Skocz do zawartości

Zdjęcia naszych aut


Lain

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Sprzedaje Alfe : (((((( Tylko ja przywiazuje sie emocjonalnie do samochodow? Wiem,ze dostalbym wiecej kasy jakbym ja rozkrecil na czesci, no ale nie mam serca...

Ja tak miałem jak oddawałem mojego Kadetta Cabrio,gdyby nie walnięta elektryka i rdza,która wyszłaby więcej niż jest on wart to bym w  życiu go tak nie potraktował :/

Odnośnik do komentarza

Okej to zdradze tajemnice chodzi o GTV z 2.0TS 150kunia.

 

Nic innego nie biore pod uwage, bo gdyby ta konkretna sztuka nie byla do wziecia za polowe ceny jaka jest warta, to nawet nie myslalbym o sprzedazy 156. Znam jej historie 4,5roku wstecz - jest to sztuka z forum pasjonatow alfy. Cztery lata temu Alfa dostala nowa skore na fotelach, robione bylo to u specjalisty i kosztowalo 4tysiace zlotych. Rok temu wymieniony byl rozrzad, kompletny uklad hamulcowy (nowe tarcze i klocki, regeneracja zaciskow i serwo), wariator, tuleje zawieszenia. Dokupione zostaly 17 calowe felgi "telefony" i 4 nowe opony. 

 

Moge ja miec za 5 tysiecy, po znajomosci, poniewaz samochod zostal zostawiony w rozliczeniu, a salony w takim wypadku skupuja je za bezcen. Dodatkowo dostane gwarancje na 3 miesiace i zwolnienie z podatku. Tablic nie musze zmieniac bo ma to samo oznaczenie co moje miasto.

 

Tylko srebrny kolor....no jakoz zdzierze. Najwazniejsze to silnik chodzi idealnie, nic nie tlucze w zawieszeniu no i lakier w IDEALNYM stanie, a na podwoziu ani grama rdzy. HEJTUJCIE

 

Progi w stanie fabrycznym po sciagnieciu oslon

fun87b.jpg

 

25ftvg7.jpg

 

20zxk4l.jpg

29cknsn.jpg

 

Teraz stoi na takich felgach:

vyphzc.jpg

 

 

 

Jutro mam sie zdecydowac czy kupuje czy nie, jesli nie kupie to zostawiam sobie 156.

Edytowane przez Pajda
Odnośnik do komentarza

Aktualnie moje E30 wygląda tak:

 

DSC_0034.jpg

 

DSC_0037.jpg

 

DSC_0038.jpg

 

DSC_0048.jpg

 

W kwietniu dla przypomnienia wyglądało tak:

 

DSC_0008.jpg

 

Ładniejsze fele i niższe zawieszenie dużo dały. Trochę się namęczyłem z wymianą zawiechy, ale ta satysfakcja, że wszystko się robi samemu jest ogromna. Jest jeszcze kilka rzeczy do zrobienia ale niestety prace nad autem idą wolniej niż zakładałem, wszystko przez inne wydatki. Na wiosnę/lato powinien być pełny m-tech II

  • Plusik 7
Odnośnik do komentarza

Tak, wiem 3.0(w cabrio 3.2) V6 - cudo, nawet wizualnie silnik wyglada oblednie (chromowane kolektory). 2.0TB nie wspominam milo, mialem okazje jezdzic pozyczona 166 z tym sercem, spalanie 20l/100 w miescie zabiloby mnie :). Co do koloru to swietnie wyglada miedziany lakier, malo ich na allegro, ale to jeden z fajniejszych kolorkow.

 

 

Kluby i forum danej marki to cos cudownego, udalo mi sie znalezc wszystkich wlasciceli. Brakowalo mi przyczyny malowania dachu i maski (sarna). Jeszcze tylko kolega ma sie nia przejechac bo kilka lat taka smigal.

 

Filmik prezentujacy mikro kanape z tylu, mikro oslone sloneczna i mega mikro bagaznik rodem z smarta ;)

https://www.youtube.com/watch?v=Dckoc1OeQUk&feature=youtube_gdata_player

Edytowane przez Pajda
Odnośnik do komentarza

Dobra zdjec nie daje bo jeszcze nic sie nie zmienilo w GTV, oprocz solidnego mycia i woskowania. Kurcze,niezla akcja z tym samochodem, udalo mi sie odzyskac pelna historie samochodu, z racji tego,ze we Wloszech i w Polsce (pierwsza wlascicielka) serwisowaly Alfe w ASO. Na zegarze jest okolo 213tysiecy przebiegu, jednak silnik ma o 40tys mniej, poniewaz byl wymieniany. Pani we Wloszech nie dostrzegla w pore usterki wariatora i zadecydowano na wymiane silnika. Jak dla mnie to super info :) Okej teraz info co i kiedy bylo zrobione, info tylko z Polski bo nie bede rozpisywal (pipi)ek z ASO.

 

4 lata temu:

Nowe obszycie foteli, skora dedykowana do foteli samochodowych. Robila to wlascicielka, poniewaz na codzien sie tym zajmuje.

 

3 lata temu:

Malowany dach oraz kawalek zderzaka, wymiana przedniej szyby w wyniku zderzenia samochodu z sarna( to jedyna przygoda)

 

2 lata temu:

Wymiana elementow zawieszenia ( nie bede pisal ile silentblockow jest z tylu bo to az niemozliwe,gdzie to upchali:))

Wymiana kompletnego sprzegla

Wymiana rozrzadu i wariatora

Wymiana ukladu wydechowego

Obszycie mieszka i galki skóra

Standardowa wymiana plynow

Malowana srodkowa konsola (standardowo byla gumowana, latwo sie rysowala)

Nowe felgi i opony

 

1Rok temu i do teraz:

Wymiana paska rozrzadu (z racji tego,ze od wymiany rozrzadu nie przejechala 15kkm)

Wymiana plynow - olej silnikowy, olej w skrzyni, plyn od wspomagania, plyn chlodnicy

Wymiana serwo,przewodow hamulcowych, nowe klocki, tarcze, regeneracja zaciskow, nowy plyn.

Nowe opony

Nowe felgi 17cali

Przed sama sprzedaza doszedl nowy akumulator Boscha

 

 

Do zdrobienia:

Jedna rolka od osprzetu silnika zaczela szumiec (60zl)

Trzeba kupic nowe silowniki od maski, bo pokrywa jest dosyc ciezka i powoli opada (160zlotych komplet)

Trzeba sprawdzic i ewentualnie poprawic konserwacje podwozia, poki co 0 rdzy i niech tak zostanie.

Antena od radia sie nie rozkłada, albo odlaczyl sie kabelek, albo zatarla sie od wody.

Chce ladnie wymyc komore silnika i pomalowac pokrywe zaworów lakierem jakie daje m.in honda (taki czerwony,szorstki)

Hamulce nie sa agresywne tak jak powinny, trzeba sprawdzic, bo pompa okazala sie dobra.

 

 

Juz zrobilem:

 

200km przejechanych, banan na twarzy pojawia sie caly czas.

Dolalem plynu do spryskiwaczy i wymienilem wycieraczki <mechanik>

Zalozylem nowe glosniki i radio

Zamontowalem CB i ladnie pochowalem kabelki

 

 

Wrazenia z jazdy lepsze niz sie spodziewalem. Ostatnio jezdzilem samymi dieslami, juz zapomnialem jak silnik moze fajnie mruczec :D Oczywiscie dopiero przypadkiem dowiedzialem,sie gdzie makaroniarze pochowali przyciski m.in od bagaznika ( w schowku). Akumulator odnalazl sie zabudowany miedzy bagaznikiem,a tylna kanapą. Juz 3 razy mialem sytuacje,ze na parkingu/stacji ktos podszedl i ogladal samochod,wszyscy to panowie w srednim wieku. Mlodziez teraz jara sie inna generacja pojazdow :) 

 

Moj znajomy mechanik, ktory pracowal w ASO Fiata i zna jak nikt silniki TS i JTD, w poniedzialek zabiera ja do siebie na dopieszczenie i ostateczne sprawdzenie. Poza tym mam jeszcze  3 miesiace gwarancji od salonu <ok> Mowta co chceta, oplacalo sie jak sam sku.rwysyn

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

 

Posnaniak, piekna masz ta Prelude. Ten ICek mnie urzeka :)

 

dzięki za uznanie. 

 

Wyeksponowany front IC to pomysł mojej kobiety. Stronę wcześniej masz wykres o który wcześniej pytałeś. Szkoda że w momencie kiedy udało się wreszcie zrealizowac plany które mieliśmy na ten rok trzeba złom odstawić do garażu na zimę. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...