Skocz do zawartości

The Fringe


Gość tk

Rekomendowane odpowiedzi

pierwsze promo --> http://www.youtube.com/watch?v=ZAu4L5_Fl84

 

scenarzyści transformersów, eksperymenty genetyczne w roli głównej, abbadon z losta i chłoptaś z "jeziora marzeń" a nad tym wszystkim piecze trzyma j.j. abrams (lost, cloverfield). ponownie samolot w odcinku pilotażowym ;). nieśmiało dodam, że podstawowe umiejetności używania googli pozwalają odnaleźć polskie forum poświęcone serialowi gdzie pierwszy odcinek dostępny jest na wszystkich liczących się serwisach hostingowych. sam jeszcze nie oglądałem, ale zapowiada się ciekawie i przede wszystkim efektownie.

Odnośnik do komentarza

Właśnie obejrzałem zwiastun i chciałem założyć temat, ale widzę że mnie uprzedziłeś. Już samo nazwisko Abrams nakazuje to obejrzeć, zabieram się więc do ściągania. Coś czuję, że wyjdzie takie połączenie - motywu supermocy jak w heroes, tajemniczości losta i trochę sensacji. Fajnie jak będzie kolejny serial w stylu 4400, zwłaszcza że ten jest póki co martwy...

 

Lost w lutym -_-

Odnośnik do komentarza

Mnie tam nazwisko Abramsa nie grzeje jakoś specjalnie, pilota obejrzałem z czystej ciekawości i mogę stwierdzić swobodnie, że jest dosyć nierówno. Z jednej strony fajna intryga z niespodziewanym twistem pod koniec i w ostatniej scenie, interesująca choroba, całkiem ciekawe postaci, a drugiej strony wszechobecne podczas tych 120minut dłużyzny, w czasie których wieje trochę nudą, spora dawka naiwności w postaci zaufania doktorkowi choremu psychicznie, brak napięcia, człowiek nie siedzi i się nie zastanawia co za chwile może się stać i inne.

 

Tajemniczości rodem z Losta raczej bym się nie spodziewał, bo zdaje się, że każdy ep będzie o czymś innym, może je łączyć jedynie firma, której nazwy teraz nie pamiętam, jednak można z jednej ze scen wywnioskować, iż co tydzień bohaterowie będą się borykać z innymi sprawami zapewne średnio ze sobą powiązanymi. Chociaż niewykluczone, ze to była taka zmyłka, albo ja to sobie nadinterpretowałem, a całość będzie zgrabnie ze sobą połączona.

 

Seria ma potencjał i może twórcy go wykorzystają, jednak po tych dwóch godzinach ciężko powiedzieć czy udało im się to od samego początku pchnąć we właściwym kierunku.

Edytowane przez Hela
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Pierwszy odcinek serialu dostępny w necie na miesiąc przed premierą w FOX.Jak to się stało?Otóż DżejDżej wysłał dvd z 1 odcinkiem do paru krytyków, aby napisali conieco o tym serialu w magazynach filmowych, niestety dla producenta jeden z nich wyszedł z szeregu i uploadował epizod.

 

Mozna ściągać torrentami.

W pierwszym poście też masz napisane, że wszędzie jest ten odcinek.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Gość andertejker

no i po 2 odcinku i odczucia dalej mam mieszane co do tego serialu.

niby wszystko jest na miejscu, ale człowiek ma wrażenie, że to jakaś tania podróba x-files. poza tym brakuje tu napięcia obecnego w w/w, gra aktorska nie powala (no może oprócz tego walniętego profesorka- widać, że kolo go grający wczuł się w rolę, teksty też ma dobre :) ) i wogóle jakos tak plastikowo jest, nienaturalnie.

 

koleś z jeziora marzeń ma nonstop minę, jakby chciał nam powiedzieć "hej, to ja jestem Mulderem nowej generacji czy tego chcecie czy nie!"

 

sumując wywód, narazie jest raczej biednie.

Odnośnik do komentarza

Serial niestety jest tanią podróbą całej serii CSI: ....

 

Jest doktor geniusz który w jakiś tajemniczy sposób wmieszany jest niemal w każdą sprawę jaką grupa specjalna ma rozwiązać. Pomysły zaczerpnięte do serialu pochodzą z pogranicza X-Files. Ogólnie bieda po dwóch odcinkach, jeśli tak będzie dalej to nie ma sobie tym głowy zawracać. Strata czasu.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość andertejker

4 epizod był naprawdę dobry, aż się zdziwiłem. i nie chodzi tu o sama koncówkę, która mozna było przewidzieć zaraz po odcinku pilotowym, tylko o całość. od początku do końca był ciekawy.

 

zapaliła się iskierka nadziei, zobaczymy czy nie zgaśnie tak prędko.

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

Oglądali finał pierwszego sezonu? Niezły, jeden z najlepszych odcinków z całości IMO. Sporo się wyjaśnia a jeszcze więcej pozostaje tajemnicą.

 

 

Peter pochodzi z innego wymiaru? Walter stał i płakał nad grobem Petera, więc domyślam się że Peter jakiego znamy musiał sę tu przenieśc z drugiego wymiaru będąc dzieckiem. I kim do cholery jest ten łysy koleś w kapeluszu?

 

Odnośnik do komentarza

W finale końcowa scena szczególnie daje radę -

WTC stoi, JFK żyje

, aż dziwne, że odważyli się to pokazać w serialu.

 

Co do Petera -

jak był młody to umarł (widzimy to właśnie w scenie na cmentarzu i wyjaśnia to dlaczego nie pamięta nic z dzieciństwa, o którym mówi Walter - po prostu to nie było jego dzieciństwo). Walter nie mógł tego znieść, więc wymyślił technologię i pewnie porwał/zabrał/uprowadził Petera ze świata równoległego.

 

 

Ogólnie ten sezon uważam za wyjątkowo udany. Było kilka nietrafionych odcinków (szczególnie te, które nie wnosiły absolutnie nic do głównego wątku fabularnego ani do rozwoju głównych postaci), było sporo dobrych odcinków, ale znalazło się też kilka prawdziwych perełek, które wciągały klimatem i historią. Fani S-F powinni obowiązkowo sprawdzić ten serial.

Edytowane przez Hela
Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

No i muszę Wam powiedzieć, że kończę drugi sezon i jak narazie było mistrzowsko.

Może z jeden albo dwa gorsze odcinki jak na cały sezon to właściwie nic.

Fajnie, że tak dużo epów poświęcili temu motywowi głównego z drugim wszechświatem.

Teraz ten serial właściwie wypełnia mi lukę po X Files, no i jest naprawdę dobry.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

No i zaczęło się świetne!

 

A ten alternatywny wszechświat- fajnie tam wplecione są te drobne różnice i alternatywne środki transportu, elementy kulturowe, albo np. Back To The Future gdzie jednak zagrał Eric Stoltz anie Michael J. Fox.

Genialne to jest.

 

A akcja nabiera rozpędu, już się nie mogę doczekać co będzie dalej.

 

I Annę Torv bym kochał mocno, piękna jest. :wub:

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

No jest coraz lepiej, fajnie pozbyli się problemu z tatuażem Bolivii. Ale nie chce mi się wierzyć, że Peter aż tak bardzo zakochany jest w Olivii, że nie dostrzega impostorki.

Doktorek jak zwykle w najwyższej formie, ten aktor jest genialny, no i wystarczy porównać jak bardzo odmiennie gra Waltera i Walternate'a= :good:

 

Fringe stał się obecnie obok Dextera moim ulubionym serialem (z tych co teraz są emitowane, klasyki pomijam).

Edytowane przez Masorz
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...