exa/spoilers_a_full_backstory_and_timeline_to_the/

 

odcinek oczywiście rozpier.dol, ale nagłe olśnienie i skojarzenie że "znowu otarłem się o grubego i znowu mi czegoś brakuje" Jessiego mimo wszystko trochę naciągane.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Scena z nagraniem Walta to pier.dolone mistrzostwo świata.

 

 

 

ale Walt nie ma haka na Hanka, ma jedynie pomysł na nagranie które zawsze może potwórzyc przed kamera albo na zywo, troche jestem podjarany erupcja konfliktu jessie - walt, prawda jest taka ze oboje zasłużyli na sm ierc, przy czym Walt na 100%, mam nadzieje ze w tej

 

No jak nie ma. A 177.000$ przeznaczone na leczenie Hanka? Hank wie teraz, że miał kontakt z pieniędzmi pochodzącymi ze sprzedaży narkotyków.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Mega odcinek, Walter znowu staje się postacią, którą lubię i nie zgrywa już badboss maderfakera na każdym kroku w stosunku do każdej jednej osoby. Nie wiem czy to plus czy minus, w końcu o to chodziło, żeby z godnego współczucia widza fajtpłapy przeistoczył się w bezwzględnego drug kinga, którego widzowie nienawidzą(co przynajmniej umnie osiągnęli na początku tego(w sensie, zesżłorocznego) seznou, no ale jest jak jest.

 

Sytuacja z Hankiem mocarna była, ale końcówka to już w ogóle odlot na księżyc. Ahhhh te emocje!

PS. Jesus Ma... znaczy ludzie, skończcie z tym "no trochę naciągane", bo pod każdym odcinek widzę ten sam komentarz. Akcje naciągane, dialogi naciągane, wszystko naciągane... cały serial taki był, ale dopiero teraz to zauważycie? Taki serial, zawsze taki był i nigdy się z tym nie ukrywał.

Edytowane przez Dahaka
Odnośnik do komentarza

Wstawiłem kilka postów wyżej

 

 

Watched this show countless times. Tonight's episode was so fucking perfect. Ignore the context placers if you don't need 'em. And skip what you don't need to read, but this is a full backstory... here's what happened:

Season 4

Walt needs Jesse on his side to get to Gus

Context: If you recall, Jesse is the one who tells Walt that Gus seems to have a big hatred for Hector "Tio" Salamanca, then Walt figured out how to plant the bomb on Tio, Gus died... etc etc

So Walt forms a scheme to get Jesse to distrust Gus.

Walt tells Saul to somehow extract the cigarette from Jesse. Thus Saul has Huell lift the ricin cigarette from Jesse's pocket (most likely by simply trading out the packs, dummy pack for the real one with the ricin).

Context: Originally Jesse was somewhat distrustful of Gus, Walt had hatched an earlier plan to have Jesse kill Gus with the ricin. But Jesse was befriended by Gus, and he eventually came to like the guy. Also, if you remember, Saul is frantic to get Jesse to his office, calling him over and over again. It was to get him in the office to get the cigarette off him.

Jesse now has a dummy pack of cigarettes. With this in mind, Walt now makes the moves to make Jesse distrust Gus. Walt takes his "Lilly of the Valley" extract and gives it to Jesse's girlfriend's young son Brock.

Context: Vince Gilligan, the show's creator, has stated several times that the writers have imagined Walt's delivery system as perhaps a doctored juice box or something of the like. Sneaking into Brock's school to place it in his lunch or even hand it to him would've been fairly rudimentary for a teacher.

"Lilly of the Valley" gives pneumonia-like symptoms that appear very severe (the same symptoms that ricin gives when killing someone). So Jesse thought that Brock was poisoned by the ricin. Jesse frantically searches in his cigarette pack only to find, ah! It's not there! (Huell took it!)

Jesse bursts into Walt's home, gun in hand demanding Walt to admit that he poisoned Brock with the now missing ricin. Important to note: Jesse says that Huell must have took it when he went to meet Saul. Jesse is no idiot, he was 100% right on his instincts. Walt claims ignorance, saying he has no reason to do so and he has no idea what Jesse is talking about (lying obviously). Through Walt's machinations, he convinces Jesse that it must have been Gus, who has hurt children before (Andrea's brother who shot Combo was killed by some of Gus' lower order thugs).

Jesse now doles out the details of Gus' hatred for Hector "Tio" Salamanca leading to Gus' eventual death via Walt's admittedly ingenious scheme.

At the end of season 4, the doctors at the hospital tell Jesse that Brock was not poisoned with ricin, but had consumed "Lilly of the Valley" berries in some shape or fashion. Jesse, taken aback, rationalizes with Walt that even though Gus didn't do it, he "had to go," although he is clearly still rattled.

Season 5A

Walt and Jesse go on a hunt for the missing ricin cigarette (although Walt knows exactly where it's at, and we're even shown Saul throwing the ricin cigarette back to Walt in a plastic bag, making a crack about Huell's "nimble sausage fingers"). Walt is just making a facade to make Jesse think the cigarette was simply misplaced. They "find" the ricin cigarette in Jesse's electronic vacuum (although it was Walt who placed it there).

Jesse breaks down in tears, realizing he almost killed Walt over this (as aforementioned when Jesse confronted him in season 4, saying he was the one who took the cigarette and poisoned Brock). Although in reality, the bastard did deserve it.

Season 5B

This episode! Jesse is ready to move on with his life, move to Alaska, and just leave ABQ. Saul tells Jesse he can't bring pot to the meet with his "guy." The guy won't be inclined to help a druggie disappear (sensible). Jesse defiantly and silently refuses to give up his stash. Saul leaves the room to get "money bags" and while he is out there he tells Huell to pinch Jesse's stash off him (rewatch the scene, you can actually see him snatch it from Jesse!).

Jesse is waiting at the stop, he searches his pockets, at first just simply realizing the pot isn't there. But he looks at his pack of cigarettes and realizes, holy shit, Huell took my pot just now... and they took the ricin just as I had originally thought. Walt has been bullshitting me ever since.

And that's where we're at! That's about as thorough as I can get off the top of my head.

Odnośnik do komentarza

Ja przestaje to ogarniać powoli. Przecież z tego co pamiętam lekarze w szpitalu mówili że dzieciak zatruł się konwalią czy czymś tam a nie rycyną.

 

 

Jessie myśli że rycyną, dzieciak został otruty na zlecenie Walta konwalią majową, co zostało pokazane w ostatniej scenie czwartego sezonu.

 

Odnośnik do komentarza

Czekajcie więc, poprawcie jeśli się mylę

 

1. Brock trafia do szpitala z zatruciem

2. Jessie kojarzy że mógł zostać otruty rycyną przez Walta, nie miał jej, domyślił się że gruby podwinął mu tą fajkę kiedy był u Saula.

3. Walt przeczy temu zwalając winę na Gusa (że niby on/jego człowiek wziął papierosa z szafki w laboratorium), co miało na celu przekabacić Jessiego przeciwko niemu i ułatwić Waltowi zabicie Gusa. Walt w rzeczywistości w jakiś sposób truje konwalią dzieciaka.

4. Brock o dziwo nie umiera, lekarze mówią Jessiemu że został otruty konwalią i wyjdzie z tego.

5. Jessie próbuje znaleźć fajke z rycyną, w rzeczywistości ma ją Walt i podrzuca ją do domu Jessiego żeby ten mógł ją znaleźć.

6. Jessie w dzisiejszej sytuacji szukając swojego zioła ogarnął, że gruby znowu mu coś podyebał i skojarzył, że tak samo mogło być z fajką z rycyną.

 

Czy tak? Pytanie - gdzie teraz jest ta fajka z rycyną?

Edytowane przez MaZZeo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...