Skocz do zawartości

The Fringe


Gość tk

Rekomendowane odpowiedzi

Spoilery

 

Samo zniknięcie Petera jest głupie. Na tą chwilę Walter nie wyśle maszyny w takiej formie bo nie umieści w instrukcji swojego syna, którego nie pamięta. Czyli to taki na siłę szoker bo wiadomo, że musi ją wysłać, więc sobie o nim przypomną :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...
  • 2 miesiące później...

Czy ja wiem? Ani to dużo efektów specjalnych nie ma, ani te jakoś się nie wyróżniają. A śmiech mnie ogarnia, jak kręcą sceny z dwoma Oliviami i jedna oczywiście stoi tyłem do kamery, bo to dublerka. Chociaż uczciwie przyznam, że w nowym opie w dwóch scenach było widać obie twarze równocześnie, ale w jednej z nich, w której jedna się miała patrzeć na drugą, to wyraźnie było widać, że patrzy się w próżnie. :P

No ale po Terra Novie to jest szok wizualny. ;)

 

Chociaż jak wspomnę Firefly'a z malutkim budżetem i sprzed 9 lat, to wszystkie serialowe efekty specjalne robią się śmieszne.

 

A tak to Fringe takie sobie, nie wróżę dalszego ciągu po tym sezonie, podobno oglądalność drugiego epa była kiepska.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

wytłumaczcie mi jedno, bo może mi coś umknęło - co w drugim wymiarze robi Broyles? Przecież on został wysłany jako balast w momencie jak chcieli przesłać rudowłosą. Bajki ze zmianą rzeczywistości po zniknięciu Petera nie kupuję, bo gdyby to miało wpływ na życie tamtego to pewnie też by wpłynęło na Francisa.

Odnośnik do komentarza

Drugi odcinek, scena zaraz po tym jak profesor uciekł. Wcześniej wspominano, że każdy wydział ma wlasne życie i nie jest zależny jeden od drugiego więc nie ma podstaw aby jakiś gość z innego wymiaru nagle zostawał głównodowodzącym oddziału z innego świata. Dodatkowo w tej samej scenie tłumaczy się ruda i ten co byl poparzony podczas gdy Olivia stoi z boku - gdyby to byl "nasz" Broyles to pierwszą, która by leciała z wyjaśnieniami byłaby blondynka.

 

no i "nasz" Broyles zawsze chodzi w garniturze podczas gdy ich, o ile mnie pamięć nie myli, zawsze zgrywal twardziela i chodził w wojskowych ciuchach

 

 

serial pewnie padnie po tym sezonie, bo jak narazie nie dość, że posucha to jeszcze przerywniki fabularne niskiej jakości - uczuciowy grzyb to większa głupota niż kosmici z Archiwum X

Odnośnik do komentarza
Ale była mowa o tym, że będą współpracować jeżeli w którymś z wymiarów pojawi się fringe event.
Seryjny morderca to nie jest "fringe event".

 

 

Śmieszy mnie postać Lee i tego co z nim robią - chłopak z ulicy zobaczył przezroczystego a Olivia zaraz mu pokazujke wszystkie ofiary, pokazuje szczelinę między wymiarami, opowiada historię powstania wydziału i postanawia dokoptować go do drużyny na co Broyles wyraża zgodę. Coś niezbyt dbają o tajemnice.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

Broyles wrócił z powodu

 

Peter'a, który nie istniał. chociaż nie wiem jaki to ma związek bo Broyles z drugiej strony zginął za pomoc Olivii w ucieczce.

 

Robią to samo co z Lostami. Od razu wiedziałem, że wprowadzenie drugiego wymiaru nie przyniesie nic dobrego, a z Obserwatorów zrobili cieciów-kinomaniaków.

Odnośnik do komentarza

Broyles wrócił z powodu

 

Peter'a, który nie istniał. chociaż nie wiem jaki to ma związek bo Broyles z drugiej strony zginął za pomoc Olivii w ucieczce.

 

Robią to samo co z Lostami. Od razu wiedziałem, że wprowadzenie drugiego wymiaru nie przyniesie nic dobrego, a z Obserwatorów zrobili cieciów-kinomaniaków.

No a przeskoczyła tam, żeby sprowadzić Petera z powrotem, więc się zgadza.

Mi się tam obecny sezon podoba. Wyjaśniają różne wątki jeszcze z początków serialu.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

o ku.rwa co to było? następny odcinek to pewnie kontynuacja wątku z 2036, a potem dwuczęściowy finał zatytuowany "brave new world" czyli co - zobaczymy to całe "the purge"? tak ni z gruchy ni z pietruchy? no chyba, że jones w jakiś sposób współpracuje w obserwatorami i poprzez połączenie dwóch wrzechświatów ma zamiar umożliwić inwazję... kombinują grubo i jakoś tak wydaje mi się, że bez pomyślunku. chociaż dla odświeżenia formuły nie byłoby złym pomysłem przeniesienie akcji w przyszłość i skoncentrowaniu się na jednolitym wątku prowadzenia ruchu oporu (dodatkowy plus w postaci "desmonda" w obsadzie). w każdym razie - chodzą słuchy, że istnieję dwa zakończenia na wypadek kasacji bo losy serialu po raz kolejny wiszą na włosku.

Odnośnik do komentarza

Po raz kolejny odcinek 19 każdego sezonu musi wywrócić serial do góry nogami - kocham to ;]

Jeżeli będzie 5 sezon to pewnie w obecnym skończy się wątek Jonesa i będziemy oglądać odcinki z motywem inwazji przeplatane z epizodami w przyszłości. Tylko jak to wszystko logicznie powiązać? Czekam niecierpliwie na finał.

Odnośnik do komentarza

natrafiłem na ciekawą teorię jakoby jones tak na prawdę miał dobre intencje - przez wszystkie sezony miał obsesję na punkcie tej całej przepowiedni (napisanej przez waltera?) mówiącej o nadchodzącej wojnie - co jeśli chodzi o wojnę z obserwatorami? może jones to jeden z "natives", który wrócił się w czasie żeby zapobiec tragicznym wydarzeniom :D? nie zdziwiłbym się gdyby pod koniec sezonu ekipie udałoby się udaremnić jego plany, a on na to: "co żeście ku.rwa narobili? no to teraz to mamy przeje.bane...". nadal mam mieszane uczucia co do całego konceptu, ale sam odcinek był na naprawdę wysokim poziomie, a noble wspiął się na wyżyny swoich możliwości - stary, bezwględny, chłodno kalkulujący walter daje radę.

Edytowane przez tk___tk
Odnośnik do komentarza

Ja zostałem kompletnie zaskoczony i zmieciony z powierzchni Ziemi, ale myślę, że to wszystko połączy się jakoś w logiczną całość i w sumie teoria, którą przytoczyłeś Teka jest całkiem prawdopodobna. Chociaż...

Oni tam doszli do wniosku (być może błędnego), że Jones chce 'stopić' oba wszechświaty i doprowadzić (prawdopodobnie) do całkowitej zagłady. Więc teraz kombinuj bracie nad teorią jakim cudem on by mógł chcieć dobrze.

 

Etta <3

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.