Skocz do zawartości

Motory i motóry


Rekomendowane odpowiedzi

Miałem jechać już zobaczyć te kawasaki http://olx.pl/oferta/kawasaki-er5-CID5-ID8LZsh.html#1fa28f8ae4ale nagle urwał się kontakt :/

 

A co myslicie o zadbanych ale starszych cb,xj? (1990-1995) np. takie:

http://olx.pl/oferta/suzuki-gs500e-doinwestowany-kat-a2-CID5-IDa1DlX.html#406c7846bb;promoted

http://olx.pl/oferta/yamaha-xj-600-n-okazja-CID5-ID9ZVGX.html#2f5aa6d27e

http://olx.pl/oferta/suzuki-gs-500-CID5-IDajaT1.html#b1431ea5d9

http://olx.pl/oferta/suzuki-bandit-400-CID5-IDaBBaB.html#30244af151

 

czy lepiej coś w okolicach 2000r?

 

Podoba mi się też Yamahafj 1200 z 1987r zrobiona na cacy, tylko pytanie czy 1200 nie za dużo jak na pierwszy motocykl?

Edytowane przez PRQc
Odnośnik do komentarza

(...) Podoba mi się też Yamahafj 1200 z 1987r zrobiona na cacy, tylko pytanie czy 1200 nie za dużo jak na pierwszy motocykl?

 

Nie! Ja na swoim się nie zabiłem i powiem Ci, że gdybym wiedział, że 600 już po pół roku (~3500km) będzie dla mnie miało za mało mocy, to wziąłbym litra. Weź się w ogóle nie oglądaj na gości, którzy zaczynali od motorynek i teraz prawią morały, jakie to ścigacze (nakedy, sport-turystyki) są niebezpieczne na pierwsze moto. Jak masz olej w głowie, to nie podkusi Cię żeby zapjerdalać tam gdzie lepiej tego nie robić (wtedy masz znacznie większe szanse na przeżycie :cool::lapka: )

 

BTW - dziś udało mi się zdać na kat. A. Być może zaliczyłbym w zeszłym tygodniu, ale tak byłem nakręcony, że zapomniałem okularów wziąć ze sobą i przepadł mi egzamin. Jestem z siebie zadowolony, ale to nie to samo - gdyby mi się udało tydzień temu, to było by to małe mistrzostwo, bo nawet 10h nie miałem z instruktorem wyjeżdżonych. Oczywiście niemal wszystko co tu piszę, to trolling w słusznej sprawie. Jak i moje poprzednie posty, gdzie wymyślałem, że nabiłem nie wiadomo to ile km w kilka dni. Wiecie - tak naprawdę to nie miałem odwagi wyjechać na ulicę bez prawka  :Coolface:

 

Co do moto:

Bandit ma zarzygany czymś dekiel sprzęgła.

GS500E rdzewieje na półce. Trzeba by pod tym kątem dobrze obejrzeć moto.

XJ - nie wiem, kiepskie zdjęcia.

GS 500 - prawy dekiel wygląda jakby był po szlifie.

 

Ode mnie tylko tyle. Może Pajdziński coś więcej napisze.

 

Co do oględzin - warto zwrócić uwagę na te ograniczniki, co o nich wspominałem.

 

cbac4d68ecae79ee.jpg

 

Jak są wygięte, to odpuść. Ważna rzecz żeby moto było zimne jak je uruchamiasz. Jak silnik jest ciepły przy oględzinach, to mogą być problemy z odpaleniem na zimno. No i coś o czym mówili w filmiku, co go wrzuciłem. Warto przejechać się i puścić kierownicę na prostej - jak znosi, to rama krzywa, a takie kawasaki to wyebać w krzaki. Oby udało Ci się znaleźć sprawny, zadbany sprzęt. Na wymarzony masz jeszcze czas wheelie.gif

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja bym er5 olał, jak szukałem kiedyś moto to sporo się o nich naczytałem i dużo ludzi narzekało na przeciętne wykonanie i na bardzo słabe hamulce nazywane w tym modelu spowalniaczami. Ja bym na pierwsze moto brał CB500 albo GS500. Miałem GSa i działał bez zarzutu, golas, prosta konstrukcja, zalewasz i jeździsz.

Odnośnik do komentarza

co może być powodem wycieku oleju z wału korbowego? 

 

Jadę jutro po południu obejrzeć te niebieskie xj600, które pokazywałem wyżej (link), mógłbym coś droższego kupić (np. cb/gs500) i +-2000 r. ale to dopiero za 2 miesiące, no i zostanie mi z miesiąc jazdy w tym sezonie, może trochę października. A w wakacje z chęcią bym pośmigał w jakieś dłuższe trasy na weekend, taka xj idealna do podróży, tylko stelaż plus kufer by się przydał.

 

Jak by było wszystko w porządku, to te niecałe trzy koła spoko cena, bo bym pojeździł sporo pewnie, a wymagań jak na 1-wsze moto też nie mam wygórowanych. tyle kasy to ludzie wydają na dobre opony do nowszego auta...

 

Jedyne co mnie zniechęca to rocznik - 1994.

Odnośnik do komentarza

paliwo jest, teraz nawet nie chce odpalić, brałem już sam na rezerwe i nic, dziwne te obroty, ze jak udalo sie ruszyc to jechał ale przy postoju zdechł. Mam nadzieje ze drobnostka jakas bo jak nie i coś grubszego to pakuje to w busa i z powrotem. nie wazne czy za 3, 5 czy 15tys.. Kupiłem sprawnego i taki miał być.

Odnośnik do komentarza

Sprawdź napięcie na regulatorze lądowania i alternatorze ;-)

 

Nie martw się,koszta naprawy nawet przy przezwajaniu uzwojeń alternatora nie są duże. Sprawdź wszystkie kostki połączeniowe, popsikaj je sprayem kontakt. Moja Rsv po zakupie tez zdechla, bo stala w wilgotnym garażu ;-)

Edytowane przez Pajda
Odnośnik do komentarza

Alternator dobry. regulator jakis zwalony byl bo jak wymienil mi mily Pan na swoj stary dojechany, to obroty normalnie chodza i nie gasnie. Przy dodawaniu gasu kontrolka zielona neutral pojasnia sie, tak samo jak swiatlo. Wczesniej nie pojasnialo. W poniedzialek bede mial nowke oryginalna za sto zl. Wiec cena jak za lepszy zammiennik.

 

Mam pytanie jeszcze. Ta 600tka strzela z tlumnika jak mam wysokie obroty i odpuszcze calkowicie manetke, nie zawsze ale slychac to. Normalne czy cos nie tak z silnikiem? W scigaczach to normalne, a tu w 600 sportowym turystyku?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

paliwo i olej bym wylał, a akumulator zdjął. Ale mi się podobają te stare motocykle z lat 60-80 wtedy popularne u nas. WSK chyba najładniej wyglądają jak się je zrobi na cacy. 

 

wsk1680.jpg

 

info.elblag.pl-32908-Nowa-atrakcja-Elbla

 

Ta jawa 350 co wrzucał Pajda kilka stron wcześniej też świetna i bardzo dobrze wygląda. Samo grzebanie i doprowadzanie sprzętu do takiego stanu to :banderas:  

Edytowane przez PRQc
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...