Skocz do zawartości

Motory i motóry


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
13 godzin temu, kultywator napisał:

Przed świętami wybrałem się ze znajomym na pobliskie winkle. Skubany miał 2x farta tamtego dnia.

 

 

 O ducati, jesteś w stanie dowiedzieć się jaka i skąd ma kierownice? Też chce u siebie zapodać clipony ale nie mam czasu na rozbieranie i kombinowanie więc szukam przetartego szlaku.

Odnośnik do komentarza

Summon @Kogut jedyne co do tej pory wyciągnąć od gościa, to to - https://www.ebay.fr/b/Guidons-pour-motocyclette-Ducati/178007/bn_60295262  znalezione po kluczowych słowach. Koleżka twierdzi, że nie ma czasu żeby znaleźć to na mejlu :|

 

 

 

Film z dzisiejszej przejażdżki.

 

 

Nie mam pojęcia co YT robi z tymi filmami, ale tracą w huj na jakości po przesłaniu :[

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Miał ktoś styczność z cruiserami 125 jak np. https://www.otomoto.pl/oferta/yamaha-virago-125-xv-ID6zENfX.html ?

Jak wrażenia? Ze 125 ta mi sie najbardziej podoba wizualnie. Te plastikowe scigaczopodobne mnie nie jaraja.

 

Kupiłbym sobie jakiś motorek do jazdy rekreacyjnej. Jako, ze mam prawko B i kiedyś tam śmigałem kiblem aka skuterem to pomyslalem o 125. Lata do ok 100, wiec bez zagladania smierci w oczy i nie trzeba tracic czasu, kasy i nerwów na prawko A.

Odnośnik do komentarza

W zeszłym roku jechałem po takiego dla sąsiada jako sędzia i przy okazji miałem  nim wrócić, bo nowy właściciel nigdy nie jezdzil motocyklem. Ciezko mi cokolwiek miłego napisać, ale ja już trochę mocnieszymi motocyklami jezdzę. Jesli ważysz więcej jak 80kg i masz więcej jak 180 cm to będziesz się męczył. Sąsiad co prawda jezdzi z zoną na wycieczki, ale kazde wzniesienie wymusza redukcje i kręcenie do odcinki. Z tą prędkościa i zagladaniem smierci w oczy to nie jest tak do konca jak piszesz. Kąt główki ramy, pozycja, słabe hamulce i nędzna amortyzacja, sprawia, że prowadzi się nieporównywalnie mniej bezpiecznie jak wspolczesne nakedy i sporty.

Odnośnik do komentarza

Z tych co podałeś to jeździłem tylko CB500 i XJ600. Myślę, że lepiej sobie odpuśc Cebule, bo po seoznie i tak byś ją zmieniał. XJ600 fajna maszyna, dosyć wygodna i elastyczna. Fajne są VFR 800, ale to już większy pieniądz no i plastik, więc po pierwszym szlifie zaboli nie tylko dupa i ego, ale i troszkę pociągnie po portfelu. Jesli bierzesz pod uwage GS650 to zerknij na Aprilie Pegaso 650, ten sam silnik, podobna uroda ;)

Edytowane przez Pajda
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

XJ 600 miałem przez dwa dni i sprzedałem bo kupiłem grata w nędznym stanie  płacąc jak za sprawną w dobrym stanie :/

Teraz jak bym kupował XJ to większy model 900. @Pajda dlaczego CB 500 zamienię za sezon? za mało mocy?

 

Ta aprilla fajna i nie droga, nie znałem tego modelu, jeździłeś kiedyś?

https://www.olx.pl/oferta/aprilia-pegaso-650-CID5-IDmMGLa.html#7cd6b8b24c

 

Najbardziej mi się podobają Africa Twin 20-kilko letnie ale ludzie chcą za to po 10k. Dużo jak za te roczniki, terenowe turystki podobają mi się bardziej niż wszystkie szosowe motocykle. Najlepiej by mieć ścigacza i taką afrykę:)

 

 

Edytowane przez PRQc
Odnośnik do komentarza

Ja miałem gs500, w sumie to samo co CB. Fajny motocykl do nauki i prosty mechanicznie, więc nawet jak by coś się zepsuło to spokojnie sam naprawisz. Ale fakt to sezonie góra dwóch znudzi ci się. Zacznie brakować mocy, hamulce słabe, zawieszenie zresztą też. Ale jak chcesz mieć coś na początek do obijania i nauki to polecam jak najbardziej.
SV650, albo fazer też będą dobre na początek i nadają się też na dłuższe trasy.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wymiana CB500 po roku podyktowana będzie właśnie niedosytem jeśli chodzi o moc :) Wiem, że to dziwnie brzmi, zwłaszcza, że ludzie jeżdzą 125ccm chopperami kilka lat..ale tak już jakoś jest, że człowiek szybko się przyzwyczaja, a CB500 oprócz potulnego dźwięku i charakterysytki oddawania mocy jest jeszcze dosyc filigranowa. CB750 seven fifty to już inna bajka - kocham tego mułka. Z tanich nakedów mozna obejrzeć się za Kawasaki ZR 750. Aprilia nie jezdzilem, ale ona ma ten sam silnik rotaxa co BMW, osprzet wlosi zawsze pakowali lepszy względem Japonii. 

 

Osobiscie nie bralbym motocykla " wystarczy tylko gazniki wyregulowac" . Ciezkie odpalanie moze wynikac z niewyregulowanymi luzami zaworowymi, co samo w sobie nie jest tragedia, ale jesli ktos dlugo jezdzil bez inspekcji to gniazda zaworowe mogly dostac po dupie. SV650 po lifcie to super motocykl, ale to V2, więc specyficznie reaguje na odpuszczenie gazu - mocno hamuje.  W RSV po odpuszczeniu na pierwszym biegu potrafi mi zablokować koło ;)

 

Africa Twin to klasyk, ale ciezko znalezc zdrowa sztuke z przebiegiem nizszym jak milion kilometrów. Unikaj Kawasaki KLE 650, które kusi wygladem enduro i smieszną ceną.

Edytowane przez Pajda
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Miał ktoś styczność z firmą husator z Opola? https://husator.otomoto.pl/ 

Zastanawiam się nad zakupem motocykla od nich - https://www.otomoto.pl/oferta/aprilia-pegaso-pegaso-650-raty-promocja-ID6ySLQ3.html + 800zł za przygotowanie motocykla i wymianę uszczelniaczy, synchro gazników z gwarancją na silnik 3mc.

Edytowane przez PRQc
Odnośnik do komentarza

Niby od handlarzy się nie kupuje (zwłaszcza od tych z Rzeszowa), ale ja swojego gixa kupiłem od "Mirka". Tyle, że facet od razu powiedział co w nim jest do zrobienia (okazało się, że mówił prawdę i nic nie ukrył), no i moto miało oryginalny przebieg (prawie 50 tys.).

 

Piszę z telefonu, więc nie jestem w stanie wyłapać detali ze zdjęć. Jednakże stan chłodnicy ewidentnie wskazuje, że w podanym przebiegu brakuje jedynki z przodu. Poza tym cena podejrzanie niska w stosunku do innych modeli na allnegro.

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Odpuszczam tę aprilie jak pomyślałem na spokojnie. 4500 zł i jest napisane, że moto ok, a jak zadzwonilem to okazało się że 800zł trzeba im dac aby motocykl odpalił od strzała i nie ciekło nic.

 

Chcę wybrać się po suzuki xf 650 freewind. Potem wrzuce link jak to wygląda

Edytowane przez PRQc
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...