Skocz do zawartości

Problem z PieCem ...


Iron

Rekomendowane odpowiedzi

nie.... ty masz jakby otwartą wiele razy przeglądarkę a nie kartę, dla każdej karty nie jest uruchamiany z osobna proces.

W Chromie jest. I dla wtyczek też osobne procesy są.

 

Wywal Vaio Care jak można.

A jak nie pomoże to kończ każdy proces, który nie jest systemowy po kolei i w końcu po którymś spadnie obciążenie i będziesz wiedział co odinstalować.

Edytowane przez Hela
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jakim cudem masz 113 procesów uruchomionych ? :) a druga sprawa na co ci właśnie 64bity o ile wiem to w pracy chyba nie wykorzystujesz programów które by potrzebowały do szybszego przetwarzania 64bit

 

masz rację - taki mi dali z kompem to taki mam więc nie bardzo co mam z tym teraz zrobić.

 

ps. odbanować stonę

Odnośnik do komentarza

nie.... ty masz jakby otwartą wiele razy przeglądarkę a nie kartę, dla każdej karty nie jest uruchamiany z osobna proces.

W Chromie jest. I dla wtyczek też osobne procesy są.

Dokładnie tak. Każda karta to osobny proces (co jest dużą zaletą chroma). I to że masz 113 procesów to też nie dziwota, szczególnie jeśli to nowy laptop z masą domyślnie zainstalowanego syfu od producenta. Zmiana wersji windowsa (z 64 na 32 bity) też nie powinna mieć dodatniego wpływu na działanie.

Edytowane przez noxious33
Odnośnik do komentarza

heh, pogrzebałem trochę wczoraj i skończyłem w sumie o 01 w nocy.

 

Okazuje się, że WIN7 ma kilka bajerów które męczą RAM i trzeba je ręcznie wyłączyć. Jest tego wiele, ale na pierwszy strzał powinno się wziąć pod lupę Usługi. Wśród nich jest usługa WindowsSerach, która na bieżąco cały czas mieli sobie twardzielem indeksując pliki aby Windoza je szybciej znajdywała. Należy to wyłączyć w cholerę. Podobnych niespodzianek jest więcej jak się okazuje, np. automatyczne udostępnianie Windows Media Playera które się włącza raz na jakiś czas na 100% zasobów.

 

Zachowam sobie tę stronę naszego forum w archiwum. Jak wróci znów kiedyś dyskusja o MAC OS X vs WIN to chętnie wyjmę to z rękawa bo to zakrawa o kpiny. W Apple komp działa idealnie out-of-the-box a nie że (pipi)a trzeba pół nocy siedzieć aby wiatraki nie wierciły 6000 obrotów bo człowiek czyta forum i ma 1 plik w Wordzie odpalony.

Odnośnik do komentarza

Sony Vaio. Czy w takim razie mogę zrobić tak, że ściągnę sobie Windę z netu (ze strony MS) wpiszę mój klucz który mam pod laptopem i dzięki temu pozbędę się wersji preinstalowanej? Orientujecie się, czy to jest legalne?

 

co ciekawe w necie piszą, że sama Winda zjada około 35% alokując sobie pamięć na wszelki wypadek, więc rzy 4GB RAMU zużycie na poziomie 1,5-1,6GB razem z podstawowymi programami to standard. też tak macie?

Edytowane przez waldusthecyc
Odnośnik do komentarza

Sony Vaio. Czy w takim razie mogę zrobić tak, że ściągnę sobie Windę z netu (ze strony MS) wpiszę mój klucz który mam pod laptopem i dzięki temu pozbędę się wersji preinstalowanej? Orientujecie się, czy to jest legalne?

 

co ciekawe w necie piszą, że sama Winda zjada około 35% alokując sobie pamięć na wszelki wypadek, więc rzy 4GB RAMU zużycie na poziomie 1,5-1,6GB razem z podstawowymi programami to standard. też tak macie?

ja mam zajete 1.44 dokladnie a tez mam 4gb i 64 bitowy system. w tle mam 61 procesów i nie moglbym powiedziec ze to swiezy system ;)

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

http://bit.ly/RhMLHL - link to paru rozwiązań. Jeśli już jakieś próbowałeś, trzeba było pisać. Poza tym to jest temat o Skyrim w dziale "Games" http://www.psxextreme.info/topic/98004-the-elder-scrolls-v-skyrim/

 

Wiem, że to dużo trudnych rzeczy na raz, ale chcę być pomocny.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mam laptopa z vistą i chciałem przeinstalować system, bo ostatnio trochę szwankuje (m.in. nie działa Chrome), a najlepiej jeszcze sformatować dysk. Mam 3 opcje bootowania: hdd, dvd i coś co jest chyba ukrytą partycją z instalatorem windowsa. Wybrałem tą ostatnią opcję, ale zostałem poinformowany, że nie ma połączenia i żebym sprawdził kabel.

W ostateczności chciałem zainstalować xp z płyty, ale tutaj instalator mnie poinformował, że nie mam w komputerze twardego dysku (?!), że trzeba sprawdzić zasilanie, połączenie, oprogramowanie. Wsadziłem na chwilę stary dysk z PS3, ale z takim samym rezultatem.

 

O co tu chodzi? Jak mam sformatować dysk i zainstalować nowy system?

Edytowane przez Sikor
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Pytanko. Czy jak jestem w trakcie szyfrowania dysku przez TrueCrypta, zapauzuję to i odłożę na później, to mogę teraz ten dysk odmontować z komputera? Wszyskie znaki na niebie i ziemii podpowiadają mi, że tak, ale wolę się upewnić, może ktoś wie.

 

EDIT: No pewnie, że mogę. Jeśli mogę wyłączyć komputer to dlaczego nie mógłbym dysku odmontować?

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

PANOWIE BO OCI.PIEJĘ (pipi)A MAĆ

 

sytuacja wygląda następująco - piszę sobie coś czy w Wordzie czy na forumku i co 5-6 wyrazów muszę klikać na dany program (Chrome lub Word) myszką bo okno w którym piszę staje się nieaktywne (tak jakby w tle uruchamiał się inny program albo coś i nagle okno w którym pisze stacje się nieaktywne). (pipi)a to jest nie do wytrzymania bo przez to tego posta piszę chyba z 5 minut bo za każdym razem co parę wyrazów muszą kliknąć myszką aby uaktywnić to okno w którym mam pisać, bo inaczej nie pisze. 

 

To samo z Wordem czy innym softem. CO może chodzić w tle i mnie w(pipi)iać w ten sposób? Patrzyłem na Menadżera Zadań ale tam nic podejrzanego nie ma. :( (pipi)a a maile opisowe to piszę już z pół dnia. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...