Skocz do zawartości

The Fringe


Gość tk

Rekomendowane odpowiedzi

No ogólnie motyw okupacji Ziemi przez Obserwatorów mogą spokojnie rozszerzyć na cały sezon ale myślę, że wtedy Fringe by chyba zbytnio od swojej formuły odszedł i dlatego obstawiam, że to tylko wprowadzili chwlilowo i zostanie to rozwiązane do końca tego sezonu.

Obstawiam, że działanie tej maszyny co Walter ma skonstruować 'zresetuje' timeline i wszystko wróci do normy.

Odnośnik do komentarza

przecież to jest ten sam trick co w lost - bohaterowie odnoszą się do wydarzeń, które dopiero nastąpią i to zapewne po kolejnym resecie/połączeniu wrzechświatów no bo przecież jak inaczej spock miałby żyć. od momentu w jakim dzieje się akcja serialu do inwazji obserwatorów musi minąć jakieś 4 lata, w których jak podejrzewam będą żyć sobie względnie spokojnym życiem, a tu nagle je.b. w ostatnim, 13-odcinkowym sezonie który fox ma podobno zamówić zapewne akcja skakać będzie między wydarzeniami, które doprowadziły do "zabursztynowania" ekipy i postrzału olivii przed którym uratował ją september i kontynuacją dzisiejszego odcinka czyli ostatecznym odbiciem ziemi z rąk obserwatorów. tak jak pisałem - uważam to rozwiązanie za bardzo dobre bo serial przekształciłby się ze zwykłego procedurala z pojawiającym się co jakiś czas wątkiem przewodnim w rasowe anty-utopijne s-f z konkretnym tempem. nie ma lepszego sposobu na pożegnanie się z anteną.

 

btw. proszę moderację o zmianę nazwy na proste "fringe" bo wygląda jakoś tak nienaturalnie ;).

Edytowane przez tk___tk
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jestem obecnie po 7 odcinkach czwartego sezonu i o ile poprzednia seria trzymała w napięciu od początku do końca, oferując przy tym kilka na prawde genialnych, wybijających się odcinków. Tak owy początek kolejnego sezonu jest mdły i pozbawiony jakiejkolwiek ikry. Nie czytam jak na razie Waszych komentarzy, mam jedynie nadzieję, że z czasem akcja się rozwinie i wróci na dawny tor. Ten, który nie pozwalał się oderwać i wręcz wymuszał natychmiastowe włączenie kolejnego epa. Obecne zwyczajnie przewijam, co nigdy do tej pory mi się nie zdarzyło.

Odnośnik do komentarza

Cały ten marny sezon, który wywołuje u mnie wrażenie, że twórcy gubią się w tym wszystkim ratuje jeden odcinek - "Letters of Transit". Równie dobrze mogliby w połowie tego sezonu zakończyć nudne pierdolenie na temat

powrotu Petera do wcześniejszej liniii czasowej oraz motyw piętnastej zmiany Olivii

i ciągnąć wątek zaczęty w 19 odcinku, przy okazji tłumacząc co się działo wcześniej. Podobne sytuacje były już z Lost. Cokolwiek będzie w finale tego sezonu i tak wiem, że nie dorówna to wydarzeniom z poprzedniego.

Odnośnik do komentarza

Fringe odszedł od swoich założeń już podczas przekroczenia wymiarów. Podczas pierwszego sezonu serial ogłoszono spadkobiercą The X-Files (Z archiwum X) jednak autorzy namieszali (jak to miało miejsce z "Lost") i dlatego seria zakończy się na 5 sezonie. Przygody Mulder'a i Scully opierały się na jedno lub dwu odcinkowych epizodach, a "głębsza" fabuła schodziła na dalszy plan (jednak wciąż była ważna i wiele wnosiła do serialu). Z Fringe sprawa jest odwrotna. Od drugiego sezonu fabuła wypierała pomniejsze sprawy. Autorzy chyba znowu zaczynają gubić się w swoich pomysłach i zapewne szefostwo FOX widząc co się dzieje woli uniknąć sytuacji jaka miała miejsce z kontrowersyjnym finałem Lost i zakończyć serial. Chociaż większy wpływ na to ma czas antenowy w którym serial jest emitowany jak i ilość amerykanów przed TV w czasie emisji. Bo na tym polu jest największa wojna między serialami poszczególnych stacji.

Odnośnik do komentarza

E tam, całkiem dobre, lecz bardzo przewidywalne zakończenie słabego sezonu. Domyślam się, że kolejny - ostatni, zakończy się w podobny sposób.

 

Z tą róznicą, że w przyszłości do której nawiązywał 19 odcinek tym razem Wrzesień uratuje Olivię,

 

 

Tak czy siak, ten serial umarł wraz z zakończeniem trzeciego sezonu.

Odnośnik do komentarza

A co jest intrygującego w tym, skoro dobrze wiemy Kto nadchodzi? Pewnie gdyby serial miał się skończyć na tym sezonie, to by nie wyemitowali tego odcinak z Obserwatorami i nie wyemitowali ostatniej sceny finału. Widać asekuranctwo.

Odnośnik do komentarza

bardzo dobra była scena przesłuchania rudzielca, postrzał i operacja na olivii też spoko chociaż czuć było, że lada moment to nastąpi, a tak poza tym to nic specjalnego. muszą się teraz na prawdę postarać i dobrze wykorzystać te 13 odcinków żeby zetrzeć negatywne wrażenie po tym nieprzemyślanym za bardzo sezonie.

Odnośnik do komentarza

A co jest intrygującego w tym, skoro dobrze wiemy Kto nadchodzi? Pewnie gdyby serial miał się skończyć na tym sezonie, to by nie wyemitowali tego odcinak z Obserwatorami i nie wyemitowali ostatniej sceny finału. Widać asekuranctwo.

 

Intrygujące w tym sensie, że nie wiadomo jak to dalej rozegrają i czy faktycznie pociągną wojnę z 19ego odcinka.

A jeśli tak to w jaki sposób.

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...